مجتمع امام حسین (ع) یزد

نشست توجیهی سرپرستان مراکز مطالعاتی نوروزی

نشست هم اندیشی و توجیهی سرپرستان مراکز مطالعاتی نوروزی با حضور مدیر مجتمع ،مدیران ،معاونین هماهنگی دبیرستانهای دوره اول و دوره دوم در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه در این جلسه  مدیر مجتمع نحوه فعالیت های  مراکز مطالعاتی را تشریح کرد و برنامه های  هردوره تحصیلی در فروردین و اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ را برشمرد.

آقای باغستانی سرپرستان مراکز مطالعاتی را به نهایت دقت در اداره این مراکز توصیه کرد و از آنان خواست گزارش روزانه مرکز را به صورت مکتوب به مدیر دبیرستان ارائه کنند.

نحوه ارزیابی فعالیت های هرمرکز و پاسخ به سئوالات سرپرستان از دیگر برنامه های این نشست بود

شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره دوم

دهمین جلسه شورای هم اندیشی مدیران ومعاونین دبیرستان های دوره دوم در سال تحصیلی جاری در دبیرستان دخترانه دوره دوم با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع ، مدیران ومعاونین دو واحد آموزشی  تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، در ادامه طرح لیگ علمی برلی تقوبت مشارکت ، همدلی ، همراهی وتلاش گروهی وکاهش نگرانی بعضی از دانش آموزان از اعلام نتابج آزمونهای هفتگی توسط آقای آزاد معاون پایه یازدهم به نمایندگی از سایر معاونین مطرح که پس از بحث و تبادل نظر با اصلاحتی به تصویب رسید.

درادامه آقای شهریزاده نیز در خصوص میزگفتگو با دانش آموزان مطالبی را بیان نمود.

توصیه های مدیر مجتمع درخصوص میزگفتگو از دیگر مباحث این نشست بود.

نشست هم اندیشی معاونان پرورشی برگزارشد

جلسه هم اندیشی ، همفکری و هماهنگی برنامه های پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام با حضور مدیران ومعاونین پرورشی مدارس درسالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه ، دراین نشست مدیر مجتمع با یادآوری جایگاه ومسئولیت خطیر معاونان ومربیان تربیتی اظهار داشت: معاون پرورشی باید الهام بخش ، تغییر دهنده وتسهیل کننده باشد.

آقای باغستانی از مربیان پرورشی به عنوان زنده کننده انسانها یاد کرد که با صبوری و گذشت و تاب آوری ، فضاهای هیجانی و پر تلاطم را با مدیریت خود آرام می کنند.

ایشان معاونان و مربیان پرورشی را به ارتباط موثر ومناسب با دانش آموزان فراخواند و افزود: مربی تربیتی باید بتواند با برطرف کردن نویز ها و پارازیت های محیطی با دانش آموزان ارتباط خوبی برقرار کند وبا شفافیت راهکارهای مناسب را پیش روی آنان قراردهد.

وی سیاست های موسسه در خصوص مسایل پرورشی ، فرهنگی و ورزشی را برشمرد و ازمعاونان پرورشی خواست در برگزاری جلسات آموزشی آداب معاشرت ، علاقه مند کردن دانش آموزان به مطالعه و کتاخوانی ، تشکیل کارگاه های پرورشی ، برگزاری میز گفتگوی پرورشی وفعالیت های قرآن ، عترت و نماز از هیچ کوششی فرو گذار نکنند.

ارائه سه فعالیت برتر پرورشی هرمدرسه در نیمسال اول ، ارائه سه اولویت تربیتی در نیمسال دوم وارائه گزارش عملکردی معاونان پرورشی از دیگر مباحث این نشست بود.

شورای هم اندیشی دبیرستانهای دوره دوم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه هشتمین جلسه هم اندیشی مدیران ومعاونین دبیرستان های دوره اول و دوم در سال تحصیلی جاری با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع و مدیران ومعاونین دبیرستان ها تشکیل گردید.

درابتدای این نشست مدیر مجتمع  از کلیه همکاران بخاطر برگزاری خوب ومناسب امتحانات نوبت اول تشکر وقدردانی نمودند.

آقای باغستانی درادامه به تشریح برنامه های پیش روی  مدارس حضرت امام حسین ع در نیمسال دوم پرداختند

تاکید بر رعایت بودجه بندی دروس ، توجه به جزئیات دربرنامه های روزانه ، کوتاه مدت وبلند مدت ، پیگیری امور ، دقت درانجام کارها ، برگزاری منظم جلسات شورای دبیران،نحوه ارائه کارنامه به والدین و دانش آموزان،آزمون مکمل،جشن و سپاس از دیگر مباحث این نشست بود .

گزارش تصویری:کارگاه آموزشی و مشاوره ای نیک زیستن

به گزارش روابط عمومی موسسه کارگاه آموزشی ومشاوره ای  پنجره های نیک زیستن کلاس دهم تجربی ب دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین ع دوره دوم در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزار گردید..

دراین کارگاه تخصصی آقای باغستانی و خانم ها عسکربیوکی و ابویی  به عنوان کارشناس ، پیرامون موضوع کارگاه به ارائه مطلب پرداختند .

گزارش تصویری : آزمون جامع طلائی در دبیرستان های دوره اول

شورای مدیران مدارس برگزارشد

شورای هم اندیشی مدیران دبیرستان های دخترانه و پسرانه دوره اول و دوم و دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام درمحل دفترمرکزی موسسه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه درابتدای این نشست مدیر مجتمع به چشم انداز مدارس حضرت امام حسین (ع ) اشاره کرد و گفت :امید است چشم انداز ما به وسعت دنیایی پرازمهر ومحبت و صفا باشد تا بتوانبم در مدارس حضرت امام حسین ع زندگی کردن واقعی را به دانش آموزان یاد بدهیم.

آقای باغستانی اساس کار تعلیم وتربیت را عشق و علاقه دانست و افزود : هرچه عشق و علاقه در کار تعلیم و تربیت عمیق تر باشد به همان اندازه شاهد رفتار اثر بخش  درمجموعه خواهیم بود .

ایشان درادامه  به اولویت های پرورشی مدارس در نیمسال دوم اشاره کرد و گفت : برگزاری کارگاه های آموزشی ومشاوره ای آداب معاشرت،جشنواره فرهنگی وورزشی ، اردوعای خارج از استان،مسابقات ورزشی زنگ تفریح با برنامه ریزی دقیق ،گفتگوهای فردی،قصص قرآن،یزدگردی و ... از جمله این اولویت هاست.

وی بر ضرورت حاکمیت تفکر سیستمی و ارتقای آنان درمسائل جوزه اداری ومالی تاکید کرد و افزود : دراین حوزه برنامه های راهبردی باید برمدار دستورالعمل های ارائه شده باشد و همه از  اموری که مربوط به آنهاست مطلع باشند.

مدیر مجتمع در پایان توصیه کرد مدارس به نحو شایسته از  والدیتی که می توانند در کارگروههای آموزشی ، پرورشی و پشتیبانی انجمن اولیا ومربیان موثر باشند دعوت به همکاری کنند.

ارائه اهداف وبرنامه های آموزشی،پرورشی ،  مالی و اداری مدارس درنیمسال دوم توسط مدیران و تشریح مسائل پشتیبانی ، مالی ، رفاهی موسسه توسط آقای مطلب نژاد از دیگر مباحث این نشست بود .

نشست شورای ستادی دفتر مرکزی موسسه

شورای ستادی دفترمرکزی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی  حضرت امام حسین علیه السلام  با حضور رییس هیات مدیره ،مدیر عامل و معاونین و کارشناسان دفتر در محل  سالن اجتماعات دفترمرکزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست مدیر مجتمع تلاش برای ارتقای مجموعه در مسیر عالی شدن را ستود و نیروهای ستادی را به ویژگی های متعالی اخلاقی ، انسانی و مدیریتی توصیه کرد.  

آقای باغستانی با تشکر و قدردانی از اعضای ستاد مرکزی گفت: یک شورای برتر ویک حوزه ستادی متعالی متشکل از افرادی متخصص،متعهد،کاردان و کارآزموده ،منظم و منضبط است که  تمام هم وغم خو را برای رفع مشکلات مالی واداری مدارس بکارگرفته و می گیرند..

ارائه آخرین گزارش از وضعیت امور مالی ، اداری ، اموال وتجهیزات و امور رفاهی از دیگر مباحث این نشست بود

درادامه در مورد نحوه پرداخت تسهیلات ، امور بیمه ای  وبرگزاری  سفرها و اردوهای سیاحتی ، زیارتی بحث و تبادل نظر شد .

نشست شورای هم اندیشی کارگاه های آموزشی ومشاوره ای آداب معاشرت

شورای  هم اندیشی و  برنامه ریزی جلسات آداب معاشرت مدارس حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه  شورای هم اندیشی و برنامه ریزی جلسات آداب معاشرت مدارس حضرت امام حسین (ع) در سال تحصیلی جاری با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین  آموزشی و پرورشی دبستان ها و دبیرستانهای دوره اول و دوم در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزار گردید .

