دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) یزد

شورای هم اندیشی دبستان های امام حسین (ع)

دهمین جلسه هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در دبستان دخترانه برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه  دراین نشست مدیر مجتمع با تشکر و قدردانی از زحمات همکاران در طول سال تحصیلی و آرزوی موفقیت برای آنان در سال ۱۴۰۲،از حاضران خواست با مرور فعالیت هایی که انجام داده اند و فعالیت هایی که می توانستند انجام دهند و انجام نگرفته ، عملکرد خود قضاوت و ارزیابی کنند.

آقای باغستانی در ادامه به ارائه بحث مشاوره انگیزشی پرداخت و رئوس برنامه های پیش رو در تعطیلات عید و ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

برنامه های تبریک سال نو توسط معلمان و دانش آموزان برگزاری جشنواره های ورزشی ، جشنواره های عکاسی و ثبت تصاویر سفره هفت سین ، سفره افطاری و توصیه های تغذیه ای از دیگر مباحث این نشست بود.

میرشجاعی مقام دوم تنیس زیر 10 سال استان را کسب کرد

دانش آموز علی سام میر شجاعی از دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام مقام دوم تنیس زیر ۱۰ سال استان یزد را کسب کرد .

کارگاه سفالگری پسران دوم دبستان

دانش آموزان پایه دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام دست ساخته های خود در کارگاه سفالگری رابه نمایش گذاشتند .

بازدید پسران کلاس سومی از کارخانه پارس مداد

دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی یزد بازدید کردند

به گزارش معاونت پرورشی براساس سرفصل های آموزشی پایه سوم ، دانش آموزان دبستان به بازدید از کارخانه پارس مداد واقع در شهرک صنعتی رفتند.

صبحگاه ایمنی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) برگزار شد

با توجه به فرا رسیدن آخرین چهارشنبه سال آقای ولی زاده از مامورین خدوم  آتشنشانی  در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) حضور یافت و در مورد خطرات آتش بازی و رعایت موارد ایمنی توضیحاتی   به دانش آموزان ارائه کرد.

اجرای نمایش صجنه ای با موضوع محیط زیست در دبستان پسرانه

نمایش صحنه ای با موضوع  محیط زیست در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد /

به گزارش معاونت پرورشی دانش آموزان با دیدن نمایش صحنه ای همراه با لحظاتی شیرین و خنده دار با چگونگی حفظ محیط زیست، رعایت نظافت در فضای سبز و نقش درختان در حیات کره زمین آشنا شدند.

روز فوتبالی و شاد پسران پایه سوم

دانش آموزان پایه سوم دبستان حضرت امام حسین علیه السلام در چمن ورزشی باشگاه تربیت یک روز فوتبالی پر نشاط را پشت سر گذاشتند.

سنجش شنوائی پسران کلاس اولی

شنوائی همه دانش آموزان پایه اول دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام مورد سنجش قرار گرفت .

به گزارش معاونت پرورشی و نظر به اهمیت تشخیص سریع مشکلات شنوایی و تاثیرات آن  بر گفتار، مهارت‌های اجتماعی، رشد زبان و تحصیل دانش آموزان و به همت یکی از اولیا متخصص در این امر،  همه دانش آموزان پایه اول دبستان  شنوایی سنجی شدند.

بازدید پسران دبستانی از گلخانه

به مناسبت هفته درختکاری و با هدف آشنائی دانش آموزان ونوآموزان با کشت گل و گیاه دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و پایه دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام از یک واحد کشت گلخانه ای بازدید کردند .

دراین بازدید دانش آموزان با انواع کشت در  گلخانه و چگونگی رشد و نمو میوه ها در محیط گلخانه آشنا شدند.

گزارش تصویری : اردوی تفریحی پسران اول دبستان

برگزاری جشن نیمه شعبان در دبستان پسرانه

ابوالفضل, [۰۸.۰۳.۲۳ ۱۱:۰۹]

با برپایی موکب آقا امام زمان در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام ضمن پذیرایی از دانش آموزان و والدین برنامه هایی شاد و مفرح در صبحگاه برگزار گردید و با خواندن دعای فرج برای ظهور و سلامتی امام عصر (عج)دعا نمودند.

