دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) یزد

شورای هم اندیشی دبستان های امام حسین (ع)

دهمین جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در دبستان دخترانه برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه  دراین نشست مدیر مجتمع با تشکر و قدردانی از زحمات همکاران در طول سال تحصیلی و آرزوی موفقیت برای آنان در سال ۱۴۰۲،از حاضران خواست با مرور فعالیت هایی که انجام داده اند و فعالیت هایی که می توانستند انجام دهند و انجام نگرفته ، عملکرد خود قضاوت و ارزیابی کنند.

آقای باغستانی در ادامه به ارائه بحث مشاوره انگیزشی پرداخت و رئوس برنامه های پیش رو در تعطیلات عید و ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

برنامه های تبریک سال نو توسط معلمان و دانش آموزان برگزاری جشنواره های ورزشی ، جشنواره های عکاسی و ثبت تصاویر سفره هفت سین ، سفره افطاری و توصیه های تغذیه ای از دیگر مباحث این نشست بود.

روز شاد دختران دانش آموز در پارک آریو

کسب مقام دوم ایده پردازی درمسابقات ملی ابتکارات ونوآوری دانش آموزان

محیا السادات طباطبایی دانش آموز پایه چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) رتبه دوم چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، در رشته "ایده پردازی" را کسب نمود.

این هدف از این مسابقات که در راستای اجرای راهبرد ششم سند تحول بنیادین و به میزبانی شهر یزد برگزار گردیدگسترش فعالیت پژوهش محور و خلاقانه در حوزه دانش آموزی و هدایت استعداد و توانمندی دانش آموزان اعلام شده است .

گفتنی است در این مسابقات بیش از ده هزار تیم از سراسر کشوردر قالب ۱۹ رشته مختلف به رقابت پرداختند

که پس از دو مرحله داوری ۸۷۵ تیم به مرحله پایانی راه یافتند.

حوزه های رباتیک، کامپیوتر،  تئاتر و قصه گویی از مهم ترین رشته های چهاردهمین مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی بود.

بازدید دختران دبستانی از موزه علوم طبیعی

دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و پایه اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین( ع) از موزه علوم طبیعی یزد بازدید کردند.

دانش آموزان در این بازدید از بخش‌های مختلف موزه همچون تالار پرندگان، گیاه شناسی و جانورشناسی دیدن نمودند.

لازم به ذکر است که این موزه یکی از معدود موزه های منحصر به فرد ایران است که امکانات آموزشی را با هدف ارتقاء دانش برای علاقمندان فراهم کرده است .

دراین موزه  بیش از ۲۵۰ گیاهی کویری و بومی و ۱۵۰ نمونه از خزندگان و پرندگان نگهداری می شود.

آموزش درختکاری به دختران دبستانی


به مناسبت فرارسیدن ۱۵ اسفند روز درختکاری دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)،به همراه آموزگار و دوستان خود اقدام به کاشت نهال نمودند، تا به استقبال بهار طبیعت بروند.

در این اقدام که با هدف نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست انجام شد، آموزگاران در مورد اهمیت و فواید درخت و درختکاری و نحوه کاشت و نگهداری انواع گیاهان توضیحاتی ارائه دادند.

جشن نیمه شعبان دردبستان دخترانه

کسب مقام دوم ناحیه توسط گروه سرود دبستان دخترانه

گروه سرود دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در رقابت مسابقات فرهنگی وهنری در سطح ناحیه مقام دوم را کسب کرد.

به گزارش معاونت پرورشی این گروه سرود متشکل از  15 دانش آموز وبا مربیگری خانم مهدی نژاد دراین دوره از مسابقات شرکت داشت و  سرود های معلم و ای ایران را اجرا کرد.

اجرای طرح ایما در دبستان دخترانه

امروز دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) توسط دانش آموزان اداره شد.

 به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، همزمان با سراسر کشور امروز چهار شنبه دهم اسفندماه، طرح ایما در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار شد.

 به منظور تقویت روحیه تعامل و مشارکت دانش آموزان در اداره امور مدرسه و همچنین آموزش مهارت های زندگی دانش آموزان  دبستانی یک روز مدرسه خود را مدیریت کردند و با وظایف مسئولان مدرسه آشنا شدند.

تجلیل از 40 نویسنده کوچک دردبستان دخترانه

به مناسبت اعیاد شعبانیه  در مراسم صبحگاه امروز دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)، از ۴۰ نفر از نویسندگان کوچک دبستان تقدیر به عمل آمد.

دانش آموزان با استفاده از دانسته های خود، اقدام به نگارش کتاب، تصویر سازی و تهیه آن نمودند. که این کتابها در هفته آخر بهمن در نمایشگاه دستان کوچک اندیشه های بزرگ در معرض دید قرار گرفت.

آغاز دومین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس در دبستان های امام حسین (ع)

دومین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق و مشارکت با رقابت آموزگاران در تدریس درس رباضی آغازشد .

به گزارش معاون آموزشی موسسه ، این جشنواره در راستای ارتقای سطح دانش و عملکرد معلمان و بروز کردن مهارت ها وتوانمندی های معلمان وپیرو مصوبه شورای راهبردی دبستان ها برگزار می شود.

گفتنی است دراین مرحله آموزگاران در قالب 14 تیم، تجربه های خود را به اشتراک می گذارند.

چهارمین جلسه گروه های آموزشی آموزگاران برگزارشد

به گزارش معاونت آموزشی موسسه ، درادامه سلسه نشست های گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام چهارمین جلسه سالجاری در دروس ریاضی ، علوم و فارسی تشکیل شد و آموزگاران با شرکت دراین جلسات با حضور اساتید راهنما درخصوص مباحث درسی به بحث وتبادل نظر پرداختند.

کسب رتبه برتر استانی توسط مربیان پیش دبستانی دخترانه

سه نفر از مربیان پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام رتبه برتر استانی در جشنواره "تدریس یادگیری مبتنی بر پروژه " را کسب کردند.

به گزارش مدیریت دبستان دخترانه در نشست علمی و تخصصی مدیران ومربیان کودکستان های استان یزد از مربیان پیش دبستانی این دبستان خانم ها  "فاضله ابویی " ، "محبوبه سالاری" و "محبوبه دربیدی " دارندگان مقام برتر استانی جشنواره تدریس مبتنی بر پروژه در مقطع پیش دبستانی تجلیل شد .

نشست شورای راهبردی دبستان ها برگزارشد

شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام به ریاست مدیر محترم مجتمع و حضور سایر اعضابا دستور کار" برنامه های آموزشی مکمل" در دبستان دخترانه برگزارشد.

در ابتدای این نشست آقای باغستانی اهمیت و جایگاه شورای راهبردی دبستان ها را یادآورشد و افزود: نهادینه کردن تفکرهای راهبردی به بهره برداری حداکثری از تمامی ظرفیت ها می انجامد.

ایشان با برشمردن دستاوردهای این شورا خاطرنشان کرد: اولین نتیجه و دستاورد این شورا پیشگیری از روز مرگی در مدارس است .

وی تدوین سیاست های جذب و نگهداشت نیروی انسانی در دبستان ها را از جمله برنامه های پیش روی شورای راهبردی ذکرکرد و یاداورشد : اگر برای جذب ، نگهداشت والهام بخشی معلمان بزرگ در مدارس تلاش نشود دستگاه تعلیم وتربیت عاقبت بدفرجامی خواهد داشت .

ارائه گزارش برگزاری مرحله اول جشنواره الگوهای برتر تدریس در درس علوم ، ارائه گزارش تشکیل گروههای آموزشی و ارائه نقطه نظرات ودیدگاه اعضا در مورد برنامه های آموزشی مکمل از دیگر مباحث این نشست بود.

بازتاب المپیاد ورزشی دختران دبستانی در اخبار سیما

خبر برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دبستان دخترانه امام حسین علیه در سیمای استانی و ملی اینگونه منعکس شد.

جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی  پیش دبستانی و دبستان  دخترانه

اولین جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی  دبستانی و دبستان  دخترانه  حضرت امام حسین (ع)  با عنوان       جشنواره رشد و شکوفایی استعدادها و باهدف ایجاد حس رقابت سالم برگزارشـد .

به مناسبت  اعیاد شعبانیه مراسم افتتاحیه این جشنواره  با حضور مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان ، مسئولان موسسه ،دختران دانش آموز و پدران آنان در محل سالن ورزشی دانشـــگاه فرهنگیان ( پردیس پسران ) برگزارشد.

درابتدای مراسم خانم نورالدینی مدیر پیش دبستانی و دبستان دخترانه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گوئی به مدعوین گرام و پدران و دانش اموزان دبستان ، اهداف و برنامه های این جشنواره را برشمرد.

. در ادامه مراسم افتتاحیه  اجرای  رژه بسیار منظم دانش آموزان هر پایه و کلاس، توسط  دانش آموزان بهمــــراه آمـــوزگـــاران و مربیـــان آموزشـــگاه برگـــزار گردید .

اجرای سرودهای شاد وزیبای دسته جمعی دانش آموزان  (خوشه چین ، ما بچه های ایران و سرود المپیاد ورزشی مهر خدا) ، اجرای حرکات ورزشی توسط گروهی از دانش آموزان در رشته های (ژیمناستیک ، کاراته ، طناب زنی و حلقه زنی) ، اجرای مسابقه  زیبای طناب کشی در پایان جشنواره ( توسط همه پدران شرکت کننده ) از دیگر برنامه های شاد و مفرح  این جشنواره زیبا بود .

لازم به ذکر است  جشنواره با هدف  رشد و شکوفائی استعدادها و ایجاد حس رقابت سالم در بین دانش آموزان و در پنج  محور ورزشی (شامل طناب کشی ، طناب زنی ، حلقه زنی ، ژیمناستیک و کاراته )برگزار می گردد .

گفتنی است امسال  379 نفر دانش آموز در پایه های پیش دبستانی ، اول ، دوم و سوم  و چهارم ابتدایی در این واحد آموزشی مشغول به تحصیل می باشند.

رقابت دختران کلاس چهارمی در مسابقات تورنی تیم ریاضی

دانش آموزان پایه چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه‌السلام با تشکیل تیم های سه نفره در اولین مرحله ی مسابقات تورنی تیم خانه ریاضیات اداره کل آموزش و پرورش استان یزد شرکت کردند.

دومین مرحله جشنواره الگوهای برتر تدریس برگزار می شود

دومین مرحله جشنواره الگوهای برتر تدریس در ریاضی با شرکت آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزار می شود.

به گزارش معاونت آموزشی موسسه جلسه هماهنگی و توجیهی به منظور آشنائی آموزگاران با نحوه برگزاری مرحله دوم جشنواره الگوهای برتر تدریس در دفتر مرکزی برگزارشد.

دراین جلسه آقای خضری یزدان چگونگی برگزاری این مرحله از جشنواره را تشریح کرد و به سوالات آموزگاران دراین زمینه پاسخ گفت .

بهره مندی از نقطه نظرات آموزگاران برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره از دیگر مباحث این نشست بود .

گفتنی است مرحله اول جشنواره الگوهای برتر تدریس آموزگاران ابتدائی در درس علوم در آذرماه سال جاری برگزارشد.

برپائی نمایشگاه مادران ودختران توانمند دردبستان دخترانه

با هدف توانمند سازی و پرورش روحیه کارآفرینی در دانش آموزان و تقویت حس مشارکت و همدلی در بین آنان نمایشگاه مادران و دختران توانمند در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برپا شد .

در این بازارچه  دانش آموزان توانمند با همراهی و همکاری مادران خویش بیش از ششصد اثر در زمینه های هنر های تجسمی، صنایع دستی و مواد غذایی در 60 غرفه به نمایش گذاشتند.

گفتنی است مدیر کل آموزش و پروش استان یزد، خیر مدرسه سازدبستان ، مسئولین موسسه خیریه آموزشی حضرت امام حسین (ع) و جمع کثیری از والدین از این نمایشگاه بازدید کردند.

درخشش دانش آموزان دبستان دخترانه در مسابقه عطر انتظار

چهار نفر از دانش آموزان پایه چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)در رقابت با دیگر دانش آموزان ناحیه 2 یزد توانستند عنوان برگزیده را درمسابقات کتابخوانی مهدوی عطر انتظار به خود اختصاص دهند.

گفتنی ست مرحله استانی این مسابقه در هفته اول اسفندماه برگزار خواهد شد.

فیلم :نمایشگاه دست های کوچک، اندیشه های بزرگ درقاب تلویزیون

متن کامل خبر درلینک مقابل https://imhyazd.com/?p=10904

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) 

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای دبیرستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع)  با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستان ها در محل سالن اجتماعات  دفتر مرکزی حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

درابتدای این نشست مدیر مجتمع پس از ارائه گزارش طرح فرصت های نوروزی اظهار داشتند:این فرصت ها باید با طراحی و صفحه آرایی دقیق و زیبا طراحی و در صورت امکان همراه با آهنگ ملایم و  مناسب در قالب پاورهای قابل ارسال شده تاهفته اول اسفند ماه آماده گردد .

آقای باغستانی افزودند: برای تکمیل و پاسخ دادن دانش آموزان به سئوالات مطرح شده مقدمه و دفترچه راهنمای تکمیل نیز آماده گردد تا در جلسه توجیهی والدین به آنان ابلاغ شود .

وی در موردجلسات شورای دبستان ها خاطرنشان کردند: این جلسات اتاق فکر دبستانهای حضرت امام حسین ع است و هیچ کس نمی تواند برای این جمع تصمیم گیری کند ، جز خود شما ها ، پس هر مطلب و هر طرح و هر مسئله ای برای دبستانها لازم است باید در این جلسات مطرح تا کار کارشناسی برروی آنها بشود و پس از تصویب در دبستانها اجرایی و عملیاتی گردد .

ایشان در ادامه یادآور شدند:با توجه به شروع مجدد فعالیت مدارس در روزهای پنجشنبه هر هفته در روز شنبه یک پیامی مبنی برای ادامه فعالیتهای دبستان طبق اول مهر ماه  برای کلیه خانواده ها  با صدای وزین و زیبا تهیه   و ارسال گردد .

در ادامه برروی طرح آزمون طلایی بحث و تبادل نظر بعمل آمد و توصیه گردید چنانچه با طرح لیک علمی

اجراشده در دبیرستانها در سالهای قبل موافق باشند ، برروی طرح یاد شده برنامه ریزی تا در جلسه آینده پس از بحث و تبادل نظر تصویب و عملیاتی گردد .

سپس طرح پیشنهادی فرصتهای نوروزی توسط یکی از معاونین دبستان های دخترانه و پسرانه مطرح و برروی مطالب ارائه شده بحث و تبادل نظر بعمل آمد .

تشکیل انجمن کتابخوانی در دبستان دخترانه

اولین جلسه انجمن کتابخوانی قاصدک در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار شد.

دراین جلسه که بیش از ۲۰ نفر از دانش آموزان حضور داشتند خانم دکتر عظیمی نیا نویسنده و شاعر توانمند حوزه کودک در مورد انواع و سبک های شعر مطالبی را بیان کرد.

لازم بذکر است این جلسات به صورت هفتگی برگزار می‌گردد.

برپائی نمایشگاه دست های کوچک ، اندیشه های بزرگ در دبستان دخترانه

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، نمایشگاه دست های کوچک، اندیشه های بزرگ در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برپاشد.

دراین نمایشگاه بیش از 300 اثر دانش آموزان در سه بخش فرهنگی، هنری و ورزشی در قالب نقاشی، کاردستی و اثر هنری به نمایش گذاشته شده است .

در حاشیه این نمایشگاه  بیش‌از ۴۰ کتاب کودک که به دستان نویسندگان کوچک نگارش شده نیز به نمایش گذاشته شده است .

در مراسم افتتاح این نمایشگاه مدیر مجتمع ، مسئولان موسسه و مدیران مدارس حضرت امام حسین علیه السلام حضو داشتند.