چگونگی برگزاری کارگاه  های آموزشی و مشاوره ای اداب معاشرت ، انتخاب مدرسین هرپایه و انتخاب موضوع برای هر پایه آموزشی از عمده ترین مباحث این نشست بود.

در این جلسه  مدیر مجتمع بر جذابیت کارگاه های آداب معاشرت تاکید کرد و افزود : استفاده از نماهنگ های جذاب و دلنشین وپخش تصویری آیات کلام الله مجید می تواند زمینه های این جذابیت را فراهم کند .

آقای باغستانی تشکیل جلسات را حداقل هر  15 روز و حداکثر هر 30 روز یکبار ضروری دانستند و از مدارس خواستند جدول برگزاری لین کارگاه های آموزشی و مشاوره ای را تنظیم وبه دفتر مرکزی ارسال کنند

عکس :اعضای منتخب شورای دانش آموزی دبیرستان پسرانه دوره اول

نشست هیات مدیره موسسه خیریه فرهنگی ، آموزشی حضرت امام حسین (ع)

نشست مشترک هیات مدیره موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزار شد .

درابتدای این جلسه مدیر موسسه گزارشی از فعالیت های دو ماهه در حوزه های مختلف اداری ، آموزشی ، مالی و عمرانی را ارئه کرد و درادامه با تشریح طرح نیروی انسانی پایدار ، نحوه و چگونگی اجرای این طرح مورد بررسی قرار گرفت .

ضرورت برنامه محور بودن مدارس و تاکید برلزوم اجرای فعالیت های مدارس براساس برنامه سالانه و تقویم اجرائی ، ضرورت تکمیل دبستان دخترانه و پسرانه تا پایان سالجاری از دیگر مباحث این نشست بود .

درپایان برضرورت تشکیل جلسه هیات امنای موسسه در هفته دوم آذرماه به منظور ارائه تراز مالی تاکید شد.

گزارش تصویری : آغاز سال تحصیلی در دبیرستان پسرانه دوره اول

آغاز سال تحصیلی1402-1401 در مدارس امام حسین (ع)

با نواختن زنگ" مهر و مقاومت " نزدیک  بر 2 هزار و 400 دانش آموز ،  سال تحصیلی جدید را در مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام آغاز کردند .

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام در آیین بازگشائی مدارس  با تبریک فرا رسیدن ماه مهر و آغاز بهار تعلیم و تربیت ، تقارن فصل رویش و پویش را با ایام هفته دفاع مقدس گرامی داشت .

آقای باغستانی از شروع کلاس های درس همزمان با دومین روز مهرماه در تمامی مدارس این مجتمع خبرداد و افزود : امروز قریب 2 هزار و 400 دانش آموز در 87  کلاس ، سال تحصیلی جدید را در 6 مدرسه آغاز کردند و این مجتمع از مشارکت بیش از 400 نفر از پرسنل اداری ، آموزشی ، اجرائی ، خدماتی و ... برای تعلیم و تربیت این عزیزان بهره مند است .

ایشان استقبال خانواده ها از مدارس حضرت امام حسین علیه السلام را نشانه اعتماد مردم به این مجتمع  دانست و افزود : درخشش دانش آموز در کنکور سراسری 1401 نمودی از پاسخگوئی این مجموعه به اعتماد خانواده هاست .

آقای باغستانی در پایان خاطر نشان کرد همه دست اندرکاران مدارس امام حسین علیه السلام در سال تحصیلی جدید برای پویائی و حاکمیت خرد ورزی در مدارس تلاش می کنند.

گردهمائی مشاوران مدارس امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه نشست مشاورین مدارس حضرت امام حسین (ع ) با حضور مدیران دبیرستان های دوره دوم، و دبستان دخترانه و مشاورین مدارس ۶ گانه درمحل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

دراین نشست مدیر مجتمع درمورد ویژگیهای مشاورین مدارس به تفضیل سخن گفت و خصوصیات گروه های 5 گانه مشاوران را برشمرد .

آقای باغستانی مشاوران مدارس امام حسین علیه السلام را در زمره مشاوران ایستاده یا سبز دانست و ویژگی های 14 گانه این گروه از مشاوران را تشریح کرد .

مرور خدمات مشاوره ای در مدارس حضرت امام حسین (ع ) وارائه توصیه های لازم به مشاوران از دیگر مباحث این نشست بود .

گردهمایی عوامل اجرایی مدارس و حوزه ستادی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی  موسسه گردهمایی کلیه عوامل اجرایی مدارس و حوزه ستادی موسسه در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید .

درابتدای این گردهمایی اقای مطلب نژاد نقش ارزنده نیروهای توانمند مدارس وحوزه ستادی موسسه در ارتقای برنامه های آموزشی و نربیتی مدارس را ستود وافزود:این توانمندی ها موجب استقبال و اعتماد مردم به مجموعه حضرت امام حسین علیه السلام شده است.

در ادامه آقای باغستانی مدیر مجتمع جمع نیروهای مدارس  موسسه را افرادی پرتلاش،همدل، وقت شناس،فعال در کارهای گروهی، وقت گذار و خردمند خواند و افزود : مجموعه مدارس حضرت امام حسین ع ، مدیرخردمند،معاون خردمند،معلم خردمند،والدین خردمند و دانش آموز خردمند می خواهد.

مدیر مجتمع با ارائه سیاست های راهبردی مدارس حضرت امام حسین ع در کلیه حوزه های کاری ، اظهار داشت : باید با انگیزه  وانرژی هرچه تمام تر آغاز سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

توصیه های لازم در خصوص بازگشایی مدارس ،اجرای دقیق پروژه مهر، سرویس دهی به دانش اموزان،ارائه برنامه هفتگی به کلیه والدین و دانش آموزان از طریق کانالهای مربوطه، توجه خاص به دانش آموزان  ایتام و لازم التوجه از دیگر مباحث این نشست بود.

گردهمایی آموزشی ، توجیهی نیروهای خدماتی مدارس حضرت امام حسین(ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه  جلسه هم اندیشی،توجیهی نیروهای خدماتی مدارس حضرت امام حسین (ع ) با حضور مسئولین موسسه ،مدیران  و معاونین مدارس و  نیروهای زحمت کش امورخدماتی مدارس دخترانه و پسرانه در محل سالن اجتماعات  شادروان حاج یداله متوسلیان  برگزار شد.

در ابتدا آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه  ضمن خیرمقدم به کلیه ی مدعوین گرامی ،پیرامون جایگاه و نقش و حضورکلیه ی نیروها در مدارس حضرت امام حسین (ع)  ،علی الخصوص نیروهای زحمت کش امورخدماتی مطالبی رابیان داشت.

ایشان با اشاره به اهمیت شرایط فضای فیزیکی هر مدرسه گفت :چیزی که در اولین لحظه ورود به مدارس ما را جذب می کند ،فضای فیزیکی است .

ایشان کار نیروهای خدماتی را  بسیار ارزشی و مهم دانست و گفت : صداقت، پاکدامنی،پاک چشمی شماها ستودنی و زبان زد خاص و عام است .

در ادامه مدیر  مجتمع  تبلور زیبایی های انسان را در پرتو عشق به خدمت، همدلی  وهمراهی  دانست و افزود :برگزاری مراسم باشکوهی  همچون جشن وسپاس،جشن تکلیف،جشن الفبا،جشن فارغ التحصیلی،پنجره های نیک زیستن،شبهای قدر،ایام محرم،روضه خوانی ها،زمزمه محبت ،آماده سازی جلسات وزرین امتحانات،ختم قرآن،افطاری،بخصوص پروژه مهر و ....بدون همراهی شما شدنی نبود.

آقای باغستانی ایثار و ازخودگذشتگی نیروهای خدماتی را ستود و گفت :  شماها خیلی طبیعت بلند هستید،بسیار سالم و صادقید.

درادمه تک تک نیروهای خدماتی به بیان مشکلات مدرسه خود پرداختند و مدیران مدارس نیز از زحمات آنان تقدیر کردند .

توصیه های لازم در خصوص کامل شدن کلیه چک لیستهای مربوطه،کنترل دقیق امور نظافتی مدارس،برنامه ریزی مدون صبحانه،آماده سازی بوفه،آماده سازی نمازخانه،اعلام اقلام مورد نیاز مدارس و ...از دیگر مباحث این نشست بود .

نشست شورای معاونین پرورشی با بررسی وظایف کمیته توجیه وتبلیغ پروژه مهر

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای  هم اندیشی معاونین معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین ع در محل دبیرستان پسرانه دوره اول برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مدیر مجتمع و معاون فرهنگی موسسه برگزار گردید،فعالیتهای کمیته توجیه و تبلیغ پروژه مهر قرائت و تک تک بندها و موارد آن مورد بررسی مجدد قرار گرفت .

آقای باغستانی در این جلسه ضمن تاکید براجرای دقیق و منظم برنامه های کمیته های پروژه مهر،توصیه کردند: با توجه به فرارسیدن شهریور ماه و نزدیکی مهرماه،برای شروع سال تحصیلی باید همه پرسنل بخصوص معاونین پرورشی نهایت تلاش و کوشش خودرابعمل آورتد تا یک مراسم آغازین خوب و مناسبی در همه مدارس حضرت امام حسین ع برگزار گردد.