آغاز دومین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس در دبستان های امام حسین (ع)

دومین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق و مشارکت با رقابت آموزگاران در تدریس درس رباضی آغازشد .

به گزارش معاون آموزشی موسسه ، این جشنواره در راستای ارتقای سطح دانش و عملکرد معلمان و بروز کردن مهارت ها وتوانمندی های معلمان وپیرو مصوبه شورای راهبردی دبستان ها برگزار می شود.

گفتنی است دراین مرحله آموزگاران در قالب 14 تیم، تجربه های خود را به اشتراک می گذارند.

چهارمین جلسه گروه های آموزشی آموزگاران برگزارشد

به گزارش معاونت آموزشی موسسه ، درادامه سلسه نشست های گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام چهارمین جلسه سالجاری در دروس ریاضی ، علوم و فارسی تشکیل شد و آموزگاران با شرکت دراین جلسات با حضور اساتید راهنما درخصوص مباحث درسی به بحث وتبادل نظر پرداختند.

نشست شورای راهبردی دبستان ها برگزارشد

شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام به ریاست مدیر محترم مجتمع و حضور سایر اعضابا دستور کار" برنامه های آموزشی مکمل" در دبستان دخترانه برگزارشد.

در ابتدای این نشست آقای باغستانی اهمیت و جایگاه شورای راهبردی دبستان ها را یادآورشد و افزود: نهادینه کردن تفکرهای راهبردی به بهره برداری حداکثری از تمامی ظرفیت ها می انجامد.

ایشان با برشمردن دستاوردهای این شورا خاطرنشان کرد: اولین نتیجه و دستاورد این شورا پیشگیری از روز مرگی در مدارس است .

وی تدوین سیاست های جذب و نگهداشت نیروی انسانی در دبستان ها را از جمله برنامه های پیش روی شورای راهبردی ذکرکرد و یاداورشد : اگر برای جذب ، نگهداشت والهام بخشی معلمان بزرگ در مدارس تلاش نشود دستگاه تعلیم وتربیت عاقبت بدفرجامی خواهد داشت .

ارائه گزارش برگزاری مرحله اول جشنواره الگوهای برتر تدریس در درس علوم ، ارائه گزارش تشکیل گروههای آموزشی و ارائه نقطه نظرات ودیدگاه اعضا در مورد برنامه های آموزشی مکمل از دیگر مباحث این نشست بود.

صبحگاه شادمانه در دبستان پسرانه

همزمان با میلاد حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام صبحگاه شادمانه در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

در این مراسم دانش آموزان پس از قرائت قرآن ونیایش با اجرای حرکات ورزشی ،  طنز و نمایش صبحگاه شادمانه ای را به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار کردند.

جشن میلاد حضرت امام حسین علیه السلام در دبستان پسرانه

به مناسبت میلادحضرت امام حسین علیه السلام مراسم جشنی در صبحگاه دبستان پسرانه حضرت امامخسین علیه السلام برگزار گردید .

در این مراسم دانش آموزان کلاس دوم امیر علی قهوه چی و ماهان اسدی به مولودی خوانی و کیبوردنوازی  پرداختند و علیرضا زارع  از نوآموزان پیش دبستانی غزل خوانی نمودودر پایان مراسم مسابقه برگزار گردید و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد

دومین مرحله جشنواره الگوهای برتر تدریس برگزار می شود

دومین مرحله جشنواره الگوهای برتر تدریس در ریاضی با شرکت آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزار می شود.

به گزارش معاونت آموزشی موسسه جلسه هماهنگی و توجیهی به منظور آشنائی آموزگاران با نحوه برگزاری مرحله دوم جشنواره الگوهای برتر تدریس در دفتر مرکزی برگزارشد.

دراین جلسه آقای خضری یزدان چگونگی برگزاری این مرحله از جشنواره را تشریح کرد و به سوالات آموزگاران دراین زمینه پاسخ گفت .

بهره مندی از نقطه نظرات آموزگاران برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره از دیگر مباحث این نشست بود .

گفتنی است مرحله اول جشنواره الگوهای برتر تدریس آموزگاران ابتدائی در درس علوم در آذرماه سال جاری برگزارشد.