نشست مشترک مدیران و نیروهای خدماتی

نشست مشترک مدیران ستادی و مدارس شش گانه جضرت امام حسین علیه السلام با نیروهای خدماتی در محل دبستان دخترانه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، دربدو ورود نیروهای خدماتی به دبستان دخترانه ، دانش آموزان به رسم قدرشناسی و خسته نباشید با دردست داشتن گل های نرگس و با تشکیل تونل گل به استقبال نیروهای خدماتی رفتند .

درابتدای این نشست مدیر مجتمع با سپاس و قدردانی از زحمات نیروهای خدماتی به تبیین و تشریح نقش و اهمیت حضور نیروهای خدوم خدماتی در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام پرداخت و گفت: مشا رکت ستودنی، همراه با محبت  و مهربانی مثال زدنی از عزت و بزرگی شماحکایت می کند.

آقای باغستانی نیروهای خدماتی را از سرمایه های ارزشمند مدارس امام حسین علیه السلام دانست که با مسئولیت پذیری ، دلسوزی و همراهی ، محیطی سرشار از صمیمت ، رفاقت و مهربانی را به دانش آموزان و همکاران هدیه کرده اند .

ایشان راستی ، درستی و امانت داری این عزیزان را ستود و افزود: شما دیندارانی دست پاک ، چشم پاک و منظم هستید که مجموعه را از آن خود می دانید و این بالاترین سرمایه برای موسسه محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد همه دانش آموزانی که فارغ التحصیل شده اند و والدینی که با شما ارتباط داشته اند از این صفات پسندیده و ویژگی های نیکوی شما به خوبی یاد می کنند.

درادامه این نشست مشترک که به صورت کارگاهی و مشارکت فعال نیروهای خدماتی همراه بود مسائل مرتبط با نیروهای خدماتی مدارس به بحث و گفتگو گذاشته شد .

بهره مندی از نقطه نظرات آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه و مدیران مدارس از دیگر مباحث این نشست بود .

دختران کلاس دومی نمایشگاه بازیافت برپا کردند

 دانش آموزان پایه دوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)،  با وسایل دور ریختنی کاردستی های زیبایی تهیه کردندو با هدف آشنایی دانش‌آموزان با فواید بازیافت نمایشگاهی برپا کردند.

تفکیک مواد قابل بازیافت از زباله، تولید محصولات نو از مواد بازیافتی، جلوگیری از اتلاف سرمایه های ملی و حفظ محیط زیست از جمله مواردی بود که دانش آموزان در مراحل انجام کار با آن آشنا شدند.

گزارش تصویری :سومین جلسه گروه های آموزشی آموزگاران

سومین جلسه از جلسات گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد .

تحلیل و بررسی کلاس های فوق برنامه در دبستان دخترانه

جلسه تحلیل وبررسی کلاسهای فوق برنامه با حضور مدیریت، معاونین و مربیان فوق برنامه در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه مدیریت دبستان با اشاره به سند تحول بنیادین، خواستار توجه به تمامی ساحت های تعلیم و تربیت در فرآیند آموزش شد.

خانم نورالدینی  با برشمردن این ساحت ها، بر نقش فعالیتهای فوق برنامه در ارتقاء و بهبود رشد و یادگیری و تمرین تاکید نمود.

 در ادامه مربیان کلاس های فوق برنامه،به تفکیک هر پایه گزارشی از فعالیت‌های خود را ارائه نمودند.

نشست شورای دبستان های پسرانه و دخترانه

شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستان ها در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه ، نهایی نمودن ارائه ارزشیابی توصیفی به والدین ، ارائه طرح ارزشیابی طلایی برای دانش آموزان پایه دوم به بعد ، نهایی نمودن طرح فرصت های نوروزی و تقویم اجرایی بهمن ماه از مهمترین مباحث این نشست بود.

مدیر مجتمع نیز دراین نشست ویژگی های افراد کاریزماتیک را برشمردو درمورد نحوه بررسی پرونده روانشناختی دانش آموزان ، کنترل کلیه پیامهای درج شده در کانال ها ، شیوه اجرایی و بودجه بندی دروس مورد نظر آزمونک های طلایی ، چگونگی تحلیل آزمونک های طلایی توسط آموزگاران و معاونین و تهیه مطالب و کلیپ های آموزشی به تفضیل سخن گفت.

کارگروه علمی ، آموزشی در دبستان دخترانه

 در راستای برنامه های انجمن اولیا ومربیان اولین جلسه کارگروه علمی ،آموزشی در دبستان حضرت امام حسین(ع)تشکیل شد.

بررسی راهکارهای ارتقای درک مطلب ، تقویت مهارت های خواندن ، نوشتن و روان نویسی دانش آموزان و نحوه بهره گیری از روش های کارگروهی و حرکات نمایشی در ارائه مطالب درسی ازرئوس مباحث این نشست بود.

برپائی نمایشگاه با هدف آشنائی دختران پیش دبستانی با (خانه و خانواده)

نمایشگاهی از فعالیت های آموزشی مرتبط با واحد کارِ( خانه و خانواده) در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برپاشد .

به گزارش معاونت پرورشی با توجه به ضرورت شناخت کودک از جایگاه خانه و اهمیت خانواده،مربیان پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین(ع)،ضمن آشنایی نوآموزان با قسمت های مختلف خانه، در مورد اهمیت مشارکت انجام کارهای گروهی در خانواده صحبت کردند.

لازم به ذکر است دختران پیش دبستانی در واحد کار خانه و خانواده، با مباحثی چون داشتن رفتار مناسب با اعضای خانواده، رعایت احترام نسبت به والدین و سپاسگزاری از خداوند مهربان به خاطر نعمت داشتن خانواده آشنا شدند.

نشست معاونین پرورشی همیار در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

سومین جلسه کارگروه معاونین پرورشی همیار در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

این جلسه به ارائه پیشنهادات همکاران جهت چگونگی جذاب تر کردن برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی اختصاص داشت که معاونین ضمن توجه به اهمیت موضوع، برنامه های پیشنهادی خود را ارائه نمودند و تجربیات گذشته خود را با دیگر همکاران به اشتراک گذاشتند.

در ادامه جلسه در مورد راهکارهای عملی برای حضور فعال دانش آموزان در نمازجماعت، برگزاری جشن تکلیف و مسابقات فرهنگی هنری بحث و تبادل نظر گردید.

شورای هم اندیشی دبستان ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه هفتمین جلسه هم اندیشی مدیران ومعاونین دبستان ها در سال تحصیلی جاری با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع و مدیران ومعاونین دوواحد آموزشی  در سالن اجتماعات دفترمرکزی تشکیل گردید.

دراین نشست مدیر مجتمع با اشاره به فرصت باقیمانده از سال تحصیلی بر ضرورت بهره مندی حداکثری از فرصت ها در تقویم آموزشی تاکید کرد .

تحلیل ارزشیابی توصیفی سه ماهه اول سال تحصیلی وتحلیل و بررسی برنامه های آموزشی وتربیتی دبستان ها درنیمسال دوم از دیگر مباحث این نشست بود.

صبحگاه مادرانه در دبستان دخترانه

بمناسبت گرامیداشت مقام مادر، مراسم صبحگاه دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور چند تن از مادران دانش آموزان برگزار گردید.

در این مراسم مادران،با بیان خاطرات شیرین دوران کودکی خود، از تلاش و موفقیت هایشان برای دانش آموزان صحبت گردند. قرائت شعر و معرفی کتاب توسط مادر شاعر و نویسنده نیز اجراشد.

دانش آموزان پایه سوم نیز با اجرای سرود مادر این روز عزیز را به مادران و آموزگاران خود تبریک گفتند و برنامه صبحگاه با نرمش صبحگاهی توسط مادران با شور و هیجان خاصی پایان یافت.

سومین کارگاه ارتقای مهارت های حرفه ای آموزگاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) در ابتدای این کارگاه آموزشی مدیران دوواحد آموزشی اهداف تشکیل این کارگاه را بیان کردند.

درادامه مدیرمجتمع با بیان حدیثی از امام رضا (ع ) برترین عبادت را اندیشیدن در وظیفه دانست و افزود: بدست آوردن تخصص درکار خود، جلب رضایت آنان که برایشان کارمی کنیم و پاس داشت کسانی که کارشان به ما سپرده شده است سه وظیفه ای است که برای هرکاری معین شده است .

آقای باغستانی در ادامه پیرامون عوامل ارتباط،عناوین هرپایه،رازدار بودن معلمان،نظم،تعامل وهمکاری،هم فکری،تسلط کامل برمراحل تدریس،انعطاف پذیری،ایجاد موفقیت در یادگیری و مشارکت ،مهربانی،خوش اخلاق بودن،احترام به احساسات دانش آموزان مطالبی را بیان نمود.

وی درپایان از آموزگاران خواست به دانش آموزان دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام عشق،امید،محبت درگفتگو و همزیستی محترمانه را بیاموزند.

دختران دبستانی روزنامه دیواری با موضوع سایه نوشتند

دانش آموزان پایه دوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)، با نحوه تشکیل سایه آشنا شدند.

 دانش آموزان با تهیه روزنامه دیواری و راهنمای آموزگار خود، چگونگی تغییر سایه در طول روز، اندازه سایه و راه های تشکیل آن را آموزش دیدند.

برگزاری اولین جلسه کارگروه پرورشی دبستان دخترانه

 اولین جلسه کارگروه پرورشی دبستان دخترانه حضرت امام حسین( ع)،  با حضور مدیریت، معاونین اجرایی و چند تن از اولیا دانش آموزان برگزار گردید .

ایجاد ساز و کارهای لازم برای سبک زندگی اسلامی_ ایرانی،غنی سازی و تنوع بخشی به فعالیت های مدرسه ،دستور کار جلسه بود که اعضا ضمن تبادل نظر، پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

 در ابتدا مدیر دبستان ضمن تشکر و قدردانی از اعضای محترم، به گوشه ای از فعالیت های تربیتی دبستان اشاره نمود.

خانم نورالدینی در ادامه با تاکید بر لزوم حضور فعال والدین، خواستار مشارکت اثربخش آنان در کیفیت بخشی به فعالیت های تربیتی دبستان گردید.

 در پایان مصوب شد جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء سرانه مطالعه دانش آموزان، کتب معتبر مطابق با رده سنی دانش آموزان توسط والدین معرفی گردد و همچنین با توجه به نیاز پایه ها و سرفصل های آموزشی و تربیتی هماهنگی لازم جهت بازدید مکان‌های مورد نظر از طریق اولیا صورت پذیرد.

شورای معلمان دبستان دخترانه برگزارشد

سومین جلسه شورای معلمان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) با حضور مدیران و معاونین آموزگاران و مربیان فوق‌برنامه برگزار گردید.

 در این جلسه مدیر دبستان بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌های درونی و بیرونی دانش آموزان برای شکوفایی استعدادهایدانش آموزان تاکید نمود.

 خانم نورالدینی انعطاف پذیری در طراحی و اجرای فعالیت ها، رعایت کرامت انسانی و آزادی عمل، بهره گیری از امکانات و تجهیزات آموزشگاه و اهمیت مراسم آغازین مدرسه را یادآورشد و بر نقش الگویی معلم  در فرهنگ سازی و ترویج رفتارهای سالم تاکید نمود.

آشنائی دختران کلاس دومی با شغل آتش نشانی

در راستای آشنایی دانش‌آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با مشاغل مختلف، یکی از آتش نشانان فداکار درکلاس درس  پایه دوم حضور یافت و در مورد تجهیزات آتش نشانی، اصول ایمنی و حفاظت فردی برای دانش آموزان صحبت نمود.

در این کلاس آموزشی، دانش آموزان نکات مراقبت از خود و همچنین استفاده درست از آسانسور، حفظ خونسردی خود در موقع حادثه، چگونگی تماس با شماره ۱۲۵ را فرا گرفتند.

تقدیر از دانش آموز نویسنده کلاس اول دبستان دخترانه

در مراسم صبحگاه امروز دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام از " یاس تقی نژاد"دانش آموز پایه اول تقدیر و تشکر به عمل آمد.

گفتنی است این دانش آموز با یادگیری حروف الفبا اقدام به نوشتن کتابی با عنوان "بی بی نبات" نموده و نقاشی های این کتاب را خودش به تصویر کشیده است.

 آقای باغستانی مدیر مجتمع فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین(ع)، با دست خط خود از تلاش ستودنی یاس تقی نژاد تقدیر نمودند که این لوح وتقدیر توسط مدیریت در صبحگاه آغازین مدرسه به این دانش‌آموز تقدیم شد.

گزارش تصویری : جشن یلدائی دختران دبستانی

گزارش تصویری : مجلس دومین سالگرد درگذشت خیر مدرسه ساز فقیده سعیده "بانو کریمیان قناد"

نشست شورای دبستان های امام حسین (ع)

شورای دبستان های حضرت امام حسین(ع) برگزار شد

ششمین شورای دبستان های دخترانه وپسرانه حضرت امام حسین(ع)  در سال تحصیلی با حضور مدیر مجتمع و سایر اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، ارائه و تصویب برنامه مدون ارزشیابی در نوبت اول ، ارائه طرح انجمن کلاسی ، ارائه طرح فرصت های نوروزی برای هرپایه تحصیلی ، تدوین برنامه جشن های قابل اجرا درهرپایه تحصیلی ، تاکید بربرگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره ای پنجره های نیک زیستن براساس چک لیست های ارائه شده ، تکمیل فرم های ارزیابی ،

وتاکید بر لزوم مستند سازی کلیه فعالیتهای انجام شده در مدارس از رئوس مباحث این نشست بود.

قصه نویسی یک نوآموزکلاس اولی همزمان با فراگیری حروف الفبا

"یاس تقی نژاد" دانش آموز کلاس اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با فراگیری حروف الفبا نوشتن کتابی با عنوان "بی بی نبات " را آغاز کرد.

به گزارش معاونت پرورشی دبستان دخترانه  دانش آموز "یاس تقی نژاد" همزمان با فراگیری حروف الفبا نوشتن کتابی را با عنوان بی بی نبات آغاز کردکه به قصه زندگی یک مادر بزرگ اختصاص دارد .

وی که در نقاشی نیز مهارت دارد  هر صفحه از کتاب خود را شخصا نقاشی نموده و تاکنون با توجه به حروفی که فرا گرفته ، 10 صفحه از این کتاب را نگاشته است .

مادر دانش آموز یاس تقی نژاد درمورد علاقمندی فرزندش به قصه گفت : دخترم از کودکی علاقه وافری به قصه داشت و من در فرصت های مختلف برای او قصه می گفتم که تعداد آن بعضا روزانه تا 30 قصه نیز می رسید .

ایشان به استعداد این دانش آموز به نقاشی نیز اشاره کرد و گفت : فرزندم از دو سالگی به نقاشی علاقه نشان داد و بخاطراین استعداد وعلاقه او را به کلاس نقاشی بردم .

وی اظهار امیدواری کرد دخترش با یادگیری نشانه های جدید بتواند روند نگارش این کتاب را ادامه دهد و قصه های جدید بنویسید.

نشست شورای هم اندیشی برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین (ع)

شورای هم اندیشی برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین (ع) با حضور مدیر مجتمع و سایر اعضا برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست اساتید راهنمای علوم ، ریاضی ، فارسی و روش ها و فنون تدریس هریک گزارشی از بازدیدها ، ارزیابی معلمان و روش تدریس آنان را از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون ارائه کردند .

درادامه نتایج ودستاوردهای اجرای طرح گروه های آموزشی و اولین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق و مشارکتی مورد ارزیابی حاضران قرارگرفت .

گزارش تصویری: کارگاه آموزشی و مشاوره ای آداب معاشرت دانش آموزان پایه چهارم دخترانه

کارگاه آموزشی و مشاوره ای آداب معاشرت دانش آموزان پایه چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

آشنائی دختران پیش دبستانی با پخت نان

نوآموزان دختر پیش دبستانی حضرت امام حسین علیه السلام در یک برنامه آموزشی با مراحل پخت نان و ارزش این ماده غذائی در تغذیه سالم آشنا شدند.

