دبیرستان دوره دوم دخترانه حضرت امام حسین (ع) یزد

هفت سین دبیرستان دخترانه دوره دوم

نفرات برتر مسابقات والیبال دختران دوره دوم

نفرات برتر آزمون طلائی دهم دختران

نوروز 1402 و مراکز مطالعاتی درمدارس امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه علیرغم اینکه مراکز مطالعاتی جهت مطالعه دانش اموزان د رطول سال تحصیلی در دبیرستانهای حضرت امام حسین )ع( دایر است ، این مراکز در ایام نوروز فعال و فعالتر می شود .

مراکز مطالعاتی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام در آستانه نوروز 1402 نیز فعالیت خود را بصورت
منظم و دقیق در دو دبیرستان پسرانه و دخترانه دوره دوم به ترتیب از 26 و 25 اسفند ماه 1401 آغاز و تا 12 / 01 / 1402 دایرخواهد بود .

مراکز مطالعاتی فوق کار خود را هر روز صبح ها از ساعت 45 / 7 الی 15 / 13 و عصرها از ساعت 30 / 15 الی 24 در دبیرستان پسرانه و از ساعت 00 / 8 الی 00 / 13 و عصرها از ساعت 30 / 15 الی 24 در دبیرستان دخترانه فعال هستند

. لازم به ذکراست بطور متوسط روزانه 90 نف ردانش آموز از هریک دبیرستانها در این برنامه حضور دارند .

کارگاه آموزشی ومشاوره ای آئینه تلاش در دبیرستان دخترانه دوره دوم

کارگاه آموزشی ومشاوره ای آئینه تلاش با حضور دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه ذوره دوم برگزار شد .

جشن وسپاس دختران پایه دهم

در اردوی تفریحی که در یکی از کمپ های کویری یزد برگزارشد از دانش آموزان برتر پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تقدیر شد .

گزارش تصویری :کارگاه آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان و والدین پایه دوازدهم دخترانه

تقدیر از پاکبان محله در صبحگاه مدرسه

صبحگاه تقدیر دبیرستان دخترانه دوره دوم با حضور مدیر مجتمع برگزارشد .

دراین صبحگاه پس از صحبت های حاج آقا باغستانی در مورد ضرورت قدر دانی و سپاس از کسانی که برای ما زحمت می کشند و درراستای ترویج فرهنگ قدر دانی در بین دانش آموزان از پاکبان محله قدر دانی شد .

شورای هم اندیشی دبیرستانهای دوره اول و دوم

جلسه هم اندیشی مدیران ومعاونین دبیرستانهای دوره ی اول و دوم  به صورت جداگانه در دبیرستان دخترانه تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ارائه برنامه ها ی فرصتهای نوروزی، نحوه فعالیت مراکز مطالعاتی ، رفع ایرادات لیگ علمی ، زمان وچگونگی برگزاری جام رمضان دررشته فوتسال ،توصیه های مدیر مجتمع و ارائه گزارش معاونین در خصوص دستورکار جلسات ازمهمترین مباحث این شورا بود.

دبیر فیزیک دبیرستان دخترانه لباسی منقش به فرمول های فیزیک طراحی کرد

سرکار خانم افسرالسادات شیریزدی دبیر دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام لباسی منقش به فرمول های فیزیک طراحی کرد .

به گزارش معاونت پرورشی در قسمت جلوی این لباس فرمول های فیزیک 2 برای پایه یازدهم و در قسمت آستین فرمول های فیزیک 1 برای پایه دهم و در قسمت پشت لباس فرمول های فیزیک 3 برای پایه 12 طراحی شده است.

این دبیر مبتکر فعالیت های چشمگیر و موفقیت های متعددی در زمینه های تحقیق ، پژوهش ، روش های نوین تدریس ، ارائه مقالات علمی وساخت وسایل کمک آموزشی داشته اند.

درختکاری دختران دبیرستانی در روز 15 اسفند

همزمان با روز درختکاری دانش آموزان دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام دوره دوم چند اصله نهال در مدرسه خود غرس کردمد.

معرفی برترین های جشنواره ورزشی درون مدرسه ای

برگزیدگان جشنواره ورزشی درون مدرسه ای دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در رشته ای کامست و گل کوچک معرفی شدند

جشن و سپاس دختران کلاس یازدهم برگزارشد

در آئین جشن و سپاس از دانش آموزان برتر پایه یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل شد .

گزارش تصویری :بازدید دختران دهم ریاضی از کارخانه کاغذ از سنگ

کسب 11 رتبه برتر ناحیه در مسابقات قران ، عترت و نماز

دانش آموز دبیرستان دخترانه دوره دوم 11 رتبه برتر مسابقات قران ، عترت و نماز را درسطح ناحیه کسب کردند

به  گزارش معاونت پرورشی زینب شفیع نادری در انشای نماز اول شد و زهرا جعفری در حفظ 5 جزءو زهرا دهقان در رشته تفسیر قران ، سیده زهرا میرجلیلی دررشته صحیفه سجادیه ، ریحانه شهری زاده در رشته قرائت تحقیق به مقام دومی دست یافتند .

همچنین فاطمه سربازی در رشته تفسیر قرآن و فاطمه صفار در رشته نهج البلاغه رتبه سوم ناحیه را کسب کردند.

و زهرا علیان در رشته قراوت تحقیق و فاطمه بابائی در رشته صحیفه سجادیه چهارم شدند .

رقیه زارع در رشته صحیفه سجادیه و زهرا کریمی در رشته انشای نماز نیز موفق به کسب رتبه پنجم شدند .

تجلیل از دختران برتر پایه دوازدهم

با برگزاری جشن وسپاس از دانش آموزان برتر پایه دوازدهم دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل شد .

به  گزارش معاونت پرورشی دراین مراسم در این مراسم از نفرات برتر معدل و آزمون های طلایی و آزمون های هفتگی منتخبین مسابقات قرآنی فرهنگی و هنری در مرحله ناحیه و استان و نفرات برتر رشد چشمگیر علمی تجلیل شد.

گزارش تصویری :جشن میلاد امام حسین (ع) دردبیرستان دخترانه دوره دوم

یازدهمین نشست شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم

یازدهمین جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستان های دوره دوم  در سال تحصیلی جاری با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع و مدیران ومعاونین دو واحد آموزشی  در دبیرستان پسرانه دوره دوم تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه تبیین اصول مدرسه داری ، رفع ایرادات طرح لیگ علمی و تصویب آن ، ارائه گزارش مصوبات شورای معاونین پرورشی ، مرور دفاتر موجود در مدارس ، نحوه پلمپ و مدت زمان نگهداری و توصیه های مدیر مجتمع درمورد فرصتهای نوروزی،شرح وظایف سرگروههای آموزشی دانش آموزی ،آیین‌نامه انضباطی گروهها و ... از دیگر مباحث این نشست بود

آغاز پیش ثبت نام دردبیرستان های حضرت امام حسین (ع)

پیش ثبت نام دانش آموزان پایه های هفتم و دهم در دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام از اول اسفند ماه آغازمی شود .

روابط عمومی موسسه خیریه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام در اطلاعیه ای با سپاس و قدر دانی از حسن اعتماد خانواده های محترم به این مجتمع آموزشی اعلام کرد: دختران وپسران دانش آموز متقاضی تحصیل در سال تحصیلی 1403-1402 پایه های فوق الذکر از اول اسفندماه برای پیش ثبت نام به سایت این موسسه به آدرس https://imhyazd.com/  مراجعه نمایند.

 دراین اطلاعیه آمده است :کاربران می بایست پس از ورود به سایت موسسه وارد  لینک" ثبت نام جدید " شوند ودر  قسمت "شروع پیش ثبت نام"  اطلاعات خود را ثبت نمایند .

اضافه می نمایدزمان پیش ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی (پیش 2)متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد .

گزارش تصویری :کارگاه پنجره های نیک زیستن در دبیرستان دخترانه دوره دوم

کارگاه آموزشی و مشاوره ای پنجره های نیک زیستن با شرکت والدین دانش آموزان پایه دهم رشته های ریاضی و انسانی در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

عکس:کارگاه آموزشی ومشاوره ای پنجره های نیک زیستن


کارگاه آموزشی ومشاوره ای پنجره های نیک زیستن با حضور والدین پایه دهم. تجربی ب دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

گزارش تصویری:مسابقات تورنی تیم ریاضی دردبیرستان دخترانه دوره دوم

نشست مشترک مدیران و نیروهای خدماتی

نشست مشترک مدیران ستادی و مدارس شش گانه جضرت امام حسین علیه السلام با نیروهای خدماتی در محل دبستان دخترانه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، دربدو ورود نیروهای خدماتی به دبستان دخترانه ، دانش آموزان به رسم قدرشناسی و خسته نباشید با دردست داشتن گل های نرگس و با تشکیل تونل گل به استقبال نیروهای خدماتی رفتند .

درابتدای این نشست مدیر مجتمع با سپاس و قدردانی از زحمات نیروهای خدماتی به تبیین و تشریح نقش و اهمیت حضور نیروهای خدوم خدماتی در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام پرداخت و گفت: مشا رکت ستودنی، همراه با محبت  و مهربانی مثال زدنی از عزت و بزرگی شماحکایت می کند.

آقای باغستانی نیروهای خدماتی را از سرمایه های ارزشمند مدارس امام حسین علیه السلام دانست که با مسئولیت پذیری ، دلسوزی و همراهی ، محیطی سرشار از صمیمت ، رفاقت و مهربانی را به دانش آموزان و همکاران هدیه کرده اند .

ایشان راستی ، درستی و امانت داری این عزیزان را ستود و افزود: شما دیندارانی دست پاک ، چشم پاک و منظم هستید که مجموعه را از آن خود می دانید و این بالاترین سرمایه برای موسسه محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد همه دانش آموزانی که فارغ التحصیل شده اند و والدینی که با شما ارتباط داشته اند از این صفات پسندیده و ویژگی های نیکوی شما به خوبی یاد می کنند.

درادامه این نشست مشترک که به صورت کارگاهی و مشارکت فعال نیروهای خدماتی همراه بود مسائل مرتبط با نیروهای خدماتی مدارس به بحث و گفتگو گذاشته شد .

بهره مندی از نقطه نظرات آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه و مدیران مدارس از دیگر مباحث این نشست بود .

حضوراستاد برجسته برق دانشگاه یزد درصبحگاه دبیرستان دخترانه

صبحگاه دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام با حضور خانم دکتر زینل پور استاد برجسته برق دانشگاه یزد و فارغ التحصیل برتر دانشگاه صنعتی شریف برگزارشد.

خانم دکتر زینل پور در این صبحگاه با  بیان تجارب خود در زمینه های علمی و تحصیلی داشتن هدف در زندگی را عامل موفقیت معرفی نموده و دانش آموزان را به ورزش و آموختن زبان توصیه کرد

وی ارتباط با پروردگار و یاری خواستن از او را عامل آرامش قلبی و موفقیت خود در زندگی بیان نمود.

شورای دبیرستان های  پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) 

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای دبیرستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) (دوره دوم ) با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبیرستان ها برگزار گردید .

در ابتدا آقای باغستانی مدیر مجتمع  ضمن تشکر و قدردانی از همکاران بزرگوار مدارس حضرت امام حسین (ع) ، پیرامون دستورکارجلسه توضیحات لازم را ارائه و توصیه هایی را مطرح کردند .

در ادامه تک تک معاونین پیرامون جزئیات موجود در دبیرستان خود توضیح داده و راهکارهای آنها را نیز بیان نمودند.

ارائه توصیه هاو راهکارها توسط مدیر مجتمع پیرامون آسیب های مطرح شده ، ضرورت حضور فعال معاونین پایه در جلسات والدین ، کنترل حضور و غیاب والدین درجلسات و تاخیرهای آنان ، تاکید به والدین که همراه فرزندشان در جلسات حضور یابند ، تعیین نرخ جوایز آزمون طلایی ، ضرورت ارائه طرح فرصت های نوروزی ازدیگر مباحث این نشست بود.

کارگاه آموزشی ومشاوره ای با دانش آموزان و والدین پایه یازدهم دخترانه

دانش آموزان ووالدین پایه یازدهم دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در کارگاه آموزشی و مشاوره ای تحت عنوان اسفند 1401 تا اسفند 1402 شرکت کردند.

در این جلسه مدیرمجتمع به تشریح کنکور دی ماه و نظرات دانش آموزان بعد از کنکور پرداختندو

روش های بهتر درس خواندن و ایجاد انگیزه را برای حاضران تشریح کردند.

اقای باغستانی درادامه درمورد چگونگی برنامه ریزی و بهره مندی از فرصت های نوروزی و همچنین آزمون قلمچی و طلایی و تعطیلات تابستان و برنامه تابستانی به تفضیل سخن گفتند.

نشست شورای دبیران دبیرستان های دوره دوم

شورای دبیران دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین (ع) دبیرستانهای دوره دوم به صورت جداگانه در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه ، دراین نشست  مدیر مجتمع برنامه های مدارس حضرت امام حسین (ع) در نیمسال دوم را تشریح و با اشاره به فرصت باقیمانده تا پایان سال تحصیلی گفت : باید بپش از پیش تلاش و کوشش بشود  تا بودجه بندی کتب طبق برنامه تنظیمی به پایان برسد و دانش آموزان بتوانند در ارزشیابی پایانی شرکت نمایند .

آقای باغستانی در ادامه به برشمردن ویژگی های معلم مقتدرپرداخت وافزود: معلم مقتدر به مثابه بازیگر حرفه ای و کارگردان با تجربه ای است که برتمام جزئیات فضای آموزشی وبرنامه های آن  احاطه و تسلط کامل دارد

تبیین برنامه های آموزشی و پرورشی پیش رو و بهره مندی از نظر دبیران درمورد کنکور سراسری دیماه از دیگر برنامه های این نشست بود .

نشست دانش افزائی دانش آموزان ووالدین پایه دوازدهم دخترانه برگزارشد

به گزارش معاونت پرورشی جلسه دانش افزایی دانش آموزان والدین پایه دوازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با عنوان رمزگشایی از زمان پیش رو شب گذشته در سالن اجتماعات مجتمع برگزار گردید.

مدیر مجتمع درابتدای نشست به تحلیل کنکوردیماه پرداخت و نکات و‌مواردی که دانش آموزان و والدین در کنکور پیش رو ( تیرماه ) می بایست رعایت کنند را یادآوری نمود .

آقای باغستانی درادامه راهکارهای سخت کوشی بیشتر ،مطالعه عمقی ،  مدیریت زمان ، مقابله با استرس ، افزایش انگیزه ، مطالع مفهومی و افزایش نشاط و شادابی را برشمرد .

آشنائی دانش آموزان کنکوری با نحوه شرکت درمرحله اول کنکور 1401

به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه توجیهی ویژه دانش آموزان رشته های تجربی ، ریاضی و انسانی پایه دوازدهم دبیرستانهای پسرانه و دخترانه  حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

دراین جلسه آقای باغستانی پیرامون آمادگی های قبل ، حین وبعد از کنکور شامل فعالیت های روز قبل از آزمون ، شب آزمون ، آمادگی جسمانی تاثیر گذار ، تفکر برتر در روز آزمون ، کنترل روز آزمون ، فرآیند شروع آزمون (8صبح) ، پرهیز ازفعالیت های غیرضروری ، رعایت نکات ضروری در جلسه آزمون ، تعداد دفترچه های هر رشته ، آشنایی با سبک و سیاق سئوالات آزمون ، مدیریت ارتباط ، تلاوت سوره فتح ،  کنترل وسایل و مدارک مورد نیاز جلسه آزمون ، زود خوابیدن و زود بیدار شدن ، آگاهی از تعداد سئوالات و زمان پاسخگوئی ،نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ، همراه نداشتن تجهیزات الکترونیکی ، همراه داشتن ( پیرینت کار ورود بجلسه آزمون ، اصل کارت ملی یا شناسنامه ، 2 عدد مداد سیاه پررنگ ، پاکن کن و تراش ، حداقل دو عدد ماسک سه لایه و ...) ، آشنایی با قوانین رسیدگی به تخلفات و جرایم آزمون سراسری و مجازات های پیش بینی شده  به تفضیل سخن گفت

گفتنی است مرحله اول کنکور سراسری 1401 در  در روزهای پنج شنبه و جمعه 29 و 30 دی ماه 1401 برگزار می شود

آغاز ترم جدید در دبیرستان دخترانه دوره دوم

با برگزاری صبحگاه ، ترم جدید تحصیلی از صبح امروز در دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام آغازشد.

به گزارش معاونت پرورشی در صبحگاه آغازین ترم جدید درمورد برنامه های آتی مدرسه ، ضرورت رعایت نظم ومقررات ، نحوه ثبت الکترونیکی ورود خروج درمدرسه ، اردوهای پیش رو ، نحوه اعلام نتایج امتحانات و...صحبت شد.

شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم

هفتمین جلسه هم اندیشی مدیران ومعاونین دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در سال تحصیلی جاری با حضور کلیه اعضا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه درابتدای این نشست آقای باغستانی پیرامون نقش و اهمیت امتحانات در آموزش وپرورش مطالبی را بیان کرد و روند برگزاری امتحانات از ابتدا تا کنون مورد ارزیابی قرارگرفت .

نحوه تحویل کارنامه به والدین ودانش آموزان ، برگزاری مسابقات ورزشی منظم و ثبت نتایج حاصله و در نهایت اعلان کلاس برتر،تشکیل جلسه با رانندگان سرویس های ایاب و ذهاب، اعلان ورعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی، برنامه ریزی آزمون های طلایی، فرامدرسه ای وآزمون هفتگی تا پایان سال، برگزاری جلسات آداب معاشرت ، سفر تفریحی وسیاحتی قشم ویژه همکاران ، پیگیری کلیه مسایل مربوط به اموراداری و مالی، تشکیل شورای سیاست گذاری پایه دوازدهم، برگزاری جلسه توجیهی ویژه دانش آموزانی که که باید در دی ماه در کنکور سراسری شرکت نمایند، تشکیل کارگروه های آموزشی دبیران،کارگروهای آموزشی وتربیتی و پشتیبانی انجمن اولیا و مربیان، ارایه توصیه های دبیران به دانش آموزان هرکلاس براساس نظرسنجی های مربوطه، ارایه نظرات داتش آموزان به دبیران قبل از شروع ترم جدید از دیگر مباحث این نشست بود.

کارگاه آموزشی و مشاوره ای پنجره های نیک زیستن دردبیرستان دخترانه

اولین جلسه کارگاه آموزشی و مشاوره ای پنجره های نیک زیستن با حضور والدین دانش آموزان پایه دهم کلاس تجربی ج دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام تشکیل شد.