رادمهر دهقان مدال  برنز مسابقات شطرنج زیر ۶ سال استان را کسب کرد

به گزارش معاونت پرورشی دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام  "رادمهر دهقان " نوآموز پیش دبستانی پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام مدال  برنز مسابقات شطرنج زیر ۶ سال استان را کسب نمود .

این موفقیت را به نوآموز عزیزمان و خانواده ایشان تبریک عرض می نمائیم

کارگاه توانمند سازی والدین پیش دبستانی پسرانه

کارگاه توانمند سازی با حضور والدین پیش دبستانی، در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

در این کارگاه والدین با انواع چالش های رفتاری نو آموزان و نحوه برخورد با آن آشنا شدند.

نمایشگاه روزنامه دیواری در دبستان پسرانه

در راستای برنامه های آموزشی دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام دانش آموزان کلاس سوم عطار روزنامه دیواری های خود را به نمایش گذاشتند .

در این نمایشگاه دانش آموزان روزنامه های خود را با عناوینی همچون آشنایی با چرخه آب ، آشنایی با اعداد چهار رقمی، آشنایی با نمازهای یومیه، آشنایی با نهاد خانواده،راه‌های پیشگیری از آلودگی صوتی ، آشنائی با انواع ترازوها و آشنایی با ضرب المثل ها به نمایش گذاشتند.

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) 

به گزارش روابط عمومی موسسه شورای دبیرستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع)  با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستان ها در محل سالن اجتماعات  دفتر مرکزی حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

درابتدای این نشست مدیر مجتمع پس از ارائه گزارش طرح فرصت های نوروزی اظهار داشتند:این فرصت ها باید با طراحی و صفحه آرایی دقیق و زیبا طراحی و در صورت امکان همراه با آهنگ ملایم و  مناسب در قالب پاورهای قابل ارسال شده تاهفته اول اسفند ماه آماده گردد .

آقای باغستانی افزودند: برای تکمیل و پاسخ دادن دانش آموزان به سئوالات مطرح شده مقدمه و دفترچه راهنمای تکمیل نیز آماده گردد تا در جلسه توجیهی والدین به آنان ابلاغ شود .

وی در موردجلسات شورای دبستان ها خاطرنشان کردند: این جلسات اتاق فکر دبستانهای حضرت امام حسین ع است و هیچ کس نمی تواند برای این جمع تصمیم گیری کند ، جز خود شما ها ، پس هر مطلب و هر طرح و هر مسئله ای برای دبستانها لازم است باید در این جلسات مطرح تا کار کارشناسی برروی آنها بشود و پس از تصویب در دبستانها اجرایی و عملیاتی گردد .

ایشان در ادامه یادآور شدند:با توجه به شروع مجدد فعالیت مدارس در روزهای پنجشنبه هر هفته در روز شنبه یک پیامی مبنی برای ادامه فعالیتهای دبستان طبق اول مهر ماه  برای کلیه خانواده ها  با صدای وزین و زیبا تهیه   و ارسال گردد .

در ادامه برروی طرح آزمون طلایی بحث و تبادل نظر بعمل آمد و توصیه گردید چنانچه با طرح لیک علمی

اجراشده در دبیرستانها در سالهای قبل موافق باشند ، برروی طرح یاد شده برنامه ریزی تا در جلسه آینده پس از بحث و تبادل نظر تصویب و عملیاتی گردد .

سپس طرح پیشنهادی فرصتهای نوروزی توسط یکی از معاونین دبستان های دخترانه و پسرانه مطرح و برروی مطالب ارائه شده بحث و تبادل نظر بعمل آمد .

نشست مشترک مدیران و نیروهای خدماتی

نشست مشترک مدیران ستادی و مدارس شش گانه جضرت امام حسین علیه السلام با نیروهای خدماتی در محل دبستان دخترانه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، دربدو ورود نیروهای خدماتی به دبستان دخترانه ، دانش آموزان به رسم قدرشناسی و خسته نباشید با دردست داشتن گل های نرگس و با تشکیل تونل گل به استقبال نیروهای خدماتی رفتند .