صبحگاه قدر شناسی در دبستان دخترانه

صبحگاه قدرشناسی از رانندگان سرویس مدرسه در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

به منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ قدرشناسی و نهادینه کردن این عادت پسندیده در الگوهای رفتاری آنان، در صبحگاه روز شنبه آموزشگاه از رئیس موسسه سرویس دهی و دو تن از رانندگان سرویس مدرسه تقدیر و تشکر به عمل آمد .

دانش آموزان ضمن آشنایی با گوشه ای از مسئولیت بزرگ ایشان، از ایشان قدردانی و تشکر نمودند. قدرشناسی از آموزگاران، کادر مدرسه و خدمتگزاران از جمله مواردی بود که در هفته‌های گذشته انجام شده است.

نشست ارتقای عملکرد آموزشی و تربیتی در دبستان دخترانه

در پی یافتن راهبردهایی برای تعلیم و تربیت بهتر دانش آموزان و همچنین توسعه عملکرد آموزشی و تربیتی مدرسه، نشست ارتقای عملکرد آموزشی و تربیتی با حضور مدیریت و معاونین دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

در این جلسه آسیب‌های موجود در مدرسه، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و هر یک از معاونین راهکارهای پیشنهادی خود را جهت برطرف نمودن مسائل ارائه نمودند.

در ادامه سرکار خانم نورالدینی مدیریت آموزشگاه، خواستار برنامه‌ریزی منسجم تر کلیه عوامل، در جهت ارتقاء اثربخشی فعالیت های مدرسه شدند.

گزارش تصویری : نوآموزان پیش دبستانی دخترانه در پارک آریو

شورای دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

پنجمین شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در سال تحصیلی جاری با حضور مدیرو معاونین موسسه، مدیران و معاونین دبستان ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست معاونین منتخب هر واحد آموزشی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای دستور کار جلسه شامل جشن های پیش بینی شده برای هر پایه با اهداف مربوطه ،شاخص های ارزیابی جوایز ، میزان جوایز در هر سطوح آموزشگاه،ناحیه،استان و کشور، اردوها و بازدیدهای پیش بینی شده ارائه کردند.

بررسی و تصویب فرم های ارزیابی،تهیه البوم عکس آموزگاران ودانش آموزان ، برگزاری جلسات آداب معاشرت،پنجره های نیک زیستن، سرود مدرسه ،ادامه بحث پیرامون معلم مقتدر ،تاکید بر رعایت دستورالعمل اردوها و بازدیدها برای خروج دانش آموز از مدرسه و تهیه کلیپ از جلسات والدین از دیگر مباحث این نشست بود.

شورای دبستان دخترانه تشکیل شد

اولین جلسه شورای دانش آموزی دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) در دفتر مدیریت آموزشگاه برگزار گردید.

 در این جلسه که مدیریت آموزشگاه و معاونین پرورشی و  آموزشی حضورداشتند مسئولین هر کمیته انتخاب و  شرح وظایف آنان تشریح شد.

 در ادامه مدیر آموزشگاه با تاکید بر اهمیت شورای دانش آموزی به عنوان بازوی مشورتی و دارایی ارزشمند مدرسه ، خواستار تلاش و پیگیری مستمر دانش آموزان جهت پیشبرد اهداف مدرسه شدند.

در پایان ابلاغ مسئولیت هر کدام از اعضا به ایشان تقدیم گردید.

نشست انجمن اولیا ومربیان در دبستان دخترانه

اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)، صبح روز چهارشنبه ۹ آذرماه در دفتر آموزشگاه با حضور حاج آقا باغستانی و اعضای منتخب انجمن اولیاو مربیان برگزار گردید.

 جلسه با تلاوت آیات قرآن آغاز شد. سپس اهم  فعالیت‌های صورت گرفته دبستان از آغاز سال تحصیلی تاکنون در قالب پاور در معرض دید مدعوین قرار گرفت.

درادامه  رئیس ، نایب رئیس و مسئولان کمیته ها انتخاب شدند. برنامه سالانه و تقویم اجرائی ارائه و تصویب شد.

همچنین مقرر شد در جلسه آینده گزارش یک ماه از کلیه فعالیت های آموزشگاه وگزارشی مکتوب از تجهیزات کتابخانه ارائه گردد.

جشن میلاد حضرت زینب (س) وروز پرستار در دبستان دخترانه برگزارشد

کلیپی از تبریک روزپرستارتوسط دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام به والدین پرستار خود

کسب مقام اول استانی کاراته توسط دانش آموز دبستان امام حسین (ع)

"حلما فلاح تفتی" دانش آموز پایه اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام مقام اول مسابقات چند جانبه استانی قهرمانی کشور را کسب کرد .

بنا براین گزارش دراین مسابقات که سوم وچهارم آذرماه در سالن ورزشی شهید صدوقی یزد برگزار شد در رده سنی خردسالان و دررشته کاراتا سبک کاتا دانش آموز "حلما فلاح تفتی"  با غلبه برحریفان به مقام قهرمانی رسید.

جشن پاییزی در پیش دبستانی حضرت امام حسین(ع)

در آخرین ماه فصل پاییز، نوآموزان پیش دبستانی، به همراه مربیان خود ضمن مرور آموخته هایشان درباره این فصل زیبا و به شکرانه آفرینش فصل هزار رنگ‌ پاییز، به جشن و شادی پرداختند.

شعر زیبای پاییز را باهم همسرایی کردند، با برگهای پاییزی کاردستی درست کردند و به متولدین این ماه تبریک گفتند.

برگزاری دومین کارگاه دانش افزائی آموزگاران

دومین کارگاه دانش افزایی آموزگاران دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه  در این کارگاه مدیرمجتمع با مرور مطالب ارائه شده در جلسه قبل از آموزگاران خواست امسال بیشتر بر روی موضوع تمرکز حواس دانش آموزان و گوش دادن فعال آنان تمرین و تکرار داشته باشند آقای باغستانی درادامه به تطبیق " تفهیم مفهوم معلم مقتدر "  با فضای آموزشی پرداخت ودراین زمینه به تفضیل سخن گفت .مدیر مجتمع معلم مقتدر را معلم تسهیل کننده دانست و ویژگی های رفتاری ،  اخلاقی ، مدیریتی و آموزشی این دسته از معلمان را تشریح کرد .تشریح ویژگی های پایه های شش گانه ابتدائی از دیگر مباحث این کارگاه آموزشی بود. 

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه چهارمین شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) با موضوع معلم مقتدر (ویژگیها و راهکارها ) و ویژگی و شاخص های شورای مدرسه عصر دیروز با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستانها در محل دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

در این جلسه دوتن از معاونین مدارس به نمایندگی از واحد آموزشی خود پیرامون معلم مقتدر ، ویژگی ها و راهکارها ،مهارت های مربوطه مطالبی را بیان داشتند .

 در ادامه آقای باغستانی مدیر مجتمع به بیان ویژگی شاخص های شورای مدرسه پرداخت و افزود: تحولات و تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در راستای خوب به عالی شدن در این شورا انجام می شود .

جوایز اهدایی دبستان ها ، بانک امتیاز ، ارزیابی کلاس های فوق برنامه ، تحلیل کلاس ها، جشنواره الگوی تدریس برتر ، ارائه گزارش ماهیانه به والدین و توصیه های مربوطه ، ارزیابی آموزگاران و فرصت های نوروزی از دیگر مباحث این نشست بود.

برپائی نمایشگاه یارمهربان در دبستان های حضرت امام حسین (ع)

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) مشترکا نمایشگاه کتاب برپا کردند ..

 در این نمایشگاه که درسالن اجتماعات دبستان دخترانه برپا شده است بیش ازسه هزار جلد کتاب در ۵۰ عنوان مربوط به حوزه های کودک ،نوجوان و بزرگسال به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است .

 لازم به ذکر است ساعت بازدید نمایشگاه از ۸صبح الی ۱۳ ظهر و عصر از ساعت ۱۷ الی ۲۰ می باشد.

نمایشگاه کتاب از روز شنبه فعالیت خود را آغاز و تا پایان روز چهارشنبه ادامه دارد.

تقدیر از کتاب خوانان برتر دبستان دخترانه

 به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، از دانش آموزان فعال در حوزه کتاب و کتابخوان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تقدیر شد .

به همین مناسبت نوآموزان پیش دبستانی نیز با کمک مربیان خود اقدام به تهیه کتاب تصویری نمودند و با دستان هنرمندانه خود تصاویر کتاب را نقاشی کردند.

شورای هم اندیشی دبستان های  پسرانه و دخترانه

به گزارش روابط عمومی موسسه ، شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های  پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار شد.

مدیر مجتمع دراین نشست بر ضرورت ارزیابی ماهیانه دانش آموزان تاکید کرد و افزود : باید تلاش و کوشش بشود تا در پایان هر ماه یک ارزیابی استاندارد شده توسط آموزگاران و معاونین بعمل آید تا بتوانیم آموزش های ارائه شده به بچه ها را آنالیز کنیم .

آقای باغستانی آموزش های آنلاین دوران کرونا را موجب ضعف دانش آموزان در دروس فارسی و مفاهیم ریاضی دانست و از آموزگاران خواست برای رفع این نقیصه بیشتر تلاش کنند .

ایشان بر لزوم ارتباط صمیمی مسئولان مدرسه با دانش آموزان تاکید کرد وگفت : قطعا ارتباط صمیمی مدیر ، معاونین و آموزگاران با دانش آموزان می تواند وابستگی آنان را به والدین کاهش دهد .

توجه بیشتر به دانش آموزان لازم التوجه ، تحلیل جامع آزمون ها ، ایجاد هماهنگی بیشتر بین آموزگاران به منظور وحدت رویه ، تلاش مشاوران برای پیگیری و رفع اختلالات رفتاری دانش آموزان ، توجه به کارتیمی ، تاکید بر تشکیل جلسات آموزش خانواده برای والدین و کارگاه آداب معاشرت برای دانش آموزان از دیگر مواردی بود که مدیر مجتمع بر آن تاکید نمود.

آغاز اولین مرحله از جشنواره الگوی تدریس خلاق و مشارکتی

داوری اولین مرحله از جشنواره الگوهای تدریس خلاق و مشارکتی با اجرای یک  گروه از مربیان پیش دبستانی آغاز شد.

به گزارش معاون آموزشی موسسه آموزگاران مدارس ابتدائی حضرت امام حسین علیه السلام در قالب 14 تیم طی 5 روز در تدریس دروس علوم از پیش دبستانی تا پایه چهارم در حضور هیات داوران با هم رقابت می کنند.

لازم به ذکراست این جشنواره در سه مرحله برگزار می شود که مرحله دوم آن بهمن ماه در درس ریاضی و مرحله سوم فروردین ماه در درس فارسی برگزار خواهد شد .

در پایان نیز  تیم ها و نفرات برتر در شاخص های مختلف معرفی و از آنان تقدیر می شود.

نشست معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست هم اندیشی معاونین مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور آقای باغستانی مدیر مجتمع و سجادی معاونت فرهنگی در سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزارشد.

درابتدای این نشست هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از روند برنامه های پرورشی مدارس را از ابتدای مهرماه تاکنون ارائه کردند و برنامه های اولویت دار پیش روی مدارس را برشمردند.

هم اندیشی درمورد اردوهاو بازدیدهای درون وبرون استانی دانش آموزان ، زمان ونحوه برگزاری جشن وسپاس ، چگونگی برگزاری کلاس های آداب معاشرت ، جشنواره فرهنگی وورزشی ، سرود همگانی ، برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی و...از دیگر مباحث این نشست بود .

جشن آب در دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)

دانش آموزان کلاس اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام به شکرانه یادگیری اولین کلمه فارسی( آب)، این روز خاطره انگیز را جشن گرفتند.

 در این جشن زیبا دانش آموزان با فواید و اهمیت آب در زندگی آشنا شدند. اجرای نمایش گل پری و همخوانی سرود های دسته جمعی در مورد این نعمت بزرگ الهی از دیگر برنامه‌هایی بود که در این جشن اجرا شد.

برگزاری صبحگاه قرآنی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

 صبحگاه قرانی دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) با حضور اساتیدی از دارالقرآن حضرت زهرا (س)برگزارشد .

این صبحگاه با تلاوت آیات قران مجید توسط خانم کریمی از قاریان برجسته استانی آغاز گردید و در ادامه دانش آموزان با انواع صلوات های قرانی آشنا شدند.

همچنین در این مراسم از دانش آموزان برتر قرآنی آموزشگاه که حافظ جزء سی قرآن می‌باشند تجلیل شد.

 لازم به ذکر است آقای رحمانی و خانم خیاطیان کارشناس مسئول قران عترت آموزش و پرورش ناحیه ۲ در این مراسم حضور داشتند.

انتخابات انجمن اولیا ومربیان دردبستان دخترانه

با برگزاری انتخابات ، اعضای انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام انتخاب شدند.

گزارش تصویری : برگزاری کارگاه آموزشی و مشاوره ای آداب معاشرت

کارگاه آموزشی و مشاوره ای آداب معاشرت با شرکت دانش آموزان کلاس چهارم در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

گزارش تصویری :بازدید از یک مرکز عرضه کتاب کودک

به منظور افزایش شوق خواندن و ارتقاء انگیزه مطالعه دانش آموزان و همچنین یادگیری روش صحیح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، دانش آموزان پایه چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام به همراه معاون پایه و آموزگاران خود از یک مرکز عرضه کتاب کودک بازدید کردند.

نشست ماهانه گروه های آموزشی آموزگاران برگزارشد

در راستای ارتقای کیفیت آموزشی نشست ماهانه گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

به گزارش معاونت آموزشی موسسه ، جلسات هم اندیشی مذکور با حضور راهنمایان آموزشی و شرکت آموزگاران ابتدائی به صورت تخصصی در دروس فارسی ، ریاضی و علوم همه ماهه تشکیل می شود.

تبادل تجربیات آموزگاران ، استفاده از روش های فعال ، تلاش برای بهبود شیوه های یاد دهی و یادگیری از اهداف برگزاری این نشست ها عنوان شده است .

تدریس مفاهیم اموزشی با اجرای نمایش در دبستان دخترانه  

روز گذشته آموزگاران پایه سوم، درس فارسی با مبحث ضرب المثل آشپز که دو تا شد آش یا شور می شود یا بی نمک،  را به صورت نمایش اجرا نمودند.

دراین درس دانش آموزان بصورت غیر مستقیم وارد چالش رفع مشکل این داستان قرار گرفتند و راهکارهای خود را ارائه داده و نتیجه گیری داستان با بارش فکری دانش آموزان صورت پذیرفت.

در پایان آموزگاران موضوع ضرب المثل را توضیح دادند و از طریق کلیپ آموزشی دانش آموزان با چند ضرب المثل دیگر نیز آشنا شدند.

زنگ استکبار ستیزی در دبستان دخترانه امام حسین (ع)

مراسم گرامیداشت روز دانش آموز در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزارشد.

دراین مراسم دانش آموزان با هم‌خوانی سرود سرفراز باشی میهن من، با آرمان های امام خمینی(ره) تجدید بیعت نمودند.

همچنین در این مراسم ضمن همدردی با خانواده شهدای دانش آموز حادثه شاهچراغ، برای شادی روح این عزیزان فاتحه ای قرائت نمودند.

ضمنا نمایشگاهی از آثار دانش آموزان بمناسبت روز دانش آموزان برگزار گردید.

جشن میلاد در پیش دبستانی امام حسین (ع)

همزمان با هشتم ربیع الثانی سالروز ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع)، نوآموزان پیش دبستانی، جشن میلاد آن امام همام در پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد .

در این مراسم نو آموزان ضمن آشنایی با یازدهمین امام شیعیان، این روز را در کنار دوستان خود جشن گرفتند و با آداب مهمانی رفتن در روزهای جشن آشنا شدند.

نمایش تصویری برنامه های ماه مهر دردبستان دخترانه

نمایشگاهی از تصاویر عملکرد وبرنامه های مهرماه دبستان دخترانه برپاشد .