مدیر مجتمع سپس پیرامون مراسم جشن وسپاس دبیرستانهای دوره اول ودوم ،طرح استقبال ویژه ورودی های هفتم ودهم واردوی شناخت ،برنامه ریزی نماز در سال تحصیلی بخصوص در دبستانها،تقویم اجرایی مناسبتهای در طول سال تحصیلی،دیوار نویسی دبستانهای دخترانه وپسرانه با مطالب و اشکال زیبا و مناسب این دوره تحصیلی،  برنامه ریزی مناسب برای استقبال دبیران در روز آغازین ،مهیا بودن کلیه فضاهای مدرسه برای شروع سال تحصیلی،دعوت از خیرین بزرگوار و خانواده شهدا و .... مطالبی را بیان که پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ گردید.

مرور وظایف کمیته تعمیر وتجهیز پروژه مهر درشورای مدیران ومعاونین هماهنگی مدارس امام حسین(ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه ،شورای هم اندیشی توجیهی مدیران و معاونین هماهنگی در محل دبستان دخترانه برگزار گردید."

درابتدای این جلسه که با حضورمسوولین موسسه برگزار شد اقای باغستانی با اشاره  به اینکه تعیین نرخ شهریه مدارس غیردولتی توسط سامانه مشارکت های وزارت آموزش وپرورش تعیین و جهت اجرا به مدارس ابلاغ می گردد از مدیران و معاونین هماهنگی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام  خواست بادرایت و کاردانی شرایط را طوری برای خانواده ها مهیا کنیندکه برای پرداخت ها مشکلی نداشته باشند.

وی دانش آموزان را  سرمایه های مدارس دانست وافزود : دانش آموزانیکه از سد آزمون ورودی با آن تعداد گوی سبقت را ربوده و وارد مدارس امام حسین شده اند و بعضا دارای رتبه های عالی وممتازهستند،باید جایگاهشان در این مدارس محفوظ بماند.

نحوه استفاده  دانش آموزان نیازمند، ایتام ولازم التوجه از تخفیفات شهریه ای ، فراهم آوردن مقدمات سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزی ، ساماندهی اموال و تجهیزات ، مرور شرح وظایف کمیته تعمیر و تجهیز پروژه مهر و تاکید بر لزوم صرفه جوئی از دیگر مباحث این نشست بود /

اولین سالگرد خیر و عضو هیات مدیره موسسه حضرت امام حسین (ع) روانشاد حاج احمد رئیس زاده

جلسه توجیهی عوامل اجرایی اردوها برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه، جلسه توجیهی عوامل اجرایی اردوهای برون استانی دبیرستانهای دوره اول ودوم حضرت امام حسین علیه السلام،صبح امروز در محل سالن اجتماعات  شادروان حاج یداله متوسلیان دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور آقای باغستانی مدیرمحترم مجتمع،آقای سجادی معاون محترم فرهنگی،آقای امین الرعایا مسوول محترم اردوها و بازدیدها،مدیران بزرگوار مدارس و عوامل اجرایی اردوهای تابستانی برگزار گردید،آقای باغستانی اظهار داشتند مقصود از اردو،سفر دسته جمعی گروهی از دانش آموزان با مقاصد علمی،آموزشی،فرهنگی،زیارتی،سیاحتی و ورزشی می باشد که بامجوز مراجع ذیصلاح برگزار می شود.

مدیرمجتمع سپس اظهار داشتندبرگزاری هر اردو باید هدفمند و با برنامه باشد،لذا توصیه میشود ریز برنامه هایی که باید در اردو اجرایی و عملیاتی شود مصوب و ضمن درج در دفترچه برنامه های اردوهای دانش آموزی(تنظیم شده توسط موسسه) مدارس حضرت امام حسین ع  در اردو اجرا گردد.

ایشان درادامه توصیه های لازم را به عوامل اردوهای دانش آموزی یادآور شدند.

تاکید مدیرموسسه بررعایت دقیق دستورالعمل ها در برگزاری اردوهای تابستانی  

به گزارش روابط عمومی موسسه نشست هماهنگی وبرنامه ریزی بازدیدها و اردوهای دانش آموزی درون شهری،درون استانی و برون استانی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

دراین نشست که رییس هیات مدیره ،مدیرعامل موسسه،مدیر امورمالی موسسه،مسئول اموربازدیدها و اردوها، مدیران،معاونین هماهنگی و پرورشی دبیرستانهای دوره اول ودوم حضورداشتند مدیر موسسه بر رعایت دقیق دستورالعمل ها در اردوها و بازدیدهای دانش آموزی تاکید کرد .

آقای باغستانی با اشاره به اشتیاق دانش آموزان و خانواده ها برای شرکت دراین اردوها افزود :  باتوجه به وقفه دوساله ای که در خصوص اعزام دانش آموزان به اردوهای برون استانی پیش آمده ، امسال این اردوها با ااستقبال قابل توجهی روبروست .

ایشان توجه به شرایط خاص ایاب وذهاب درفصل تابستان برضرورت  ایمن بودن وسایل نقلیه تاکید کرد و گفت : مرور شرج وظایف عوامل واهداف برگزاری اردوها یک ضرورت است .

وی از مدیران مدارس خواست اهداف برگزاری اردو،نحوه و ضابطه انتخاب دانش آموزان  و برنامه هایی که برای رسیدن به آن اهداف  پیش بینی شده است، همراه  با سایر اطلاعات خواسته شده اعم از هزینه ها،منابع تامین آن  ، امکانات پیش بینی شده برای برنامه های اردو،امکانات موجود در محل استقرار در اردو،اردوگاه،مشخصات عوامل اجرایی را  در دفتر برنامه اردوها و بازدیدها ثبت نمایند .

مدیر موسسه مجددا درپایان بررعایت دقیق مام مقررات و ضوابط مندرج در دستورالعمل برگزاری اردوهای دانش آموزی که با شماره ۹۳۷۷۰ مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ به ادارات کل آموزش وپرورش استانهااز سوی مقام عالی وزارت آموزش پرورش  ابلاغ شده است تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود با رعایت این مقررات تمامی  اردوهای دانش آموزی سالم و بدون هیج‌مشکلی برگزار شود‌.

 شورای هم اندیشی مسائل مالی مدارس حضرت امام حسین (ع)تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای هم اندیشی و برنامه ریزی مالی دبیرستانهای پسرانه ودخترانه دوره اول ودوم درمحل سالن کنفرانس دبیرستان  پسرانه اول  برگزار گردید.

دراین جلسه که آقای باغستانی رییس هیات مدیره، آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه و مدیران و معاونین هماهنگی دبیرستان های پسرانه ودخترانه دوره اول ودوم حضورداشتند پیرامون مسائل مالی ،هزینه ها، ضرورت صرفه جویی در امورمالی بحث و تبادل نظر بعمل آمد.

بازدید مدیران بانک سپه از موسسه امام حسین (ع)

به مناسبت تجلیل از مقام والای معلم جمعی از مدیران بانک سپه استان یزد درموسسه حضرت امام حسین علیه السلام حضور یافتند و با بازدید از قسمت های مختلف این موسسه از زحمات معلمان و مسئولان موسسه تجلیل کردند.

تاکید مدیر موسسه برضرورت تلاش همگانی برای هرچه بهتر برگزارشدن امتحانات/ امتحانات ناموس آموزش وپرورش است

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه هم اندیشی مدیران،معاونین و سایر عوامل دبیرستانهای دوره اول و دوره دوم  حضرت امام حسین ع در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزارگردید.

مدیرموسسه با اشاره به فرارسیدن فصل  امتحانات پایان ترم ، امتحانات را ناموس آموزش و پرورش دانست واز کلیه مدیران،معاونین و سایر عوامل مدارس خواست نهایت سعی و تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزاری امتحانات مبذول دارند .

آقای باغستانی با بیان اینکه باید سه گروه (والدین،دان آموزان، دبیران و خود مدرسه)را آماده کنیم ،اظهارداشتند  با ارسال پیامهای انگیزشی برای دانش آموزان و تشکیل جلسات توجیهی ویژه والدین و عوامل مدرسه میتوان این امررا تحقق بخشید.

در ادامه آقای زرگر کلیه ی توصیه ها و تذکرات آیین نامه ای امتحانات مربوط به قبل،حین و بعد از امتحانات را برای حاضرین تشریح کرد.

نفرات برتر آزمون طلایی پایه هشتم دبیرستان پسرانه دوره دوم

آئین تجلیل و تکریم معلمان مدارس حضرت امام حسین (ع) با عنوان "جشن زمزمه محبت" برگزارشد

دراین مراسم  مدیر موسسه حضرت امام حسین علیه السلام با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم ازمعلمین به عنوان پرچمداران فکر و اندیشه یاد کرد و گفت : تجلیل از مقام معلم ، ارج نهادن به جایگاه والا و متعالی علم ودانش است .