درابتدای این نشست مدیر مجتمع با سپاس و قدردانی از زحمات نیروهای خدماتی به تبیین و تشریح نقش و اهمیت حضور نیروهای خدوم خدماتی در مدارس حضرت امام حسین علیه السلام پرداخت و گفت: مشا رکت ستودنی، همراه با محبت  و مهربانی مثال زدنی از عزت و بزرگی شماحکایت می کند.

آقای باغستانی نیروهای خدماتی را از سرمایه های ارزشمند مدارس امام حسین علیه السلام دانست که با مسئولیت پذیری ، دلسوزی و همراهی ، محیطی سرشار از صمیمت ، رفاقت و مهربانی را به دانش آموزان و همکاران هدیه کرده اند .

ایشان راستی ، درستی و امانت داری این عزیزان را ستود و افزود: شما دیندارانی دست پاک ، چشم پاک و منظم هستید که مجموعه را از آن خود می دانید و این بالاترین سرمایه برای موسسه محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد همه دانش آموزانی که فارغ التحصیل شده اند و والدینی که با شما ارتباط داشته اند از این صفات پسندیده و ویژگی های نیکوی شما به خوبی یاد می کنند.

درادامه این نشست مشترک که به صورت کارگاهی و مشارکت فعال نیروهای خدماتی همراه بود مسائل مرتبط با نیروهای خدماتی مدارس به بحث و گفتگو گذاشته شد .

بهره مندی از نقطه نظرات آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه و مدیران مدارس از دیگر مباحث این نشست بود .

آغاز جشنواره نشاط و سلامتی در دبستان پسرانه

آئین افتتاحیه جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی  پیش دبستانی و دبستان  پسرانه  حضرت امام حسین (ع)  برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه درآستانه ولادت مولای متقیان حضرت امام علی (علیه السلام )  آئین افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگی ، هنری و ورزشی پیش دبستانی و دبستان  پسرانه  حضرت امام حسین (ع)  با عنوان جشنواره نشـاط و سلامتی  با حضور دانش آموزان و اولیای آنان در محل سالن ورزشی دانشگاه فرهنگیان (پردیس پسران ) برگزارشد.

دراین مراسم مدیر پیش دبستانی و دبستان پسرانه با خیر مقدم به حاضران ، اهداف و برنامه های این جشنواره را برشمرد. آقای محمد رهاوی افزود: این جشنواره با هدف تحرک ، نشاط و شادابی و درراستای پرورش استعدادهای دانش آموزان در سه محور ورزشی (شامل طناب کشی ، فوتسال ، والیبال بادکنکی ، دارت و دو امدادی )، هنری (شامل مسابقات زیبا نویسی و نقاشی ) و فرهنگی(شامل حفظ و قرائت قرآن مجید ، داستان نویسی )برگزار می گردد .

اجرای حرکات زیبای ژیمناستیک توسط  دانش آموزان ، اجرای سرود شاه مردان به مناسبت ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) و روز پدر ( توسط دانش اموزان پایه دوم ) ، اجرای حرکات ورزشی توسط گروهی از دانش آموزان ، مراسم قرآن و حاملان پرچم ، رژه تیم های شرکت کننده( توسط همه پایه ها )و اجرای سرود همگانی ( توسط همه پایه ها ) ازجمله برنامه های آئین افتتاحیه بود.

 درپایان این مراسم ، رقابت دانش آموزان دراین جشنواره با برگزاری مسابقه طناب کشی آغازشد.

گفتنی است امسال 378 نفر دانش آموز در پایه های پیش دبستانی ، اول ، دوم و سوم ابتدایی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام مشغول به تحصیل می باشند .

گزارش تصویری :سومین جلسه گروه های آموزشی آموزگاران

سومین جلسه از جلسات گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد .

پسران کلاس دومی آداب نماز و زیارت را فراگرفتند

دانش آموزان پایه دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور در امامزاده جعفر (ع) این آستانه متبرکه را زیارت کردند .

دانش آموزان پایه دوم مطابق با سرفصل آموزشی برای فراگیری آداب زیارت و نماز دو رکعتی به آستان مقدس امامزاده جعفر رفتند.

نشست شورای دبستان های پسرانه و دخترانه

شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستان ها در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه ، نهایی نمودن ارائه ارزشیابی توصیفی به والدین ، ارائه طرح ارزشیابی طلایی برای دانش آموزان پایه دوم به بعد ، نهایی نمودن طرح فرصت های نوروزی و تقویم اجرایی بهمن ماه از مهمترین مباحث این نشست بود.