در این جلسه مشاورین دبیرستان  خانم ها  نظری و عسکربیوکی به بررسی آسیب‌های مهم در سن نوجوانی و‌جوانی از قبیل فضای مجازی ، روابط دوستانه با افراد همجنس و غیر همجنس ، اعتیاد و خشم و‌پرخاشگری پرداخته و  راهکارهای مقابله با این آسیب ها را بیان کردند.

آغاز امتحانات نوبت اول در مدارس حضرت امام حسین (ع)

امتحانات پایانی نوبت اول دانش آموزان در دبیرستان های دوره اول ودوم حضرت امام حسین علیه السلام از صبح امروز شنبه سوم دی ماه آغازشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه ، 376 دانش آموز پسر و 395 دانش آموز دختر پایه های هفتم ، هشتم ونهم متوسطه دوره اول و 443 دانش آموز پسر و 429 دانش آموز دختر دبیرستان دوره دوم در دبیرستان های 4 گانه این مجتمع در امتحانات نوبت اول شرکت دارند.

براساس این گزارش امتحانات نوبت اول تا 28 دیماه ادامه خواهد داشت .

شرکت دوازدهمی ها در آزمون فرا مدرسه ای

آزمون فرامدرسه ای دبیرستان های حضرت امام حسین ع برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه آزمون فرامدرسه ای قلم چی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم دبیرستان های پسرانه ودخترانه حضرت امام حسین ع صبح امروزجمعه دوم دیماه۱۴۰۱ برگزار گردید.

دانش آموزان دوازدهم رشته ریاضی به ۱۲۰ سووال درمدت ۱۶۵ دقیقه ودانش آموزان ۱۲ تجربی به۱۷۰ سووال

درمدت ۱۵۰ دقیقه ودانش آموزان۱۲رشته انسانی به ۲۴۰ سووال درمدت ۱۸۰ دقیقه پاسخ دادند.

آزمون فرامدرسه ای قلم چی همزمان در سراسر کشور هردوهفته یکبار در دبیرستان های حضرت امام حسین ع نیز برگزار می گردد.

نشست ستاد امتحانات دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام

به گزارش روابط عمومی موسسه ستاد امتحانات دبیرستان های دخترانه وپسرانه  دوره اول و دوره دوم  حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز اول دیماه ۱۴۰۱ در محل سالن اجتماعات شادروان حاج یداله متوسلیان برگزار گردید.

دراین نشست مدیر مجتمع  ضمن تاکید اهمیت ارزیابی پایان ترم دانش آموزان ،اظهارداشت: مدیران و معاونین  مدارس برای هرچه بهتر برگزارشدن امتحانات نوبت اول تلاش خواهند کرد .

آقای باغستانی امتحانات را ناموس آموزش وپرورش دانست و از مدیران و معاونین خواست آیین نامه ها ودستورالعمل های امتحانی آموزش وپرورش را با دقت تمام اجرا کنند .

وی بر فراهم آوردن محیطی امن برای دانش آموزان تاکید کرد و گفت :باید زمینه ای فراهم باشد تا دانش آموزان با آرامش بتوانند آنچه در ترم اول طبق سرفصل ها و بودجه بندی مربوطه یاد گرفته اند را در محک ارزیابی دقیق قرار دهند.

گفتنی است امتحانات نوبت اول دبیرستان ها از روز سوم دیماه آغاز و تا روز ۲۸ دیماه ادامه خواهد داشت.

یلدای دانش آموزی در دبیرستان دخترانه دوره دوم

نشست مشترک دانش آموزان و والدین پایه دوازدهم دخترانه برگزارشد  

در این جلسه که به رمزگشائی از کنکور دی ماه 1401 اختصاص داشت اقای باغستانی درمورد اهمیت کنکور دی ماه و راه موفقیت دراین آزمون سخنرانی کرد.

ایشان همچنین فرصت ۳۳ روزه تا زمان برگزاری آن را بسیار ارزشمند دانسته و راه کارهای جبران عقب ماندگی و انجام فعالیت هایی از قبیل آزمون های فرامدرسه ای ، امتحانات ترم در این بازه زمانی را مفید دانستند.

نیاز سنجی صحیح و دقیق ، داشتن برنامه مطالعاتی بلند مدت، مدیریت خود و محیط و منها کردن افرادی که در زندگی تحصلی اثربخش نیستند، بستن پرونده نیمسال اول به نحوعالی، جمع بندی مطالب خوانده شده ،  یادگیری مهارتهای جدید جهت برگزاری آزمون بهتر از دیگر توصیه های ایشان دراین نشست بود .

بازدید علمی دانش آموزان دختر پایه یازدهم

دانش اموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) از کارخانه ساخت برد الکترونیک پیشگامان عصر ارتباطات در شهرک صنعتی یزد بازدیدکردند.

آزمون طلایی دبیرستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه دومین مرحله آزمون طلایی ویژه دانش آموزان پایه دهم دبیرستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) صبح امروز ۲۵ آذرماه۱۴۰۱ برگزار گردید.

دانش آموزان رشته ریاضی به ۳۰ سووال ریاضی،۱۵ سووال هندسه و۳۰ سووال  فیزیک و ۲۰ سووال شیمی  وجمعا ۹۵ سووال درمدت ۱۴۵ دقیقه پاسخ دادند.

دانش آموزان رشته تجربی به ۲۰ سووال ریاضی درمدت ۳۵ دقیقه،۴۰ سووال زیست درمدت ۵۰ دقیقه،۲۰ سووال فیزیک درمدت ۳۰ دقیقه و۲۰ سووال شیمی درمدت ۳۰ دقیقه ،جمعا به ۱۱۰ سووال در مدت ۱۴۵ دقیقه پاسخ دادند.

دانش آموزان رشته انسانی به ۱۵ سووال عربی درمدت ۱۵ دقیقه،۲۰سووال ریاضی  درمدت ۴۵ دقیقه،۳۰ سووال فتون ادبی درمدت ۳۵ دقیقه،۱۵سووال تاریخ درمدت ۱۵دقیقه،۱۵سووال جغرافی درمدت ۱۵ دقیقه،۱۵ سووال جامعه شناسی درمدت ۲۵ دقیقه،۱۵ سووال منطق درمدت ۱۵ دقیقه، جمعا به ۱۴۰ سووال در مدت ۱۸۵ دقیقه پاسخ دادند.

شورای دبیرستان های دوره اول ودوم برگزار شد

شورای دبیرستان های دخترانه وپسرانه  دوره اول  و دوم با حضور مدیرمجتمع،مدیران ومعاونین دبیرستان ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست ها که به صورت جداگانه برگزارشد  مدیر مجتمع پیرامون دستور کار جلسه مطالبی رابیان و خواستار پیگیری های لازم شدند.

آقای باغستانی نحوه  فرم های ارزیابی دبیران ، معاونین ، کلاس ها و مدرسه و دانش آموزان شرکت کننده در مرکز مطالعاتی را تشریح کرد و پس از بحث و تبادل نظر ، فرمت فرم های ارائه شده مورد تصویب شورا قرار گرفت .

تهیه البوم عکس دبیران ودانش آموزان،برگزاری جلسات آداب معاشرت،پنجره های تیک زیستن،،تهیه کلیپ ۲ دقیقه ای از جلسات والدین وارسال برای آنان،دعوت از رانندگان وبرگزاری جلسه برای آنان، پیگیری جلسات گروههای آموزشی و پوشش دانش آموزان از دیگر مباحث این نشست بود.

معرفی برترین های آزمون طلائی در دبیرستان های دخترانه وپسرانه

آزمون طلایی دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) برگزارشد

دومین مرحله آزمون طلایی ویژه دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان های پسرانه ودخترانه حضرت امام حسین علیه السلام صبح جمعه دهم آذرماه۱۴۰۱ برگزار گردید.

دراین آزمون دانش آموزان رشته ریاضی به ۲۵ سووال حسابان،۱۰سووال هندسه و۱۰ سووال آمار واحتمال درمدت ۷۵ دقیقه،۳۰سووال فیزیک درمدت ۴۵دقیقه و۲۵ سووال شیمی درمدت ۳۰ دقیقه وجمعا ۱۰۰ سووال درمدت ۱۵۰ دقیقه پاسخ دادند.

به گزارش روابط عمومی موسسه دانش آموزان رشته تجربی نیز به ۲۰ سووال ریاضی درمدت ۳۵ دقیقه،۴۰ سووال زیست درمدت ۴۵ دقیقه،۲۵ سووال فیزیک درمدت ۴۰ دقیقه و۲۵ سووال شیمی درمدت ۳۰ دقیقه ،جمعا به ۱۱۰ سووال در مدت ۱۵۰ دقیقه پاسخ دادند.

همچنین دانش آموزان رشته انسانی به ۱۵ سووال عربی درمدت ۲۰ دقیقه،۲۰سووال ریاضی وآمار درمدت۳۵ دقیقه،۲۵سووال فتون ادبی درمدت ۴۰دقیقه،۱۰سووال تاریخ درمدت ۱۰دقیقه،۱۰سووال جغرافی درمدت ۱۰دقیقه،۱۰سووال جامعه شناسی درمدت ۱۰دقیقه،۱۰سووال فلسفه درمدت ۱۵ دقیقه و۱۰ سووال روانشناسی درمدت ۱۰ دقیقه،جمعا به ۱۱۰ سووال در مدت ۱۵۰ دقیقه پاسخ دادند.

آزمون طلایی برای دومین سال متوالی است که در دبیرستان های دوره اول و دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزار می شود.

نشست شورای دبیرستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه چهارمین شورای دبیرستانهای دخترانه و پسرانه دوره اول  و پنجمین شورای دبیرستانهای دوره دوم حضرت امام حسین (ع) در سال تحصیلی جاری با حضور مدیران و معاونین دبیرستان ها به تفکیک هردوره برگزار گردید .

در این جلسه معاونین آموزشی هر پایه در هر دوره تحصیلی تحلیل خود را پیرامون جایگاه دانش آموزان از نظر علمی با مشخصات آزمون ورودی آنان و اقدامات برتر انجام شده برای هرگروه با مستندات مربوطه اقدام و توضیحات لازم را بیان کردند .

در این جلسه معاونین پرورشی نیز نسبت به ارائه تحلیل روند رفتاری ، تربیتی ، اخلاقی و اعتقادی دانش آموزان و اقدامات برتر انجام شده برای تغییر در این حوزه ها با مستندات آن پرداختند .

در ادامه مدیر مجتمع با بیان ویژگی شاخص های شورای مدرسه افزود: تحولات و تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در راستای خوب به عالی شدن در این شورا انجام می شود . همین شورای هفتگی مدارس حضرت امام حسین (ع) این مدارس را با سایر مدارس متمایز.کرده است .

آقای باغستانی افزود:اگر حال مدرسه را از خوب به عالی برسانید شورای خوبی دارید . دشمن عالی شدن خوب بودن است . شورای مدرسه یک اتاق ، یک جمع می توانند نقش تاثیر گذار و الهام بخش را در رساندن وضعیت مدرسه از خوب در بسیاری از موارد به عالی شدن را داشته باشد .

گزارش تصویری :مانور زلزله در دبیرستان دخترانه دوره دوم

جشن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار دردبیرستان دخترانه دوره دوم

نشست انجمن اولیاء ومربیان در دبیرستان های دوره دوم

نشست انجمن اولیاء ومربیان در دبیرستان دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام به صورت جداگانه برگزارشد.

دراین نشست که مدیر مجتمع و اعضای انجمن حضور داشتند ابتدا گزارشی از شروع سال تحصیلی جاری ، برنامه ، فعالیت های آموزشی و پرورشی ارائه شد و درادامه هریک از اعضا نقطه نظرات خود را درمورد مسائل مختلف آموزشی و پرورشی ارائه کردند.

سپس برنامه سالانه و تقویم اجرائی مدارس مطرح و به تصویب انجمن رسید .

درپایان مسئولان کمیته های آموزشی ، پرورشی و پشتیبانی انجمن انتخاب شدند.

آزمون فرامدرسه ای دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) برگزار شد

آزمون فرامدرسه ای مدارس متوسطه دوم دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام  صبح دیروز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه در این آزمون دانش آموزان رشته تجربی به ۱۵۰ سووال در مدت ۱۶۴ دقیقه، دانش آموزان رشته ریاضی به ۱۲۰ سووال درمدت ۱۶۵ دقیقه ودانش آموزان رشته انسانی به ۱۳۰ سووال درمدت ۱۰۰ دقیقه پاسخ دادند.

آزمون های فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار همزمان با سراسر کشور در مدارس حضرت امام حسین (ع) برگزار می شود.

کارگاه آموزشی و مشاوره ای دختران پایه یازدهم

کارگاه آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

به گزارش معاونت پرورشی در این کارگاه مدیر مجتمع با مرور مطالب جلسات گذشته در مورد چهار عنصر جدانشدنی زندگی شامل فکر کردن ، عمل کردن ، احساس کردن و فیزیولوژیک به تفضیل سخن گفت .

اقای باغستانی درادامه روش های مطالعه ،  بهداشت خواب ، منابع تستی ، ارتباط با دوستان ،  مدیریت سرکلاس ، مدیریت جلسه آزمون ،  روابط با دیگران و تاثیر عوامل محیطی را برای دانش آموزان تشریح کرد .

انتخابات شورای دانش آموزی در دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزارشد

بیست و پنجمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

دراین دوره از انتخابات قریب 300 دانش آموز این دبیرستان از میان 19 داوطلب 8 نفر از اعضای شورای دانش آموزی مدرسه خود را انتخاب کردند.

گزارش تصویری از کارگاه آموزشی و مشاوره ای پایه دهم دختران

نشست معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست هم اندیشی معاونین مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور آقای باغستانی مدیر مجتمع و سجادی معاونت فرهنگی در سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزارشد.

درابتدای این نشست هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از روند برنامه های پرورشی مدارس را از ابتدای مهرماه تاکنون ارائه کردند و برنامه های اولویت دار پیش روی مدارس را برشمردند.

هم اندیشی درمورد اردوهاو بازدیدهای درون وبرون استانی دانش آموزان ، زمان ونحوه برگزاری جشن وسپاس ، چگونگی برگزاری کلاس های آداب معاشرت ، جشنواره فرهنگی وورزشی ، سرود همگانی ، برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی و...از دیگر مباحث این نشست بود .

شورای دبیرستان های پسرانه و دخترانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستان های پسرانه و دخترانه دوره اول و دوم برگزار گردید .

در این جلسه مدیر مجتمع به نقش و اهمیت آزمون طلایی که برای دوسال متوالی است در مدارس حضرت امام حسین (ع) برگزار می گردد اشاره کرد و از مدیران و معاونین به خاطربرگزاری بسیار خوب و مطابق با شرایط آزمون سراسری قدر دانی کرد .

آقای باغستانی بر ضرورت تحلیل آزمون طلائی تاکید کرد و افزود : بعد از برگزاری این آزمون ، تحلیل و بررسی نتایج آن بسیار حائز اهمیت ومهم است .

در ادامه این جلسه معاونین پایه هفتم و هشتم  نتایج بدست آمده از آزمون طلائی را  بصورت آماری ارائه و تحلیل های لازم صورت گرفت  .

معرفی و تجلیل از برترین های آزمون طلائی در دبیرستان دخترانه دوره دوم

گزارش تصویری : آزمون های طلائی و فرا مدرسه ای در دبیرستان های حضرت امام حسین (ع)

جلسات هم اندیشی با مشاوران دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه ، جلسات هم اندیشی مشاورین دبیرستان های دخترانه و پسرانه  حضرت امام حسین (ع)  با حضور مشاوران  و مدیران مدارس به طور جداگانه برگزار گردید .

در این جلسات مدیر مجتمع  ضمن خیر مقدم و تشکر ازحضور مشاورین در این جلسات اظهار داشتن بالاترین و با ارزشترین سرمایه هر مملکتی نه طلاست ، نه نقره است بلکه نیروی انسانی توانمند آن مجموعه است که بحمدالله ما در این مجموعه بزرگ مدارس حضرت امام حسین (ع) نیروهای توانمند و پر تلاش داریم .

آقای باغستانی اعتماد مردم به این مجموعه را از دیگر ثروت های موسسه دانست و افزود: همه تلاش و کوشش ما درراستای حفظ و حراست از این سرمایه ها ست.

وی درادامه به برشمردن ویژگی های مشاوره الهام بخش پرداخت و افزود : مشاوره الهام بخش  هدایت کننده ، تغییر دهنده ، آینده ساز ، جهت دهنده ، روشن بخش ، انسان ساز و اعتماد سازاست .

ایشان یاد آورشد مشاوره الهام بخش با تکیه بر تجربیات ارزشمند وعلاقه وافر ، برای حل مشکلات تلاش می کند و با سبک و هنر منحصر به فرد خویش مسیر صحیح را فرا روی متربیان قرار می دهد .

مدیر مجتمع درپایان برفراهم آوردن فضای صمیمی با مخاطبان تاکیدکرد  و گفت : مشاور باید فضا را صمیمی کند تا بتواند مشکلات موجود بچه ها را شناسائی و در حل و رفع آنها کوشا باشد . مشاورین باید در حفظ جایگاه خود نهایت تلاش و کوشش را بعمل آورند تا عظمت مشاوره و کار آنها حفظ گردد .

ارائه گزارش یکماهه فعالیت مشاوران و مرور برنامه های پیش رو از دیگر مباحث این جلسات بود .

نشست هم اندیشی  دبیران دبیرستان های پسرانه و دخترانه دوره دوم

به گزارش روابط عمومی موسسه نشست هم اندیشی دبیران دبیرستان های پسرانه و دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام شب گذشته در سالن اجتماعات برگزار شد .

در این جلسه آقای باغستانی مدیر مجتمع ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور کلیه دبیران ارجمند ،  بالاترین ثروت هر مملکت ، هر دستگاه ، هر نهاد و هروزارت خانه را نیروی انسانی آن مجموعه دانست و افزود : بحمدالله ثروت ما هم شما دبیران بزرگوار و ارجمند و عزیز مدارس حضرت امام حسین (ع) ، دانش آموزان ، والدین محترم و اعتمادی است که مردم به مجموعه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام داشته ودارند.

آقای باغستانی بحث این نشست را به نقش و اهمیت معلم ماندگار و معلم الهام بخش در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام اختصاص داد و دراین زمینه به تفضیل سخن گفت .