حاج آقای باغستانی از حضوری برگزارشدن آئین جشن زمزمه محبت اظهار خرسندی کرد و گفت : بخاطر ویروس منحوس کرونا دوسال این مراسم به صورت مجازی برگزارشد و به حمد الله امسال شاهد شکل گیری این جمع با عظمت هستیم که جلوگاهی از الگوه های رفتاری متعالی و نیکوست.

اجرای برنامه های شاد از جمله سرود خوانی هنرمند کشوری "حجت اشرف زاده ، شعر خوانی یک معلم ، اجرای دکلمه یکی از دختران دبستانی ، کلیپ های متعدد تصویری از جمله یاد یاران سفرکرده ، تجلیل یک دانش آموز از مقام معلم و... از دیگر قسمت های این جشن بود .

دراین آئین معلم پیشکسوت ناصر طیب پور به عنوان معلم شاخص و برتر مجموعه معرفی و ازخدمات والای ایشان به صورت ویژه قدردانی شد.

همچنین با اهدای هدایائی از  افزون بر 350 نفر از معلمان و کادر اجرائی مدارس 6گانه حضرت امام حسین علیه السلام تقدیر و تجلیل به عمل آمد .

برگزاری قرعه کشی سفر به مشهد الرضا (ع) که همه ساله با مشارکت مالی خیرین اجرا می شود برگزار شد و 12 نفر از همکاران فرهنگی به قید قرعه برای این سفر پرفیض انتخاب شدند .

اضافه می نماید این آئین که در سالن همایش های هلال احمر استان برگزار شد  جمعی از مدیران استانی ، معاونین وروسای ادارات داخلی  اداره کل آموزش و پرورش ، رئیس شورای اسلامی شهر و کارشناسان نواحی یک و دو آموزش وپرورش نیز حضور داشتند .

گفتنی است درحاشیه این جشن نمایشگاهی از آتار هنری دانش آموزان مدارس نیز برپا شده بود .

تصاویر آیتم های مختلف این جشن را در لینک های زیر ببینید

گزارش تصویری : شور حضور همکاران درجشن زمزمه محبت (قسمت اول )

گزارش تصویری : شور حضور همکاران درجشن زمزمه محبت (قسمت دن وم )

گزارش تصویری : تقدیر وتجلیل از آموزگاران دبستان دخترانه در جشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : تقدیر و تجلیل از آموزگاران دبستان پسرانه در جشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : تقدیر و تجلیل از دبیران دبیرستان دخترانه دوره اول درجشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : تقدیر و تجلیل از دبیران دبیرستان دخترانه دوره دوم درجشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : تقدیر وتجلیل از دبیران دبیرستان پسرانه دوره اول در جشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : تقدیر وتجلیل از دبیران دبیرستان پسرانه دوره دوم در جشن زمزمه محبت

گزارش تصویری :تقدیر و تجلیل از معلم شاخص جناب آقای طیب پور در جشن زمزمه محبت

گزارش تصویری : قرعه کشی سفر زیارتی مشهد مقدس در جشن زمزمه محبت

صبحگاه سپاس معلم در دبیرستان دخترانه دوره اول

مدیر موسسه : روز تجلیل از معلمین روز عظمت بخشیدن به فکر واندیشه است

آخرین نشست هماهنگی کمیته های برگزارکننده "جشن زمزمه محبت " آئین ویژه تجلیل از مقام معلم درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

درابتدای این نشست مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام برگزاری این آئین را جلوگاهی از الگوه های رفتاری متعالی برای همگان دانست وافزود : روز تجلیل از معلمین روز عظمت بخشیدن به فکر واندیشه وسراغازی برای یک حرکت نو است.

حاج آقا باغستانی برگزاری آئین جشن زمزمه محبت را نمود ارج نهادن به جایگاه علم و معلم دانست و گفت : اجتماع معلمین محل بروز و ظهور عشق ، مهربانی ومحبت است.

درادامه مسئولان کمیته های برنامه ریزی ، پشتیبانی ، دعوت ، تزئینات و استقبال هریک گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای برگزاری "جشن زمزمه محبت " آئین ویژه بزرگداشت مقام معلم درمدارس حضرت امام حسین را ارائه کردند .

گفتنی است این آئین عصر روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه از ساعت 17 در سالن هلال احمر استان یزد برگزار می شود.

آئین تکریم وتعظیم مقام معلم درمدارس امام حسین(ع) 20 اردیبهشت برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی موسسه ، ویژه برنامه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام برای تکریم و نکوهداشت مقام معلم با عنوان " زمرمه محبت " سه شنبه 20 اردیبهشت برگزار می شود .

براساس این گزارش جشن زمزمه محبت امسال از ساعت 17 روز سه شنبه در سالن هلال احمر استان آغاز می شود و برنامه های همچون سخنرانی مدیر موسسه ، کلیپ یاد یاران ، سرود دانش آموزی و تقدیر از معلمان از آیتم های این جشن است .

همچنین حجت اشرف زاده هنرمند و خواننده کشوری به عنوان میهمان ویژه این جشن به اجرای برنامه خواهد پرداخت .

دراین مراسم از افزون بر350 نفر از فرهنگیان ومعلمان مجموعه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل خواهد شد .

این آئین با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا و پذیرائی به پایان می رسد .

زمان مصاحیه علمی دانش آموزان ورودی دبیرستان ها ی امام حسین (ع)  اعلام شد

به گزارش روابط عمومی موسسه، زمان مصاحبه علمی دانش آموزان پایه هفتم و سنجش علمی پایه دهم دبیرستان های دوره اول ودوم حضرت امام حسین علیه السلام  اعلام شد .

بنا براین گزارش، مصاحبه علمی و سنجش دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در دبیرستان های دوره اول ودوم حضرت امام حسین علیه السلام در روز جمعه 23 اردیبهشت ماه برگزار می گردد .

دانش آموزان داوطلب که قبلا برای شرکت دراین سنجش ثبت نام نموده اند می بایست از روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه برای برای دریافت کارت ورود به جلسه  به  درگاه اینترنتی www.imhyazd.com مراجعه نمایند.

تلاش کارگروه های ستاد جشن زمزمه محبت برای برگزاری هرچه با شکوهتر ویژه برنامه بزرگداشت مقام معلم درمدارس امام حسین (ع)

مراسم احیای شب بیست وسوم رمضان در موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع )برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی وآموزشی حضرت امام حسین علیه السلام ، سومین مراسم احیای شب های پرفضیلت قدر ویژه دبیران،همکاران اجرایی،دانش آموزان و اولیای آنان در محل سالن فرهنگی،دینی و ورزشی حاج مرتضی شیرینی ساز برگزار گردید.

دراین مراسم حجه الاسلام معزالدینی پیرامون شب قدر و فضیلت های آن به نفضیل سخن گفت و حاضران با قرائت دعای جوشن کبیر ، اقامه نماز قضای روزانه ، قرآن برسرگذاشتن ، مداحی ، مرثیه سرائی و سینه زنی  به شب زنده داری پرداختند .

تقویم مناسبت های اردیبهشت ماه

به همت روابط عمومی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام تقویم مناسبت های اردیبهشت ماه مدارس منتشر شد .

دراین تقویم با مرور مناسبت های پیش رو ، نوع فعالیت مورد انتظار از مدارس در خصوص آن مناسبت ذکرشده است .

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در مدارس حضرت امام حسین (ع) برگزار شد

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی حضرت امام حسین (ع) همزمان با دومین شب از شب های پر فضیلت قدر ، آیین احیا و قران بر سرگرفتن با حضور دبیران،همکاران اجرایی،دانش آموزان و اولیای آنان در محل سالن فرهنگی،دینی و ورزشی حاج مرتضی شیرینی ساز برگزار گردید.

قرائت دعای پرفیض جوش کبیر،خواندن نماز قضا،سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای معزالدینی(با موضوع حضرت علیه السلام و رشادتهای این بزرگ مرد تاریخ)،مراسم قرآن برسرگرفتن و عزاداری و مرثیه سرائی به مناسبت شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام از برنامه های این مراسم بود.

این مراسم در شب بیست و سوم نیز از ساعت 22:30 آغاز و تا ساعت 1 بامداد ادامه دارد .

برگزاری آئین احیای شب قدر در مدارس حضرت امام حسین( ع)

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی وآموزشی حضرت امام حسین ع ،مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با حضور دبیران،همکاران اجرایی،دانش آموزان واولیای آنان در محل سالن فرهنگی،دینی و ورزشی حاج مرتضی شیرینی ساز برگزار گردید.

این مراسم معنوی و باشکوه با محوریت برنامه های (دعای پرفیض جوش کبیر،خواندن نماز قضا،سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای معزالدینی،مراسم قرآن سرگذاشتن و درپایان سینه زنی) برنامه ریزی و اجرا گردید.

دراین آئین حجه الاسلام معزالدینی پیرامون احیاء داشتن در گروهای مختلف واثر بخش بودن احیاء در هر گروه و صنفی سخنرانی کرد.

لازم به ذکر است این مراسم معنوی برای اولین سال  توسط موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین ع وباهمت خیر بزرگوار جناب آقای حاج جواد شیرینی سازو همکاری وهمیاری مدارس امام حسین ع برگزار شد.