به گزارش معاونت پرورشی دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام دراین نمایشگاه تصاویری ازبرنامه هایی که در ماه مهر توسط دانش آموزان اجرا شده مانند بازگشائی مدرسه ، صبحگاه های مناسبتی ، اردوی تفریحی و جشن قران  به نمایش گذاشته شده است.

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه  شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه  در محل  دبستان دخترانه  برگزار گردید .

در این جلسه مدیر مجتمع پیرامون " نظم و انضباط کاری ، ویژگی های یک معاون خوب ، اثر بخش و تاثیر گذار سخن گفت .

آقای باغستانی برلازم الاجرا بودن مصوبات جلسات تاکید کرد و خواستار نظارت مستمر بر وضعیت بهداشتی دانش آموزان و تهیه کلیپ های بهداشتی به صورت هفتگی  شد .

ایشان درادامه توضیحات لازم درمورد چگونگی تشکیل جلسات هماهنگی گروه های آموزشی ویژه هر پایه ، تهیه کارنامه عملکردی دانش اموزان برای والدین ، ، جشنواره الگوهای تدریس برتر دوره ابتدایی ، پارامتر های نظم ، فعالیت های یک خانواده خردمند ، جلسات انجمن کلاسی ، بستن دفاتر آمار و امتحانات ارائه کرد.

جلسه دانش افزایی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه پایان یافت

به گزارش روابط عمومی موسسه آخرین جلسه دوره آموزشی دانش افزایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات  دبیرستان پسرانه دوره دوم با حضور مدیران و معاونین دبستان ها برگزار گردید .

در این دوره آموزشی که علاوه بر مدیران ومعاونین دبستان نزدیک به 33 نفر از آموزگاران شرکت داشتند قای دکترخضری یزدان به ارائه روش ها و فنون تدریس پرداخت .

این دوره آموزشی از سال تحصیلی گذشته آغاز شده بود.  

آشنایی دانش آموزان با هرم غذایی

به مناسبت هفته ورزش و تربیت بدنی و نقش تغذیه ومواد غذائی در سلامت  جسمانی افراد، دانش آموزان پایه سوم دبستان دخترانه با گروه های اصلی مواد غذائی آشنا شدند.

دراین برنامه آموزشی  دانش آموزان ضمن آشنایی با هرم غذایی به عنوان یکی از اصلی ترین پایه های برنامه ریزی تغذیه ای ، به خواص و میزان مصرف  خوراکی ها پی بردند.

گزارش تصویری :صبحگاه ورزشی در دبستان پسرانه ودخترانه

گردش دختران کلاس اولی درپارک محله

دانش آموزان پایه اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) به همراه آموزگاران خود در پارک محله حضور یافتند.

این گردش به منظور تقویت روابط اجتماعی در قالب انجام فعالیت گروهی بود.  همکاری، مشارکت، تمرین اصول اخلاقی و برقراری ارتباط سالم و صمیمانه در جمع از جمله مواردی بود که دانش آموزان با همسالان خود به مشارکت گذاشتند.

آشنائی دختران دبستانی با نحوه استفاد از سرویس مدرسه

دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) با نحوه استفاده از سرویس مدرسه آشنا شدند.

در این برنامه آموزشی، دانش آموزان در مورد بستن کمربند ایمنی، چگونگی سوار و پیاده شدن از وسیله نقلیه، سلام و خداحافظی کردن با دوستان خود، تشکر از راننده سرویس و نحوه نشستن در ماشین آشنا شدند.

اولین نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین (ع) درسال تحصیلی جدید

نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار بررسی راهکارهای ارتقای توانمندی دانش آموزان در حوزه آموزش برگزارشد .

در این نشست مدیر مجتمع با یادآوری نقش و جایگاه شورای راهبردی گفت:شورای راهبردی می کوشد با بهره مندی از خرد جمعی و توان مدیریتی در راستای ارائه شیوه های نوین آموزشی و تربیتی بهترین فرایند تعلیمی وتربیتی را در اختیار جامعه هدف قرار دهد .

آقای باغستانی مدرسه ای را موفق دانست که بتواند از تمام ظرفیت های موجود برای پاسخگوئی به نیازهای جامعه هدف استفاده کند و محیطی امن وسالم را دراختیاردانش آموزان قرار دهد که از نشاط و شادابی لازم نیز برخوردار باشد.

ایشان با یادآوری اهمیت دوره دبستان گفت: خروجی برنامه های ما باید به تربیت شهروندانی متدین ، آگاه و  قانون مدارمنجر شود وبتوانیم پدران و مادران خوبی را به نسل های آتی هدیده دهیم .

وی مصوبات شورای راهبردی (درارائه راهبردهای نو ، جدید و قابل اجرا براساس مسائل فرهنگی ودینی استان) را موجب رهائی مدارس از روز مرگی دانست و افزود:بی تردید یکی از عواملی که موجب مرگ یک مجموعه می شود " روزمرگی " است

بررسی مصوبات قبلی شورا و اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس ، بررسی نحوه تشکیل انجمن های کلاسی و چگونگی ارتقای جلسات گروه های آموزشی از مهمترین مباحث این نشست بود .

در انتهای این نشست به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان با اهدای لوح تقدیر از مشارکت های جناب آقای دکتر عقیلی در برنامه های انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل شد .

صبحگاه گرامیداشت هفته تربیت بدنی در دبستان دخترانه

به مناسبت فرارسیدن ۲۶ مهرماه، روز تربیت بدنی و ورزش، دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)،به همراه مربی ورزش خود یک روز شاد را در مدرسه آغاز کردند.

 خانم سجادیه مربی ورزش در مراسم صبحگاه ضمن یادآوری فواید ورزش برای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان، از آنان خواست ورزش را در برنامه فعالیت های روزانه خود قرار دهند.

 در ادامه دانش آموزان به صورت دسته جمعی ورزش همگانی زیبایی را اجرا کردند.

دختران پایه چهارمی به پارک آریورفتند

با هدف تقویت توانمندی های فکری و بدنی دانش آموزان کلاس چهارم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام به پارک آریو رفتند .

به گزارش معاونت پرورشی دراین برنامه که مربیان دبستان نیز حضور داشتند دانش آموزان به فعالیت های فیزیکی در قالب بازی و سرگرمی پرداختند .

ارتقاء رفتار هوشمندانه ،  شکوفایی استعدادهای نهفته ،  بروز خلاقیت و گسترش روابط اجتماعی در کودکان از اهداف این برنامه عنوان شده است .

جشن میلاد درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام

به مناسبت سالروز ولادت پیامبر مهربانی ها و حضرت امام جعفر صادق(ع) نوآموزان  پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام این روزرا جشن گرفتند.

 نوآموزان به همراه مربیان خود، کارت پستال زیبایی تهیه کرده و این عید سعید را به دست اندرکاران تعلیم وتربیت و مسئولان مدرسه خود تبریک گفتند .

اجرای برنامه های شاد و سرور و شادمانی دانش آموزان درمراسم صبحگاه از دیگر برنامه های این عید سعید دردبستان دخترانه بود .

نظیر این مراسم در دبیرستان دخترانه دوره دوم نیز برگزار شد .

صبحگاه بهداشت روان در دبستان دخترانه

دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) با راههای تقویت بهداشت روان فردی خود آشنا شدند.

در همین راستا با توجه به فرارسیدن هفته سلامت روان، مشاورین این آموزشگاه با حضور در صبحگاه آموزش هایی  را  در خصوص فواید داشتن آرامش و احساس و افکار خوب که می تواند اثر مثبتی بر جسم و روان انسان داشته باشد، به دانش آموزان ارائه کردند .

لازم بذکر است هفته بهداشت روان ۱۸ الی ۲۴ مهرماه می باشد.

جلسه هم اندیشی  اساتید و معلمان راهنمای آموزشی دبستان ها

نشست هم اندیشی و تبیین برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با حضور اساتید و معلمان راهنمای آموزشی برگزارشد.

دراین نشست مدیر مجتمع با اشاره به  اهمیت گروه های آموزشی و نقش اساتید راهنما درپیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی گفت : اساتید و معلمان راهنمادر بهبود شیوه تدریس معلمان ، توسعه روابط انسانی حاکم بر فضای آموزشی ، تقویت روحیه تحقیق و پژوهش و ارتقای دانش حرفه ای معلمان نقش بسزائی دارند .

آقای باغستانی از اساتید راهنمای آموزشی خواست زمینه رابرای تبادل تجربیات معلمان و استفاده از روش های فعال و مناسب به منظور بهبود شیوه های یاددهی و یادگیری در دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام فراهم نمایند

ایشان مهمترین وظیفه گروه های آموزشی را نظارت و راهنمائی آموزش و اصلاح فرایند آموزش و یادگیری دانست .

درادامه این نشست هریک از حاضران به ارائه نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند .

نوآموزان پیش دبستانی دخترانه روز کودک را گرامی داشتند

در شانزدهمین روز از مهرماه سال ۱۴۰۱ و همزمان با روز جهانی کودک، نوگلان پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین(ع)، با همراهی  مربیان خود و  با استفاده از ابزار کاردستی و نمایش، این روز را جشن گرفتند.

هدف از تهیه کاردستی، علاوه بر ارتقاء مهارت های حرکتی، آشنایی با کارهای جدیدی است که خود در تهیه آن نقش داشته و این امر لذت استفاده از آن را دوچندان می کند.

دختران دبستانی جشن قرآن آموزی برگزارکردند

جمعی از دانش آموزان پایه دوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)با حضور در مسجد نزدیک مدرسه خود ، آغاز یادگیری قرآن را جشن گرفتندو با آداب حضور در مسجد آشنا شدند.

برگزاری صبحگاه به مناسبت هفته ناجا در دبستان دخترانه

به مناسبت هفته ناجا (13 لغایت 19 مهر ) دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام ، در مراسم صبحگاه امروز از زحمات سبزپوشان نیروی انتظامی قدردانی کردند.

در این مراسم سرهنگ محمدی با حضور در جمع دانش آموزان با توجه به شرایط سنی مخاطبین خود، با اشاره به قوانین عبور و مرور خیابان، از دانش آموزان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از وسایل نقلیه، هنگام عبور از عرض خیابان از خطوط عابر پیاده و پل هوایی استفاده کنند. وی استفاده از کمربند ایمنی را ضامن سلامت سرنشینان خودرو دانست.

گزارش تصویری : آزمایشگاه دبستان دخترانه

گزارش تصویری : جشن مهر و مهربانی در دبستان دخترانه

گرامیداشت روز جهانی سالمند در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

مربیان توانمند پیش دبستانی در قالب نمايش و ایفای نقش، اهمیت حضور پدربزرگ و مادربزرگ ها را در بین اعضای خانواده بعنوان برکت بزرگ زندگی برشمردند وبه نوآموزان ، آداب رفتار محبت آمیز همراه با ادب و احترام را به سالمندان آموزش دادند.

گزارش تصویری: آموزش تفکیک پسماند به دانش آموزان دبستان دخترانه

بهره برداری از فاز نخست آزمایشگاه دبستان دخترانه

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید،  فاز نخست آزمایشگاه دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام مورد بهره برداری قرار گرفت .

این آزمایشگاه به تجهیزات اداری و دانش آموزی ، انواع کیت ها و ابزار های آزمایشگاهی ، مولاژ ، میکروسکوپ ، سیستم نمایشی ، میز چرخه آب ، افلاک نما و نجوم تجهیز شده است و در هر ساعت درسی به یک کلاس خدمات ارائه می نماید .

 برای تجهیز آزمایشگاه دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تاکنون مبلغ 5 میلیارد ریال توسط خیر نیکوکار جناب آقای مهندس تقی نژاد هزینه شده است .

در مراسم بهره برداری از فاز نخست این آزمایشگاه ، مسئولین موسسه خیریه فرهنگی ،  آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام ، مسئولین دبستان ، خیر و مجری طرح حضور داشتند .

اضافه می نماید ساختمان این دبستان توسط خیران بزرگوار اخوان متوسلیان و به یاد مادر مرحومشان بنا شده است .

گزارش تصویری: آغاز سال تحصیلی در دبستان دخترانه

گزارش تصویری : جشن غنچه ها و شکوفه ها در دبستان دخترانه

نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در دبستان های امام حسین (ع)

جلسه برنامه ریزی برگزاری جشنواره الگو های تدریس در دبستان های حضرت امام حسین(ع) با حضور معاون آموزشی مجتمع  ، مدیران و معاونین آموزشی دبستان ها برگزار گردید.

مسئول پیگیری جشنواره ,  هدف از برگزاری این جشنواره را مهارت آموزی،تبادل تجربیات معلمان، بالا بردن جذابیت آموزش و کلاس درس، ارتقا کیفیت تدریس و گسترش فرهنگ بهسازی تیمی در آموزش ذکر کرد.

دکتر خضری یزدان معاونین از آموزشی خواست تا در فرصت باقیمانده بارنامه ریزی اساسی ،در جهت تعیین درس و تشکیل گروههای  معلمان هم پایه اقدام نمایند

گفتنی است جشنواره در دروس علوم ،فارسی و ریاضی به تفکیک درس و پایه تحصیلی درسه بازه زمانی ( آبان ماه ویژه درس علوم، بهمن ماه ویژه درس فارسی و در اواخر فروردین ماه سال آینده درس فارسی) به صورت تخصصی برگزار می گردد.

گردهمایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین(ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه اولین گردهمایی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع)، درمحل سالن اجتماعات شادروان حاج یداله متوسلیان دبیرستان پسرانه برگزار شد.

دراین جلسه که با حضورمدیر مجتمع،مدیران و عوامل اجرایی دبستانها و آموزگاران  مدارس فوق حضورداشتند

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت شد وسپس جناب آقای باغستانی  مدیرمحترم مجتمع حضرت امام حسین(ع)، بیانات خود را با اهمیت مدارس کیفی سرآمدآغازو بر پیامدهای اثربخش مدارس کیفی تاکید نمودند.

آقای باغستانی افزودند، نسل برتر در مدرسه برتر رشد می‌کند و شکوفا می شود.

ایشان حلقه موفقیت انسانها در سه دایره ادله، شیوه و میوه برشمردند و بیان کردند اگر هر فرد در هر سمت و شغلی بتواند دو حلقه اول که چرایی کار و زندگی اش، راه ها و روشهای تحقق آنها را درست تعیین کند قطعا در حلقه سوم بهترین میوه و ثمره را که همان رضایت از زندگی است به دست می آورد.

 مدیر مجتمع در ادامه صحبت‌های خود در مورد تمرکز حواس و راهکارهای تقویت آن مطالبی را بیان و تأکید ورزیدند سعادت هر مدرسه، در خداپرستی است.

 در ادامه مدیران دبستان ها گزارشی از فعالیت های آموزشگاهها، در تابستان را در قالب پاورپوینت ارائه نمودند.

 لازم به ذکر است  در این جلسه بیش  از ۶۰ نفر از معلمین و کادر دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) حضور داشتند.

جلسه شورای آموزگاران دبستان دخترانه برگزارشد

در آستانه شروع سال تحصیلی با توجه به ضرورت ارتباط موثر و سازنده مدرسه با والدین دانش آموزان، ، جلسه فوق‌العاده برای آموزگاران در دفتر مدیریت برگزار شد.

 دراین نشست خانم نورالدینی مدیریت دبستان بر ارتباط موثر با والدین ، راهکارهای فعال نمودن انجمن های اولیاء ومربیان ،  ایجاد فضای اعتماد سازی، رعایت بهداشت فردی و تغذیه سالم توسط دانش اموزان تاکید کرد و خواستار ارائه آموزش های لازم دراین زمینه به دانش آموزان شد.

ضرورت انتخاب صحیح و آگاهانه وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان ، که موجب آرامش کودک و همچنین بهبود عملکرد درسی دانش آموزان می شود از دیگر مباحث این جلسه بود.

بررسی عملکرد کمیته های پروژه مهردردبستان های حضرت امام حسین(ع)

در آستانه مته مهر و بازگشایی مدارس جلسه ی ستاد پروژه مهر1401 با حضور مدیریت مجتمع آموزشی حضرت امام حسین(ع) و مدیران و کادر اجرایی دبستان‌ها برگزار گردید.