ایشان معلم الهام بخش را تغییر دهنده ، متحول کننده ، جهت دهنده و روشن کننده مسیرذکرکرد و آینده سازی ، انسان سازی ، اعتماد سازی و ایده پردازی را ازدیگر ویژگی های این گروه از معلمان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد معلم الهام بخش هنر تکرار و مرور دارد ، با دل و قلب خودش اطلاعات را منتقل می کند به تعلیم و تربیت اعتقاد دارد ، اعتماد دوطرفه بین او ودانش آموزانش برقرار است و به گونه ای با مخاطبان خود رابطه برقرار می کند که هم معلم به خواسته هایش می رسد و هم دانش اموزان احساس رضایت می کنند .

ایشان درادامه تغییرات برگزاری آزمون سراسری دانشگاهها ازجمله دومرحله ای بودن وچگونگی اعمال سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور و  نحوه پذیرش آزمون ورودی مدارس حضرت امام حسین (ع) را تشریح کرد .

مدیر مجتمع با تاکید براینکه امسال را سال تمرکز حواس قرار دادیم و خواستار تقویت آن هستیم گفت : هم اکنون 2 هزار 403 دانش آموز در87 کلاس مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام به تحصیل مشغولند و نزدیک به 300 دبیر، 24 مشاور ، 57 کادراداری و اجرایی و 17 نیروی خدماتی برای تعالی و تعلیم وتربیت این عزیزان تلاش می کنند .

صبحگاه تقدیر به مناسبت روز آزمایشگاه

به مناسبت روز آزمایشگاه از برگزیدگان استانی مسابقات آزمایشگاهی در دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل شد .

دراین مراسم که کارشناسان آموزش وپرورش ناحیه 2 یزد حضور داشتند از 15 دانش آموز برگزیده مرحله استانی مسابقات آزمایشگاهی تقدیر شد .

به گزارش معاونت پرورشی دبیرستان این دانش آموزان در رشته های ساخت ماکت. انیمیشن. دست سازه های آزمایشگاهی  مقام برتر استان را کشب کرده اند .

تجلیل و تقدیر از سرکار خانم تکمیلی مربی و سرپرست دانش اموزان شرکت کننده درمسابقات از دیگر برنامه های این صبحگاه بود.

گزارش تصویری :آزمون فرا مدرسه ای درمدارس امام حسین (ع) هفته اول آبان ماه

معرفی یک دانش آموز موفق

زینب شفیع نادری دانش آموزپایه دهم رشته ریاضی دبیرستان دخترانه دوره دوم است که در عرصه های  نویسندگی ، خبرنگاری ، شعر و رسانه فعالیت دارد .

او از همان دوران ابتدائی به نوشتن علاقه نشان می دهد و شور و شوقش در ساعت انشاء نمود دیگری دارد برای "انشا نوشتن و انشا خواندن"  در دوره متوسطه اول به پیشنهاد معلمان ومربیان وتشویق خانواده به کانون پرورش فکری رهنمون می شود و درکلاس های ادبی مثل داستان نویسی ، شعر و طنز شرکت می کند .

مدتی بعد یکی از مربیان نوشته های چند نفر از بچه ها را برای چاپ در یکی از نشریات انتخاب می کند و برای بار اول مطلبش در یک نشریه چاپ می شود و این انگیزه او را  برای نوشتن و همکاری با جراید بیشتر می کند . برای قوی ترشدن قلمش تلاش می کند و ارتباط رسانه ایش شکل می گیرد .

دیماه 98 اولین مطلبش که یک شعر نو بود درنشریه کوله پشتی ( ضمیمه روزنامه شهرآرا مشهد) به چاپ رسید و بعدها مجلاتی چون کیهان بچه ها ، نوجوانان جام جم ، زندگی سلام روزنامه خراسان ، همشهری و شهرآرا...به انتشار یاداشت ،گزارش ، اشعار و نوشته هایش در موضوعات مختلف مثل معرفی کتاب ، فیلم ، خبرو مصاحبه پرداختند.

زینب شفیع نادری فعالیت در عرصه های ادبی و رسانه ای را زمینه ساز موفقیت خود درسایر عرصه های زندگی از جمله تحصیل می داند و قدردان تمام مربیان ، خانواده و اصحاب رسانه ای است که وی را دراین راه همراهی نموده اند .

خانم زینب شفیع نادری سال گذشته در مسابقات انشای نماز رتبه اول استان را کسب کرد و در مسابقات مختلف کانون پرورش فکری نیز حائز رتبه های برتر و برگزیده شده است .

موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی حضرت امام حسین (ع) برای خانم زینب شفیع نادری موفقیت روز افزون آرزو دارد.

شورای دبیرستان های پسرانه و دخترانه برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستان های دوره دوم در محل سالن کنفرانس دبیرستان پسرانه برگزار گردید .

در این جلسه مدیر مجتمع پیرامون نظم و انضباط کاری و برنامه ریزی مسابقات ورزشی در زنگ های تفریح صحبت و توصیه های لازم را ارائه نمودند .

در ادامه آقای باغستانی باتاکید بر اهمیت برگزاری انتخابات شورای دانش آموزان ولزوم رعایت مقررات بر طبق  بخشنامه صادره از آموزش و پرورش از معاونین خواستند: زمینه ای را فراهم کنند تا دانش آموزان خوب ،فعال و قابل قبول سایر دانش آموزان به عنوان داوطلب در انتخابات شورا ثبت نام نمایند .

ایشان بامرورو پیگیری مصوبات جلسه مهرماه یادآوری کردند: کلیه ی مصوبات جلسات لازم الاجرا بوده و چنانچه لازم است مصوبه ای تغییر نماید مجددا در جلسات شورا مطرح تا اصلاح گردد .

مدیر مجتمع در خصوص برنامه مدون آزمون های هفتگی ، فرامدرسه ای و بخصوص آزمون طلایی بررعایت  سرفصل های تعیین شده طبق دستورالعمل وزارت آموزش وپرورش تاکید کردند و افزودند: ً ملاک انتخاب دانش آموزان برتر ، تراز های کسب شده در آزمون می باشد و نفرات برتر آزمون ها حتماً به وسیله سیستم همکلاسی به اطلاع والدین و سایر دانش آموزان رسانده شود .

تقویم اجرایی آبان ماه ، برگزاری نشست شورای دبیران ، انتخابات اعضای انجمن اولیاء و مربیان ، بستن دفتر امتحانات ودفتر آمار ، برگزاری المپیادهای علمی و خوارزمی و جشنواره درون مدرسه ای از دیگر مباحث این جلسه بود.

نشست آموزشی و مشاوره ای والدین پایه دهم دخترانه

جلسه آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان و والدین پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم در سالن آمفی تئاتر دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

در این نشست با موضوع والدین الهام بخش و فرزندان خوشبخت جناب آقای باغستانی به تشریح گام های رسیدن به موفقیت پرداخت و 5 گام (کسب دانش و آگاهی ، عمل به آن و تکرار در نتیجه خودآگاهی و خردمندی) را مسیر رسیدن به خوشبختی بیان نمود که در این راه صبر هم چاشنی کار باشد.

ایشان با تاکید بر اهمیت پایه دهم  بر روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان آگاهی و شاخت از دوره متوسطه دوم و پایه دهم و روند انتخاب رشته و شرایط کاری دهم ، تفاوت دوره اول و دوم را متذکر شدند .

وی با بیان این مساله که برای موفقیت باید به تغذیه و خواب کافی و ورزش و تفریح و سرگرمی بهداشت فردی و انتخاب مکان مناسب مطالعه هم اهمیت داد ، بر نقش کلیدی والدین در میزان موفقیت و رشد چشمگیر دانش آموزان تاکید نمود.

کارگاه آموزشی و مشاوره ای دختران و پسران پایه یازدهم

کارگاه آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان دختر و پسر پایه یازدهم دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام به صورت جداگانه برگزارشد .

دراین کارگاه که به موضوع خردمندی و کامیابی اختصاص داشت مدیر مجتمع به تشریح ارکان اصلی موفقیت پرداخت

آقای باغستانی مسیر کامیابی را در دانستن ،به کار بستن ،تکرار ، خودآگاهی و خردمندی دانست و در این خصوص به تفضیل سخن گفت .

برترین های آزمون هفتگی معرفی شدند

در صبحگاه تقدیر که در دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد برترین های آزمون های هفتگی قلم چی و گاج معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد .

نشست آموزشی و مشاوره ای والدین پایه یازدهم دخترانه و پسرانه برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه ، جلسه آموزشی ، مشاوره ای و هم اندیشی  والدین دانش آموزان یازدهم دبیرستان های دخترانه و پسرانه دوره دوم برگزار شد.

 دراین نشست که به موضوع خردمندی و کامیابی اختصاص داشت مدیر مجتمع به مرور گام های رسیدن به موفقیت پرداخت و پیمودن پنج مرحله  "کسب دانش و آگاهی ، عمل به آن و تکرار در نتیجه خودآگاهی و خردمندی "را برای رسیدن به موفقیت تشریح کرد .

آقای درادامه باغستانی ویژگی های  والدین خردمند رایاداورشد و چرخه فعالیت روزانه یک خانواده خردمند را ترسیم کرد .

نقش و اهمیت پایه یازدهم ، دروس و ضرایب مربوطه در کنکور سراسری  دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور،  اصول و قوانین برای علاقه مند نمودن فرزندان ، دوستان تاثیر گذار ، تلفن همراه ، انتخاب محل مطالعه ، تمرکز حواس در هنگام درس خواندن ، خود آگاهی و فرهنگ ، آرمان ها ، ایده ها و آرزوها ، ایجاد علاقه و انگیزه در رفتارها ، تعریف حضور فعال ، خصوصاً در جلسات مشاوره ای ، انتخاب دوست ، اهمیت و نقش ورزش در تندرستی دانش آموزان ، ازدیگر مباحث این نشست بود .

جشن میلاد درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام

به مناسبت سالروز ولادت پیامبر مهربانی ها و حضرت امام جعفر صادق(ع) نوآموزان  پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام این روزرا جشن گرفتند.

 نوآموزان به همراه مربیان خود، کارت پستال زیبایی تهیه کرده و این عید سعید را به دست اندرکاران تعلیم وتربیت و مسئولان مدرسه خود تبریک گفتند .

اجرای برنامه های شاد و سرور و شادمانی دانش آموزان درمراسم صبحگاه از دیگر برنامه های این عید سعید دردبستان دخترانه بود .

نظیر این مراسم در دبیرستان دخترانه دوره دوم نیز برگزار شد .

جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستان های دوره دوم

به گزارش روابط عمومی موسسه ، جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستان های دوره دوم در محل دبیرستان دخترانه دوره دوم با حضور مدیر مجتمع و سایر اعضاء برگزار گردید .

در این آقای باغستانی به بررسی وظایف معاونین در برگزاری آزمون ها پرداخت و ویژگی های یک  معاون خوب از منظر آزمون را برشمرد .

مرور و بررسی تقویم اجرائی مهرماه و تاکید بر ضرورت تکمیل کردن بانک اطلاعات روان شناختی دانش آموزان، تنظیم دفترچه برنامه مطالعاتی دانش آموزان و کنترل آن ، تکمیل پرونده تحصیلی دانش آموزان ، مستند سازی فعالیتها،  برگزاری شورای دبیران ، آزمون های هفتگی ، طلایی و فرامدرسه ای ، جلسات دانش افزایی والدین و برگزاری مراسم جشن وسپاس ، رصد کردن کلیه دستورالعملهای آزمونهای علمی و المپیادها ، اخذ نظرخواهی از والدین شرکت کننده در جلسات توجیهی ، اعلام شاخص کلاس برتر ، برگزاری کانونهای علمی ، تشکیل جلسات انجمن اولیاء ومربیان از دیگر مباحث این نشست بود .

نشست آموزشی و مشاوره ای  دانش آموزان پایه دهم دخترانه برگزارشد

مدیر مجتمع در این نشست داربست موفقیت را برای دانش آموزان تشریح کرد و درمورد مراحل صرف سه فعل دانستن ، توانستن و خواستن  در مراحل مختلف زندگی به تفضیل سخن گفت .

آقای باغستانی با اشاره به اهمیت و نقش پایه دهم در روند تحصیلی یک دانش آموز گفت : نقش پایه دهم در این دوره به مثابه زیر ساخت و پی در استحکام  یک ساختمان است و شما می بایست در کلاس  دهم ،  بنیان موفقیت تحصیلی خویش را پایه ریزی نمائید .

چگونگی تنظیم  برنامه ریزی درسی ،  نحوه مطالعه و ‌زمانبندی دروس ، چرخه فعالیت یک دانش اموز موفق ، نقش تغذیه ، خواب واستراحت کافی و ورزش درموفقیت یک دانش آموز  از دیگر مباحث این نشست بود.

صبحگاه تجلیل از نیروی انتظامی در دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزارشد

دراین صبحگاه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزارشد سرهنگ جهان بین پیرامون رعایت نکات ایمنی و نقش آن درسلامت دانش آموزان مطالبی را بیان کرد

درادامه از دو نفر پرسنل نیروی انتظامی که در برقراری نظم و امنیت با آموزشگاه همکاری داشتند ، تقدیر و تشکر به عمل آمد .

نشست آموزشی و مشاوره ای دا نش آموزان و والدین پایه دوازدهم دخترانه

جلسه آموزشی و مشاوره ای دانش آموزان و والدین پایه دوازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم در سالن آمفی تئاتر دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

در این نشست آقای باغستانی گام های رسیدن به موفقیت را تشربح کرد و دانش و آگاهی ، عمل به آن ، تمرین و تکرار ،  خودآگاهی و خردمندی را گام های رسیدن به خوشبختی بیان نمود.

 ایشان هدف نهایی مجتمع را رسیدن به خردمندی دانست و اظهار امیدواری کرد بتوانیم درمدرسه ای خردمند ، دانش آموزانی خردمندی داشته باشیم که توسط والدینی خردمند تربیت شده اند .

 اولین آزمون فرامدرسه ای پایه دوازدهم در سال تحصیلی 1402-1401 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه اولین آزمون قلم چی ویژه پایه دوازدهم رشته های ریاضی، تجربی و انسانی  همزمان با سراسر کشورروز گذشته  در دبیرستانهای پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

در این آزمون ها دانش آموزان رشته ریاضی به 150 سئوال دروس ریاضیات ،در مدت 195 دقیقه ، رشته تجربی به 150 سئوال دروس ریاضی ، زیست شناسی ، فیزیک و شیمی در مدت 180 دقیقه و رشته انسانی به 160 سئوال دروس ریاضی و آمار ، علوم وفنون ، جامعه شناسی ، عربی ، فلسفه ، روانشناسی و اقتصاد در مدت 180 دقیقه پاسخ دادند.

شیوه برگزاری این آزمون ها به سبک کنکور سراسری انجام می گیرد .

آزمون های قلم چی هر 15 روز یکبار بصورت کشوری برگزار می گردد .

نشست هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم برگزارشد

در این نشست که مدیران ومعاونین دبیرستان های دوره دوم حضور داشتند مدیر مجتمع  با قدردانی از زحمات مسئولان مدارس برای بازگشائی وبرگزاری آئین های آن  گفت : این مراسم و آئین ها در خاطره دانش آموزان برای همیشه ماندگارخواهد بود و حلاوت آن را هرگز از یاد نخواهند برد .

آقای باغستانی تمرکز حواس را از اولویت های سال تحصیلی جدید خواند و اظهار امیدواری کرد با  فعال و پویا نمودن ساعت مشاوره این مهم محقق شود .

بررسی تقویم اجرائی مهرماه ، برنامه آزمون ها ، نظارت بر حضور منظم دانش آموزان درمدرسه ، برگزاری با نشاط صبحگاه ، تبیین سیاست های پایه دهم و تشکیل منظم شورای مدرسه از دیگر مباحث این نشست بود

گزارش تصویری: اقامه اولین نمازجماعت دانش آموزی در سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه دوره دوم

گزارش تصویری : زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه دوره دوم

سومین مرحله آزمون طلایی  برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه، سومین مرحله آزمون طلایی ویژه دانش آموزان سال دوازدهم کلیه رشته های تجربی،ریاضی و انسانی صبح امروز در دبیرستان های دخترانه وپسرانه حضرت امام حسین (ع ) برگزار گردید.

در این آزمونهای طلایی دانش آموزان رشته تجربی  ریاضی و انسانی به ترتیب به 1230، 115و 110 سووال دروس اختصاصی در مدت معین پاسخ دادند.

در این جلسه آزمون یک دفترچه شامل دروس ریاضی ،زیست و یک دفترچه شامل فیزیک و شیمی برای رشته تجربی ، یک دفترچه شامل ریاضیات و یک دفترچه شامل فیزیک و شیمی برای رشته ریاضی و یک دفترچه شامل ریاضی ،اقتصاد،علوم وفنون ادبی وجامعه شناسی و یک دفترچه شامل عربی،فلسفه،منطق وروانشناسی برای پاسخگوئی در اختیار  دانش آموزان گذاشته شد.

لازم به ذکراست این آزمون ها مشابه آزمون های سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود.

آزمون های طلایی در سه مرحله در تابستان ۱۴۰۱ برکزار شد.

مجلس روضه خوانی سالار و سرور شهید حضرت  امام حسین علیه السلام دردبیرستان امام حسین (ع)

بنا به گزارش روابط عمومی مراسم روضه خوانی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع )طبق روال هرساله و به یاد خیر مدرسه ساز شادروان حاج سید اسماعیل سالار در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع دوره دوم برگزار گردید.

این مجلس که صبح ها از ساعت 7:30 برپاست از امروز ۵شنبه ۲۴ شهریورآغاز و به مدت سه روز ادامه دارد

اردوی شناخت پایه دهم دبیرستان دخترانه دوم برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه اردوی شناخت دانش آموزان پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین دوره دوم در محل اردوگاه تربیتی شهید صدوقی سانیج برگزار گردید.

این اردو که با برنامه ریزی لازم و اخذ مجوز از اداره آموزش وپرورش انجام شد،تعداد ۱۰۰ نفر دانش آموزان حضورداشتند.

دراین اردو که  مدیر و کادر اجرائی دبیرستان و مربیان همراه نیز دانش آموزان را می کردند.پس از استقرار در اردوگاه مدیر دبیرستان درمورد اهداف و برنامه های اردو مطالبی را بیان نمود .

سپس برنامه های مختلف فرهنگی ، هنری و ورزشی اردو برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

مراسم روضه خوانی به یاد خیرمدرسه ساز دردبیرستان دخترانه

به مناسبت هیجدهمین سالگرد درگذشت خیر مدرسه ساز شادروان حاج سید اسماعیل سالار مراسم روضه خوانی حضرت سیدالشهدا علیه السلام از پنجشنبه 24 شهریوربه مدت سه روز از ساعت 7 الی 8:30 در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام واقع در بلوارشهید بهشتی جنب کمیته امداد دبیرستان دخترانه برگزار می شود

اعضا و مسئولان کمیته های ستاد پروژه مهر دبیرستان دخترانه معرفی شدند

به گزارش روابط عمومی موسسه ، اولین جلسه ستاد پروژه مهر دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزار گردید .