این مراسم از ساعت ۲۲و۳۰ دقیقه آغاز و تا ساعت ۱و۳۰ بامداد ادامه داشت .

گفتنی است این آیین در شب 21 و23 ماه مبارک رمشان نیز برگزار می شود.

منابع آزمون ورودی پایه ی دهم اعلام شد

معاون آموزشی موسسه حضرت امام حسین علیه السلام منابع آزمون ورودی پایه دهم را اعلام کرد .

آقای سرتیپ زاده گفت : سوالات  آزمون ورودی دبیرستان حضرت امام حسین علیه السلام از سه درس ریاضی ، علوم و فارسی پایه نهم خواهد بود .

ایشان اضافه کرد:  سوالات این آزمون ازکتاب ریاضی تا پایان  صفحه 129 ، علوم تا پایان صفحه 150 و فارسی تا پایان صفحه 122 طرح خواهد شد .

مراسم احیای شب های قدر درموسسه امام حسین (ع) برگزارمی شود

آئین معنوی احیای شب های قدر و عزاداری سالروز شهادت امام علی (ع) در موسسه آموزشی ، فرهنگی حضرت امام حسین (ع) برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی موسسه ، این مراسم در سالن فرهنگی، دینی مرحوم حاج مرتضی شیرینی ساز (دبیرستان پسرانه دوره دوم ) از ساعت 22:30 آغاز و تا ساعت 1 بامداد ادامه خواهد داشت .

بنا براین گزارش این آئین با قرائت دعای پر فیض جوشن کبیر از ساعت 22:30 آغاز و با اقامه نماز قضا ادامه می یابد .

قرائت دعای مجیر درساعت 23:30 ، سخنرانی ، مرثیه خوانی و عزاداری از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود .

آئین قران بر سرگذاشتن از ساعت 00:15 شروع و با قرائت زیارت عاشورا تا ساعت 1 بامداد ادامه خواهد داشت

موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام از همه دبیران، دانش آموزان و خانواده محترم آنان دعوت نموده است دراین مراسم شرکت فرمایند .

شورای دبیرستان های دوره اول و دوم برگزار گردید

شورای هم اندیشی مدیران و معاونین مدارس حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه دوره اول برگزار گردید .

ارائه گزارش کارگروه های آموزشی و پرورشی دبیرستان ها و مرورمصوبات آنها ، برنامه ها آموزشی تابستانی برای پایه های مختلف هفتم تا دوازدهم ، برگزاری اردو ها و کلاس های طرح اوقات فراغت ، برگزاری جشنواره آئینی درمحرم ، برگزاری آزمون پایه های ورودی و برگزاری مرحله دوم آزمون طلائی از جمله مباحث این نشست بود.

مدارس حضرت امام حسین(ع) صاحب نشریه شدند

معاون فرهنگی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام از انتشار اولین نشریه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به صورت مکتوب و الکترونیکی در سال 1401 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی موسسه "سید مصطفی سجادی"  افزود : اولین شماره این نشریه که بیشتر ویژه نامه نوروزی مدارس است در 31 صفحه چاپ و بارگذاری شده است .

ایشان با یادآوری اثرات نشریات مکتوب و الکترونیکی و ماندگاری آنها در طول زمان گفت : هدف این است که مجموعه فعالیت ها وبرنامه های مدارس حضرت  امام حسین علیه السلام به صورت مجلد آماده شود تا در سنوات آتی به عنوان یک مرجع در دسترس آیندگان باشد .

وی با ذکر این نکته که فعلا این نشریه به صورت فصلنامه منتشر می شود  اظهار امیدواری کرد در آینده بتوانیم مدت زمان نشر آن را کاهش داده و به صورت ماهانه منتشر کنیم .

سجادی از تمامی همکاران گرامی ، دبیران ارجمند ، دانش آموزان هنرمند و خانواده های همیشه همراه خواست با ارائه نقطه نظرات ، پیشنهادات و آثار و نوشته های خود ، همچون همیشه درانتشار این نشریه نیز یاریگر موسسه باشند .

برای دسترسی به نسخه الکترونیکی اینجا کلیک کنید

معرفی معاون آموزشی موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع)

آئین تکریم ومعارفه معاون آموزشی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با حضور مدیران ستادی موسسه و مدیران مدارس حضرت امام حسین علیه السلام درسالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزارشد.

دراین مراسم مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع) با یادآوری گستره مدارس و ضرورت تحقق اهداف آموزشی و پرورشی بر تداوم برنامه های متعالی درحوزه آموزشی به صورت پویا و فعال بر وفق برنامه های سالانه و اجرائی تاکید کرد .

حاج آقا باغستانی با برشمردن اولویت های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی گفت : تحقق مدرسه کیفی با مد نظر قراردادن انتظارات مردم در راس اولویت های آموزشی است.

ایشان درادامه آقای رضا سرتیپ زاده را به عنوان معاون آموزشی موسسه حضرت امام حسین علیه السلام معرفی و از زحمات معاون پیشین سرکارخانم سید ابراهیمی قدردانی کرد .

اعلام برنامه های ماه رمضان درمدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست مشترک معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

در این نشست مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام از ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی مناسب برای خودسازی ، تزکیه نفس و هم نشینی با کلام وحی یادکرد و بر فضای سازی مناسب و اجرای برنامه های مرتبط با ماه میهمانی خداوند در مجموعه مدارس حضرت امام حسین (ع) تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه حاج آقای باغستانی هم نشینی دانش آموزان با قرآن کریم را درزمره برنامه های آغازین هر روز مدارس برشمرد و گفت : صبحگاه قرآنی ، جزخوانی قرآن و طرح ختم روزانه قرآن درمنزل که با مشارکت دانش آموزان و اولیای محترم آنان قرائت  می گردد از جمله برنامه های قرآنی است که برای دانش آموزان دبیرستانهای دوره اول و دوم پیش بینی شده است .

ایشان به قرائت روزانه سوره های کوچک جزء آخر قران به ویژه سوره قدر توسط دانش آموزان دبستانی اشاره کرد و افزود : طرح انس با قرآن با انتخاب آیات و سوره های منتخب در دبستان ها نیز اجرا می گردد.

وی برنامه ریزی برای برگزاری مراسم جشن تکلیف دانش آموزان مکلف همزمان با میلاد حضرت امام حسن علیه السلام ، تجلیل از روزه اولی ها درمدارس ابتدائی و برگزاری مراسم شب زنده داری شب های قدر را از دیگر برنامه های ماه مبارک دراین مجتمع برشمرد و خاطرنشان کرد : فضاسازی محیطی ، ذکر روزانه احکام ، بیان  نکات کلیدی هر جزء از قرآن و توصیه های بهداشتی از دیگر برنامه های تدارک شده دراین ایام است .

تاکید بر تشکیل منظم کارگروههای پرورشی ، برگزاری کارگاه های طرح آداب معاشرت ، پنجره های نیک زیستن ، برنامه ریزی برای برگزاری اردوهای تربیتی درون وبرون استانی برای دانش آموزان ، لزوم مستند سازی مراسم وجشن ها ، برنامه ریزی برای حضور مشاور مذهبی درمدرسه و نهائی شدن طرح اوقات فراغت دبستان ها از دیگر مباحث این نشست بود.

تقویم اجرائی مناسبت های فروردین ماه در مدارس حضرت امام حسین (ع)منتشرشد

در تقویم مناسبت های فروردین ماه 5 روز به نام های روز جمهوری اسلامی (12 فروردین ) ، روز طبیعت (13 فروردین ) ، روز ملی فناوری هسته ای (20 فروردین ) ، روز دندان پزشک (23 فروردین ) و روز ارتش (29 فروردین )نام گذاری شده است .

وفات حضرت خدیجه کبری (س) در دهم رمضان ، میلاد سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام در 15 رمضان و آغاز شب های قدر همزمان با آخرین روزماه فروردین ازدیگر مناسبت های این ماه می باشد .

مدارس حضرت امام حسین علیه السلام با هدف گرامیداشت و آشنائی دانش آموزان برنامه هایی را برای هر مناسبت در دستورکار دارند .

اعلام نفرات برتر مرحله اول آزمون طلایی دبیرستان پسرانه دوره اول

نفرات برتر پایه نهم

نفرات برتر پایه هشتم

نفرات برتر پایه هفتم

آزمون های فرامدرسه ای دبیرستان های حضرت امام حسین ع برگزار شد

آزمون فرامدرسه ای قلم چی و گاج ویژه دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های تجربی،ریاضی و انسانی دبیرستان های دوره دوم حضرت امام حسین (ع ) صبح دیروز با رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

در این آزمون ها دانش آموزان رشته دهم تجربی ،ریاضی وانسانی به ترتیب به ۱۲۰ ، ۱۱۰ و ۱۱۵ سوال در مدت ۱۳۵ ، ۱۳۰ و ۱۲۰ دقیقه و دانش آموزان ۱۱ رشته  تجربی،ریاضی وانسانی، به ترتیب به ۱۴۰ ، ۰۱۳۰ و ۱۶۰ سوال در مدت ۱۵۵ ، ۱۵۰ و ۱۶۵ دقیقه و دانش آموزان ۱۲ تجربی ،ریاضی و انسانی به ترتیب به ۲۳۰ ، ۲۰۰ و ۲۵۰ سوال در مدت ۲۲۵ ، ۲۲۰ و ۲۱۰ دقیقه پاسخ دادند.