 در ابتدا جناب آقای باغستانی مدیریت مجتمع خواستار اطلاع‌رسانی به موقع برنامه های آموزشگاه در سال تحصیلی جدید به والدین شدند و همچنین با توجه به لزوم مدیریت روابط والدین با اولیاء  مدرسه بر سازماندهی ارتباطات تاکید نمودند.

 در ادامه سرکار خانم نورالدینی مدیریت دبستان دخترانه و دبیر کمیته برنامه ریزی و سازماندهی گزارش عملکرد دبستان دخترانه را ارائه نمود و سپس مسئولین کمیته های تعمیر و تجهیز و توجیه و تبلیغ فرایند اجرای فعالیت‌های انجام شده و پیش روی آموزشگاه را گزارش دادند.

در همین راستا طرح های پیشنهادی زیباسازی فضای مدرسه و اجرای حیاط پویا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 مدیر دبستان دخترانه : نظم ،برنامه‌ریزی و پیگیری سرلوحه کار معلمان باشد

شورای آموزگاران دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه‌السلام برگزار شد.

خانم نورالدینی مدیر دبستان دراین نشست  با اشاره به سند تحول بنیادین ،نقش معلم را در فرایند تعلیم و تربیت به عنوان هدایت‌کننده، اسوه ، امین و بصیر برشمردو مدرسه را بستری برای تحقق تربیت دانش آموزان در تمامی ابعاد وجودی دانست وبه معلمان توصیه کرد تانظم ،برنامه‌ریزی و پیگیری در امور را سرلوحه ی کار خود قرار دهند.

لیلا نورالدینی در ادامه سخنان خود توازن و اعتدال را از ویژگی‌های حیات طیبه در سند تحول بنیادین نام برد و از معلمان خواست تا در جهت تحقق اهداف آموزشی و پرورشی مدرسه گامهای استواری بردارند.

گفتنی است در این جلسه انتخابات نماینده معلمان نیز انجام شد و خانم ندا سلمه نژاد بعنوان نماینده منتخب این آموزشگاه  برگزیده شد.

نشست شورای دبستان های حضرت امام حسین (ع)

جلسه شورای دبستان‌ها  این جلسه با حضور حاج آقای باغستانی رئیس موسسه حضرت امام حسین علیه  و آقای سجادی معاون فرهنگی موسسه  مدیران ،معاونین هماهنگی، آموزشی و پرورشی دبستان ها برگزار گردید

 جمع بندی برنامه اجرایی شهریورماه معلمین و کادر، نهایی نمودن مدرسین فوق برنامه و  تقویم اجرایی شهریورماه

از ردوس این نشست بود .

فعالیت تابستانی : برگزاری میز گفتگو با والدین در دبستان دخترانه

جلسات میز گفت و گو با حضور اولیای دانش آموز، معلم و معاون آموزشی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)در حال برگزاری می باشد.

این جلسات  از تاریخ اول شهریور ماه شروع و به مدت ۱۰ روز در دو نوبت صبح و عصر ادامه دارد.

فعالیت تابستانی : اردو وبازدید درون شهری

برگزاری اردوی تفریحی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

به منظور ایجاد روحیه و نشاط همراه با تفریحات سالم و تجربه یک روز شیرین برای دانش آموزان، دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) اقدام به برپایی اردوی درون شهری نمود. دانش آموزان با حضور در این اردو، لحظات شادی را با دوستان و آموزگاران خود سپری کردند. این اردوی نیم روزه با ضیافت ناهار به پایان رسید.

تاکید مدیر مجتمع بر کیفیت بخشی کلاس های فوق برنامه

جلسه شورای دبستان های موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

دراین نشست حاج آقا باغستانی با اشاره به تلفیق هنر و تغییرات سازنده در محتوای فوق برنامه،از معلمان خواستند تا با در نظر گرفتن اهداف، برنامه های راهبردی، انتخاب مربی، نحوه ارزیابی وتامین اعتبار  این نوع کلاس ها،در جهت تمهید مقدمات سرفصل ها و محتوا های ارزنده کوشا باشند.

گفتنی است در دبستان های حضرت امام حسین(ع) به جز کتب درسی، کلاس‌های فوق‌برنامه، نیک زیستن، سفال، هنر خلاق و زیبا نویسی آموزش داده می شود.

 دانش آموزان دبستان دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) با حضور در کلاس‌های فوق‌برنامه، آداب معاشرت ،مهارت زندگی های، هنر خلاق و کلاس های متنوع دیگر، فعالیت های اجتماعی را آموزش می بینند.

تدوین چشم انداز فعالیت‌های شهریورماه دبستان دخترانه

 در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی مدرسه و تدوین دورنمای فعالیت های شهریورماه ،جلسه ای با حضور مدیر و معاونین دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)  برگزار شد.

 در این جلسه ضمن بررسی مناسبت ها در ایام شهریور و برنامه های اجرایی پیش رو ،در رابطه با تاریخ برگزاری جشن شکوفه ها و جشن آغاز سال تحصیلی جدید، زمان تحویل بسته لوازم التحریر و سین برنامه‌های اجرایی بحث و تبادل نظر گردید.

روند ثبت نام دانش آموزان در دبستان دخترانه

ثبت نام دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) از اوایل تیر ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.
تاکنون بیش از ۳۷۰ دانش آموز از پایه پیش دبستانی تا چهارم در این آموزشگاه ثبت نام نموده اند که از این تعداد بیش از ۸۰ دانش آموز کلاس اولی هستند.
لازم به ذکر است به منظور رفاه حال والدین و تسهیل فرآیند ثبت نام، زمان‌بندی مناسب با تفکیک هر پایه صورت گرفته است .

به روز رسانی محتوای آموزشی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

 به منظور تسهیل  در یادگیری آموزه‌های کتب درسی، معلمان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) فعالانه در جهت توسعه و بهبود کیفیت محتوای آموزشی تلاش می‌کنند.

 تدوین محتوای آموزشی با هدف سهولت در امر فرایند آموزش، ارتقاء درک دانش‌آموزان و تعمیق یادگیری می باشد.

 لازم به ذکر است بیش از پانزده جزوه آموزشی تدوین شده و در دست چاپ می باشد.

گزارش تصویری : تلاش آموزگاران برای فضا سازی دبستان دخترانه

آموزگاران دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در یک تکاپوی تابستانی فضای دبستان را برای آغاز سال تحصیلی جدید آماده می کنند.

جلسه گردهمایی اولیای دانش آموزان پایه اول دبستان دخترانه برگزار گردید

اولین جلسه گردهمایی اولیای دانش آموزان پایه اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) در سالن آمفی‌تئاتر این مجتمع برگزار شد.

جلسه با تلاوت آیات قرآن مجید آغاز گردید. سپس خانم نورالدینی، مدیریت دبستان با ارائه پاورپوینت، گزارشی از فعالیت‌های سال گذشته را به والدین ارائه نمود.
در ادامه با بیان اهداف و چشم انداز سال تحصیلی جدید در مورد برنامه های پیش روی آموزشگاه، جشن شکوفه ها و نیز تهیه مقدمات شروع سال تحصیلی مطالبی رابیان کرد.
معرفی معاون و آموزگاران پایه اول و همچنین قرائت لیست کلاس بندی در ادامه جلسه صورت پذیرفت. و والدین با معاون و آموزگار کلاس فرزندشان آشنا شدند.

سوگواره "احلی من العسل " در دبستان حضرت امام حسین (ع)

همزمان با ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و به یاد نوجوان شهید واقعه کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) آئین عزاداری و سوگواری در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد

در این آئین دانش آموزان دبستان پسرانه با شرکت در مراسم معنوی احلی من العسل، عشق و ارادت خود را به آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام و سایر شهدای کربلا به ویژه حضرت قاسم به نمایش گذاشتند .

عزاداری ، سوگواری و بیان رشادت های حضرت قاسم در دفاع از ولایت از دیگر برنامه های این مراسم بود .

 گفتنی است مراسم زیارت عاشورا و سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع)و یاران باوفایشان، از ابتدای محرم در دبستان دخترانه  برپا شده است .

دختران دبستانی خورشید را رصد کردند

دانش آموزان با تلسکوپ به رصد خورشید پرداختند.
همزمان با اجرای برنامه‌های راچینه های تابستان، دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) به رصد خورشید پرداختند.
در این برنامه علمی زیبا، مربی نجوم ضمن معرفی خورشید به عنوان پورنورترین جسم آسمانی، از خورشید به عنوان تنها ستاره منظومه ای که سرچشمه اصلی نور، انرژی، گرما و زندگی می باشد نام برد.

زیارت عاشورا وعزاداری در دبستان دخترانه

مدیر موسسه : تیم مدیریت جدید دبستان دخترانه از سوابق آموزشی و پرورشی ارزنده ای برخوردارند

مدیر موسسه در نشست شورای معاونین دبستان دخترانه از همراهی و قبول مسئولیت کادر مدیریتی جدید دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام قدردانی کرد و افزود : تیم مدیریتی دبستان دخترانه از سوابق آموزشی و پرورشی ارزنده ای برخوردارند.

حاج آقا باغستانی اظهار امیدواری کرد: تیم مدیریتی جدید تمام تلاش خود را برای تحقق مدرسه کیفی به کار گیرد  و با بهره مندی از تجارب ارزنده همه همکاران ، شاهد مدرسه ای پویا ، شاداب و پرنشاط باشیم .

ایشان همراهی ، صمیمیت ، صداقت و کارگروهی را از ویژگی های یک تیم موفق برشمرد و خاطرنشان کرد : بهترین آهنگی که انتظار داریم از مدرسه به گوش برسد طنین هماهنگی و یک صدائی است.

گفتنی است سرکار خانم نورالدینی مدیر جدید دبستان دخترانه 14 سال سابقه تدریس و مدیریت دوره ابتدائی ، 2 سال سرگروه دوره پیش و اول و دوم آموزش وپرورش و 14 سال مسئولیت روابط عمومی ناحیه یک آموزش وپرورش را در پرونده کاری خود دارد .

اضافه می نماید سرکار خانم برزگری معاون جدید پایه چهارم با 26 سال سابقه خدمت و سرکار خانم زارع  معاون جدید پایه دوم با 6 سال سابقه آموزشی در دوره ابتدائی معرفی شدند.  

آغازکلاس های تابستانه در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

کلاس های تابستانه دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام از روز گذشته با استقبال گرم دانش آموزان آغاز گردید.

به گزارش معاونت پرورشی بهره مندی از  محیط شاد و جذاب ،  فراگیری مهارت های فردی و اجتماعی در کنار آموزش های درسی از اهداف این کلاس ها ست که بصورت مجزا برای هر پایه تحصیلی برنامه ریزی شده است .

ساعت شروع کلاسها از ۸ الی ۱۱ صبح می باشد. و کلاس های شنا و بدمينتون پس از ساعت آموزشی برگزار می گردد.

مربیان دبستان های امام حسین (ع) آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های تابستانی به نمایش گذاشتند

نشست هم افزایی عوامل اجرایی برنامه تابستانی مدارس ابتدایی حضرت امام حسین(ع) با حضور حاج آقا باغستانی مدیر موسسه برگزارشد

 به گزارش معاونت پرورشی دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در این جلسه که به صورت مجزا برای هر پایه برگزار گردید، مدیران دبستان‌ها، معاونین آموزشی و پرورشی و آموزگاران کلیه پایه ها حضور داشتند.

 در هر نشست آموزگاران هر پایه با ارائه پاورپوینت به شرح مفصل مباحث قابل ارائه در کلاس های تابستانه پرداختند.

 لازم به ذکر است کلاس های تابستانه دبستان های حضرت امام حسین(ع)، با هدف افزایش روحیه شادی و نشاط، سرگرمی و بازی، تقویت روحیه همدلی و مشارکت در کارهای گروهی از امروز آغاز وبه صورت  سه روز در هفته تا ۱۲ مرداد ادامه دارد و  با برگزاری اردوی تابستانی به پایان خواهد رسید.

مدیرجدید پیش دبستانی و دبستان دخترانه امام حسین (ع)منصوب شد

به گزارش روابط عمومی موسسه ، خانم لیلا نورالدینی به سمت مدیرجدید پیش دبستانی و دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام منصوب شد .

آقای باغستانی مدیر موسسه درحکم انتصاب ایشان آورده است : با توجه به حسن سابقه و تجربه وافرشما در امر تعلیم وتربیت و آشنائی با سیاست های آموزشی و پرورشی موسسه خیریه حضرت امام حسین علیه السلام جنابعالی را به عنوان مدیر پیش دبستانی و دبستان دخترانه منصوب و امید است با تلاش جدیت و برنامه ریزی و تعامل با همه پرسنل در راه رسیدن به اهداف یک مدرسه کیفی موفق وموید باشید .

گفتنی است سرکار خانم نورالدینی پیش از این در سمت معاون‌پرورشی دبیرستان دخترانه دوره اول مشغول انجام وظیفه بوده اند .

اضافه می نماید این انتصاب در پی استعفای سرکار خانم دهقانی مدیر قبلی این واحد آموزشی انجام شده است که موسسه حضرت امام حسین علیه السلام با قدردانی از زحمات ایشان ،  موفقیت وسلامتی روز افزونشان را ازخداوند متعال آرزو می نماید .

جلسه هماهنگی دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه، جلسه توجیهی و هماهنگی دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز با حضور آقای باغستانی مدیر محترم مجتمع،آقای مطلب نژاد مدیرعامل محترم موسسه ،آقای سجادی معاون‌محترم فرهنگی،آقای سرتیپ زاده معاون‌محترم آموزشی،مدیران بزرگوار و معاونین ارجمند دبستانهای پسرانه ودخترانه برگزار گردید .

در این جلسه دوساعته پیرامون مسائل مختلف خاص دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام ،خصوصاً تجهیزات و لوازم التحریر مورد نیاز ،لباس فرم دانش آموزان ، برنامه ریزی تابستانی معلمین و ...  بحث وتبادل نظر بعمل آمد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

لازم به ذکر است امسال تعداد ۲۳۶ دانش آموز در دبستان پسرانه و تعداد ۲۷۷ دانش آموز در دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام مشغول به تحصیل بوده اند.

جلسه با والدین دانش آموزان دبستان دخترانه

با هدف آشنایی والدین با طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان دانش آموزان جلسه انجمن اولیاء دانش آموزان دبستان دخترانه در دفتر مدیریت دبستان برگزار گردید.

درابتدای این نشست  مدیریت دبستان ضمن خیر مقدم به اولیاء، اهداف طرح تابستانه را بیان کردو معاون پرورشی، والدین را در جریان جزئیات طرح تابستانه آموزشگاه قرار داد.

سپس معاونین آموزشی هر پایه نیز،طبق برنامه ریزی جدول زمانبندی ، فرم ثبت نام،کارنامه های نوبت دوم دانش آموزان را با  حضور مشاور  به والدین ارائه کردند.

 تحلیل ارزشیابی توسط معاون آموزشی و بیان نکات مهم در راستای تقویت بنیه ای آموزشی توسط مشاورین به اولیا از دیگر مباحث این جلسه بود .

جشن الفبای دختران کلاس اولی

دانش آموزان کلاس اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین( ع ) به مناسبت پایان سال تحصیلی و توفیق خواندن ونوشتن جشن الفبا برگزار کردند .

به گزارش روابط عمومی موسسه در این جشن که جمعی از مسئولان موسسه ، والدین دانش آموزان و آموزگاران حضور داشتند 84 نفر از دانش آموز پایه اول دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) با اجرای برنامه های شاد باسواد شدن خود را جشن گرفتند.

این برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... وحی به صورت دسته جمعی  توسط دانش آموزان آغاز گردید .

در ادامه سرکار خانم دهقانی  مدیر دبستان  به دانش آموزان، والدین و مدعوین خیرمقدم گفت و سپس تک تک  کلاس ها برنامه های تنظیمی خود را اجرا کردند.

 در پایان مراسم به دانش آموزان لوح تقدیر و جایزه اهدا گردید و دانش آموزان با معلمین خود عکس یادگاری گرفتند.