در این جلسه خانم حیدری مدیر دبیرستان ضمن عرض خسته نباشید به کلیه عوامل اجرایی دبیرستان بخاطر برگزاری خوب کلاس های تابستانی و اتمام آن کلاسها به بررسی بخشنامه های پروژه مهر دفتر مرکزی و مدیریت آموزش وپرورش ناحیه دو یزد پرداخت.و اظهار امیدواری کرد با تلاش و برنامه ریزی این ستاد شاهد برگزاری با شکوه مراسم و آئین بازگشائی مدارس در سال تحصیلی پیش رو باشیم .

و درادامه  این جلسه مسئول کمیته های پروژه مهر بدین شرح مشخص  و انتخاب گردیدند:

کمیته ساماندهی: خانم دهقانی زاده ، خانم قندریز وخانم جعفری

کمیته توجیه وتبلیغ :خانم ظریف زاده و خانم حمید نژاد

کمیته تعمیر وتجهیزات : خانم صباغ زادگان

وکمیته ارزیابی : خانم حیدری

دومین مرحله آزمون طلایی  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه، دومین مرحله آزمون طلایی ویژه دانش آموزان سال دوازدهم کلیه رشته های تجربی،ریاضی و انسانی روز گذشته در دبیرستان های حضرت امام حسین ع برگزار گردید.

در این آزمون های طلایی دانش آموزان رشته تجربی  ریاضی و انسانی به دفترچه  سوالات  دروس ریاضی ،زیست و یک دفترچه شامل فیزیک و شیمی برای رشته تجربی ، یک دفترچه شامل ریاضیات و یک دفترچه شامل فیزیک و شیمی برای رشته ریاضی و یک دفترچه شامل ریاضی ،اقتصاد،علوم وفنون ادبی وجامعه شناسی و یک دفترچه شامل عربی،فلسفه،منطق وروانشناسی پاسخ گفتند.

لازم به ذکراست این آزمونهای مشابه آزمونهای سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود.

آزمون های طلایی در سه مرحله در تابستان ۱۴۰۱ برکزار می گردد.

با برگزاری آزمون ، کلاس های  تابستانی دبیرستان دخترانه دوره دوم پایان یافت

به گزارش روابط عمومی موسسه کلاس های دانش افزایی دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه دوره دوم پایان یافت و دانش آموزان در ارزیابی پایان دوره شرکت کردند.

در این ارزیابی دانش آموزان رشته تجربی به ۵۵ سوال درمدت ۱۰۰دقیقه، دانش آموزان رشته انسانی به ۵۰سوال در مدت ۸۰ دقیقه ودانش آموزان رشته ریاضی به ۵۲ سوال در مدت ۱۰۵دقیقه  پاسخ دادند.

کلاسهای تابستانی دبیرستان دخترانه دوره دوم از ۱۱ تیرماه سال جاری آغاز و بمدت ۶ هفته ادامه داشت .

فعالیت های تابستانی : مسابقه مونوکاپ فیزیک دبیرستان دخنرانه دوره دوم


به گزارش روابط عمومی موسسه مسابقه مونوکاپ فیزیک با حضور کل دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع، دوره دوم برگزار گردید.
این مسابقات که با هدف تقویت کارگروهی در ادامه تشکیل کلاسهای تابستانی دبیرستان برگزارشد، دانش آموزان در به سئوالات مطرح شده به صورت گروهی پاسخ دادند.
لازم به ذکر است گروه های منتخب این مسابقات در فینالی که متعاقبا برگزار خواهد شد شرکت و به برترین گروه ها تندیس افتخار مونوکاپ، بهمراه جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.
کلاسهای تابستانی دبیرستان دخترانه دوره دوم که از یازدهم تیر آغاز و بمدت ۶ هفته ادامه دارد.

نشست شورای سیاستگذاری پایه دوازدهم

 به گزارش روابط عمومی موسسه ،شورای سیاست گذاری دبیرستانهای دوره دوم با حضور مدیران و معاونین دو واحد آموزشی در دفتر مدیریت  دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزار گردید.

در این جلسه مدیرمجتمع  شناخت از والدین و دانش آموزان را با اهمیت و از اولویتها ی هر مدرسه بر شمردند،سپس بانک روانشناختی تحصیلی را بند به بند مورد بررسی قرار دادند و تکمیل کردن آن را به مشاورین و معاون دوازدهم محول نمودند.

ایشان درادامه نحوه آماده سازی کنکور سراسری را منوط به برگزاری در تیرماه دانستند.

آقای باغستانی درخصوص مشکلات روحی ، اخلاقی و روانی دانش آموزان اظهار داشتند این مشکلات باید طبقه بندی شوند و بصورت حرفه ای پیگیری شوند و مرجع روحی ، روانی و انضباطی بر عهده شورای سیاستگذاری دوازدهم می باشد وباید این قبیل موارد به اطلاع والدین نیز رسانده شود.

درپایان زمان تشکیل جلسه با والدین و دانش آموزان پایه دوازدهم در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۹ و ۱۴۰۱/۷/۱۰ تعیین شد.

تصمیم گیری در مورد آزمون طلائی و آزمون های فرا مدرسه ای از دیگرمباحث این نشست بود .

شورای مدارس حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه حضرت امام حسین علیه السلام، شورای دبیرستانهای دوره دوم و دوره اول به صورت جداگانه در دبیرستانهای دخترانه دوره دوم و پسرانه دوره اول برگزار گردید.

در این جلسات مدیر مجتمع به بحث پیرامون "نظم"و"پیگیری" پرداخت و در تعریف پیگیری گفت : پیگیری  همان ،دنبال کردن،مداومت و اصرار ورزیدن است و از (فرایندپیگیری،اعتقاد داشتن،شخصیت مورد پیگیری وامنیت ) به عنوان فاکتورهایپیگیری نام برد .

آقای باغستانی درادامه در خصوص ابزار پیگیری،زمان پیگیری،اعلان مشکل دانش آموز به خانواده،داشتن اطلاعات کامل وجامع ،بزرگ نکردن مشکل برای خانواده ها،ثبت مشکلات در دفتر مربوطه و ... توضیحاتی را مطرح نمودند.

در ادامه فرم نحوه ارزیابی از روند پیگیری را مطرح واز مدیران و معاونین درخواست نمودند تا قبل از شروع سال تحصیلی فرم مربوطه برای کلیه دانش آموزان ، علی الخصوص دانش آموزان مشکل دار تکمیل و ارائه گردد.

مدیرمجتمع بانک روان شناختی را که باید برای همه دانش آموزان توسط مشاورین و معاونین تکمیل گردد تا در مراحل مشاوره ای از آن بتوان استفاده کرد را مطرح و با اصلاحاتی فرمت مربوطه تکمیل گردید.

در انتهای جلسه در خصوص آزمونهای فرامدرسه ای ،آزمون طلایی ، آزمون هفتگی ، آزمون جامع  و طرح استقبال از دانش آموزان جدید الاورود بحث و تبادل نظر بعمل آمد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

درپایان توصیه هایی در خصوص مستند سازی کلیه فعالیتها،پیگیری جدی معاونین از مراکز مطالعاتی ،ارزیابی دانش آموزان بین‌پایه ،فعال کردن دفتر فعالیتهای معاونین در عصرها و جشن وسپاس ویژه دوره اول، ارائه کردند.

مرحله اول آزمون طلایی برگزار شد


به گزارش روابط عمومی موسسه حضرت امام حسین علیه السلام اولین مرحله آزمون طلایی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم دبیرستانهای حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید.
در این آزمون که مشابه سازی آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار شد، دانش آموزان به سئوالات اختصاصی در دودفترچه جداگانه پاسخ دادند.

جلسه توجیهی دانش افرایی دانش آموخته گان دبیرستانهای حضرت امام حسین ع برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه دانش افزایشی و توجیهی والدین و دانش آموختگان سال دوازدهم دبیرستانهای پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام به صورت برخط برگزار گردید .

در این جلسه آقای باغستانی ضمن گرامی داشت ماه محرم ویاد و خاطره سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام ،پیرامون نقش واهمیت  انتخاب رشته دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور مطالبی را بیان کرد.

مدیرمجتمع در این جلسه پیرامون‌ باید ها و نبایدهای انتخاب رشته ، سیکل مراحل برگزاری انتخاب رشته،  مطالعه دقیق دفترچه شماره ۲ کنکور پس از انتشاراز طریق سایت سازمان سنجش و آموزش عالی کشور، تکمیل فرمهای ۲ گانه انتخاب رشته ۱ و ۲ و...صحبت و توصیه های لازم را ارائه نمود.

آزمون طلائی مرحله اول امروز برگزار نمی شود

به گارش روابط عمومی موسسه و به علت شرایط نامساعد جوی ناشی از بارش باران به اطلاع دانش آموزان عزیز می رساند: مرحله اول آزمون طلائی امروز جمعه 7 مرداد برگزار نمی شود .زمان برگزاری مجدد این آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد

مسابقه مونوکاپ ریاضی دبیرستان دخنرانه دوره دوم برگزار گردید


به گزارش روابط عمومی موسسه مسابقه مونوکاپ ریاضی صبح امروز با حضور کل دانش آموزان پایه دهم به یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع، دوره دوم برگزار گردید.
این مسابقات که با هدف تقویت کارگروهی در ادامه تشکیل کلاسهای تابستانی دبیرستان برگزارشد، دانش آموزان در سه زنگ متفاوت به سئوالات مطرح شده به صورت گروهی پاسخ دادند.
لازم به ذکر است گروه های منتخب این مسابقات در فینالی که در هفته آخر مردادماه برگزار خواهد شد شرکت و به برترین گروه ها تندیس افتخار مونوکاپ، بهمراه جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.
کلاسهای تابستانی دبیرستان دخترانه دوره دوم که از یازدهم تیر آغاز و بمدت ۶ هفته ادامه دارد،روزهای شنبه،۱شنبه و ۳شنبه ویژه پایه دوازدهم و شنبه ویکشنبه ویژه پایه یازدهم اختصاص دارد.

شورای هم اندیشی دبیرستانهای دوره دوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای هم اندیشی دبیرستانهای دخترانه وپسرانه حضرت امام حسین (ع) صبح امروز در محل دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

دراین نشست  مدیر مجتمع بر نظم و پیگیری مسائل آموزشی وپرورشی که دو شاخصه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام است تاکید کرد و گفت : این دو شاخصه باید سرلوحه کار همه همکاران مدارس باشد،هماتطور که تاکنون بوده است .

آقای باغستانی  سپس در خصوص طرح کایزن و پاکسازی اتاق محل کار، میز و کمدهای مربوطه اظهار داشت : وقتی محل کار تان تمیز ، مرتب و بی عیب و نقص باشد،در هنگام حضور ارباب رجوع این نظم کاملا مشهود است .

کنکور سال ۱۴۰۲ ،عدم توصیه به دانش آموزان با توجه به رتبه کسب شده توسط آنان،تکمیل پیشینه تحصیلی دانش آموزان ، پیگیری کار آزمون طلایی، درگیر شدن همه عوامل در اجرای خوب این آزمون،رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی با توجه به وضع موجود،چاپ دفترچه شماره راهنمای انتخاب رشته،داشتن مدیریت لحظه ای باتوجه به کلاسهای تابستانی،ارزیابی کلاسها،مونوکاپ ریاضی و فیزیک،اردوها،دفترچه برنامه مطالعاتی از دیگر مباحث این نشست بود

درپایان دفترچه بانک اطلاعات روانشناختی و تحصیلی داتش آموزان با عنوان طرح سعادت تربیتی و آموزشی که شامل(مشخصات فردی،مشخصات خانواده،پیشینه پزشکی ویژگیهای رفتاری،اجتماعی و شخصیتی،چک لیست های ویژگی ها،وضعیت خلق و عاطفه ،فرزند پروری،پیشینه تحصیلی،مسکلات تحصیلی،موارد خاص و ...) می باشد را مطرح و نظرسنجی به عمل آمد.

نشست والدین ودانش آموزان باموضوع سبک زندگی یک قهرمان برگزارشد

اولین جلسه گفتگو با دانش آموزان پایه دوازدهم تحت عنوان سبک زندگی یک قهرمان روز گذشته در دبیرستان پسرانه دوره دوم برگزار شد. 

در این جلسه آقای باغستانی ویژگی های یک دانش آموز موفق را برشمردند ودر خصوص آزمونهای طلایی،  زمان و بودجه بندی آنها با خانواده ها صحبت کرده و از دانش آموزان و والدین آنها خواستند تا از شایعات پیرامون کنکور دوری کرده و ذهن خود را درگیر حواشی ننمایند و تنها به روی هدف خود و مطالعه مفید تمرکز نمایند.

ایشان ساعات مفید مطالعه در طول روز را برای دانش آموزان تشریح نموده و ارسال گزارش کار شفاف را یکی از راههای موفقیت دانش آموزان برشمردند.

وی درپایان  اسامی رتبه های برتر هر کلاس را اعلام نموده و دانش آموزان مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

جمع آوری  فرم های ارزیابی و مدیریت و معاون پایه پاسخگوی والدین بودند.

پنجمین اردوی برون استانی دانش آموزان مدارس امام حسین (ع)

54 نفر از دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره دوم به اردوی اصفهان اعزام شدند .

کلاس های تابستانی دبیرستان دخترانه دوره دوم آغاز شد

به گزارش روابط عمومی موسسه به منظور تقویت بنیه علمی دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام کلاس های تابستانی این دبیرستان از روز گذشته آغازشد.

مدیر دبیرستان درصبحگاه اولین روز تابستانی مدرسه ضمن خیر مقدم به دانش آموزان اظهار داشت : کلاسهای تابستانی برای پایه دوازدهم، روزهای  شنبه ،یکشنبه ،سه شنبه وبرای پایه یازدهم روزهای شنبه ویکشنبه اختصاص یافته وروزهای  سه شنبه برای کلاسهای ورزشی درنظر گرفته شده است.

خانم حیدری بر حضور به موقع در کلاسهای درس وبدون تاخیر،بهمراه نداشتن هرگونه وسایل اضافی مخصوصا تلفن همراه تاکید کرد و سایر قانون ومقررات فعالیت های تابستانی را تشریح نمود .

وی افزود : مرکز مطالعاتی  دبیرستان نیز از ساعت ۱۶ لغایت ۲۳  دایر خواهد بود.

این کلاسهای به مدت ۶ هفته طول ادامه خواهد داشت .

نشست  هم اندیشی کلاس های تابستانی دبیرستان های دوردوم برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه هم اندیشی و توجیهی دبیران کلاسهای تابستانی دبیرستانهای پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین ع در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه دوره دوم برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع ، مدیران ، معاونین وبرگزار گردید،اقای باغستانی ضمن تشریح برنامه ها،دروس قابل تدریس رشته های تجربی ،ریاضی و انسانی  در تابستان ۱۴۰۱، ریز برنامه آزمونهای طلایی هفتم مرداد،چهارم شهریور و بیست وچهارم شهریور را مطر ح نمودند.

دروس ارائه شده برای آزمونهای طلایی برای رشته تجربی شامل (ریاضی ، زیست شناسی ،فیزیک و شیمی) دروس رشته ریاضی شامل (ریاضیات ۱، ریاضیات ۲ و ریاضیات ۳) و دروس رشته انسانی شامل (ریاضی، روان شناسی،اقتصاد،جامعه شناسی،فلسفه و منطق و فنون ادبی) می باشد .

در انتها مدیر مجتمع به دبیران منتخب  توصیه نمودند در برگزار این کلاسها و آزمونهای طلایی نهایت تلاش و همکاری خود را بعمل آورند.

لازم به ذکر است درسال تحصیلی جاری آزمون طلایی در دو مرحله پیش بینی و اجرایی گردیده است .

دانش آموزان کنکوری با نحوه مدیریت جلسه آزمون آشنا شدند

جلسه توجیهی نحوه مدیریت جلسه آزمون سراسری با حضور دانش آموزان  پایه دوازدهم مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به طور جداگانه در دبیرستان پسرانه و دخترانه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه، دراین دو نشست مدیرمجتمع با تشریح نحوه آزمون سراسری بر لزوم به کار بستن همه توان و نیرو برای مدیریت جلسه و پاسخگوئی سوالات تاکید کرد و افزود :بهره مندی از توان حداکثری با انرژی مضاعف ، حفظ شادابی ، طراوت همراه با توکل و توسل و رسیدن به آرامش در روز آزمون ضروری است .

آقای باغستانی اظهار داشت : باید توقع خودمون در پاسخگویی به سئوالات به اندازه تلاش و وقت گذاری در آن درس باشد،نباید به همه سئوالات پاسخ دهیم،نباید غلط بزنیم،با مدیریت برتربه سئوالات پاسخ دهیم،کسی موفق است که برخودش و اوضاع مدیریت کند،برخودمان باید تسلط داشته باشیم .

ایشان درادامه اموری که یک داوطلب باید قبل از آزمون و درروز جلسه رعایت کند را برشمرد و درمورد تعداد سوالات ، مدت آزمون ، نحوه پاسخگوئی به سوالات و ...به تفضیل سخن گفت .

اقامه نمازجماعت و قرائت دعای توسل از دیگر برنامه های این نشست بود .

دانش آموزان کنکوری با نحوه مدیریت جلسه آزمون آشنا شدند

جلسه توجیهی نحوه مدیریت جلسه آزمون سراسری با حضور دانش آموزان  پایه دوازدهم مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به طور جداگانه در دبیرستان پسرانه و دخترانه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه، دراین دو نشست مدیرمجتمع با تشریح نحوه آزمون سراسری بر لزوم به کار بستن همه توان و نیرو برای مدیریت جلسه و پاسخگوئی سوالات تاکید کرد و افزود :بهره مندی از توان حداکثری با انرژی مضاعف ، حفظ شادابی ، طراوت همراه با توکل و توسل و رسیدن به آرامش در روز آزمون ضروری است .

آقای باغستانی اظهار داشت : باید توقع خودمون در پاسخگویی به سئوالات به اندازه تلاش و وقت گذاری در آن درس باشد،نباید به همه سئوالات پاسخ دهیم،نباید غلط بزنیم،با مدیریت برتربه سئوالات پاسخ دهیم،کسی موفق است که برخودش و اوضاع مدیریت کند،برخودمان باید تسلط داشته باشیم .

ایشان درادامه اموری که یک داوطلب باید قبل از آزمون و درروز جلسه رعایت کند را برشمرد و درمورد تعداد سوالات ، مدت آزمون ، نحوه پاسخگوئی به سوالات و ...به تفضیل سخن گفت .