آزمون های فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار درسراسر کشور برگزار می گردد.

تاکید مدیر مجتمع بر حاکمیت دانش ، بینش و رفتار سیستمی در مدارس امام حسین علیه السلام

به گزارش روابط عمومی موسسه جلسه شورای هم اندیشی مدیران و معاونین هماهنگی مدارس حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار شد.

در این نشست مدیر مجتمع به تبیین و تشریح ویژگی های تفکر سیستمی پرداخت و درمورد ، دانش ، نگرش و رفتار سیستمی مطالبی را بیان کرد و برضرورت تقویت این تفکر درمجموعه های اداری و آموزشی مدارس امام حسین علیه السلام تاکید نمود.

ایشان یادآورشد فرهنگی که مبتنی بر فکر باشد نیازمند کار جبرانی نیست و نقش تک ، تک افراد در مجموعه به خوبی تعریف و تبیین شده است .

وی مدرسه پاسخگو را همان مدرسه سیستمی دانست و با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای مدرسه افزود: اعضای شورای مدرسه ای موفق است که آمادگی کامل مقابله با هر روند ، چالش و سوالی را داشته باشد .

مدیر مجتمع درادامه به اهم برنامه های پیش رو درنیمسال دوم تحصیلی اشاره کرد و پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم ، فرصت های نوروزی ، برگزاری آزمون های ورودی ، برگزاری جشن سپاس ، برنامه گرامیداشت مقام معلم ، تنظیم پرونده درسی سال آتی مدارس ، برگزاری امتحانات پایان سال و کنکور سراسری و برنامه ریزی برای فرصت تابستانی از مهمترین برنامه های پیش روی مدارس دانست .

وی ازمدیران مدارس خواست در تدوین برنامه ها به اهداف راهبردها و نحوه ارزیابی توجه داشته باشند و هر برنامه های که ارائه می کنند دارای هدف ، برنامه راهبردی و شاخص ارزیابی باشد.

در ادامه آقای مطلب نژاد مدیر عامل مجتمع وظیفه مدارس را ارتقای توانمندی فرد فرد دانش آموزان ذکرکرد و افزود: دفتر مرکزی مجتمع نیز تلاش می کند دغدغه های مدیران و معاونین در تامین و هزینه کرد مسائل مالی را کاهش دهد تا مدیران و معاونین بیشتر به مسائل آموزشی و پرورشی بپردازند .

ایشان با تایید سخنان مدیر مجتمع درمورد تفکر و دانش سیستمی خاطرنشان کرد : اگر سیستمی کار بکنیم واقعاً موفق خواهیم بود همچنان که تا کنون انجام داده ایم . امیدواریم در یکی دو سال آینده یک مجموعه هوشمندی را داشته باشیم.

وی درادامه با تشریح آخرین وضعیت مالی و اداری موسسه درمورد ضرورت هماهنگی مدارس در انجام امورمالی ، اداری و اموال مسائلی را مطرح کرد.

هم اندیشی درمورد برنامه ای آتی مدارس از دیگر مباحث این نشست بود .

کارگاه پنجره های نیک زیستن با موضوع "مدیریت خشم" برگزار شد

سومین کارگاه پنجره های نیک زیستن ، با حضور مدیران، معاونین و تعداد محدودی از دانش آموزان بصورت مجازی در محل سالن شادروان متوسلیان دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) در این کارگاه آقای باغستانی مشاور و مدیر مجتمع،آقای جانب اللهی مشاور و رییس مرکز مشاوره و روانشناختی آموزش و پرورش استان و خانم دکتر اثنی عشری مشاور و استاد دانشگاه به بررسی  مدیریت خشم، ضرورت مدیریت هیجان ها، مزایای خشم و ... پرداختند.

مدیر مجتمع با اشاره به ضرورت مدیریت هیجان ها(عدم مدیریت هیجان ها مثل خشم می تواند روابط اجتماعی و خانوادگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد) اظهار داشتتند: مهارت مدیریت خشم به ما کمک میکندتا بتوانیم هیجان های منفی خود را شناسایی و کنترل نماییم.نه اینکه هیجان ها بر ما حاکم شده و رفتار ما را رقم بزنند.

ایشان درادامه ضمن بیان مزایای خشم (سلامت ذهن،کاهش ناکامی،ثبات هیجانی،عملکرد بهتر،تعامل با دیگران،خودکارآمدی،شادکامی،توانمندی) در مورد انواع هیجانات مثبت(اضطراب،خشم،ترس،ناامیدی،شرم) و هیجانات منفی(عشق،شادی،امیدواری،لذت،افتخار) شخن گفتند.

وی خاطرنشان کرد بین خشم و پرخاشگری یک تفاوتی وجود دارد،خشم یک هیجان قابل قبول است ولی پرخاشگری یک رفتار غیر قابل قبول،خشم همواره به رفتار پرخاشگرانه نمی انجامد و در اصل این ما هستیم که تصمیم می گیریم باتوجه به شرایط چگونه رفتار کنیم.

درادامه این کارگاه فرایند شکل گیری خشم تشریح و موقعیت های ایجاد کننده خشم ، علائم جسمانی ، رفتاری ،  هیجانی و شناختی بروز خشم نیز مورد بررسی قرار گرفت .

مزایای مدیریت  هیجانها ، ابراز خشم به شیوه سازگارانه، رفتار جرات مندانه، تغییرخودگویه های منفی و مثبت، تعیین سطح خشم و درد سرهای خشم از دیگر مباحث این نشست بود .

چهل و دومین گفتگوی ارتقاء شایستگی های تحصیلی

جلسه هماهنگی معاونین فن آوری مدارس امام حسین (ع) برگزارشد

جلسه هماهنگی معاونین فن آوری مدارس ۶ گانه حضرت امام حسین(ع)در اتاق کنفرانس دبیرستان پسرانه دوره اول برگزار شد؛دراین جلسه پیرامون نحوه ثبت اطلاعات دانش آموزان ورودی مدارس حضرت امام حسین(ع) بحث وتبادل نظر گردید.

تقویم اجرائی مناسبت های اسفند ماه در مجتمع امام حسین (ع) یزد

با فرارسیدن ماه اسفند تقویم اجرائی مناسبتی اسفند ماه مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام نیز منتشر شد .

دراین تقویم با یادآوری مناسبت های ملی و مذهبی  ماه اسفند و ماه های قمری مصادف با آن (رجب و شعبان ) نوع فعالیت های پیشنهادی برای هر مناسبت نیز مشخص گردیده است .

سالروز مبعث حضرت رسول (ص) ، اعیاد شعبانیه ، هفتم سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی به دست شهیدان رجائی و باهنر ، روز درختکاری ، روز جوان ، روز ملی شدن صنعت نفت و سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) از جمله مناسبت های اسفندماه است .

پیش ثبت نام مدارس حضرت امام حسین(ع) یزد

ولادت باسعادت امام علی علیه السلام و روز پدر مبارک باد

تشریح چگونگی تداوم کلاس ها در هفته چهارم بهمن ماه توسط مدیران مدارس امام حسین (ع)

به دنبال تصمیم ستاد کرونا و تاکید آموزش و پرورش مبنی بر حضوری شدن کلاس های درس از 23 بهمن ماه، مدیران مدارس حضرت اامام حسین علیه السلام با انتشار ویدئوهای جداگانه آخرین وضعیت مدارس خود را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع در دو روز گذشته علاوه بر تمهید مقدمات لازم برای ابلاغ و تبیین این دستورالعمل به معلمان ، دانش آموزان و خانواده ها ، اقدامات موثری از سوی مدارس شش گانه حضرت امام حسین علیه السلام انجام شده است  .

ارتباط تلفنی با دبیران ، آموزگاران و سایر پرسنل ، تنظیم و ابلاغ برنامه درسی ، اطلاع رسانی درکانال ها و گروه های مجازی به دانش آموزان و خانواده ها ، بررسی سخت افزاری و نرم افزاری کلاس ها برای ایجاد ارتباط با دانش آموزان غیر حضوری و آماده سازی کلاس ها از نظر بهداشتی ، نظافتی و رعایت پروتکل ها از دیگر اقداماتی است که دراین راستا صورت گرفته است .

تبیین شرایط فعالیت مدارس در هفته سوم بهمن

شورای پرسنل حوزه ستادی برگزار شد

شورای هم اندیشی حوزه ستادی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) صبح امروز با حضور مسوولین و پرسنل موسسه در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین (ع ) دوره دوم برگزار شد.

در این جلسه مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع) به شرح ویژگی های افراد تاب آور پرداخت و عمل آگاهانه و هوشیارانه ، شناخت احساسات و هیجانات، برخورداری از احساس ارزشمندی ، پذیرش موانع به عنوان بخشی از زندگی ، برخورداری از منبع کنترل درونی را ازجمله ویژگی های افراد تاب آور برشمرد .