نشست گروه های آموزشی آموزگاران در دروس علوم و ریاضی

نشست گروههای آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام دردرس علوم و ریاضی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی این نشست با هدف دانش افزائی ، انتقال تجربیات و بررسی کتاب های درسی و فراهم آوردن زمینه برگزاری هرچه بهتر جشنواره الگوی برتر تدریس برگزار شده است .

گفتنی است اولینمرحله  جشنواره الگوهای برتر تدریس آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام در آبانماه سال آینده برگزارخواهد شد .

آغاز امتحانات پایان ترم در مدارس حضرت امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه،امتحانات نوبت دوم خرداد ماه سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ مدارس  حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز آغازشد.

گفتنی است امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ و دوازدهم به صورت نهائی درحوزه های متمرکز آموزش وپرورش برگزار می شود .

اضافه می نماید در تعریف امتحان آمده است :"امتحان تعیین میزان تغییرات حاصل در جنبه های خاصی از رفتار شاگرد در فواصل زمانی معین ودرجهت نیل به اهداف آموزشی وپرورشی است ."

اردو یک روزه دانش آموزان دبستان دخترانه در پارک بانوان

در راستای تقویت شادابی و نشاط بین دانش آموزان، و ماندگاری یک خاطره شاد اردوی یک روزه دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در بوستان سرسبز ریحان بانوان یزد برگزارشد.

.انجام بازی‌های دسته‌جمعی، آموزش غیر مستقیم قوانین اردو، یادگیری مهارت همدلی و مشارکت و شعرخوانی گروهی از برنامه های این اردو بود.

جشنواره الگوهای برترتدریس خلاق آموزگاران برگزار می گردد

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ،جلسه تبیین دستورالعمل جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق برتر آموزگاران دبستانهای حضرت امام حسین ع با حضور مدیر ومعاون آموزشی مجتمع ، مدرسین جشنواره،مدیر و معاونین دبستانها در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

دراین نشست مدیر موسسه با اشاره به  نقش واهمیت برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق ،اظهارداشتند مهمترین ویژگی جشنوار ه،گروهی بودن،ارتقاء سطح شایستگی افراد،ارتقاء صلاحیت حرفه ای و معلمی،کسب تجربه موفق و ... می باشد.

حاج آقا باغستانی افزود: جشنواره تراز عمل ما می شود در طول سال تحصیلی،ترازی می شود تا به یک روش و روشهای برتر تدریس،به فنون تدریس،طراحی تدریس، توانایی در تدریس آموزش ، اداره کردن یک کلاس خوب، توانایی لازم در تدریس و ارتقا لازم برسیم.

در ادامه آقای دکتر خضری یزدان تبدیل مهارتهاوتجربیات معلمان، بالابردن جذابیت آموزش و کلاس درس ،  ارتقا کیفیت تدریس گروهی ومشارکتی، توجه به دروس چالشی وبهبودآموزش و یادگیری آنها،  گسترش همدلی وفرهنگ بهسازی تیمی در آموزشرا از اهداف این جشنواره برشمرد و مراحل هفت گانه اجرایی جشنواره را تشریح کرد.

خضری یزدان سپس نکات قابل توجه طرح از جمله(زمان تدریس ۴۵ دقیقه ای،تشکیل میزگرد با اعضای هرتیم با داوران مربوطه،امتیازات نهایی هرتیمو چگونگی تقدیر از تیم های تدریس برتر را اعلام نمود.

در پایان جدول زمانبندی جشنواره الگوهای تدریس اعلام شد که براین اساس این جشنواره  از هفته چهارم اردیبهشت سال جاری آغاز و تا هفته بزرگداشت مقام‌معلم ۱۴۰۲ ادامه دارد .

جشن تکلیف دختران کلاس سومی برگزارشد

48 نفر از دانش آموزان مکلف کلاس سوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام ورود خود به سن تکلیف را جشن گرفتند.

دراین مراسم که والدین دانش آموزان مکلف نیز حضور داشتند علاوه بر اجرای آئین حاملان قرآن و سرود جشن تکلیف، دانش آموزان با قرائت سوگند نامه با خدای خود رانجام تکالیف دینی عهد بستند .

اجرای برنامه های شاد و متنوع توسط گروه فرهنگی هنری میرمهنا، از دیگر برنامه های این جشن بود .

حاج آقا باغستانی مدیر موسسه ،  مدیران و معاونین مدارس حضرت امام حسین(ع) از میهمانان ویژه این مراسم بود.

در پایان دانش آموزان با حضور در مسجد امام حسن عسکری(ع) به اقامه نماز جماعت پرداختند.

گرامیداشت مقام معلم دردبستان دخترانه

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم مراسمی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

به گزارش معاونت پرورشی دراین مراسم که جمعی از اعضای انجمن اولیا ومربیان مدرسه نیز حضور داشتند ابتدا مدیر آموزشگاه درسخنانی با تبریک روز معلم و تبیین جایگاه والای معلمی  از زحمات آموزگاران تقدیر کرد .

درادامه دانش آموزان با قرائت شعر و دکلمه و اجرای فریادهای شادی روز وهفته معلم را جشن گرفتند .

درپایان نیز اعضای انجمن با حضور درکلاس های درس و اهدای گل به معلمان روز معلم را تبریک گفتند و از زحمات آموزگاران تجلیل نمودند.

گردهمایی آموزگاران ابتدایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه ، گردهمایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام  با حضور معاون آموزشی موسسه برگزار شد.

در این نشست آقای سرتیپ زاده ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات آموزگاران ،از زحمات آموزگاران ابتدائی تقدیر وتشکر نمود.

ایشان معلمی در دوره ابتدایی را حساس دانست و افزود: باتوجه به اینکه دانش آموزان از ما الگو می گیرند،باید در رفتار و گفتار خود دقت بیشتری داشته باشیم .

وی درخصوص نحوه و هدف برگزاری جلسات گروه های آموزشی توضیحاتی را ارائه کرد و از آموزگاران خواست در این جلسات مشارکت فعال داشته باشند وخود را برای برگزاری جشنواره روش های فعال تدریس توسط مجتمع که در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد ،آماده نمایند.

در پایان آموزگاران به بیان نقطه نظرات و پیشنهارات خود پرداختند.

اولین نشست کارگروه پرورشی دبستان ها برای تدارک فعالیت های تابستانی

نشست کارگروه پرورشی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار برنامه ها و فعالیت های تابستانی مدارس در محل دبستان دخترانه برگزارشد .

مدیر موسسه دراین نشست بر ضرورت تهیه وتدوین دستورالعمل برنامه های تابستانی دبستان ها بر اساس اسناد بالادستی تاکید کرد و گفت : این برنامه ها باید علاوه بر ایجاد شور و نشاط و شادابی دربین دانش آموزان از جذابیت و تازگی نیز برخوردارباشد .

حاج آقای باغستانی به لزوم آشنائی دانش آموزان با مهارت های که درزندگی روزمره خود به آن نیاز دارندتاکید کرد وگفت : بهتراست این آموزش ها نیز دربرنامه تابستانی گنجانده شود .

ایشان آشنائی با بافت تاریخی یزد ، برگزاری اردوهای یکروزه و تدارک رشته های ورزشی همچون شنا ، ژیمناستیک و آمادگی جسمانی نیز از ضروریات بسته  تابستانی خواند و افزود: انتظار می رود کارگاه های تابستانی دبستان ها از 11 تیرماه آغاز شود.

مدیر موسسه : برای ارتقای فرایند یادهی و یادگیری در مدارس همه تلاش خود را به کار می گیریم .

کار گروه آموزش در دبستان ها نیز تشکیل شد

اولین نشست کارگروه آموزشی در دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس و برنامه های آموزشی تابستانی درمحل دبستان پسرانه تشکیل شد .

دراین نشست مدیر موسسه هدف کلی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام را تربیت دانش آموزانی متمایز در تمام ابعاد آموزشی و پرورشی دانست و گفت : ما دانش آموزان را همان گونه که مطالبه جامعه و خانواده هاست باید تربیت کنیم .

حاج آقا باغستانی از معلمان به عنوان  محور تعلیم وتربیت درمدرسه یادکرد و افزود :همه تلاش خود را برای ارتقای فرایند یادهی و یادگیری درمدارس به کار می گیریم .

ایشان برگزاری جشنواره الگوی برتر تدریس را ارتقاء دهنده ی فرایندهای معلمی دانست و خاطرنشان کرد: هم افزائی برای  رفع چالش های آموزشی و پرورش یکی از دستاوردهای این جشنواره است .

وی اظهار امیدواری کرد در همین راستا گروه های آموزشی  متشکل از آموزگاران هرپایه تحصیلی در دبستان ها به زودی تشکیل شود .

درادامه حاضران درمورد نحوه برگزاری این جشنواره و برنامه های آموزشی تابستانی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

مدارس حضرت امام حسین(ع) صاحب نشریه شدند

معاون فرهنگی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام از انتشار اولین نشریه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به صورت مکتوب و الکترونیکی در سال 1401 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی موسسه "سید مصطفی سجادی"  افزود : اولین شماره این نشریه که بیشتر ویژه نامه نوروزی مدارس است در 31 صفحه چاپ و بارگذاری شده است .

ایشان با یادآوری اثرات نشریات مکتوب و الکترونیکی و ماندگاری آنها در طول زمان گفت : هدف این است که مجموعه فعالیت ها وبرنامه های مدارس حضرت  امام حسین علیه السلام به صورت مجلد آماده شود تا در سنوات آتی به عنوان یک مرجع در دسترس آیندگان باشد .

وی با ذکر این نکته که فعلا این نشریه به صورت فصلنامه منتشر می شود  اظهار امیدواری کرد در آینده بتوانیم مدت زمان نشر آن را کاهش داده و به صورت ماهانه منتشر کنیم .

سجادی از تمامی همکاران گرامی ، دبیران ارجمند ، دانش آموزان هنرمند و خانواده های همیشه همراه خواست با ارائه نقطه نظرات ، پیشنهادات و آثار و نوشته های خود ، همچون همیشه درانتشار این نشریه نیز یاریگر موسسه باشند .

برای دسترسی به نسخه الکترونیکی اینجا کلیک کنید

آشنائی دختران روزه اولی با آداب ماه رمضان وحضور در مسجد

در اولین روز ازماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن ، دانش آموزان پایه سوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) با حضور در مسجد محل، با آداب ماه مبارک رمضان و اهمیت و ارزش تلاوت قرآن در این ماه آشنا شدند .

در این برنامه معاون پرورشی دبستان ضمن گرامیداشت ماه میهمانی خداوند ، نخستین تجربه روزه داری روزه اولی ها را به ایشان تبریک گفت و در مورد برکت معنوی روزها و شب‌های این ایام برای دانش‌آموزان توضیحاتی را ارائه نمود.

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت تلاوت قرآن در این ایام، دانش‌آموزان به همخوانی صفحاتی از کتاب آسمانی قرآن پرداختند.

"شوق حضور" گزارش تصویری از حضور دانش آموزان دبستان دخترانه

گزارش تصویری از آماده نمودن دبستان هابرای برگزاری حضوری کلاس های درس

برپائی جشنواره مادر و دختر توانمنددر دبستان دخترانه

اولین جشنواره مادر و دختر توانمند در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برپا شد.

درمراسم افتتاحیه این جشنواره که معاون سیاسی امنیتی استانداریزد ،مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ، مدیرکل بانوان استانداری ، مدیر و مدیرعامل مجتمع  ، آقایان متوسلیان از خیرین مدرسه ساز و جمعی از والدین و دانش آموزان حضورداشتند.

این بازارچه شامل ۳۲ غرفه در زمینه محصولات صنایع دستی، پوشاک، مواد غذایی، زیورآلات دخترانه و.‌..بود.

شایان ذکر است این جشنواره با هدف ایجاد شادی و نشاط بین مادران و دختران و توانمندسازی نوگلان و پرورش و رشد روحیه کارآفرینی دانش آموزان برپا شده است .

گفتنی است  جشنواره با استقبال حداکثری دانش آموزان و والدین همراه بود .

جشن میلاد در دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع)

همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسین(ع)، مراسم جشن باشکوهی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

دراین آئین که با پخش شربت و شیرینی همراه بود مدیردبستان با تبریک اعیاد شعبانیه و تولد حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام درمورد فضائل ومناقب آن حضرت سخن گفت .

درادامه دانش آموزان کلاس سوم به هم خوانی سرود"حسین جان" پرداختند و "کتایون سروی "غزل زیبایی قرائت نمود.

مولودی خوانی، دف زنی و اجرای موسیقی از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

نشست کارگروه پرورشی دبستان دخترانه برگزارشد

همزمان با هفته تربیت اسلامی ، جلسه کارگروه پرورشی دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

 به گزارش معاونت پرورشی در این کارگروه ابتدا کلیپی از فعالیت های پرورشی دبستان پخش شد و حاضران پیرامون دستور کار جلسه به شیوه بارش فکری به بحث و هم اندیشی پرداختند .

ایجاد یک کانال اختصاصی ویژه برنامه‌های پرورشی در شبکه شاد برای دانش آموزان و برگزاری کارگاه توانمند سازی اولیا با هدف رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندی های هنری اولیا و دانش آموزان مورد تاکید قرارگرفت .

همچنین  با توجه به تمایل و علاقمندی والدین به جشنواره‌های مادر و دختر توانمند ، قرارشد این جشنواره در حد فاصله زمانی جهت تقویت تعامل و همکاری بین مادران و دختران مجدداً برگزار شود.

 گفتنی است کارگروه پرورشی با هدف مشارکت اولیا در جهت تقویت و پیشبرد فعالیت‌های تربیتی دبستان و بررسی و تحلیل فعالیت های انجام شده در فواصل زمانی مشخص دراین دبستان برگزار می شود .

برگزاری کارگاه مشاوره با موضوع دقت و تمرکز در دبستان دخترانه

کارگاه دقت - تمرکز با محوریت حافظه دیداری و شنیداری به همت خانم اثنی عشری در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

دراین راستا شرکت کننده  در زمینه های مهارت های دقت و تمرکز،  دقت پایدار ،  توجه انتخابی ،  حافظه شنیداری ،  حافظه دیداری ،  مهارت دست ورزی و حل مسئله در دو گروه در این کارگاه حاضر شدند.

.

بررسی برنامه های شاخص تربیتی مدارس و تجلیل از معاون پرورشی مدارس امام حسین (ع) به مناسبت هفته تربیت اسلامی

همزمان با هفته تربیت اسلامی و به مناسبت هشتم اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی نشست مشترک شورای هم اندیشی مدیران و معاونان پرورشی مدارس مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز دردبستان دخترانه برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه در این نشست مدیر مجتمع با تبریک مبعث رسول گرامی اسلام(ص) و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت : بعثت رسول اکرم اسلام آغاز نشر خوبی ها بود و نبی مکرم اسلام در رسالتش که با مهربانی ، کرامت انسانی و صمیمت همراه بود جامعه را به سمت جایگاه والا ومتعالی خود رهنمون ساخت .

آقای باغستانی ارتباط کیفی و اثر بخش را شاه کلید پاسخگوئی به نیازهای جامعه هدف دانست و افزود : هنر خلاق فعالان حوزه پرورشی درمدارس این است که  با صداقت،صفا،صمیمیت،اعتماد به نفس و گوش دادن دقیق به حرف های دانش آموزان در برقراری ، حفظ و استمرار این ارتباط بکوشند .

ایشان با یادآوری نقش الگوئی مربیان پرورشی خاطرنشان کرد یک مربی سمبل ادب و تربیت است که جمیع شاخص های مثبت  در رفتار ، گفتار و چهره وی نمود عینی و عملی دارد .

درادامه این جلسه هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از برنامه های شاخص نیمسال اول  ، ابتکارات ، خلاقیت ها و فعالیت های برتر حوزه پرورشی درمدرسه خود را ارائه کردند .