مدیر مجتمع نیز دراین نشست ویژگی های افراد کاریزماتیک را برشمردو درمورد نحوه بررسی پرونده روانشناختی دانش آموزان ، کنترل کلیه پیامهای درج شده در کانال ها ، شیوه اجرایی و بودجه بندی دروس مورد نظر آزمونک های طلایی ، چگونگی تحلیل آزمونک های طلایی توسط آموزگاران و معاونین و تهیه مطالب و کلیپ های آموزشی به تفضیل سخن گفت.

شورای هم اندیشی دبستان ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه هفتمین جلسه هم اندیشی مدیران ومعاونین دبستان ها در سال تحصیلی جاری با حضور آقای باغستانی مدیرمجتمع و مدیران ومعاونین دوواحد آموزشی  در سالن اجتماعات دفترمرکزی تشکیل گردید.

دراین نشست مدیر مجتمع با اشاره به فرصت باقیمانده از سال تحصیلی بر ضرورت بهره مندی حداکثری از فرصت ها در تقویم آموزشی تاکید کرد .

تحلیل ارزشیابی توصیفی سه ماهه اول سال تحصیلی وتحلیل و بررسی برنامه های آموزشی وتربیتی دبستان ها درنیمسال دوم از دیگر مباحث این نشست بود.

برگزاری کارگاه تخصصی مادر وکودک دردبستان پسرانه

کارگاه تخصصی مادر وکودک در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

به گزارش معاونت پرورشی این کارگاه با هدف تقویت هوش هیجانی کودک ، تقویت ارتباط بین مادر وفرزند ، آشنائی با نقاط ضعف و قوت فرزندان و چگونگی پرورش مهارت های ارتباطی کودک برگزارشده است .

سومین کارگاه ارتقای مهارت های حرفه ای آموزگاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) در ابتدای این کارگاه آموزشی مدیران دوواحد آموزشی اهداف تشکیل این کارگاه را بیان کردند.

درادامه مدیرمجتمع با بیان حدیثی از امام رضا (ع ) برترین عبادت را اندیشیدن در وظیفه دانست و افزود: بدست آوردن تخصص درکار خود، جلب رضایت آنان که برایشان کارمی کنیم و پاس داشت کسانی که کارشان به ما سپرده شده است سه وظیفه ای است که برای هرکاری معین شده است .

آقای باغستانی در ادامه پیرامون عوامل ارتباط،عناوین هرپایه،رازدار بودن معلمان،نظم،تعامل وهمکاری،هم فکری،تسلط کامل برمراحل تدریس،انعطاف پذیری،ایجاد موفقیت در یادگیری و مشارکت ،مهربانی،خوش اخلاق بودن،احترام به احساسات دانش آموزان مطالبی را بیان نمود.

وی درپایان از آموزگاران خواست به دانش آموزان دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام عشق،امید،محبت درگفتگو و همزیستی محترمانه را بیاموزند.

تجلیل ازنفرات برتر مسابقات کتاب و کتابخوانی دردبستان پسرانه


طی مراسمی از برترین های مسابقات کتاب و کتابخوانی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با اهدا جایزه تجلیل به عمل آمد.
این مسابقه با موضوع دوست دارم در چه محیطی کتاب بخوانم (نقاشی)برای مقطع پیش دبستانی و پایه اول قصه گویی با موضوع آزاد برای پایه های دوم و سوم برگزار گردید.

 شورای دبستان پسرانه برگزارشد

درابتدای نشست شورای دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام معاونین در رابطه با  ارزشیابی آموزشی پایه های مختلف گزارش دادند .

بحث وتبادل نظر پیرامون فعالیت های فوق برنامه و شرایط برگزاری پنجره های نیک زیستن و برگزاری دور دوم جشنواره الگوهای برتر  تدریس از دیگر مباحث این نشست بود.

بازدید پسران سوم دبستان از واحد تولیدی

در راستای درس از تولید به مصرف ، دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام از مرکز خدمات فناوری و کسب و کار یزد و همچنین واحد تولیدی نودل واقع در شهرک صنعتی یزدبازدید کردند.