اقامه نمازجماعت و قرائت دعای توسل از دیگر برنامه های این نشست بود .

گزارش تصویری :اردوی دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره دوم درمشهد

دانش آموزان دبیرستان دخترانه به اردوی مشهد الرضا (ع) رفتند

50نفر از دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در قالب یک اردوی سیاحتی ، زیارتی به مشهد مقدس اعزام شدند .

به گزارش روابط عمومی موسسه این دانش آموزان علاوه بر بهره مندی از فیض زیارت مضجع شریف آقا علی ابن موسی الرضا علیه السلام از اماکن تفریحی ، سیاحتی و تجاری مشهد مقدس دیدن خواهند کرد .

شورای دبیرستان های دوره دوم برگزار گردید

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبیرستانهای پسرانه و دخترانه دوره دوم در محل دبیرستان دخترانه تشکیل گردید.

در ابتداآقای باغستانی ضمن تشکرو قدردانی از برگزاری امتحانات خوب،سالم ، بدون دغدغه و با آرامش نوبت دوم خردادماه ۱۴۰۱ ، توضیحاتی را پیرامون اخذ نتایج و آماده نمودن کارنامه دانش آموزان را بیان داشتند.

مدیر موسسه  سپس پیرامون پذیرش دانش آموز بصورت میان پایه اظهار داشتند با توجه به نیاز هر واحد آموزشی در هر رشته و پایه نسبت به ثبت نام متقاضیان داوطلب اقدام تا در آزمونی که در تاریخ هفتم تیرماه بعمل میآید نسبت به پذیرش دانش آموزان مستعد و توانمند با رعایت کلیه مقررات و ضوابط اقدام گردد.

ایشان سپس در خصوص نتایج کلاسهای کانونهای فیزیک و ریاضی اظهار داشتند باید در اسرع وقت نتایج مربوطه استخراج و به والدین دانش آموزان ارسال گردد.

بررسی وضعیت غایبین امتحانات خرداد جهت برگزاری امتحانات مجدد،رسیدگی به درخواست دانش آموزانیکه درخواست تجدید نظر اوراق امتحانی خود رادارند ،ارسال مدارک دانش آموزان مشمول به اداره جهت نامه معافیت تحصیلی،پیش بینی جلسات هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه دهم، تغییر رشته دانش آموزان طبق ضوابط و مقررات آموزس و‌پرورش ،تشکیل جلسات انجمن اولیا و مربیان، تجلیل از نیروهای خدماتی ،تشکیل منظم جلسات شورای مدرسه، تسریع در آماده نمون کارنامه امتحانات پایانی از دیگر مباحث این نشست بود .

نشست مشترک مدیرموسسه و مشاوران مدارس امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی نشست مشترک مدیرموسسه و مشاوران مدارس امام حسین (ع) با هدف  سیاستگذاری نحوه فعالیت مشاورین در مدارس با حضور مدیران دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام و جمعی از مشاورین برگزار شد.

آقای باغستانی مدیر موسسه با برشمردن اهداف مشاوره افزود : رابطه تخصصی بین مشاور و مراجع معمولا انفرادی است،یعنی رابطه رویارویی است،گرچه ممکن است گاه بیش از دونفر درگیر باشند.

اقای باغستانی اظهار داشت" مشاوره رابطه انسانی و نیکو ومعنوی بین مشاور و مراجع است که باهدف کمک و یاری به مراجع انجاممی شود تا مراجع بهترین و شایسته ترین راه را انتخاب کند و عاقلانه ترین تصمیمات را بگیرد."

ایشان درادامه نحوه فعالیت مشاورین در مدارس را تشریح کرد  و از مدعوین خواست نظرات خود را دراین خصوص ارائه نمایند .

جمع بندی نظرات و اخذ تصمیمات مورد نیاز از دیگر مباحث این نشست بود

لازم به ذکر است در تمام پایه ها و دوره های تحصیلی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام مشاورین حضور دارند و فعالیت دانش آموزان را رصد و پیگیری می نمایند .

نشست هم اندیشی کانونهای ریاضی و فیزیک مدارس حضرت امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای هم اندیشی و برنامه ریزی کانونهای ریاضی و فیزیک دبیرستان های دوره دوم درمحل  دبیرستان  پسرانه  برگزار گردید.

دراین جلسه که آقای باغستانی رییس هیات مدیره، آقای انتظاری مسوول کانون ریاضی،آقای مهدی باغستانی مسوول کانون فیزیک و مدیران و معاونین آموزشی دبیرستان های پسرانه ود خترانه دوره دوم حضور داشتند  پیرامون تشکیل کلاس های کانون در تابستان ۱۴۰۱ بحث و تبادل نظر بعمل آمد و مقرر گردید برای دانش آموزان پایه دهم یک گروه ریاضی وفیزیک بصورت مونوکاپ و یک کلاس بعنوان تقویت بنیه علمی برنامه ریزی و برگزار شودوبرای دانش آموزان پایه یازدهم اولویت با دروس پایه باشد.

لازم به ذکر است کانون های ریاضی وفیزیک برای چندمین سال در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام برنامه ریزی و اجرا می شود.

درخشش دختران دبیرستانی در مرحله منطقه ای مسابقات آزمایشگاهی

دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در مرحله منطقه ای مسابقات آزمایشگاهی خوش درخشیدند .

براساس گزارش واصله در ساخت فیلم آزمایشگاهی تیم ایدا دهقانپور فراشاه و مهسا دهقانی با موضوع تاثیر دما برروی فشار ،  گروه  یاسمن دهلوی و محدثه ایزدی با موضوع حل شدن آلومینیم و گروه پویا رضائی و ماندانا زاده رحمانی با موضوع جهت یابی با سایه برتر منطقه شدند

در تولید انیمیشن گروه کوثر امیری ، مهسا کاغذ گردان ، و نگار قادریان با انیمیشن کاتالیز گرما در مرحله منطقه ای برتر شدند

درساخت ماکت گروه یگانه جویا ، فاطمه السادات دشتکی ، یلدا دهقانی اشکذری و گروه آرزو صراف صادقی و سوگند سادات افتخار باماکت سلول جانوری و فاطمه ثناگو با ساخت ماکت کلیه به صورت انفرادی برتر شدند .

در دست سازه های آزمایشگاهی نیز تیم حدیثه طالبی ، درسا مفیضی وخنانه یوسفی با موضوع ساعت المنت و فاطمه چاکر الحسینی به صورت انفرادی با موضوع دست سازه مربوط به شش برتر منطقه ای شدند .

آزمون جامع قلم چی در دبیرستان امام حسین (ع )  برگزار شد

آزمون جامع قلم چی ویژه دانش آموزان سال دوازدهم کلیه رشته های تجربی،ریاضی و انسانی  روز گذشته همزمان با سراسر کشور در دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام  برگزار گردید.

در این آزمون دانش آموزان رشته تجربی  ریاضی و انسانی به ۱۰۰ سووال دروس عمومی در مدت ۷۵ دقیقه پاسخ دادند.

ودانش آموزان  رشته علوم تجربی، ریاضی و انسانی نیز به ترتیب به ۱۶۵ ،۱۲۰و ۱۷۵ سووال دروس اختصاصی در مدت ۱۸۰ ، ۱۶۰ و ۱۷۵ دقیقه پاسخ دادند.

لازم به ذکر است در این جلسه یک دفترچه عمومی و دو دفترچه اختصاصی دراختیار دانش آموزان قرار داده شد.

آزمونهای فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار دردبیرستانهای حضرت امام حسین علیه السلام همزمان با سراسر کشور برگزار می گردد.

مدرسه پاسخگو در قاب تصویر (دبیرستان دخترانه دوره دوم )

نشست مشترک والدین دانش آموزان کلاس دهم دخترانه

نشست مشترک  والدین دانش آموزان پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)دوره دوم در دفتر آموزشگاه برگزارگردید

دراین جلسه مدیر دبیرستان پیرامون تاب آوری دانش آموزان،نظم،عادت برای جلسات ارزشیابی،مدیربت بی حوصلگی،خشم تغییر،نگاه دبیران،امتحانات حضوری نوبت اول که بسیار کارساز بود، برگزاری دومرحله آزمون طلایی با اهداف ایجاد انگیزه درونی برای مطالعه، یادگیری وفعال شدن،حضوری فعال در مرکز مطالعاتی ،مراسم جشن وسپاس،فعالیتهای مرکز مطالعاتی،رشد چشمگیر دانش آموزان و... مطالبی را ارایه نمودند.

خانم حیدری اظهار داشت نفرات برتر آزمون طلایی کسانی بودند که از مرکز مطالعاتی استفاده کرده بودند و از والدین درخواست داشتند تا فرزندانشان را جهت حضور در آن مرکز تشویق و ترغیب نمایند.

وی در ادامه ضمن بیان اینکه دانش آموزان پایه دهم بایداز همه توانمندیهاو قدرت خود استفاده نمایند، و درخصوص انتخاب درست،تابستان روشن،تعداد سووالات هردرس در کنکور سراسری در تمام رشته ها مطالبی را مطرح نمودند.

ایشان  در خصوص برگزاری امتحانات اظهار نمودند باید باور کنیم امتحانات مهم است و به آن اهمیت بدهیم.

 سپس ضمن اعلام برنامه امتحانات نوبت دوم، انتظارات دانش آموزان از والدین را برشمردند و توصیه های لازم را ارایه کردند.

شورای دبیرستان های دوره دوم برگزارشد

شورای دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام با حضور مدیران و معاونین مدارس و با دستورکار "نحوه اعلام نمرات امتحانات پایانی به والدین و نهایی نمودن برنامه های تابستان "برگزار شد.

نحوه ثبت نمرات ، چگونگی ارائه کارنامه به والدین ، بررسی کارنامه دانش آموزان لازم التوجه ، ثبت نمرات پایانی در سامانه همکلاسی ، توجه به هدف ، محتوا ،  برنامه راهبردی و سیستم ارزیابی کلاس های تابستانی ،

و بررسی سایر جوانب  کلاس های تابستانی از رئوس مباحث این نشست بود .

گزارش تصویری : نشست با والدین پایه دهم دبیرستان های حضرت امام حسین (ع)

نشست مشترک مدیر موسسه با والدین دانش آموزان پایه یازدهم

جلسه  والدین دانش آموزان مدارس حضرت امام حسین ع برگزار گردید.

نشست مشترک  والدین دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستانهای دوره دوم حضرت امام حسین ع با مدیریت موسسه برگزارشد

بنابه گزارش روابط عمومی موسسه در این جلسه حاج آقا باغستانی مدیریت موسسه در مورد مسائلی همچون  تاب آوری دانش آموزان، نظم، عادت برای جلسات ارزشیابی، مدیربت بی حوصلگی و خشم به تفضیل سخن گفت و درمورد اهمیت امتحانت پایان ترم اظهار داشت : باید باور کنیم امتحانات مهم است و به آن اهمیت بدهیم.

تشریح مسائل آموزشی و اقدامات انجام گرفته دراین راستا و ضرورت برنامه ریزی برای بهره مندی از فرصت تابستانی و مسائل مرتبط با کنکور از دیگر مباحث این نشست بود.

ایشان در پایان ضمن اعلام برنامه امتحانات نوبت دوم، انتظارات دانش آموزان از والدین را برشمردند و توصیه های لازم را ارایه کردند.

نشست دانش افزائی دختران پایه یازدهم برگزارشد

جلسه دانش افزایی دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در سالن اجتماعات مرحوم  متوسلیان برگزار گردید.

دراین نشست مدیر موسسه به  لزوم کنترل عملکردها وویژگی های عملکرد قابل کنترل اشاره کرد و افزود :  عملکردی قابل کنترل است که عقلانی باشد پس ما باید از همه توانمندیها وقدرتمون استفاده کنیم ودر طول مسیر بهترین انتخاب را داشته باشیم

 حاج آقای باغستانی در ادامه در مورد دورنمای فعالیت هادر گام اول، انتخاب درست، تابستان روشن ،تبین شرایط  پیش رو براساس تئوری انتخاب، انتخاب مسیری با ویژگی های خاص در۱۲ماه پیش رو به تفضیل سخن گفت .

ایشان درپایان به نیاز سنجی دانش آموزان به تفکیک رشته وبرنامه ریزی در راستای امتحانات پایان ترم  پرداختند وسپس نظر سنجی از دانش آموزان پیرامون برنامه و کلاسهای تابستان صورت گرفت.

اعلام نفرات برتردبیرستان دخترانه دوره دوم درمسابقات قرانی استان

بنا به گزارش معاونت پرورشی دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام معصومه السادات امامی در رشته تفسیر قران رتبه دوم و سیده زهرا میرجلیلی رتبه چهارم رشته صحیفه سجادیه راکسب کردند.

نفرات برتر آزمون ورودی 1401 دبیرستان دخترانه دوره دوم

نفرات برتر آزمون طلایی پایه یازدهم دخترانه دوره دوم

نفرات برتر آزمون طلایی تجربی دخترانه

نفرات برتر آزمون طلایی دهم ریاضی دخترانه

نفرات برتر آزمون طلایی دهم انسانی دخترانه

آزمون طلائی پایه های دهم و یازدهم دبیرستان حضرت امام حسین (ع)  برگزارشد

آزمون طلائی پایه های دهم ویازدهم دبیرستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز برگزار شد .

بهگزارش روابط عمومی موسسه دانش آموزان پایه دهم ریاضی،تجربی و انسانی به ترتیب به ۷۰ ، ۸۵ و ۱۱۵ سووال در مدت ۱۱۰،۱۰۰و۱۳۵ دقیقه پاسخ دادند.

و دانش آموزان  پایه یازدهم ریاضی،تجربی و انسانی به ترتیب به ۸۵ ،۹۰ و ۱۱۰ سووال در مدت ۱۳۰ ، ۱۱۵ و ۱۲۰ دقیقه پاسخ دادند.

در برگزاری آزمون طلایی کلیه استانداردهای آزمون علمی رعایت گردیده است .

تقدیر از ایده برتر دانش آموز فاطمه دهقانی اشکذری در جشنواره شهید رمضانی

به گزارش معاونت پرورشی دبیرستان دخترانه دوره دوم ایده برنامه نویسی فاطمه دهقانی دانش آموز  پایه دهم این دبیرستان دربخش دانش آموزی جشنواره شهید رمضانی مورد تقدیر قرارگرفت .

به همین مناسبت از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه یزد لوج تقدیری برای این دانش آموز پژوهشگر صادر شده که توسط مدیر آموزشگاه به وی اهدا شد .

تقدیر سازمان انتقال خون  از مدیر دبیرستان دخترانه به عنوان  اهدا کننده برتر خون

به گزارش معاونت پرورشی همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم مسئولان سازمان انتقال خون یزد از مدیردبیرستان دخترانه دوره دوم به عنوان اهدا کننده برتر خون تقدیر کردند .

براساس این گزارش  مسئولان سازمان انتقال خون استان یزد با حضور در دبیرستان دخترانه دوره دوم از مدیریت این دبیرستان سرکار خانم میترا حیدری به عنوان اهدا کننده برتر خون تقدیر کردند .

صبحگاه سپاس در دبیرستان دخترانه دوره دوم

شورای دبیرستان های دوره اول و دوم برگزار شد

شورای هم اندیشی مدیران و معاونین مدارس حضرت امام حسین (ع) عصر روز گذشته در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه دوره دوم با حضور مدیر محترم مجتمع ، مدیر عامل محترم موسسه ،معاون محترم آموزشی وفرهنگی ،مدیران و معاونین مدارس حضرت امام حسین (ع) بصورت حضوری برگزار گردید .

درابتدای این نشست آقای سجادی معاون فرهنگی موسسه فعالیت های برتر مدارس در ماه مبارک رمضان را برشمرد و شرائط لازم برای تهیه کلیپ های معرفی  مدارس راتشریح کرد.

سپس مدیر مجتمع ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت خوب همه همکاران در ماه پرفیض رمضان،(اعم از قرائت قرآن، حزب خوانی قرآن، برپایی آئین احیای شبهای قدر در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام ) به نقش همکاران در کارگروه های مختلف در برگزاری جشن زمزمه محبت ۱۴۰۱اشاره کرد و مسوولین و سایر اعضای کمیته های پنج گانه برنامه ریزی،پشتیبانی،تزئینات،استقبال و دعوت را معرفی نمودو اظهار امیدواری کرد  همه عوامل  در برپایی یک جشن خوب و در شان و مقام‌معلم نهایت تلاش خود را مبذول دارند .

سفر زیارتی،سیاحتی و تفریحی مشهد مقدس و همدان ،آزمون مرحله دوم طلایی دوره اول و دوم،برگزاری آزمون ورودی دوره اول و دوم متوسطه ازدیگرمباحث این نشست بود .

در پایان فعالیتهای آتی مدارس همچون آزمون طلایی،آزمون فرامدرسه ای،جشن زمزمه محبت،ازمون ورودی پابه دهم، جشن تکلیف پایه سوم دبستان دخترانه،جشن الفبای دبستانها،شروع امتحانات پایانی،سفر همکاران و فعالیتهای تابستانی مورد بررسی قرارگرفت .

برپائی کلاس اسلحه شناسی در دبیرستان دخترانه دوره دوم

کلاس تئوری و عملی اسلحه شناسی پایه دهم  با همکاری  واحد خواهران بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش  ناحیه دو یزد در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم تشکیل شد .

دراین کلاس که درراستای درس آمادگی دفاعی دانش آموزان برگزارشد شرکت کنندگان با نحوه باز و بسته کردن اسلحه کلاشینکف آشنا شدند.

کسب 8 مقام برتر درمسابقه الکترونیکی طرح آب

هشت نفر از دانش آموزان پایه یازدهم دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین (ع) در مسابقات الکترونیکی طرح گسترش آبی با محوریت کتاب انسان ومحیط زیست مقام برتر را کسب کردند.

این مسابقه از طرف شرکت سهامی آب منطقه ای یزد طی دو مرحله  برگزار شده وهدف از این مسابقه فرهنگ سازی در مصرف مدیریت بهینه آب در استان یزد می باشد وسپس ازطرف این شرکت به دانش آموزان این آموزشگاه با اهداء هدیه وضوح سپاس از این دانش آموزان تقدیر و تشکر گردید.

اولین نشست کارگروه پرورشی دبیرستان های دوره دوم

درابتدای این نشست مدیر کارگروه پرورشی دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی ، هنری وقرانی ، اردوهای درون استانی و برون استانی و فعالیت های ورزشی درتابستان را به عنوان سه دستورکار این جلسه عنوان کرد

آقا مجتبی باغستانی به لزوم رشد همه جانبه دانش اموزان در تمامی ابعاد اشاره کرد و گفت : دانش آموزان باید درکنار فعالیت های علمی و آموزشی در فعالیت هایپرورشی و فوق برنامه نیز حضور داشته باشند .