مرور برنامه های آتی فرهنگی و تربیتی درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام در زمینه های مراسم ومناسبت ها ، تشکیل و تنظیم کارنامه پرورشی دانش آموزان ، فعال کردن انجمن فارغ التحصیلان ، برگزاری جشن سپاس و تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرهنگی و هنری ، قران ومعارف اسلامی و برترین های علمی ، فعالیت های رسانه ای و انعکاس شایسته برنامه های تربیتی در سایت موسسه ، معرفی برترین ها و افتخارات دانش آموزی ، تشکیل کارگروه پرورشی و... از دیگر مباحث این نشست بود .

در پایان این جلسه به مناسبت سالگرد تاسیس امورتربیتی از معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام قدردانی و تجلیل به عمل آمد .

نشست کار گروه آموزشی انجمن اولیا ومربیان دبستان دخترانه

اولین نشست از سلسه نشست کارگروه های زیر مجموعه انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور 14 نفر از اولیای گرامی دانش آموزان برگزارشد .

به گزارش معاونت پرورشی هدف از برگزاری این کارگروه، آشنایی با روند اجرایی مسائل آموزشی دبستان،  اتاق فکر و پشتیبانی فکری و اجرایی برنامه‌های آموزشی و ایجاد بستری برای پژوهش و پایش اهداف آموزشی است .

دراین نشست یکی از والدین مقالات آموزشی و سبک های آموزشی در مدارس جهان برای جهت دهی بهتر مسائل آموزشی را ارائه کرد و در زمینه توانمندی دانش آموزان در حوزه قرآن و مفاهیم و معانی آیات قرآن مقررشد والدین با مشارکت اولیاء مدرسه پس از بررسی به معرفی افراد توانمند جهت برخورداری از توانمندی های ایشان بپردازند.

برگزاری مسابقات روان خوانی و کتابخوانی ویژه پایه اول و تهیه پادکست صوتی برای پایه های اول تا سوم از دیگر مصوبات این نشست بود .

گزارش تصویری /روز بارانی در مدارس امام حسین (ع)

مدیر مجتمع : ایجاد شیفتگی درس دادن و درس خواندن از اهداف برنامه سالانه مدارس امام حسین (ع) است

شورای دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام در این نشست با اشاره به یکی از بند های برنامه سالانه مدارس گفت : مدرسه باید بتواند شیفتگی درس دادن را در معلمان و شیفتگی درس خواندن را در دانش اموزان ایجاد کند و این مهم با شاخص های موثر و کارهای ابتکاری ، خلاق و موثر محقق می شود.

آقای باغستانی افزود: اداره بدون شکست هر مدرسه ، مستلزم افرادی است که صداقت داشته باشند ، جذب کننده باشند ، هدایتگر ، مسیر دهنده و عاقبت اندیش باشند که قاعدتا این افراد درهرجامعه ای تاثیر گذار و موثرخواهند بود .

ایشان ضرورت ایجاد انگیزه و وجود شاخص های ارزیابی برای تحقق ارتقای مدارس را یادآورشد وگفت : ازجمله شاخص هایی که برای ارزیابی مدارس مد نظر است این که میانگین نمرات هرپایه باید هرسال نسبت به سال قبل حداقل 5 درصد رشد داشته باشد و 10 درصد از دانش آموزان بتوانند به مدارس خاص راه یابند و درآزمون تراکمی نمره واقعی کمتر از 17 نداشته باشیم .

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت زمان گفت : با مدیریت زمان است که اولویت های کاری شکل می گیرد ، کارها به موقع انجام می شود ، کار لذت بخش می شود و موفقیت ها ی خوبی حاصل می گردد.

از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام شب گذشته در جلسه مدیران و که شب گذشته به صورت آنلاین برگزارشد از حضوری شدن کلاس های درس مدارس خبرداد و افزود : بنا به تصمیم ستادکرونا و بخشنامه آموزش وپرورش از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

درابتدای این نشست مجازی کلیپ بازخوانی یکی از سرودهای انقلابی سال 57  کاری از دبستان پسرانه حضرت امام حسین ع به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش شد.

سپس آقای باغستانی مدیر مجتمع حضرت امام حسین ع با گرامیداشت یوم اله ۲۲ بهمن، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به بخشنامه صادره وزارت آموزش و پرورس و تاکید ستاد اجرایی کرونای استان مبنی بر بازگشایی مدارس در هفته آینده و ضرورت اجرای بخشنامه صادره اشاره کرد و ضمن تاکید بر اهمیت موضوع ، توصیه های لازم را بشرح زیر به مدیران و معاونین ارائه نمود.

۱. کلیه ی مدارس آمادگی لازم رابرای برگزاری کلاسهای حضوری و غیرحضوری داشته باشند.

۲. کلیه ی نیروهای خدماتی نسبت به آماده سازی کلاسها در روز جمعه اقدام لازم را بعمل آورند‌.

۳.مدیران و معاونین تدابیری را بیندیشند که اگر تعدادی از دانش آموزان بنا به دلایلی نتوانند در کلاسهای حضوری شرکت نمایند،برای آنان کلاس بصورت غیرحضوری برگزار گردد.

۴. معاونین فناوری کلیه ی سیستم ها را کنترل و چک‌ نمایند تا در روز شنبه کلاسها با تمام توان چه حضوری و‌چه غیرحضوری برگزار گردد.

۵. معاونین محترم در روز جمعه نسبت به گروه بندی دانش آموزان اقدام و نهایتاً تا عصرجمعه به خانواده هااطلاع رسانی نمایند.

۶. معاونین پس از اطلاع رسانی به خانواده ها بازخوردها را جمع بندی تا مشخص شود در روز شنبه چه تعداد حضوری و چه تعداد بصورت غیرحضوری در کلاسها حاضر می گردند.

۷. مدیران بزرگوارمدارس ابتدایی برای آمادگی معلمان خود فردا جمعه یک‌جلسه ای بصورت آنلاین تشکیل و نسبت به هماهنگی با معلمان اقدام نمایند.

۸. کلیه ی فعالیتهای مشاوره ای باید بصورت حضوری انجام شود.

۹. فردا جمعه با گلیه دبیران تماس حاصل تا نسبت به وضعیت سلامتی و یا بیماری آنان اطلاع لازم اخذ گردد.

۱۰. معاونین نسبت به حضور وغیاب دانش آموزان اهتمام لازم را بعمل آورند.

۱۱. معاونین فناوری نیز اطلاع رسانی لازم در خصوص کلاسهای حضوری و غیرحضوری بوسیله پیامک اقدام نمایند.

۱۲. معاونین پرورشی نسبت به برگزاری مراسم صبحگاه چه بصورت حضوری چه بصورت غیر حضوری اقدام لازم را معمول دارند.

۱۳. در صورت بیماری و کسالت بعضی از دبیران ارجمند،معاونین طوری برنامه ریزی نمایند تا کلاسهای اینگونه افراد بصورت آنلاین برگزار گردد.

۱۴. سعی شود آزمونهای هفتگی بصورت حضوری برگزار گردد.

۱۵. معاونبن محترم هماهنگی نسبت به فراهم آوردن کلیه امکانات لازم جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی اقدام نمایند.

۱۶. تبدیل حضوری به غیرحضوری و بالعکس صرفاً باید در شورای مدرسه مطرح و با ارائه دلائل لازم تصمیم گیری بعمل آید.

۱۷. مرکز مطالعاتی با اولویت دانش آموزان پایه دوازدهم دایر می باشد.

۱۸. برنامه هفتگی دفتر مرکزی که در کانال مدیران و معاونین گذاشته شده است تغییر می کنند و جلساتی که در صبح ها گذاشته شده است به عصرها منتقل خواهدشد.

۱۹. مجددا توصیه میشود اگر چنانچه دبیری بیمار و یا بعللی نتوانست در مدرسه حاضرشود کلیه کلاسهای نامبرده باید بصورت غیرحضوری برگزار شود.

۲۰. در پایان مدیران و معاونین محترم کلیه ی تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزاری کلاسها چه بصورت حضوری و چه بصورت غیرحضوری  بعمل آورند.

منبع : روابط عمومی

نشست مشاوران دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

در این نشست مدیر مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام توانمندی های مشاوران در زمینه های مختلف را یادآورشد و افزود : مشاوران با بهره مندی از توانمندی های جامع خود برای رفع نیازهای مخاطبین تلاش می کنند. .

آقای باغستانی با اشاره به وجود ایستگاه های مختلف رادیوئی برای رفع نیاز آحاد مردم خاطر نشان کرد: هریک از امواج رادیوئی در زمینه ی خاصی فعالیت دارند مثلا شبکه قران برای ترویج معنویت ، شبکه ورزش برای تندرستی ، شبکه جوان برای ایجاد نشاط و شبکه سلامت برای ارتقای بهداشت تلاش می کنند و لی مشاوران باید آمادگی پاسخگوئی به همه نیاز های مخاطب خود در 24 ساعت شبانه روز را داشته باشند.

ایشان مشاوران را به پیگیری ، پشتیبانی و اصلاح مسائل و مشکلات توصیه نمود و از مشاوران خواستند با ارتقای اطلاعات علمی و به روز کردن دانش حرفه ای خود بتوانند از دانش اموزان ، والدین ، معلمان و ...حمایت کنند.

تشکیل شورای سیاست گذاری مشاوران مدارس امام حسین (ع) ، تحلیل ارزشیابی نوبت اول با شاخص های علمی ، برگزاری کارگروههای علمی مشترک مشاوران با معلمان ،  تدوین طرح درس بازی های هوشی ، حرکتی توسط مشاوران و تهیه دفترچه فعالیت های مشاوران در سال آتی از مصوبات این نشست بود.

نشست برخط شورای معاونین دبستان های حضرت امام حسین (ع)

نشست مجازی شورای معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور برخط آقای باغستانی مدیر موسسه و سایر اعضا شب گذشته برگزارشد .

دراین نشست مجازی علاوه بر جمع بندی نظرات حاضرین درخصوص طرح فرصت های نوروزی ، معاونین گزارشی از روند ارائه کارنامه به والدین و دانش آموزان را ارائه کردند.

 ارائه گزارش  اقدامات انجام شده درمورد تهیه برنامه طرح اوقات فراغت دبستان ها ، سورت نمودن معدل ها براساس لیست کلاس و پایه برای نهایی نمودن روش تشویق دانش آموزان برتر،  نهایی نمودن جلسات دانش افزایی والدین تا پایان اسفند ماه و بررسی تقویم اجرایی بهمن ماه ازدیگر مباحث این نشست بود.

نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین (ع) با موضوع اوقات فراغت

جلسه شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین در بهمن ماه نیز به ادامه سلسه مباحث کارشناسی برای تدوین بسته های اوقات فراغت اختصاص یافت .

دراین نشست که علاوه بر مدیران ستادی ، مدیران مدارس ، معاونین پرورشی دبستان ها ، مربیان هنری ، مشاوران و تعدادی از اعضای انجمن اولیا ومربیان دبستان دخترانه نیز حضورداشتند ابتدا دبیر شورای راهبردی  گزارشی از جلسات گذشته و پیشنهادات کارگروه تخصصی اوقات فراغت را ارائه کرد ودرادامه حاضرین پیرامون جزئیات  آخرین بسته پیشنهادی اوقات فراغت بحث و تبادل نظر کردند .

دراین نشست درمورد دسته بندی و تعیین رشته ها در برنامه های چندگانه هنرخلاق ، آواها ونواها ، کامپیوتر ، بازی های هوشی، حرکتی  تصمیم گیری و مقرر شد مدارس با مشخص نمودن اهداف ، نقاط قوت و ضعف ، محدودیت ها ، راهبردها ، فرصت ها و شاخص های ارزیابی طرح هر برنامه را تدوین نمایند .

برگزاری بازی های هوش در دبستان دخترانه

به همت مشاور دبستان حضرت امام حسین (ع) بازی های متمرکز بر هوش چندگانه گاردنر دراین دبستان  برگزار شد .

به گفته خانم نبی زاده از آنجا که دنیای کودکانه در سنین دبستان بر  بازی استوار است ، "بازی درمانی "  یکی از روش ها ی تمرکز ، تقویت ،  پیشگیری و درمان همواره دراین مقطع سنی مورد توجه می باشد .

وی هدف از برگزاری این کارگاه را تقویت دقت و توجه دیداری ، افزایش سرعت عمل ، تقویت حساسیت شنیداری ، تقویت حافظه شنیداری ، دست ورزی ، هماهنگی چشم و دست برشمرد و افزود :  تمرکز بر هوش میان فردی ،هوش بدنی جنبشی ،هوش موسیقی و هوش دیداری فضایی نیز از دیگر اهداف این کارگاه است .

در این کارگاه کتاب های کاربردی درباره چگونگی افزایش دقت و تمرکز و چند نمونه بازی به والدین معرفی گردید.

روز مادردردبستان دخترانه (گزارش تصویری )

دومین فستیوال هنری در دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

در این فستیوال دانش آموزان پایه سوم ابتدایی تصاویر مادران عزیزشان را با شیوه کلاژ نقاشی کردند.

هدف از اجرای این طرح تقویت خلاقیت دانش آموزان،ارتباط صمیمانه با مربی هنر،ایجاد فضای شاد و لذت بخش،استفاده از همه ی وسایل دور ریختی برای ایجاد یک کار خلاق می باشد.

لازم به ذکر است اینگونه فضای شاد و لذت بخش برای بهبود عملکرد درسی بسیار لازم و ضروری است.

تبریک و تجلیل از همکاران زن در مدارس امام حسین (ع)

همزمان با سالروز میلاد مبارک حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و روز زن و تکریم از مقام و منزلت مادر ، مدیران موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با حضور در دبستان های دخترانه و پسرانه و دبیرستان های دخترانه دوره اول و دوم ، از پرسنل زن شاغل در این مدارس تجلیل و  با اهدای گل و شیرینی تولد حضرت زهرا (س) و روز زن را به آنان تبریک گفتند .

در این بازدید آقایان "باغستانی" مدیر،" مطلب نژاد" مدیرعامل ،" سجادی " معاون فرهنگی ، "امین الرعایا " مسئول بازدیدها و مشارکتهای مردمی و "مرشدی " مسئول روابط عمومی موسسه حضور داشتند.

منبع : روابط عمومی موسسه

جشن میلاد حضرت زهرا (س) در دبستان دخترانه

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم جشنی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین سلام الله علیها برگزار گردید.

 قرائت دسته جمعی دعای فرج و بیان گوشه ای از ویژگی های حضرت فاطمه(س) و مولودی خوانی از برنامه‌های اجرا شده در این جشن بود.

لازم به ذکر است این مراسم در دو روز برای دانش آموزان هر دو گروه برگزار می‌شود.

اردوی یکروزه دختران پیش دبستانی

دختران نوآموز پیش دبستانی حضرت امام حسین علیه السلام در اردوی یکروزه پارک آریو شرکت کردند.

دراین روز شاد و بیاد ماندنی که اولیای نوآموزان نیز حضور داشتند ، نونهالان از استخر توپ، صخره نوردی، بازی با ماسه و برج هیجان این مرکز استفاده کردند.

در بخش کارگاه مشاغل  نیزنوآموزان با شغل های مختلفی چون پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، آشپزی و...... آشنا شدند.

بازدید دانش آموزان پایه دوم دبستان دخترانه از کارگاه خیاطی

دختران دانش آموز کلاس دوم دبستان حضرت امام حسین علیه السلام در راستای تدریس درس فارسی ، از یک واحد کارگاه خیاطی بازدید کردند .

به گزارش معاونت پرورشی هدف از این بازدید آشنایی دانش آموزان با هنر خیاطی ، ارتباط طولی و عرضی این هنر با آموزش های علمی دانش آموزان همچون شیمی ، ریاضی ،  آشنایی با ابزار و نحوه استفاده آن ،  آشنایی با تاریخچه این هنر و آشنایی با تاریخچه اختراع چرخ خیاطی و اتو عنوان شده است .

برگزاری مسابقه ضرب در دبستان دخترانه امام حسین (ع)

دانش آموزان کلاس سوم دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در مسابقه ضرب شرکت کردند .