در این بازدید علمی دانش آموزان با تولیدات انواع کارخانه های واقع در این شهرک آشنا شدندونحوه تولید نودل از آماده سازی خمیر تا بسته بندی محصول را از نزدیک دیدند.

جشن 100 دردبستان پسرانه

دانش آموزان کلاس دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با برگزاری جشنی فراگیری عدد سه رقمی ۱۰۰ را ماندگار کردند.

عزاداری هیات علی اصغر دبستان پسرانه امام حسین(ع) به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س)

مراسم سینه زنی هیات علی اصغر (ع) دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در تکیه مریم آبادی (حسینیه فاطمیه یزد)

چهارمین نشست انجمن کلاسی دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع)

چهارمین نشست انجمن کلاس پایه های اول ،دوم و سوم برگزار شد.

در این جلسه خانواده ها در جريان پیشرفت تحصیلی فرزندانشان قرار گرفتند و برنامه آموزشی دی ماه برای آنان تبیین گردید.

شب یلدایی دانش آموزان دبستان پسرانه

دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در برنامه جشن یلدائی شرکت کردند .

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین جشن دانش آموزان با اجرای برنامه های متنوع با آداب و رسوم شب یلدا آشنا شدند.

اجرای سرود یلدا توسط نو آموزان پیش دبستانی، سرود انار  با اجرای دانش آموزان کلاس اول، غزل خوانی حافظ توسط دانش آموزان کلاس دوم ، اجرای سرود پرواز توسط دانش آموزان کلاس سوم و نمایش عروسکی از مهمترین برنامه های این جشن بود.

گفتنی است در سال تحصیلی جاری 387 دانش آموز در پایه های پیش ، اول ، دوم و سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) مشغول به تحصیل می باشند.

دومین جلسه کارگاه آموزشی ، مشاوره ای آداب معاشرت

دومین جلسه کارگاه آموزشی ، مشاوره ای آداب معاشرت با شرکت دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

در این جلسه حاج آقا باغستانی دریک گفتمان دو طرفه  آداب ورود به مدرسه،آداب نظم و نظافت داخل کلاس ، آداب شرکت در مراسم صبحگاه و آداب ورود به کلاس قبل از دبیر برای دانش آموزان تشریح کردند.

روز شاد نوآموزان پیش دبستانی در اردوی تفریحی

پسران نوآموزپیش دبستانی حضرت امام حسین علیه السلام یک  روز شاد و به یادماندنی را در مجموعه تفریحی گذراندند.

به گزارش معاونت پرورشی نوآموزان پیش دبستانی مطابق سر فصل های آموزشی و پرورشی تدوین شده در دبستان به اردوی  تفریحی ورزشی رفتندو ضمن تجربه یک روز شاد ،  مهارت در بازی گروهی ،دقت و تمرکز را نیز تمرین کردند.

نشست شورای دبستان های امام حسین (ع)

شورای دبستان های حضرت امام حسین(ع) برگزار شد

ششمین شورای دبستان های دخترانه وپسرانه حضرت امام حسین(ع)  در سال تحصیلی با حضور مدیر مجتمع و سایر اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، ارائه و تصویب برنامه مدون ارزشیابی در نوبت اول ، ارائه طرح انجمن کلاسی ، ارائه طرح فرصت های نوروزی برای هرپایه تحصیلی ، تدوین برنامه جشن های قابل اجرا درهرپایه تحصیلی ، تاکید بربرگزاری کارگاه های آموزشی و مشاوره ای پنجره های نیک زیستن براساس چک لیست های ارائه شده ، تکمیل فرم های ارزیابی ،

وتاکید بر لزوم مستند سازی کلیه فعالیتهای انجام شده در مدارس از رئوس مباحث این نشست بود.

بازدیدنوآموزان پیش دبستانی پسرانه از کتابخانه امام علی (ع)

نوآموزان پیش دبستانی پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در این برنامه ی  با محیط و قوانین  کتابخانه  آشنا شدند و کارت عضویت خود را از کتابخانه دریافت نمودند.