گفتنی است معاونین پرورشی ، هماهنگی وفن آوری و دبیران تربیت بدنی مدارس متوسطه دخترانه وپسرانه دوره دوم حضرت امام حسین (ع)به عنوان عضو دراین نشست حضور داشتند .

تشکیل کارگروه آموزشی دبیرستان ها

اولین نشست کارگروه آموزشی دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام با حضور آقای سرتیپ زاده معاون آموزشی موسسه برگزارشد .

در این جلسه در در مورد شرایط و محتوای آزمون طلایی و راهکارهای موثر در زمینه ایجاد انگیزه در دانش آموزان بحث و تبادل نظر شد.

هم اندیشی درمورد برنامه کلاس های تابستانی ،  محتوا و زمان برگزاری آزمون طلائی از دیگر مباحث این نشست بود .

برگزاری آزمون های فرا مدرسه ای

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه حضرت امام حسین ع آزمون فرامدرسه ای قلم چی و گاج ویژه دانش آموزان پایه دهم،

صبح  دیروز با رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری برگزار گردید.

در این آزمون ها دانش آموزان دهن تجربی،ریاضی وانسانی به ۱۲۰ ، ۱۳۰ ،۱۱۵ سوال در مدت ۱۳۵ ، ۱۳۰ و ۱۲۰ دقیقه، دانش آموزان پایه ۱۱ رشته  تجربی،ریاضی وانسانی، به ترتیب به ۱۴۰ ، ۰۱۳۰ و۱۵۰ سووال در مدت ۱۵۵ ، ۱۶۰ و ۱۶۵ دقیقه و دانش آموزان ۱۲ تجربی ،ریاضی و انسانی به ترتیب به ۲۲۰، ۱۹۰ و ۲۱۰ سووال در مدت ۲۲۰ ، ۲۱۰ و ۱۳۰ دقیقه پاسخ دادند.

این آزمون ها دردبیرستان های دوره اول نیز برگزارشد .

آزمونهای فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار درسراسر کشور برگزار می گردد.

مدارس حضرت امام حسین(ع) صاحب نشریه شدند

معاون فرهنگی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام از انتشار اولین نشریه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به صورت مکتوب و الکترونیکی در سال 1401 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی موسسه "سید مصطفی سجادی"  افزود : اولین شماره این نشریه که بیشتر ویژه نامه نوروزی مدارس است در 31 صفحه چاپ و بارگذاری شده است .

ایشان با یادآوری اثرات نشریات مکتوب و الکترونیکی و ماندگاری آنها در طول زمان گفت : هدف این است که مجموعه فعالیت ها وبرنامه های مدارس حضرت  امام حسین علیه السلام به صورت مجلد آماده شود تا در سنوات آتی به عنوان یک مرجع در دسترس آیندگان باشد .

وی با ذکر این نکته که فعلا این نشریه به صورت فصلنامه منتشر می شود  اظهار امیدواری کرد در آینده بتوانیم مدت زمان نشر آن را کاهش داده و به صورت ماهانه منتشر کنیم .

سجادی از تمامی همکاران گرامی ، دبیران ارجمند ، دانش آموزان هنرمند و خانواده های همیشه همراه خواست با ارائه نقطه نظرات ، پیشنهادات و آثار و نوشته های خود ، همچون همیشه درانتشار این نشریه نیز یاریگر موسسه باشند .

برای دسترسی به نسخه الکترونیکی اینجا کلیک کنید

نشست مشترک مشاورین دبیرستان دخترانه دور دوم

نشست مشترک مدیر و مشاورین دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

درابتدای این نشست مشاورین مدرسه  با ارائه گزارشی از عملکرد دانش آموزان  در ایام تعطیلات نوروزی به تشریح برنامه های آتی خود پرداختند .

ادامه برقراری تماس با دانش آموزان ، حضور درمرکز مطالعاتی و ارائه خدمات مشاوره ای و دراولویت قرار دادن دانش آموزان لازم التوجه ازجمله برنامه های آتی مشاوران اعلام شد .

 مدیر آموزشگاه نیز درپایان بر لزوم بهره گیری از فرصت باقیمانده برای ارائه خدمات مشاوره ای به صورت فردی و گروهی تاکید کرد .

جزء خوانی قران در دبیرستان دخترانه دوره دوم

اعلام اسامی دختران برتر دبیرستانی درمرحله ناحیه ای مسابقات هنری

هفت نفر از دختران دانش آموز دبیرستان دوره دوم رتبه های برتر مسابقات فرهنگی وهنری در سطح ناحیه را کسب کردند .

به گزارش معاونت پررورشی آوین فلاح دررشته پیانو و نگار ادیبان در رشته کیبورد مقام اول را کسب کردند و زهرا فلاح نژاد در گیتار دوم شد .

فاطمه یزد چی در رشته تنبک ، هستی ایزدی در رشته ویولن و فاطمه دانائی در رشته دف حائز مقام سوم ناحیه شدند.

همچنین یاسمن مربی دبستان نیز مقام برگزیده را دررشته پیانو کسب کرد .

"شوق حضور"گزارش تصویری از حضور دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره دوم

اولین نشست شورای دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) در سال جدید

شورای دبیرستان های دوره اول و دوم با حضور مدیران و معاونین مدارس در سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست مدیر مجتمع با اشاره به  نقش نیروی انسانی در ارتقای مجموعه فعالیت های مدارس گفت : یکی از عوامل عظمت و بزرگی این مجموعه نیروهای توانمندی است که با از خود گذشتگی ،ایثار و تلاش شبانه روزی خود باعث کیفی شدن فعالیت های مدارس در سطح استان و کشور شده اند .

حاج آقای باغستانی توانایی پرسنل خدوم مدارس حضرت امام حسین (ع ) را ستود و آن را نمود ویژگی ها و خصائص یک یزدی موفق دانست و گفت : قطعا با تلاش و کوشش بیشتر شما،  سال جدید یک سال استثنائی همراه با موفقیت فوق العاده برای مدارس خواهد بود .

ایشان درادامه به مرور برنامه های تابستان 1401 مدارس حضرت حضرت امام حسین علیه السلام در حوزه های" آموزشی ،پرورشی ، فناوری و هماهنگی "پرداخت و بر ضرورت تشکیل جلسات هرکارگروه  به منظورجمع بندی نظرات درمورد محتوا،نوع ، شیوه و زمان فعالیت ها تا حصول نتیجه نهایی تاکید کرد.

ارزیابی جشن و سپاس، برنامه های ماه مبارک رمضان ، سرود مدرسه ای، اردوی دبیران در تابستان ۱۴۰۱، وضعیت مراکز مطالعاتی در ماه رمضان، تشکیل ستاداعتلای دینی، آماده سازی دانش آموزانی که در مسابقات فرهنگی ورزشی به مرحله استان را پیدا نموده اند و آزمون طلایی مرحله دوم، از دیگر مباحث این نشست بود.

انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم ، ارزیابی آزمون طلایی ، برنامه ریزی جشن فارغ التحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم ، پیگیری ثبت نام کتب درسی ، ادامه جلسات با والدین ، تداوم برنامه های انگیزشی برای دانش آموزان ، تقویت کلاس های رفع اشکال و تشکیل مستمر جلسات شورای مدرسه از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت .

گزارش تصویری : اولین آزمون فرا مدرسه ای درسال جدید

چهل و نهمین گفتگوی ارتقای شایستگی های تحصیلی

درهفدهمین دوره از آئین "جشن و سپاس" 831 دانش آموز برتر مدارس حضرت امام حسین (ع) یزد تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه ، آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام یزد ، با هدف تجلیل و تقدیر از دانش آموزان برتر مدارس در رشته های علمی ، آموزشی ، فرهنگی ، هنری ، قرآنی و ورزشی هفدهمین دوره از آئین " جشن و سپاس" با حضور دانش آموزان دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین مراسم که برای هرمقطع و جنسیت به صورت جداگانه روز های سه شنبه و چهارشنبه 24 و25 اسفندماه در محل سالن دینی ، ورزشی شادروان شیرینی ساز برپا شده بود ، همراه با اجرای برنامه های شاد و برگزاری مسابقه ، از دانش آموزان برتر هرمدرسه با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه تجلیل شد.

گفتنی است در آئین چهارگانه جشن سپاس امسال پارسائیان دستیار ویژه استاندار یزد ، رستگاری فرماندار ، کارآموز معاون مدیرکل آموزش وپرورش استان ، روسای ادارات اداره کل آموزش و پرورش ، معاونین ادارات آموزش وپرورش نواحی ، اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس و خیرین مدارس دراین مراسم شرکت کردند.

گزارش تصویری : جشن و سپاس دبیرستان دخترانه دوره دوم

چهل و هشتمین گفتگوی ارتقای شایستگی های تحصیلی

دانش آموزان پایه دوازدهم و فرصت های نوروزی

نشست مشاوره ای دانش آموزان دختر پایه دوازدهم دبیرستان حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام دراین همایش به تشریح راهکارهای مدیریت فرصت های نوروزی پرداخت و درمورد آزمون های پیش رو ، اهمیت هریک و مقایسه نتایج این آزمون ها به تفضیل سخن گفت.

حاج آقای باغستانی مسیر پیش رو را به پروازی تشبیه کرد که موفقیت درآن به سرعت ، مکان ، تمرکز و انرژی  کافی نیاز دارد .

ایشان ضرورت ایجاد آمادگی روحی و روانی را یادآوری کرد و افزود :  انسجام بخشیدن به افکار نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت دراین پرواز است .

آزمون های طلایی و فرامدرسه ای پایه دبیرستانهای دوره دوم حضرت امام حسین (ع) برگزار شد

آزمون های طلایی ویژه دانش آموزان پایه دهم و یازدهم وآزمون فرامدرسه ای قلم چی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم رشته های تجربی،ریاضی و انسانی دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین ع با هدف ایجاد حس رقابت بین دانش آموزان،جمع بندی آموزش های نوبت دوم با رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه در این آزمون ها دانش آموزان رشته دهم تجربی ،ریاضی وانسانی به ترتیب به ۸۵ ، ۸۰ و ۱۰۵ سوال در مدت ۱۱۵ دقیقه و دانش آموزان ۱۱ رشته  تجربی،ریاضی وانسانی، به ترتیب به ۹۰ ، ۸۵ و ۱۱۰ سوال در مدت ۱۱۵ ، ۱۲۰ و ۱۳۰ دقیقه و دانش آموزان ۱۲ تجربی ،ریاضی و انسانی به ترتیب به ۲۳۰ ، ۱۹۰ و ۲۵۰ سوال در مدت ۲۲۰، ۲۱۰ و ۲۱۰ دقیقه پاسخ دادند.

ضمناًآزمونهای فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار درسراسر کشور برگزار می گردد.

اعلام نفرات برتر آزمون طلائی دبیرستان دخترانه دوره دوم

چهل وهفتمین گفتگوی ارتقای شایستگی های تحصیلی

نشست شورای سیاستگذاری پایه دوازدهم دخترانه و پسرانه

شورای سیاستگذاری پایه دوازدهم دبیرستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم در آموزشگاه  دخترانه دوره دوم با حضور حاج آقای باغستانی،  خانم حیدری ،  مشاورین و معاونین پایه دوازدهم برگزار شد.

در این جلسه در خصوص ضرورت توجه ویژه به دانش آموزان پایه دوازدهم در فرصت طلایی نوروز تاکید شد و گزارشی از وضعیت تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم توسط معاونین هر دو دبیرستان ارائه شد. 

برنامه ریزی برگزاری جلسه حضوری دانش افزایی برای دانش آموزان پایه دوازهم دبیرستان دخترانه دوره دوم با حضور حاج آقای باغستانی از دیگر مباحث این نشست بود .

تعویض پرچم امام حسین (ع) در دبیرستان دخترانه دوره دوم

آئین جشن میلاد حضرت امام حسین (ع) در دبیرستان دخترانه دوره دوم برگزارشد .

دراین مراسم پس از  تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، تعویض پرچم امام حسین (ع) درمدرسه توسط دانش آموزان انجام شد.

درادامه  دانش آموزان با قرائت مقاله ، مولود خوانی و اجرای برنامه های شاد میلاد حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را جشن گرفتند .

درپایان دانش آموزان لعن وسلام زیارت عاشورا را به صورت گروهی باهم قرائت کردند .

چهل و ششمین گفتگوی ارتقای شایستگی های تحصیلی

گزارش تصویری :درختکاری در دبیرستان دخترانه دور دوم

آغاز پیش ثبت نام پایه های هفتم و دهم دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) یزد

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام یزد" کار پیش ثبت نام دانش آموزان در پایه های هفتم و دهم دبیرستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام از امروز یکشنبه 15 اسفندماه آغاز شد "

دانش آموزان متقاضی می توانند با مراجعه با سایت مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام به نشانی www.imhyazd.com در قسمت ثبت نام جدید ، اطلاعات خواسته شده را ثبت نمایند.

بررسی چالش های حوزه آموزش در نشست هم اندیشی مدیران و معاونان دبیرستان ها

نشست ادواری هم اندیشی مدیران ومعاونان دبیرستان های دوره اول و دوم حضرت امام حسین علیه السلام با دستورکار "بررسی چالش های حوزه آموزش از دیدگاه معاونان " در سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، ‌مدیر مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام عمر انسان را بالاترین سرمایه هر فرد دانست و افزود : هرروز از این سرمایه گرانبها کاسته می شود و هر فرد باید آگاه باشد با صرف این هزینه به چه چیزی دست می یابد .

آقای باغستانی تعیین هدف برای انجام فعالیت ها  و تعیین شاخص ارزیابی برای برنامه ها  را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد به کارگیری برنامه های نو ، ابتکاری و خلاقانه می تواند سیر حرکت مجموعه به سوی تعالی را سرعت بخشد .

ایشان تداوم طرح غربالگری مشاوره ، استمرار میز گفتگو و ارتباط تلفنی با خانواده ها را کم کردن چالش ها موثر خواند و افزود : برای امور دینی و مذهبی دانش آموزان بهره مندی از یک کارشناس فرهنگی و مذهبی درمدرسه لازم وضروری است .

وی بر نقش آموزشی و مشاوره ای کارشناسان نیروی انتظامی دربحث فضای مجازی  تاکید کرد و یادآورشد برای روشن شدن معضلات و مشکلات فضای مجازی و تلفن همراه از کارشناسان نیروی انتظامی دعوت بعمل آیدتا با دانش آموزان دراین زمینه گفتگو کنند .

درادامه هریک از معاونین پاره ای از چالش های پیش رو در حوزه های مختلف را برشمردند .

برترین های مسابقات قرآن وعترت دبیرستان دخترانه دور دوم معرفی شدند

اسامی 9 نفر از برترین های دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام در مسابقات مرحله ناحیه ای قرآن ، عنرت و نماز اعلام شد .

به گزارش معاونت پرورشی معصومه السادات امامی در تفسیر قرآن و سیده زهرا میرجلیلی در صحیفه سجادیه رتبه اول را کسب کردند .

 مهلا فلاحی در رشته احکام ، زهرا دهقان نیری در رشته تفسیر قرآن ، فاطمه پورقاسمی در رشته ترتیل نیز به مقام دوم رسیدند .

همچنین فاطمه افخمی در رشته ترتیل قرآن ، نازنین زهرا دهقان در حفظ موضوعی قرآن ، فاطمه السادت حسینی در رشته احکام و نگار زارع در حفظ موضوعی قران حائز مقام سوم شدند .

بررسی برنامه های شاخص تربیتی مدارس و تجلیل از معاون پرورشی مدارس امام حسین (ع) به مناسبت هفته تربیت اسلامی

همزمان با هفته تربیت اسلامی و به مناسبت هشتم اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی نشست مشترک شورای هم اندیشی مدیران و معاونان پرورشی مدارس مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز دردبستان دخترانه برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه در این نشست مدیر مجتمع با تبریک مبعث رسول گرامی اسلام(ص) و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت : بعثت رسول اکرم اسلام آغاز نشر خوبی ها بود و نبی مکرم اسلام در رسالتش که با مهربانی ، کرامت انسانی و صمیمت همراه بود جامعه را به سمت جایگاه والا ومتعالی خود رهنمون ساخت .

آقای باغستانی ارتباط کیفی و اثر بخش را شاه کلید پاسخگوئی به نیازهای جامعه هدف دانست و افزود : هنر خلاق فعالان حوزه پرورشی درمدارس این است که  با صداقت،صفا،صمیمیت،اعتماد به نفس و گوش دادن دقیق به حرف های دانش آموزان در برقراری ، حفظ و استمرار این ارتباط بکوشند .

ایشان با یادآوری نقش الگوئی مربیان پرورشی خاطرنشان کرد یک مربی سمبل ادب و تربیت است که جمیع شاخص های مثبت  در رفتار ، گفتار و چهره وی نمود عینی و عملی دارد .

درادامه این جلسه هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از برنامه های شاخص نیمسال اول  ، ابتکارات ، خلاقیت ها و فعالیت های برتر حوزه پرورشی درمدرسه خود را ارائه کردند .

مرور برنامه های آتی فرهنگی و تربیتی درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام در زمینه های مراسم ومناسبت ها ، تشکیل و تنظیم کارنامه پرورشی دانش آموزان ، فعال کردن انجمن فارغ التحصیلان ، برگزاری جشن سپاس و تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرهنگی و هنری ، قران ومعارف اسلامی و برترین های علمی ، فعالیت های رسانه ای و انعکاس شایسته برنامه های تربیتی در سایت موسسه ، معرفی برترین ها و افتخارات دانش آموزی ، تشکیل کارگروه پرورشی و... از دیگر مباحث این نشست بود .

در پایان این جلسه به مناسبت سالگرد تاسیس امورتربیتی از معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام قدردانی و تجلیل به عمل آمد .

چهل و سومین گفتگوی ارتقاء شایستگی های تحصیلی/ فیلم

نشست مدیر مجتمع با مشاوران دبیرستان دخترانه دوره دوم

جلسه مشاورین دبیرستان حضرت امام حسین (ع) دوره دوم با حضور آقای باغستانی و مدیر دبیرستان برگزار شد.

درابتدای این نشست هر یک از مشاوران گزارشی از تحلیل نمرات امتحانات نوبت اول ، نقاط قوت و ضعف و پیگیری های انجام شده در این زمینه را ارائه کردند.