آقای باغستانی افزود: افراد تاب آور دارای مهارت حل مسئله می باشند و از ارتباطات محکم اجتماعی و یا به عبارتی کفایت اجتماعی برخوردارند و دارای روحیه کمک طلبی و همدلی می باشند و درکل افرادی خوش بین هستند.

وی با ارائه توصیه های لازم از کارکنان حوزه ستادی خواست با تکمیل فرم سنجش تاب آوری میزان تاب آوری خود را بسنجند .

در ادامه آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه نیز گزارشی از مسائل مالی ، اداری و رفاهی از جمله چک های صیادی،چک های برگشتی، مانده چک های وصول نشده،آمار ثبت نام از پذیرش پایه پیش دبستانی های دخترانه و پسرانه،عضویت پرسنل در صندوق رفاه کارکنان و میزان وام های پرداختی،کنترل اموال مدارس با دفاتر اموال مربوطه،جذب کمک های خیری، طرح یاریگران،پیگیری گزینش دبیران و پرسنل اداری،تخفیف شهریه ها و.... را ارائه نمود.

روابط عمومی موسسه

پایان امتحانات نوبت اول و آغاز نیم سال دوم در دبیرستان های حضرت امام حسین (ع)

با پایان یافتن امتحانات نوبت اول ، نیم سال دوم سال تحصیلی در دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام آغازشد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ، دانش آموزان دبیرستان های حضرت امام حسین علیه السلام با پشت سرگذاشتن ایام امتحانات حضوری نوبت اول که بعد از دوسال وقفه بخاطر کوید ۱۹ بصورت آنلاین برگزار می شد، نیم سال اول را با موفقیت پشت سرگذاشتند.

این دانش آموزان در امتحانات حضوری که بصورت  سووالات تستی چهار گزینه ای وتشریحی طراحی شده بود شرکت و به سووالات امتحانی پاسخ دادند.

امتحانات حضوری دبیرستانهای حضرت امام حسین (ع) از دوم دی ماه ۱۴۰۰ آغاز و در روز شنبه ۲۵ دی ماه به کار خود پایان داد.

با پایان یافت این امتحانات نیم سال دوم سال تحصیلی 1401-1400 آغاز شد .

اعلام سیاست های کلی مدارس امام حسین (ع) درنیمسال دوم

مدیر موسسه خیریه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با یادآوری این نکته که مدارس حضرت امام حسین علیه السلام معتقد به کنترل درونی هستند و نه کنترل بیرونی ، برخی از سیاست های کلی مدارس را درنیمسال دوم بیان کرد .

آقای باغستانی به تغییر رفتار و تغییر نگرش در راستای اهداف 5 گانه مدارس کیفی اشاره کرد و گفت : "در سرلوحه این اهداف تعلق و عشق قرار دارد "

ایشان کسب "قدرت" به معنای لیاقت را به عنوان هدف دوم ذکرکرد و افزود: منظور از قدرت ، قدرتی است که خروجی آن پیشرفت و احساس لیاقت باشد .

وی آزادی و انتخاب درست و اصولی را از دیگر اهداف این مدارس برشمرد و خاطرنشان کرد : بازی و تفریح درقالب ورزش ، اردو ، جشنواره ها و مسابقات ورزشی به عنوان یکی از این اهداف مد نظر است و درنهایت بقا و زنده ماندن به عنوان پنجمین هدف ما خواهد بود.

محمدرضا باغستانی افزود : رسالت ما آگاهی بخشی و دانش افزایی به جامعه هدف است و باید شناخت از جامعه هدف و تلاش درهر مقطع ، پایه ، رشته ، کلاس و هرفرد بر این اساس صورت گیرد .

ایشان درپایان با یادآوری نقش نیمسال دوم هر سال در موفقیت دانش آموزان و مدرسه بر ضرورت آگاهی داشتن ، آگاهی دادن و توجه به این مهم تاکید کرد.

هم اکنون افزون بر 2 هزار دانش آموز در 6 آموزشگاه این موسسه و در 78 کلاس به تحصیل اشتغال دارند .

شورای مشاوران دبیرستان های دخترانه برگزارشد.

درابتدای این نشست که با حضور مدیران مدارس برگزارشد مشاورین ارزیابی خود را از معاونین آموزشی ارائه کردند.

درادامه هریک از مشاورین مدارس گزارشی از برنامه های عملکردی خود را درسه ماهه اول سال تحصیلی مرور نموده و برنامه های اولویت دار خود را درنیم سال دوم بیان کردند.

راه اندازی سایت جدید موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع)یزد

سایت جدید موسسه خیریه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام یزد راه اندازی شد .

به گفته معاون فرهنگی موسسه این سایت دارای قسمت های مختلفی همچون اخبار ، گالری تصاویر ، جشنواره ها ، افتخارات و...است .

آقای سجادی افزود : تمامی مدارس شش گانه موسسه دراین سایت دارای صفحه ای جداگانه هستند که در آن علاوه بر اخبار و اطلاعیه ها ، گالری تصاویر ،جشنواره ها و افتخارات ، تمامی معلمین و کادر آموزشی نیز معرفی شده اند .

ایشان از معرفی قسمت ها و معاونت های مختلف موسسه در این سایت همراه با آدرس و شماره تلفن ها ی ارتباطی خبرداد و گفت :داوطلبان همکاری با این موسسه نیز می توانند دربخش همکاری ،  رزومه و درخواست خود را ارائه کنند .

وی افزود : این سایت با نشانی https://imhyazd.com از امروز سه شنبه 14 دیماه دردسترس همشهریان گرامی به ویژه  دانش آموزان ، دبیران ، والدین و ... قرار دارد .

شورای مدارس حضرت امام حسین (ع ) برگزارشد.

شورای هم اندیشی،توجیهی مدیران و معاونین  دبیرستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین ع دوره اول برگزار گردید.

درابتدای این نشست که به صورت حضوری در سالن اجتماعات موسسه برگزار شد.هریک ازمعاونین، پنج دستاورد از فعالیت های برتر خود را با میزان تاثیرگذاری آن ، سه مورد از فعالیت های اولویت دارکه موفق به انجام آن نشده اند و همچنین پنج برنامه اولویت دار فصل زمستان خود را ارائه کردند.

درادامه مدیرموسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام به برگزاری قانونمند امتحانات اشاره کرد وگفت : بحمدالله امتحانات نوبت اول تاکنون به خوبی برگزار شده و امیدواریم مابقی آن نیز در شرایط کاملا آرام و بدون دغدغه برگزار شود.

اقای باغستانی ضرورت برگزاری اردوی درون استانی ، دبیران و دانش آموزان را یادآوری نمود و گفت :باتمهید مقدمات ، مجوزهای لازم را دراین زمینه از آموزش و پرورش اخذ نمائید .

ایشان به برگزاری شبی در مدرسه اشاره کرد و افزود :البته این موضوع باید داوطلبانه و با تعداد کم و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.

وی بر اجرای طرح کشوری لاله های روشن ، برگزاری جشنواره ورزشی ، برپائی بازارچه کسب و کار خصوصا دردبیرستان پسرانه ، برگزاری جشنواره خوارزمی ، برگزاری جشن سپاس و جشن تکلیف تاکید کرد و افزود  :کارگاه آموزش والدین ، پنجره های نیک زیستن و میز گفتگو نیز همچنان تداوم داشته باشد.

اجرای انبارگردانی تا پایان سال ، ساماندهی امتحانات داخلی و کلاسی تا پایان اسفند، . برنامه ریزی برای برگزاری آزمون های هفتگی و فرامدرسه ای بصورت حضوری، تحلیل آزمون هفتگی و نمرات آن ، دقت در هدایت تحصیلی، تحقق برنامه های سه ماهه، رفع نواقص و تکمیل پرونده های تحصیلی دانش آموزان ، برگزاری به موقع آزمون جامع و تاکید بر برنامه ریزی برای تعطیلات نوروزی دانش آموزان از دیگر مباحث این نشست بود.

بررسی اهمیت امتحانات در شورای مدارس امام حسین (ع)

شورای هم اندیشی،توجیهی مدیران و معاونین دبیرستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام دوره اول و دوره دوم با بررسی نقش و اهمیت برگزاری امتحانات برگزار گردید.

در این نشست مجازی مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام امتجانات را از جمله فعالیت های کلیدی آموزش و پرورش خواند که سالم برگزار شدن آن موجب عزت دستگاه است

آقای باغستانی افزود:اگر امتحانات طبق ضوابط، مقررات،آیین نامه های امتحانی مصوب شورایعالی آموزش و پرورش و شیوه نامه های اداره کل سنجش وزارت آموزش پرورش برگزار گردد ،هم دانش آموزان خوب درس می خوانند و هم والدین آنان اظهار رضایت می کنند وقتی می بینند امتحانات طبق مقررات ودر کمال آرامش و آسایش برگزار می شود.

وی ادامه داد :"خوب برگزار شدن امتحانات باعث رضایت مندی دبیران نیز می شود و می بینند زحماتشان به هدر نمی رود."