به گزارش معاونت پرورشی هدف از برگزاری این مسابقه تثبیت یادگیری ضرب،  تلفیق آموزش با بازی های فکری ،  انجام کار گروهی ،  رسیدن به اهداف آموزشی بصورت غیر مستقیم و تقویت قدرت استدلال ریاضی و سرعت عمل ذکرشده است .

برگزاری کارگاه های گروهی قصه گویی دردبستان دخترانه

با هدف آموزش مهارت های کلامی و خود آگاهی و به همت خانم عمو قدیری مشاور پایه سوم این دبستان

کارگاه گروهی قصه گوئی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

آموزش تفکیک زباله در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)

دانش آموزان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با روند تفکیک زباله از مبدا آشنا شدند .

دراین برنامه آموزشی خانم استادی از فعالان  حوزه محیط زیست ، دانش آموزان زا با انواع زباله ، تفکیک آن از مبدا و اهمیت زباله آشنا نمود.

به گزارش معاونت پرورشی در این راستا سطل های تفکیک زباله به صورت مجزا اعم از سطل مخصوص کاغذ و مقوا ،سطل مخصوص زباله های تر و سطل مخصوص پلاستیک در مدرسه جهت آموزش عملی دانش‌آموزان تعبیه شده است.

گفتنی است مدارس و موسسات آموزشی یکی از مراکزی هستند که در طول سال تحصیلی زباله زیادی تولید می کنند. و نیز مهم ترین مکان برای فرهنگ سازی و آموزش به شمار می روند. به همین دلیل آموزش تفکیک زباله در مدارس اهمیت ویژه‌ای دارد و اگر به درستی انجام شود نقش موثری در ایجاد فرهنگ بازیافت و کمک به بازیافت زباله دارد.

برگزاری کارگاه قصه گویی در پیش دبستانی دخترانه

به همت مشاورین دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)کارگاه قصه گویی با حضور نوآموزان پایه پیش دبستانی برگزار شد.

این کارگاه اموزشی باهدف آموزش دوست‌یابی و احساس همدلی ، تقویت روابط بین فردی ، احترام به تفاوت های فردی و هماهنگی گروهی برگزارشد.

گفتنی است قصه گویی یکی از بهترین مهارت هایی است که می توان در کودکان تقویت کرد. قصه‌گویی همچنین باعث افزایش نیروی تخیل و خلاقیت کودکان می شود و گنجینه لغات آنها را غنی تر می کند.

آشنایی دختران پیش دبستانی با انواع خانه ها

به منظور آشنایی نوآموزان پیش دبستانی با انواع خانه و قسمت های مختلف آن، نمایشگاهی از دست سازه های دانش آموزان برگزار شد.

درابتدا دانش‌آموزان با انواع خانه، مصالح مورد نیاز در ساخت آن و  مشاغل مرتبط با ساخت خانه آشنا شدند.

سپس مربیان در مورد قسمت های مهم خانه ازجمله آشپزخانه، اتاق خواب، حمام، دستشویی و..... توضیحاتی ارائه دادند.

درادامه دانش آموزان در مورد انواع خانه های روستایی، شهری، آپارتمانی، و ویلایی و همچنین خانه های عشایری اطلاعاتی کسب کردند.

گفتنی است خانه اولین دنیای است که فرد در کودکی با آن آشنا می‌شود از آن تأثیر می‌پذیرد و به بخش مهمی از شخصیت فرد در آن شکل می‌گیرد .در اصل خانه نماد پناهگاه و هسته اصلی و گرمی یک خانواده است .

دومین نشست انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه

دومین جلسه اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع)، در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ در دفتر مدیریت آموزشگاه برگزار شد.

در این جلسه مدیریت آموزشگاه گزارشی از روند عملکرد نیمسال اول سال تحصیلی شامل: روند اجرای فعالیت‌های آموزشی و تربیتی، عملکرد مالی نیمسال اول و تامین امکانات و اعتبارات، برگزاری جشن ها ، مراسم و جشنواره ها را با هدف توانمندسازی و نشاط دانش آموزان و اولیاء، برگزاری کارگاه‌های آموزشی دانش آموزان و اولیا و جلسات شورای راهبردی ارائه نمود.

در ادامه اعضای انجمن ضمن ابراز خرسندی از توجه به ابعاد مختلف رشد و آموزش دانش آموزان از اقدام به موقع مدرسه در تشکیل کلاس های حضوری، اجرای برنامه های پرورشی و مناسبتی به صورت زوج و فرد برای همه دانش‌آموزان، رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ آرامش خاطر اولیاء و ایجاد شوق و یادگیری در دانش آموزان قدردانی کردند.

پیش ثبت نام ، پیش دبستانی 2 دخترانه و پسرانه از امروز آغاز شد

پیش ثبت نام ، پیش 2 مدارس دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) از امروز 15 دیماه آغاز شد.

بنا به اعلام ستاد ثبت نام مدارس حضرت امام حسین علیه السلام متولدین 1/7/1395  تا متولدین 31/6/1396 می توانند برای ثبت نام به آدرسhttps://imhyazd.com بخش ثبت نام جدید مراجعه کنند .

گفتنی است تمامی مراحل ثبت نام به صورت غیرحضوری و سیستمی صورت می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری نوآموزان ووالدین آنان نیست .

اضافه می نمایدزمان و چگونگی سنجش حضوری نوآموزان از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد .

شایان ذکر است محل استقرار پیش دبستانی در دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام واقع درصفائیه خیابان شاهد است و روند ثبت نام تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت .

امسال افزون بر150 نوآموز در 6 کلاس پیش دبستانی دخترانه و پسرانه دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام مشغول فراگیری آموزش های لازم به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می باشند .

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید : https://imhyazd.com/?p=2535

برپائی کارگاه خودآگاهی دردبستان دخترانه

کارگاه خودآگاهی دانش آموزان پایه دوم دبستان دخترانه برگزارشد.

این کارگاه آموزشی با هدف آشنائی و شناخت خود ، شناخت تفاوت ها و توجه به منحصر به فرد بودن هرشخص به روش قصه گوئی برگزارشد.

این کارگاه توسط سرکارخانم نبی زاده مشاوردبستان دردوجلسه برگزارشده است .

برپائی سوگواره یاس فاطمی در دبستان دخترانه

به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی مراسم سوگواری یاس فاطمی در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

مراسم با ذکر دعای فرج و توسل به اهل بیت(ع) آغاز شد. در ادامه آقای فلاح مداح اهل بیت(ع) به مرثیه سرایی در مدح  و مناقب حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت.

آشنائی دانش آموزان با فضائل ، مناقب و زندگانی حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  در پایان مراسم دانش آموزان با قرائت فاتحه ای جهت شادی روح سردار دلها، یاد و خاطره این شهید بزرگوار را که مظلومانه در دفاع از کشور عزیزمان به شهادت رسید را زنده نگه داشتند.

اطلاعیه پیش ثبت نام سال تحصیلی 1403-1402

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در پایه پیش 2 دبستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) یزد برای سال تحصیلی 1403-1402 می رساند:

به محض صدور مجوز پیش ثبت نام از سوی آموزش و پرورش روند نام نویسی از طریق همین سایت ( www.imhyazd.com ) اطلاع رسانی خواهد شد.

برگزاری فستیوال مادرانه – دخترانه در دبستان دخترانه

اولین فستیوال هنری مادرانه_ دخترانه در دبستان دخترانه حضرت امام حسین( ع) برگزار شد.

 در این فستیوال دانش آموزان پایه سوم ابتدایی به همراه مادرانشان ماحصل آموخته‌های درس هنر خود را به نمایش گذاشتند.

 هدف از اجرای این طرح تقویت خلاقیت دانش آموزان، ارتباط صمیمانه با مربی هنر و ایجاد فضایی شاد در محیط آموزشگاه می باشد. لازم به ذکر است درس هنر علاوه بر ظرافت و زیبایی درونی خود، موجب بهبود عملکرد تحصیلی و تقویت مهارتهای حرکتی وافزایش یادگیری دیداری دانش آموزان می گردد.

اردوی درون مدرسه ای نوآموزان پیش دبستانی دخترانه

در راستای ارتقاء سلامت  و نشاط دانش آموزان پیش دبستانی اردوی درون مدرسه ای در دبستان دخترانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید.

با توجه به شرایط کنونی جامعه و عدم امکان حضور دانش‌آموزان در اردوهای برون‌مدرسه ای، تدبیر اردوی درون مدرسه ای اندیشیده شد تا دانش آموزان بتوانند از دیگر ظرفیت‌های محیط آموزشی بهره مند گردند.

این اردو با هدف ایجاد فاصله با ریتم رسمی کلاس درس به فضایی پویاتر و شاداب تر اجرا شد.

مسئولیت‌پذیری آشنایی، با انجام کار تیمی، برگزاری مسابقات جذاب و برنامه های مفرح از دیگر اهداف این اردو بود.

جشن یلدا در دبستان دخترانه امام حسین (ع)برگزارشد

با هدف انتقال فرهنگ ، آداب و رسوم ایرانی ، آیین یلدائی دردبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

دراین مراسم که با همخوانی شعر یلدا، اجرای نمایش و حافظ خوانی همراه بود دانش آموزان با تاریخچه شب یلدا و آداب و رسوم آن آشنا شدند.

لازم به ذکر است برگزاری این مراسم ها علاوه بر ایجاد شادی بین دانش‌آموزان پایبندی به سنت‌ها و صمیمیت و همدلی را در بین دانش‌آموزان افزایش می‌دهد.

بزودی سند فعالیت های فوق برنامه دبستان ها حضرت امام حسین (ع)تدوین می شود

نشست شورای راهبردی دبستان های موسسه آموزشی حضرت آمام حسین علیه السلام با دستورکار فعالیت های فوق برنامه دردبستان دخترانه برگزارشد .

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام دستوراین نشست را بررسی فعالیت های فوق برنامه از نگاه همکاران ، آموزگاران ، مربیان ، مشاوران و اعضای انجمن اولیاء ومربیان ذکرکرد و گفت : بدین منظور و درقالب فرم های نظام پیشنهادات از گروه های فوق،  نظرخواهی شده است.

آقای باغستانی از وصول قریب 20 پیشنهاد به دبیرخانه شورای راهبردی خبرداد و افزود : این پیشنهادات پس از بررسی توسط کارشناسان و برای بررسی نهائی در شورای راهبردی مطرح خواهد شد.

ایشان توجه ویژه به فعالیت های بیرون از کلاس و مدرسه را از ویژگی های مدارس کیفی برشمرد و افزود : این فعالیت ها باید اهداف معنا داری را دنبال کند تا بتواند با جلب توجه دانش آموز ، مشارکت فعال وی و والدین را به همراه داشته باشد .

وی برضرورت جذابیت و دربرگیری همه برنامه های مور نیاز کودکان تاکید کرد و گفت : این فعالیت ها باید بقدری جذاب و مورد نیاز باشد که همه به خاطر احساس نیاز درآن شرکت کنند.

مدیر موسسه خاطرنشان کرد : خروجی این نشست باید به تدوین سند فوق برنامه منتج شود تا مسیر و چگونگی فعالیت هارا دریک دوره  6 ساله مشخص کند .

محمد رضا باغستانی توجه به مبنای علمی فعالیت ها را خواستار شد و افزود : علاوه براین شرایط فرهنگی کشور و استان دراین سند باید لحاظ شود و راهکارهای نظارتی آن نیز مشخص گردد.

ایشان بر ضرورت تهیه و تامین امکانات مورد نظر برای تحقق اهداف سند فعالیت های فوق برنامه تاکید کرد و گفت : دراین راستا افزایش توانمندی های علمی و مهارتی معلمین نیز ضروری است

درادامه این نشست هریک از حاضران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه و حول محور دستور جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند

آشنائی دختران پیش دبستانی با مقرارات عبور ومرور

دانش آموزان پایه پیش دبستانی دخترانه حضرت امام حسین(ع) با انواع وسایل نقلیه آشنا شدند.

نوگلان پیش دبستانی با حضور در حیاط دبستان به همراه مربیان خود انواع وسایل نقلیه و نحوه استفاده از آن را آموزش دیدند.

در این برنامه مربیان به نوگلان در مورد نحوه سوارشدن، وسایل نقلیه، قوانین عبور و مرور خیابان، رعایت ادب و نکات ایمنی موقع حضور در خیابان و استفاده از وسایل نقلیه عمومی توضیحاتی دادند.

تجلیل ازوالدین پرستار دردبستان دخترانه

همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و گرامیداشت روز پرستاراز والدین کادر درمان دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) تجلیل به عمل آمد.

 مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد و سپس مدیریت دبستان با تبریک این ایام از زحمات این عزیزان تقدیر نمودند و یادآور شد همه ما سلامتی و آسایش خود را مدیون تلاش‌های این عزیزان هستیم.

 سپس والدین کادر درمان ضمن معرفی خود خاطره ای از شغل خود را بیان کردند و در پایان مراسم دانش آموزان با دستان کوچک خود دعای خیرشان را بدرقه راه این عزیزان نمودند.

کارگاه معرفی مشاغل توسط والدین دانش آموزان در دبستان دخترانه بر پا شد

تنی چند از والدین دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور در مدرسه مشاغل خود را برای دانش آموزان معرفی کردند .

به گزارش معاونت پرورشی در راستای ایجاد شوق یادگیری و آشنایی بیشتر دانش آموزان  با دامنه های شغلی موجود در جامعه که گاها برای دانش آموزان در مورد آن کمتر صحبت شده است  وآشنایی با  ابزار و وسایل این گونه مشاغل ، از تعدادی از والدین دعوت به عمل آمد تا در این کارگاه مشاغل خود را معرفی نمایند.

دراین کارگاه چند تن از اولیای محترم مشاغلی همچون  شغلی تابلو سازی ( نمونه تابلو و پارچه نویسی )،  حرفه درودگری(ساخت وسایل آشپزخانه و دکوری  با چوب )، حرفه عطاری و گیاهان دارویی (روش های استفاده و خواص و نحوه خشک نمودن بعضی از دارو ها همچون کاکل ذرت ، دم گیلاس و... )،  حرفه پزشکی ( دستورات و نکات بهداشتی و آشنایی با ابزار این حرفه و در انتها گرفتن فشار و ضربان قلب و چک کردن گوش کودکان )،  حرفه هنر  نقاشی روی بوم و سیاه قلم و آشنایی با حرفه خبرنگاری و مراحل گزارش یک خبر را به دانش آموزان توضیح دادند .

جشن پائیزه دختران پیش دبستانی

با هدف شناساندن خصوصیات فصل پاییز به نوآموزان پیش دبستانی ، جشن پائیزه در دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

در این برنامه مربیان پیش دبستانی در مورد تغییر رنگ و ریزش و خشک شدن برگ درختان، آشنایی با میوه‌های فصل پاییز ،مراقبت از خود با توجه به تغییر فصل و جلب توجه دانش آموزان به زیبایی های آفرینش خالق یکتا توضیحاتی به نوآموزان ارائه دادند و نوگلان پیش دبستانی با انجام فعالیت های گروهی از نزدیک زیبایی های فصل هزار رنگ پاییز را مشاهده کردند.

دبستان دخترانه

ایران - یزد - چهار راه پژوهش - بلوار دانشگاه - خیابان شاهد
03538345746
03538345744

درباره‌ی مدرسه

این آموزشگاه در سال 1398 به همت خیر بزرگوار آقای حاج کاظم نورایمانی ساخته شده و تا کنون دو طبقه ازآن تجهیز کامل گردیده است . این آموزشگاه درزمینی به متراژ 2000 مترمربع بنا گردیده و دارای 18 کلاس و 400 متر حیاط می باشد که به صورت کامل در اختیار موسسه میباشد و طی وقفنامه ی رسمی به ساحت حضرت امام حسین (ع) وقف گردیده است .

تمامی کلاسهای این آموزشگاه به سیستمهای هوشمند ( لب تاپ، دیتا پروژکتور و تلوزیون هوشمند 65 اینچی مجهز می باشد)

پیش‌ثبت‌نام در مدرسه

جهت ثبت‌نام در مدارس مجتمع امام حسین (ع) یزد، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.