درادامه مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام به غدغه های امروز دانش آموزان و والدین مانند استفاده بیش از حد از تلفن همراه ، فضای مجازی و رابطه نوجوان با والدین اشاره نمود و افزود : برپائی کارگاههای آموزشی دراین راستا یک ضرورت است .

آقای باغستانی در ادامه به آزمون درون مدرسه ای پیش رو اشاره کرد و با طلائی خواندن این آزمون ، نحوه برگزاری آن را تشریح نمود.

طرح پیشنهادات توسط مشاوران و پاسخگوئی به سوالات آنان از دیگر مباحث این نشست بود

گزارش تصویری /روز بارانی در مدارس امام حسین (ع)

نشست مجازی مدیر مجتمع با والدین و دانش آموزان پایه یازدهم

نشست مجازی و برخط مدیر مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام یزد با دانش آموزان و والدین پایه دوازدهم دخترانه و پسرانه شب گذشته برگزارشد .

دراین نشست آقای باغستانی  با ارائه مدل موفقیت در کنکور ۱۴۰۲ به تشریح چرخه موفقیت از اسفند ۱۴۰۰ تا اسفند ۱۴۰۱پرداخت و درمورد کم کردن فاصله بین دنیای مطلوب و دنیای واقعی ، فعالیت های برتر در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۲، نگاه دانش آموز کنکوری، نگاه والدین کنکوری و نگاه مدرسه کنکوری به تفصیل سخن گفت .

تاکید براهمیت آزمون طلائی 20 اسفند در شورای هم اندیشی دبیرستان های دور دوم امام حسین (ع)

"مدارس حضرت امام حسین ع و اهمیت آزمون طلایی ۲۰ اسفند ".

جلسه شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم شب گذشته درمحل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار شد.

درابتدای این جلسه معاونین نظرات وگزارشات خود را پیرامون  وضعیت نمرات و معدل دانش آموزان  در امتحانات نوبت اول در دو بخش اقدامات انجام شده و اقدامات پیش بینی شده ،آماده سازی دانش آموزان برای آزمون طلایی، ارائه فعالیتها و برنامه ها درخصوص فرصت های نوروزی به تفکیک هرپایه ، جنسیت و نهایی نمودن جلسات دبیران ،دانش آموزان ،والدین مشاورین و نیروهای خدماتی بیان کردند.

در ادامه آقای باغستانی مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام به جمع بندی نقطه نظرات معاونین پرداخت و توصیه هایی بشرح ذیل ارائه نمودند:

۱. زمینه سازی آزمون طلایی ۲۰ اسفند بسیار مهم وحائز اهمیت است .

۲. تیزر مربوط به آزمون طلایی دراسرع وقت آماده ودر کانالها گذاشته شود.

 ۳. منابع آزمون از فردا ضمن نصب در تابلو اعلانات در کانالها نیز گذاشته شود.

۴۰. در خصوص بودجه بتدی آزمون حتماً با دبیران صحبت تا دانش آموزان را تا زمان مقرر آماده نمایند.

۵. به طراحان سووالات یادآوری شوید صرفا نسبت به طرح سووالات نو وجدید اقدام و از کپی کردن سووالات از کتب و جزوات جدا خودداری نمایند .

۶. به طراحان توصیه شود کلید سووالات رابهمراه سووالات تحویل نمایند.

۷. دستورالعمل اجرایی مطابق دستورالعمل اجرایی کنکورسراسری توسط آقای مرشدی آماده و ارائه گردد.

۸. بلافاصله بعد از برگزاری ضمن انتشار کلید سووالات در اسرع وقت نسبت به تصحیح اوراق و صدور کارنامه آزمون که در آن رتبه کل در دو واحد آموزشی و رتبه در مدرسه مشخص شده است،اقدام گردد.

۹. معاونین هماهنگی لیست جوایز تعیین شده برای منتخبین آزمون را در اسرع وقت جهت تهیه واقدام لازم به دفتر مرکزی ارسال دارند.

۱۰. با توجه به اهمیت مرکز مطالعاتی ،معاونین عصر نسبت به کنترل و هدایت دانش آموزان در بین پارتهای تعیین شده اقدام و سعی نمایند زمان شروع و انتهای پارتها بدقت رعایت و دانش آموزان نهایت نظم را بعمل آورند.

۱۱. جلسه ای در خصوص فرصتهای نوروزی تشکیل و ضمن مشخص شدن هزینه قابل پرداخت توسط دانش آموزان ،برنامه مطالعاتی روزانه نیز مشخص وارایه گردد.

۱۲. جلسات دانش افزایی والدین پایه های دهم ،یازدهم و دوازدهم به ترتیب در تاریخ های هفتم اسفندماه،سی ام بهمن ماه و بیست ویکم اسفند ماه برگزار شود.

۱۳. برنامه ریزی حضور معاونین و سرپرستان مرکز مطالعاتی برای ایام نوروز توسط معاونین صورت گیرد.

۱۴. معاونین پرورشی و فنآوری نسبت به جمع آوری پیامهای مدیران و معاونین و تهیه نشریه الکترونیکی اقدام نمایند .

۱۵. تماسهای هدفمند تلفنی برقرار گردد.

۱۶. کارگاه پنجره های نیک زیستن تحت عنوان‌مدیریت خشم در روز سه شنبه هفته آینده در ساعت ۲۱ برگزار می گردد.

در پایان بمناسبت روز پدر توسط مدیر ومعاونین دبیرستان دخترانه از مدیر ومعاونین دبیرستان پسرانه با اهدا گل تشکرو قدردانی گردید .

روابط عمومی موسسه

از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام شب گذشته در جلسه مدیران و که شب گذشته به صورت آنلاین برگزارشد از حضوری شدن کلاس های درس مدارس خبرداد و افزود : بنا به تصمیم ستادکرونا و بخشنامه آموزش وپرورش از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

درابتدای این نشست مجازی کلیپ بازخوانی یکی از سرودهای انقلابی سال 57  کاری از دبستان پسرانه حضرت امام حسین ع به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش شد.

سپس آقای باغستانی مدیر مجتمع حضرت امام حسین ع با گرامیداشت یوم اله ۲۲ بهمن، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به بخشنامه صادره وزارت آموزش و پرورس و تاکید ستاد اجرایی کرونای استان مبنی بر بازگشایی مدارس در هفته آینده و ضرورت اجرای بخشنامه صادره اشاره کرد و ضمن تاکید بر اهمیت موضوع ، توصیه های لازم را بشرح زیر به مدیران و معاونین ارائه نمود.

۱. کلیه ی مدارس آمادگی لازم رابرای برگزاری کلاسهای حضوری و غیرحضوری داشته باشند.

۲. کلیه ی نیروهای خدماتی نسبت به آماده سازی کلاسها در روز جمعه اقدام لازم را بعمل آورند‌.

۳.مدیران و معاونین تدابیری را بیندیشند که اگر تعدادی از دانش آموزان بنا به دلایلی نتوانند در کلاسهای حضوری شرکت نمایند،برای آنان کلاس بصورت غیرحضوری برگزار گردد.

۴. معاونین فناوری کلیه ی سیستم ها را کنترل و چک‌ نمایند تا در روز شنبه کلاسها با تمام توان چه حضوری و‌چه غیرحضوری برگزار گردد.

۵. معاونین محترم در روز جمعه نسبت به گروه بندی دانش آموزان اقدام و نهایتاً تا عصرجمعه به خانواده هااطلاع رسانی نمایند.

۶. معاونین پس از اطلاع رسانی به خانواده ها بازخوردها را جمع بندی تا مشخص شود در روز شنبه چه تعداد حضوری و چه تعداد بصورت غیرحضوری در کلاسها حاضر می گردند.

۷. مدیران بزرگوارمدارس ابتدایی برای آمادگی معلمان خود فردا جمعه یک‌جلسه ای بصورت آنلاین تشکیل و نسبت به هماهنگی با معلمان اقدام نمایند.

۸. کلیه ی فعالیتهای مشاوره ای باید بصورت حضوری انجام شود.

۹. فردا جمعه با گلیه دبیران تماس حاصل تا نسبت به وضعیت سلامتی و یا بیماری آنان اطلاع لازم اخذ گردد.

۱۰. معاونین نسبت به حضور وغیاب دانش آموزان اهتمام لازم را بعمل آورند.

۱۱. معاونین فناوری نیز اطلاع رسانی لازم در خصوص کلاسهای حضوری و غیرحضوری بوسیله پیامک اقدام نمایند.

۱۲. معاونین پرورشی نسبت به برگزاری مراسم صبحگاه چه بصورت حضوری چه بصورت غیر حضوری اقدام لازم را معمول دارند.

۱۳. در صورت بیماری و کسالت بعضی از دبیران ارجمند،معاونین طوری برنامه ریزی نمایند تا کلاسهای اینگونه افراد بصورت آنلاین برگزار گردد.

۱۴. سعی شود آزمونهای هفتگی بصورت حضوری برگزار گردد.

۱۵. معاونبن محترم هماهنگی نسبت به فراهم آوردن کلیه امکانات لازم جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی اقدام نمایند.

۱۶. تبدیل حضوری به غیرحضوری و بالعکس صرفاً باید در شورای مدرسه مطرح و با ارائه دلائل لازم تصمیم گیری بعمل آید.

۱۷. مرکز مطالعاتی با اولویت دانش آموزان پایه دوازدهم دایر می باشد.

۱۸. برنامه هفتگی دفتر مرکزی که در کانال مدیران و معاونین گذاشته شده است تغییر می کنند و جلساتی که در صبح ها گذاشته شده است به عصرها منتقل خواهدشد.

۱۹. مجددا توصیه میشود اگر چنانچه دبیری بیمار و یا بعللی نتوانست در مدرسه حاضرشود کلیه کلاسهای نامبرده باید بصورت غیرحضوری برگزار شود.

۲۰. در پایان مدیران و معاونین محترم کلیه ی تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزاری کلاسها چه بصورت حضوری و چه بصورت غیرحضوری  بعمل آورند.

منبع : روابط عمومی

سی و نهمین گفتگوی ارتقای مهارت های تحصیلی

سی وهشتمین گفتگوی ارتقای مهارت های تحصیلی

شورای دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد.

جلسه شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم شب گذشته  به صورت آنلاین در محل دبیرستان پسرانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد.

دراین جلسه مدیر موسسه از معاونین خواست نظرات و گزارشات خود را در مورد هر پایه ،به ویژه وضعیت نمرات و معدل دانش آموزان در امتحانات نوبت اول ، ارائه کارنامه دانش آموزان به والدین و طرح فرصت های نوروزی به تفکیک هرپایه و جنسیت ارائه کنند.

پس از گزارش معاونین حاج آقای باغستانی با جمع بندی نقطه نظرات معاونین بررعایت و توجه به موارد زیر تاکید کردند.

۱.  تحلیل ارائه شده امتحانات نوبت اول را مجداً مرور و بررسی کنید تا نکات قابل تامل آن مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

۲. طرحی در خصوص طرح تلاش یا طرح آزمون طلایی و یا طرح کوشا، تهیه شود

۳. بازخورد نظرات امتحانات نوبت اول توسط مشاورین اراّئه گردد.

۴۰. رتبه های ورودی دانش آموزان نیز جلو لیست مادر امتحانات ثبت شود

۵. وضعیت ارزیابی از دانش آموزان و والدین بررسی و تجزیه و تحلیل گردد.

۶. هیچکدام از دانش آموزان بدون دریافت کارنامه نباشند.

۷. برنامه ریزی لازم در خصوص حضور دانش آموزان در مدرسه در عصرها بعمل آید.

۸. تماس های هدفمند تلفنی برقرار گردد.

۹. بحث گزارش دادن دانش آموزان در عصر هر روز ،چه بصورت شبانه، چد بصورت ماهانه و چه بصورت هفتگی پیگیری گردد.

۱۰. به مشاورین توصیه شود که حتماً دانش آموزان دارای برنامه مطالعاتی باشند.

۱۱. مستند سازی امتحانان نوبت اول را آماده و ارائه نمایند.

۱۲. رتبه های برتر معدل هر کلاس و پایه مشخص تا در مراسم جشن سپاس از آنان تقدیر بعمل آید.

۱۳. از کلیه دبیران درخواست شود تا بودجه بندی دروس مربوطه را طبق برنامه آزمون قلم چی ۲۰ اسفند تنظیم و دانش آموزان را برای ازمون طلایی آن تاریخ آماده نمائید.

۱۴. با طراحان منتخب دروس آزمون طلایی صحبت تا در  چارچوب بودجه بندی آزمو ن ،قلم چی نسبت به طراحی سوالات اقدام نمایند.

۱۶. کارگاه پنجره های نیک زیستن تحت عنوان‌مدیریت خشم در روز چهارشنبه هفته آینده در ساعت ۲۱ برگزار می گردد.

۱۷. جلسه والدین دانش آموزان پایه های ۱۰ و ۱۱ در اسفند ماه برگزار گردد.

۱۸. اولویت های فرصت های نوروزی آماده و ارائه گردد.

۱۹. نسبت به تشکیل پرونده مشاوره ای برای تک تک دانش آموزان اقدام گردد.

۲۰. مسابقه عکاسی ویژه نوروز ۱۴۰۱ برگزار گردد.

روابط عمومی موسسه

آیین اهدای مدال برنز المپیاد به دانش آموز غزل نصیری

ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم

ًثبت نام دانش آموزان در کنکور ۱۴٠۱ از روز گذشته در دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام آغاز شد.

فرایند ثبت نام دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلان سالهای قبل، بر طبق برنامه زمانبندی شده، همراه با اطلاع رسانی به خانواده ها و با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط معاون پایه دوازدهم، معاون فن آوری و معاون اجرایی انجام شده و ثبت نام مابقی دانش آموزان نیز طبق برنامه معین به ترتیب در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

نشست دانش افزایی دانش آموزان پایه دوازدهم پسرانه و دخترانه برگزارشد

نشست دانش افزایی دانش آموزان پایه دوازدهم پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین(ع) به صورت آنلاین با حضور مدیر موسسه برگزارشد.

 در این جلسه آقای باغستانی به تشریح اهمیت نیمسال دوم برای دانش آموزان در پایه دوازدهم پرداخت و تاکید نمود که در نیمه دوم زمانی برای اشتباه وجود ندارد و دانش آموزان در صورت کسب نتایج نامطلوب، باید با تکیه بر اراده تلاش نمایند تا از این وضعیت نامطلوب خارج گردند.

 ایشان در خصوص تاثیر اراده،  تصمیم گیری منطقی،  پایبندی به برنامه مطالعاتی،  موقعیت شناسی، زمانبندی درست در بحث مطالعه و موارد مهم دیگر صحبت نمود.

وی در ادامه از ضرورت همراهی خانواده و نقش مهم حمایتی آن در موفقیت دانش آموزان سخن گفت.

نشست دانش افزائی پایه 10 و 11 دخترانه برگزار شد

اولین جلسه توجیهی و دانش افزایی دانش آموزان پایه دهم و یازدهم دخترانه حضرت امام حسین (ع) دوره دوم برگزار گردید 

در این جلسه مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام به بیان اهمیت نیمسال دوم و موقعیت های پیش رو، مدیریت زمان، فعالیت ها و افکار و احساسات دانش آموزان در زمان باقی مانده، پرداخت

آقای باغستانی خاطر نشان کرد که در زمان باقی مانده می توان اشتباهات گذشته را جبران کرد و مسیر موفقیت و سربلندی را هموار ساخت.

وی افزود: راهکار هایی همچون یادداشت برداری، تعامل دو سویه با دبیر، گوش دادن فعال، تغییر شیوه مطالعه و شناخت موقعیت می تواند موفقیت دانش آموزان در پایه دهم که سی درصد از کنکور سراسری می باشد را در پی داشته باشد.

استفاده از نظرات دانش آموزان پیرامون موضوعات مورد بحث از دیگر بخش های این نشست بود .

شورای دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

همزمان با آغاز نیم سال دوم تحصیلی اولین جلسه شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره اول و دوم بصورت مجزا در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه و سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه دوره اول برگزار شد.

دراین جلسات مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام خطاب به مدیران و معاونین اظهار داشت: مدرسه را آدم های استثنایی و منحصر بفرد نجات می دهند،آدم های با سابقه ای که به فکرخود نیستند بلکه هدفشان ارتقای سطح علمی،آموزشی و پرورشی مدرسه خود می باشد. آدم های خلاق برای برنده شدن کارمی کنند،اگر پشت میز با دانش آموز صحبت کنیم تاثیری ندارد.باید با هوش بالا طراحی نقشه کرد.

آقای باغستانی افزود: افراد نباید با هدر دادن انرژی خود مسایل را حل کنند بلکه باید با فکر و اندیشه امور را در دست گرفت. اگر امروزمان با دیروز مان یکی باشد باخته ایم.

وی ادامه داد : باید تعاملات واقعی و صادقانه با معلمان،والدین،دانش آموزان و عوامل داشته باشیم.اینان بازیکنانی هستند که‌ مهارت لازم قبل از بازی کسب نموده اند.ما باید سیستم پذیر و دارای تاکتیک باشیم.

ایشان سخنان خود را با طرح سوالاتی از قبیل .چه کسی قراراست در مدرسه گل بکارد؟، چه کسی در مدرسه کنترل تعدیل کننده هیجانات است؟، چه کسی می تواند پوشش دهنده چالش های مدرسه باشد؟ چه کسی می تواند مدرسه و تیم خود را کار آمدترین و مفیدترین مدرسه نماید؟و...ادامه داد.

محمد رضا باغستانی سپس به مرور شیوه نامه فعالیت های مشاورین در دبیرستان های دوره اول و دوم پرداخت و از همه معاونین و مدیران مدارس ، خواستار اجرایی کردن مفاد شیوه نامه شد.

بررسی بخشنامه آئینه تلاش تاکید بر برنامه ریزی جشنواره ورزشی دبیرستان دخترانه دوره دوم، تاکید بربرگزاری مراسم جشن سپاس و تقدیر از دانش آموزان برتر ، برگزاری میز گفتگوی پرورشی ، تحلیل نمرات امتحانات نوبت اول، تکمیل سایت موسسه ، آماده کردن کارنامه امتحان و...ازدیگر مباحث این شورا بود

روابط عمومی موسسه

تبریک و تجلیل از همکاران زن در مدارس امام حسین (ع)

همزمان با سالروز میلاد مبارک حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و روز زن و تکریم از مقام و منزلت مادر ، مدیران موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با حضور در دبستان های دخترانه و پسرانه و دبیرستان های دخترانه دوره اول و دوم ، از پرسنل زن شاغل در این مدارس تجلیل و  با اهدای گل و شیرینی تولد حضرت زهرا (س) و روز زن را به آنان تبریک گفتند .