ایشان طراحان سوال را به رعایت استاندارد ها، توصیه کرد و افزود :طراحی وتایپ سوالات با رعایت محرمانه بودن با دقت و وسواس لازم انجام شود و مدیران و معاونین نیز نهایت سعی خود را برای تکثیر ، رعایت مقرارات قرنطینه ، و برگزاری امتحان معمول دارند.

تشریح مقررات برگزاری امتحان از طراحی ، تکتیر ، مهر و موم پاکت ها ، و نگهداری سوال تا برگزاری امتحان ، شرایط حوزه امتحانی ، نحوه نظارت ها تا  تحویل اوراق امتحانی به دبیر مربوطه برای تصحیح از دیگر مباحث این نشست بود.

شورای مدارس حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

شورای هم اندیشی مدیران و معاونین  مدارس 6 گانه حضرت امام حسین (ع) با موضوع چگونه تاب آور باشیم در سه نوبت جداگانه برای هر مقطع برگزار شد.

دراین جلسات مدیر موسسه حضرت امام حسین علیه السلام "تاب آوری" را قابلیت انطباق انسان در مواجهه با فشارها و غلبه یافتن و حتی تقویت شدن با آن تجارب دانست و ویژگی های افراد تاب آور را برشمرد .

آقای باغستانی عمل آگاهانه و هشیارانه را از جمله این ویژگی ها برشمرد و گفت : "این افراد نسبت به موقعیت ها آگاه و هشیارند،احساسات و هیجانات خودرا می شناسند،بنابر این از علت احساسات باخبرند، هیجانات را به شیوه سالم مدیریت می کنند،احساسات و رفتارهای اطرافیان رادرک می کنند."

ایشان از احساس ارزشمندی به عنوان دومین ویژگی افراد تاب آور یاد کرد و افزود : " این افراد خود را به عنوان فردی ارزشمند پذیرفته اند و برای خود و توانائی هایشان احترام قائلند و خود را بی قید و شرط دوست دارند ، نقاط قوت خود را می دانند و همزمان برای شناخت و رفع نقاط ضعف تلاش می کنند .

وی خاطرنشان کرد افراد تاب آور از ارتباطات اجتماعی و کفایت اجتماعی برخوردارند و با بهره مندی از شبکه حمایتی و عاطفی محکم و با محبت ، همدلی و مشورت  برای رفع چالش ها و دستیابی به راه حل های جدید می کوشند.

مدیر مجتمع از مهارت حل مسئله برای رسیدن به راه حل های امن و مطمئن ، برخورداری از  منبع کنترل درونی و خود را مسوول شرایط خویش دانستن و پذیرش موانع به عنوان بخشی از زندگی را از دیگر ویژگی افراد تاب آور برشمرد و اضافه کرد : افراد تاب آور از روحیه کمک طلبی و همدلی برخوردارند و با خوش بینی به آینده ای بهتر امید دارند و همواره احساس امید و هدفمندی براین باورند که زندگی و آینده قابل کنترل است .

آقای باغستانی داشتن معنا و هدف در زندگی،توسعه ارتباطات،انعطاف پذیر نسبت به تغییرات،تغذیه سالم و سلامتی،یادگیری مهارتهای سالم برای مقابله برای مشکلات،خوش بینی،دلبستگی های مثبت و تقویت معنوی را از راههای دستیابی به تاب آوری برشمرد .

آزمون فرا مدرسه ای دبیرستان های حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید

آزمون قلم چی ویژه دانش آموزان سال دوازدهم رشته های تجربی،ریاضی و انسانی روز گذشته  سوم دیماه همزمان باسراسرکشور در دبیرستان های حضرت امام حسین ع بر گزار گردید.

دراین آزمون دانش آموزان رشته ریاضی به ۱۹۰سوال دروس عمومی و اختصاصی در مدت ۲۱۰ دقیقه،رشته تجربی به ۲۳۰سوال در مدت ۲۲۵ دقیقه و رشته انسانی به ۲۵۰ سوال در مدت ۲۱۰ دقیقه پاسخ دادند.

آزمون  های فرامدرسه ای هر ۱۵ روز یکبار در روزهای جمعه برگزار و عصر همان روز نتایج مربوطه به داوطلبان اعلام می گردد.

شورای هم اندیشی مدارس حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

جلسه شورای معاونین پیش دبستانی و دبستان های پسرانه و دخترانه روز گذشته در دفتر مرکزی موسسه برگزار گردید.
دراین جلسه مدیر مجتمع ضمن خیرمقدم به مدعوین  پیرامون تقویم اجرایی آذرماه دبستان ها صحبت و با ارائه توصیه های لازم و همفکری بامدیران و معاونین دبستانها تصمیماتی اتخاذگردید .
آقای باغستانی دراین بحث و گفتگوبا تاکید ویژه در خصوص اولویت های دبستان ها گفت: یکی از اولویت مدیران و معاونین دبستان ها پیدا کردن معلم خوب است تا این مدارس ،مدارس کیفی و سرآمد مدارس استان شوند.
ایشان با اشاره به لزوم برگزاری انجمن های کلاسی افزود:  به کمیت وکیفیت این انجمن ها توجه کنید تا  بازدهی خوبی داشته باشد.
وی تاکید کرد : ارزیابی معلمان باید سرلوحه کار دبستان ها قرار گیرد ومعلمان درحوزه های مختلف ازجمله ،دلسوزی،علاقه مندی،خلاقیت،نوآوری و ... مورد ارزشیابی قرارگیرند.
آقای باغستانی درادامه  به معاونین توصیه کرد:حتی الامکان مسائل مربوطه را به مدیر ارجاع ندهند و مسائلی که میشود با اندک همفکری و ... حل و فصل کرد انجام داده و مدیران را درگیر مسائل جزئی نکنند.
ارزیابی معلمین از نگاه والدین ، نحوه تشویق دانش آموزان ، تاکید بر همدلی ، همفکری و همیاری به عنوان سه مشخصه مدارس امام حسین (ع) ، جمع بندی عملکرد مشاورین در فعالیتهای اولویت دار،ارزیابی وضعیت ظاهری دانش آموزان،سیمای آموزشی کلاس ها،نحوه ارزشیابی نوبت اول و تشکیل ستاد امتحانات از دیگر مباحث این نشست بود .
در پایان‌ کلیپی مختصر از فعالیتهای دبستان پسرانه به نمایش گذاشته شد.

معلمین مدارس حضرت امام حسین (ع) یزد - سال تحصیلی 1400-1401

زهرا کریمی (پژوهشگربرتر خوارزمی)

انتخاب دانش آموز دبیرستان امام حسین (ع) به عنوان پژوهشگر برتر استان

زهرا کریمی دانش آموز پایه دهم دبیرستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام درجشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری 1400 به عنوان پژوهشگر برتر حوزه دانش آموزی معرفی شد .

وی که با پژوهشی درزمینه “سلامت و گیاهان داروئی” در این جشنواره شرکت کرده بود گفت : به خاطر علاقه شخصی و با راهنمائی برادرم از پایه هفتم دبیرستان به امر تحقیق و پژوهش روی آوردم و تا کنون پژوهش هایی دراین حوزه ذاشته ام وتاثیر گیاهان داروئی دربعضی مواد غذائی ازجمله شیرینی را بررسی کرده ام .

کریمی افزود :اضافه کردن برخی گیاهان داروئی در شیرینی ها، نه تنها باعث افزایش قند خون نمی شود بلکه آن ها را کاهش می دهد .

ایشان مقابله با شیوع دیابت و حفظ سلامتی همشهریان را ازجمله اهداف این طرح پژوهشی خود دانست و گفت : قبلا نیز درمورد کاربرد دارچین در زندگی انسان ازگذشته تاکنون تحقیقی داشته است که در پژوهشسراهای کشور حائز رتبه شده است .

زهرا کریمی تاثیر کرونا درروند آموزشی بر روی 200 دانش آموز در 4 استان یزد ، مرکزی ، کهگلویه و بویراحمد وخراسان رضوی بررسی کرده است .

این دانش آموز در جشنواره جوان خوارزمی ، مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزی و دوره های اموزشی طب سنتی نیز شرکت داشته و بررسی تاثیر گیاهان داروئی بر روی آلودگی هوا را از جمله پژوهش های آتی خود عنوان کرد .

کریمی با اشاره به اینکه تمام وقت استراحتم به امر پژوهش و تحقیق اختصاص دارد گفت : علاقه به امر تحقیق موجب شده از پژوهش احساس لذت کنم و هرگز خسته نمی شوم .

این دانش آموز درمورد تاثیر فعالیت های علمی وپژوهشی بر پیشرفت تحصیلی اش نیز گفت : اول احساس می کردم شاید توجه به پژوهش از میزان وقت گذاری برای پیگیری درسی ام را کاهش دهد ولی درجریان پژوهش دریافتم که این موضوع موجب پیشرفت های درسی ام درهمه دروس شده است .

ایران - یزد - آدرس دبستان
09210000000
09210000000

درباره‌ی مدرسه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

پیش‌ثبت‌نام در مدرسه

جهت ثبت‌نام در مدارس مجتمع امام حسین (ع) یزد، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.