نشست شورای هم اندیشی برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین (ع)

شورای هم اندیشی برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین (ع) با حضور مدیر مجتمع و سایر اعضا برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست اساتید راهنمای علوم ، ریاضی ، فارسی و روش ها و فنون تدریس هریک گزارشی از بازدیدها ، ارزیابی معلمان و روش تدریس آنان را از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون ارائه کردند .

درادامه نتایج ودستاوردهای اجرای طرح گروه های آموزشی و اولین مرحله از جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق و مشارکتی مورد ارزیابی حاضران قرارگرفت .

شورای دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

پنجمین شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در سال تحصیلی جاری با حضور مدیرو معاونین موسسه، مدیران و معاونین دبستان ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست معاونین منتخب هر واحد آموزشی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای دستور کار جلسه شامل جشن های پیش بینی شده برای هر پایه با اهداف مربوطه ،شاخص های ارزیابی جوایز ، میزان جوایز در هر سطوح آموزشگاه،ناحیه،استان و کشور، اردوها و بازدیدهای پیش بینی شده ارائه کردند.

بررسی و تصویب فرم های ارزیابی،تهیه البوم عکس آموزگاران ودانش آموزان ، برگزاری جلسات آداب معاشرت،پنجره های نیک زیستن، سرود مدرسه ،ادامه بحث پیرامون معلم مقتدر ،تاکید بر رعایت دستورالعمل اردوها و بازدیدها برای خروج دانش آموز از مدرسه و تهیه کلیپ از جلسات والدین از دیگر مباحث این نشست بود.

نظم یاران در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) معرفی شدند

در صبحگاه دبستان پسرانه امام حسین علیه السلام دانش آموزانی که در برقراری نظم همیاری می کنند معرفی شدند.این دانش آموزان در جلسه توجیهی شرکت نموده و با شرح وظایف خود آشنا شدند تا در برقراری نظم همیار کادر مدرسه باشند.

اولین جلسه انجمن اولیا و مربیان دبستان پسرانه برگزارشد

اولین  جلسه انجمن اولیا و مربیان دبستان پسرانه با حضور حاج آقای باغستانی رئیس هیات مدیره موسسه حضرت امام حسین(ع) آقای سجادی معاون فرهنگی مجتمع و اعضای انجمن  برگزار گردید

در این جلسه  گزارش کاملی از فعالیت های دبستان از تابستان تا به حال ارائه گردید،  تعیین مسئول کمیته های آموزش،پرورشی و پشتیبانی و نیازمندیهای دبستان از جمله مواردی بود که در جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد

دو خبرکوتاه از دبستان پسرانه

دانش آموزان کلاس سوم دبستان حضرت امام حسین علیه السلام با علل و چگونگی وقوع زلزله آشنا شدند.

دراین کلاس آموزشی آقای دکتر میرزینلی عضو هیات علمی دانشگاه ، دانش آموزان پایه سوم دبستان را با چگونگی ایجاد زلزله و مباحث پیرامون آن آشنا نمود.

به مناسبت روز پرستار ، کادر دبستان پسرانه با حضور در محل کار پرستاران ، از والدین پرستار دانش آموزان تجلیل کردند.

مانور زلزله در دبستان پسرانه

شرکت دانش آموزان سوم دبستان پسرانه درکارگاه آداب معاشرت

کارگاه آموزشی ، مشاوره ای آداب معاشرتبا شرکت دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

گزارش تصویری : برگزاری انتخابات انجمن اولیاء ومربیان در دبستان پسرانه

برگزاری دومین کارگاه دانش افزائی آموزگاران

دومین کارگاه دانش افزایی آموزگاران دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه  در این کارگاه مدیرمجتمع با مرور مطالب ارائه شده در جلسه قبل از آموزگاران خواست امسال بیشتر بر روی موضوع تمرکز حواس دانش آموزان و گوش دادن فعال آنان تمرین و تکرار داشته باشند آقای باغستانی درادامه به تطبیق " تفهیم مفهوم معلم مقتدر "  با فضای آموزشی پرداخت ودراین زمینه به تفضیل سخن گفت .مدیر مجتمع معلم مقتدر را معلم تسهیل کننده دانست و ویژگی های رفتاری ،  اخلاقی ، مدیریتی و آموزشی این دسته از معلمان را تشریح کرد .تشریح ویژگی های پایه های شش گانه ابتدائی از دیگر مباحث این کارگاه آموزشی بود. 