در این بازدید آقایان "باغستانی" مدیر،" مطلب نژاد" مدیرعامل ،" سجادی " معاون فرهنگی ، "امین الرعایا " مسئول بازدیدها و مشارکتهای مردمی و "مرشدی " مسئول روابط عمومی موسسه حضور داشتند.

منبع : روابط عمومی موسسه

گفتگو با"غزل نصیری"دارنده مدال برنز المپیاد علمی دانش آموزان کشور

غزل نصیری دارنده مدال برنز المپیاد تفکر و کار آفرینی :

شرکت در المپیاد انگیزه و روند تلاش علمی دانش آموزان را به طرز چشمگیری ارتقا می بخشد.

دانش آموز پایه دوازدهم رشته ریاضی دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام مهمترین هدف خود را از شرکت در المپیاد علمی "علاقه به کار تیمی و توسعه کار آفرینی" ذکرکرد و افزود : شرکت در المپیاد های علمی انگیزه و روند تلاش علمی دانش آموزان را به طرز چشمگیری ارتقا می بخشد .

"غزل نصیری " یکی از دلایل شرکت در المپیاد علمی تفکر و کارآفرینی را علاقه به اختراع دانست و گقت : خیلی می خواهم مخترع شوم و المپیاد تفکر وکارآفرینی  ، انسان را در مسیر کارهای تجربی و ملموس قرار می دهد و مباحث آن صرفا تئوریک نیست و آدمی را به کارتیمی در همه جنبه ها هدایت می کند .

"نصیری" از اختراعاتی یادکرد که بتواند به افراد ناتوان جسمی در انجام کار روزانه کمک کند و افزود : اهداف زیست محیطی ، آلودگی هوا ، توسعه استارتاپ ها و کارآفرینی از دیگر اهدافی است که او دراختراعات و مطالعات خود به دنبال آن است .

وی وسعت دید را از دیگر نتایج شرکت در المپیاد علمی دانست و گفت : "وقتی از نزدیک با افرادی آشنا می شوی که برای رسیدن به اهداف والای خود تلاش سختی داشته اند و با مجاهدت علمی برای توسعه کارآفرینی تلاش کرده اند دیگر مطالب درسی دوره دبیرستان برایت بسیار ساده می شود و میل بیشتری به خواندن و تلاش داری چون این حداقل کاری است که می توانی بکنی "

ایشان از علاقمندی خود برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع سخن گفت و افزود : این رشته به دو بعد مدیریت و کارآفرینی توامان توجه دارد فلذا خیلی علاقمندم دراین رشته ادامه تحصیل دهم .

وی درپایان به دست اندرکاران نظام آموزشی کشور توصیه کرد : در نظام آموزشی کشور به بعد عملی و تجربی بیشتر توجه کنند تا دانش آموزان به سوی تحقیق ، پژوهش ، اختراع و کسب مهارت هدایت شوند و بتوانند با دید بهتری در دانشگاهها ادامه تحصیل بدهند .

گفتنی است غزل نصیری دانش آموز دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام یزد در سال تحصیلی جاری موفق به کسب مدال برنز در المپیاد علمی دانش آموزان کشور در رشته تفکر و کارآفرینی شد.

تقدیر از مدیر دبیرستان دخترانه

درشورای دبیرستان های دوره دوم ازمدیردبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام تقدیر شد .

در حاشیه جلسه شورای دبیرستان های دوره دوم از مدیر و معاونین دبیرستان دخترانه دوره دوم به خاطر فعالیتهای خوب آموزشی ،خصوصاً موفقیت ودرخشش دانش آموز زهراکریمی دانش آموز پابه دهم آن دبیرستان که با ارائه پژوهش در زمینه "سلامت و گیاهان دارویی" در جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری ۱۴۰۰ استان یزد به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دانش آموزی انتخاب شده بود و سایر فعالیت های ارزنده آن واحد آموزشی ، با اهداِ لوح تقدیر،قدردانی بعمل آمد.

منبع : روابط عمومی موسسه

پایان امتحانات نوبت اول و آغاز نیم سال دوم در دبیرستان های حضرت امام حسین (ع)

با پایان یافتن امتحانات نوبت اول ، نیم سال دوم سال تحصیلی در دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام آغازشد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ، دانش آموزان دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام با پشت سرگذاشتن ایام امتحانات حضوری نوبت اول که بعد از دوسال وقفه بخاطر کوید ۱۹ بصورت آنلاین برگزار می شد، نیم سال اول را با موفقیت پشت سرگذاشتند.

این دانش آموزان در امتحانات حضوری که بصورت  سووالات تستی چهار گزینه ای وتشریحی طراحی شده بود شرکت و به سووالات امتحانی پاسخ دادند.

امتحانات حضوری دبیرستانهای حضرت امام حسین (ع) از دوم دی ماه ۱۴۰۰ آغاز و در روز شنبه ۲۵ دی ماه به کار خود پایان داد.

با پایان یافت این امتحانات نیم سال دوم سال تحصیلی 1401-1400 آغاز شد .

غزل نصیری مدال برنز المپیاد تفکر وکارآفرینی دانش آموزان کشور را کسب کرد

غزل نصیری دانش آموز پایه دوازدهم رشته تجربی از دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)، موفق به  کسب رتبه سوم المپیاد تفکر وکارآفرینی شد.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با صدور اطلاعیه‌ای اسامی مدال آوران دوره تابستان المپیاد علمی کشوری «تفکر و کارآفرینی» ۱۴۰۰ را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: بدین وسیله به استناد نظر کمیته‌ المپیاد تفکر و کارآفرینی و طبق ضوابط اعلامی، اسامی مدال‌آوران دوره‌ی تابستانی المپیاد تفکر و کارآفرینی سال ۱۴۰۰ به ترتیب حروف الفبا اعلام می‌شود.

موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام این موفقیت را به دانش آموز سخت کوش ، خانواده گرامی و همکاران پرتلاش دبیرستان دحترانه دوره دوم تبریک عرض می نماید .

نشست انجمن اولیا و مربیان در دبیرستان دخترانه

دومین جلسه انجمن اولیاء و مربیان دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین (ع) برگزارشد

دراین نشست مدیر دبیرستان گزارشی از آخرین وضعیت آموزشی و پرورشی مدرسه را ارائه کرد و برنامه های آتی را تشریح نمود .

درادامه اعضاء  پیرامون موضوعات مطرح شده آموزشی و پرورشی به بحث و تبادل نظر پرداخته و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

در پایان اعضای انجمن از بخش‌های مختلف آموزشگاه بازدید نمودند.

دومین کارگاه آموزشی آداب معاشرت برای دختران پایه دهم برگزارشد

دومین کارگاه آموزشی آداب ومعاشرت دانش آموزان پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام  حسین (ع)دوره دوم برگزارشد.

در این کارگاه دانش آموزان با آداب حضور در مدرسه،برگزاری صبحگاه و حضور در کلاس قبل از دبیر آشنا شدند .

ودر این جلسه دانش آموزان پیرامون  موضوعات مطرح شده به بحث وتبادل نظر پرداختند.

این جلسه همزمان به صورت آنلاین برای دیگر دانش آموزان پایه دهم پخش شد.

آیین شب چله در دبیرستان دخترانه دوردوم برگزارشد

جمعی از دانش آموزان دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام آئین شب چله را در این دبیرستان برگزارکردند.

دراین مراسم که جمعی از پرسنل اداری و آموزشی مدرسه نیز حضور داشتند ، حاضران به حافظ خوانی پرداختند و دانش آموزان درمورد آداب و سنن شب چله با هم بحث و تبادل نطر کردند.

برگزاری کارگاه آموزشی و تربیتی آداب معاشرت با حضور دختران پایه دهم

دومین کارگاه آموزشی و تربیتی آداب معاشرت با حضور دانش آموزان پایه دهم دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین (ع)برگزارشد.

در این کارگاه دانش آموزان آداب حضور در مدرسه ، برگزاری صبحگاه و شرکت در کلاس را با هم مرور کردند.

شرکت کنندگان با مشارکت فعال در مباحث ، پیرامون موضوعات مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند

این کارگاه به صورت برخط برای سایر دانش آموزان پایه دهم نیز پخش شد .

نقش ایستگاههای جبرانی درموفقیت دانش آموزان

پنجمین گفتگوی مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع)  با دانش آموزان ووالدین پایه دوازدهم با عنوان ایستگاههای جبرانی و نقش آن درموفقیت های دانش آموزان برگزارشد .

دراین گفتگوی مجازی آقای باغستانی به مرور فرصت های پیش رو پرداخت وگفت : نحوه استفاده و بهره برداری از آن بستگی به فراست و زیرکی هر فرد دارد.

ایشان بر ضرورت شناخت فرصت ها ، مراحل و روندها تاکید کرد و فرصت هایی را که دربازه های زمانی،  پیش رو دانش آموزان قرار داردتشریح نمود و راهکارهایی کاربردی برای این روند ارائه داد.

انتخاب دانش آموز دبیرستان امام حسین (ع) به عنوان پژوهشگر برتر استان

انتخاب دانش آموز دبیرستان امام حسین (ع) به عنوان پژوهشگر برتر استان

زهرا کریمی دانش آموز پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام درجشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری 1400 به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دانش آموزی معرفی شد .

وی که با پژوهشی درزمینه "سلامت و گیاهان داروئی" در این جشنواره شرکت کرده بود گفت : به خاطر علاقه شخصی و با راهنمائی برادرم از پایه هفتم دبیرستان به امر تحقیق و پژوهش روی آوردم و تا کنون پژوهش هایی دراین حوزه ذاشته ام وتاثیر گیاهان داروئی دربعضی مواد غذائی ازجمله شیرینی را بررسی کرده ام .

کریمی افزود :اضافه کردن برخی گیاهان داروئی در شیرینی ها، نه تنها باعث افزایش قند خون نمی شود بلکه آن ها را کاهش می دهد .

ایشان مقابله با شیوع دیابت و حفظ سلامتی همشهریان را ازجمله اهداف این طرح پژوهشی خود دانست و گفت : قبلا نیز درمورد کاربرد دارچین در زندگی انسان ازگذشته تاکنون تحقیقی داشته است که در پژوهشسراهای کشور حائز رتبه شده است .

زهرا کریمی تاثیر کرونا درروند آموزشی بر روی 200 دانش آموز در 4 استان یزد ، مرکزی ، کهگلویه و بویراحمد وخراسان رضوی بررسی کرده است .

این دانش آموز در جشنواره جوان خوارزمی ، مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزی و دوره های اموزشی طب سنتی نیز شرکت داشته و بررسی تاثیر گیاهان داروئی بر روی آلودگی هوا را از جمله پژوهش های آتی خود عنوان کرد .

کریمی با اشاره به اینکه تمام وقت استراحتم به امر پژوهش و تحقیق اختصاص دارد گفت : علاقه به امر تحقیق موجب شده از پژوهش احساس لذت کنم و هرگز خسته نمی شوم .

این دانش آموز درمورد تاثیر فعالیت های علمی وپژوهشی بر پیشرفت تحصیلی اش نیز گفت : اول احساس می کردم شاید توجه به پژوهش از میزان وقت گذاری برای پیگیری درسی ام را کاهش دهد ولی درجریان پژوهش دریافتم که این موضوع موجب پیشرفت های درسی ام درهمه دروس شده است .

برگزاری آئین میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

آئین بزرگداشت روز پرستار و میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها در دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)دوره دوم برگزارشد.

دراین مراسم که والدین پرستار نیز حضور داشتند آقای زحمتکش از والدینی که به شغل شریف پرستاری اشتغال دارد درسخنانی به بیان اهمیت و جایگاه شغل پرستاری و تلخی و شیرینی های این کار پرداخت و گفت : پرستاری یعنی همه جسم وجان عاشق شدن وبا تمام روح در خدمت گزاری دیگران برآمدن.

درادامه مدیرآموزشگاه با خیرمقدم خدمت اولیای پرستار ، این روز را به آنان تبریک گفت و با اهدای شاخه های گل از زحمات آنان تقدیر نمود .

درپایان مراسم از دانش آموزانی که مسمی به نام "زینب " ودانش آموزانی که حجاب برتر داشتند تقدیر شد .

نشست مشترک مدیران همیار ناحیه 2 یزد در دبیرستان دخترانه دور دوم

اولین نشست مشترک گروه مدیران همیار شماره یک آموزش و پرورش ناحیه 2 یزد به میزبانی دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

دراین جلسه مدیران همیار پیرامون برنامه پیشنهادی امتحانات نوبت اول ، برنامه تعالی مدرسه ، کلاس های ضمن خدمت مدیران و معاونین به بحث و تبادل نظر پرداختند .

درادامه برنامه پیشنهادی امتحانات تنظیم شد و فایل برنامه تعالی مدیریت نیز به همکاران ارائه گردید.

لزوم برگزاری کلاس های آشنایی با سیستم شاد- پادا -سیدا و همچنین کلاس های روان شناسی برای رفتارهای پسا کرونا نیز از دیگر پیشنهاداتی بود که در این نشست مورد اجماع قرار گرفت .

مسئول انجمن اسلامی دبیرستان دخترانه دوره دوم معرفی شد

درمراسمی حکم انتصاب مسئول انجمن اسلامی دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام به وی ابلاغ شد.

طی حکمی از سوی مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان یزد دانش آموز هانیه السادات حسینی به عنوان مسئول انجمن اسلامی دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام منصوب شد .

دربخشی از این حکم آمده است : امروز و در گام دوم انقلاب اسلامی ، برای ساختن ایران قوی ، رسالتی بزرگ بر دوش نسل جوان وانقلابی است تا رایحه اسلام ناب محمدی را درسراسر جهان بگسترانند .

نیل به این هدف شناسائی و تربیت دانش آموزانی در تراز انقلاب اسلامی می طلبد که خود را به دو بال علم و دین مجهز کرده و برای خود مسئولیت قائل شده اند.

جوانان آگاهی که بفرموده رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی ) افسران جنگ نرم لقب گرفته اند تا برای ایجاد هویت اسلامی خود و همکلاسی هایشان تلاش کنند و اثر گذار باشند.

براین اساس شما دانش آموز گرامی را که به حمدالله آراسته به زیور اخلاق و تقوا، برخوردار ازسطح علمی مطلوب و آماده جهت انجام ماموریت های تشکیلاتی هستید درسال تحصیلی 1401-1400 به عنوان مسئول انجمن اسلامی دبیرستان حضرت امام حسین علیه السلام شهرستان یزد منصوب می نمایم .

تجلیل از دانش آموزان دیروز و دانشجویان امروز

به مناسبت ۱۶  آذر روز دانشجو از فارغ التحصیلان سنوات گذشته دبیرستان دخترانه دوره دوم حضرت امام حسین علیه السلام که هم اکنون به عنوان دانشجو دردانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به تحصیل اشتغال دارند تجلیل شد .

این آیین که دانش آموزان نیز حضور داشتند مدیر آموزشگاه در رابطه با چگونگی نام گذاری این روز  و همچنین نقش دانشگاه در سازندگی کشور مطالبی را بیان کرد .

در پایان  از دانشجویانی که سالهای قبل در این آموزشگاه به تحصیل اشتغال داشتند تقدیر شد.

زهرا کریمی (پژوهشگربرتر خوارزمی)

انتخاب دانش آموز دبیرستان امام حسین (ع) به عنوان پژوهشگر برتر استان

زهرا کریمی دانش آموز پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام درجشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری 1400 به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دانش آموزی معرفی شد .

وی که با پژوهشی درزمینه “سلامت و گیاهان داروئی” در این جشنواره شرکت کرده بود گفت : به خاطر علاقه شخصی و با راهنمائی برادرم از پایه هفتم دبیرستان به امر تحقیق و پژوهش روی آوردم و تا کنون پژوهش هایی دراین حوزه ذاشته ام وتاثیر گیاهان داروئی دربعضی مواد غذائی ازجمله شیرینی را بررسی کرده ام .

کریمی افزود :اضافه کردن برخی گیاهان داروئی در شیرینی ها، نه تنها باعث افزایش قند خون نمی شود بلکه آن ها را کاهش می دهد .

ایشان مقابله با شیوع دیابت و حفظ سلامتی همشهریان را ازجمله اهداف این طرح پژوهشی خود دانست و گفت : قبلا نیز درمورد کاربرد دارچین در زندگی انسان ازگذشته تاکنون تحقیقی داشته است که در پژوهشسراهای کشور حائز رتبه شده است .

زهرا کریمی تاثیر کرونا درروند آموزشی بر روی 200 دانش آموز در 4 استان یزد ، مرکزی ، کهگلویه و بویراحمد وخراسان رضوی بررسی کرده است .

این دانش آموز در جشنواره جوان خوارزمی ، مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزی و دوره های اموزشی طب سنتی نیز شرکت داشته و بررسی تاثیر گیاهان داروئی بر روی آلودگی هوا را از جمله پژوهش های آتی خود عنوان کرد .

کریمی با اشاره به اینکه تمام وقت استراحتم به امر پژوهش و تحقیق اختصاص دارد گفت : علاقه به امر تحقیق موجب شده از پژوهش احساس لذت کنم و هرگز خسته نمی شوم .

این دانش آموز درمورد تاثیر فعالیت های علمی وپژوهشی بر پیشرفت تحصیلی اش نیز گفت : اول احساس می کردم شاید توجه به پژوهش از میزان وقت گذاری برای پیگیری درسی ام را کاهش دهد ولی درجریان پژوهش دریافتم که این موضوع موجب پیشرفت های درسی ام درهمه دروس شده است .

دبیرستان دخترانه دوره دوم

ایران - یزد - میدان حضرت امام حسین (ع) - بلوار شهید بهشتی - کوچه بعد از کمیته امداد حضرت امام خمینی -
03536238526
03536238527

درباره‌ی مدرسه

این آموزشگاه در سال 1383 به همت خیر بزرگوار شادروان آقای سید اسماعیل سالار در سه طبقه به متراژ 1540 مترمربع و 13 کلاس و 400 متر حیاط بنا گردید .

این آموزشگاه دارای یک آزمایشگاه مجهز ، یک باب کتابخانه ، دوسالن قرائتخانه و یک مرکز IT می باشد و تمامی کلاسهای این آموزشگاه به سیستمهای هوشمند ( لب تاپ، دیتا پروژکتور و تلوزیون هوشمند 65 اینچی مجهز می باشد)

تمامی عرصه و اعیان این آموزشگاه در تملک موسسه خیریه میباشد و تمامی آن طی وقفنامه ای به ساحت حضرت امام حسین (ع) وقف گردیده و تا ابد مدرسه خواهد ماند

پیش‌ثبت‌نام در مدرسه

جهت ثبت‌نام در مدارس مجتمع امام حسین (ع) یزد، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.