دانش آموزان دبستان پسرانه با فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب آشنا شدند

جشن آموزش مدیریت مصرف آب ویژه  دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه دوره دوم برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی موسسه در این جشنواره که با نمایش و موسیقی همراه بود دانش آموزان با نحوه مدیریت آب و فرهنگ استفاده بهینه آب آشنا شدند .

آشنائی نوآموزان پیش دبستانی با رنگ ها

مراسم جشن آموزشی مداد رنگی در پیش دبستانی پسرانه امام حسین علیه السلام برگزارشد.

به گزارش معاونت پرورشی هدف از این جشن،  آموزش رنگ‌های اصلی ،ترکیب رنگ‌ها ،بازی و همخوانی شعر رنگ‌ها عنوان شده است .

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع)

به گزارش روابط عمومی موسسه چهارمین شورای دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) با موضوع معلم مقتدر (ویژگیها و راهکارها ) و ویژگی و شاخص های شورای مدرسه عصر دیروز با حضور مدیر مجتمع ، مدیران و معاونین دبستانها در محل دبستان دخترانه حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید .

در این جلسه دوتن از معاونین مدارس به نمایندگی از واحد آموزشی خود پیرامون معلم مقتدر ، ویژگی ها و راهکارها ،مهارت های مربوطه مطالبی را بیان داشتند .

 در ادامه آقای باغستانی مدیر مجتمع به بیان ویژگی شاخص های شورای مدرسه پرداخت و افزود: تحولات و تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در راستای خوب به عالی شدن در این شورا انجام می شود .

جوایز اهدایی دبستان ها ، بانک امتیاز ، ارزیابی کلاس های فوق برنامه ، تحلیل کلاس ها، جشنواره الگوی تدریس برتر ، ارائه گزارش ماهیانه به والدین و توصیه های مربوطه ، ارزیابی آموزگاران و فرصت های نوروزی از دیگر مباحث این نشست بود.

برپائی نمایشگاه یارمهربان در دبستان های حضرت امام حسین (ع)

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) مشترکا نمایشگاه کتاب برپا کردند ..

 در این نمایشگاه که درسالن اجتماعات دبستان دخترانه برپا شده است بیش ازسه هزار جلد کتاب در ۵۰ عنوان مربوط به حوزه های کودک ،نوجوان و بزرگسال به معرض دید علاقمندان گذاشته شده است .

 لازم به ذکر است ساعت بازدید نمایشگاه از ۸صبح الی ۱۳ ظهر و عصر از ساعت ۱۷ الی ۲۰ می باشد.

نمایشگاه کتاب از روز شنبه فعالیت خود را آغاز و تا پایان روز چهارشنبه ادامه دارد.

شورای هم اندیشی دبستان های  پسرانه و دخترانه

به گزارش روابط عمومی موسسه ، شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های  پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار شد.

مدیر مجتمع دراین نشست بر ضرورت ارزیابی ماهیانه دانش آموزان تاکید کرد و افزود : باید تلاش و کوشش بشود تا در پایان هر ماه یک ارزیابی استاندارد شده توسط آموزگاران و معاونین بعمل آید تا بتوانیم آموزش های ارائه شده به بچه ها را آنالیز کنیم .

آقای باغستانی آموزش های آنلاین دوران کرونا را موجب ضعف دانش آموزان در دروس فارسی و مفاهیم ریاضی دانست و از آموزگاران خواست برای رفع این نقیصه بیشتر تلاش کنند .

ایشان بر لزوم ارتباط صمیمی مسئولان مدرسه با دانش آموزان تاکید کرد وگفت : قطعا ارتباط صمیمی مدیر ، معاونین و آموزگاران با دانش آموزان می تواند وابستگی آنان را به والدین کاهش دهد .

توجه بیشتر به دانش آموزان لازم التوجه ، تحلیل جامع آزمون ها ، ایجاد هماهنگی بیشتر بین آموزگاران به منظور وحدت رویه ، تلاش مشاوران برای پیگیری و رفع اختلالات رفتاری دانش آموزان ، توجه به کارتیمی ، تاکید بر تشکیل جلسات آموزش خانواده برای والدین و کارگاه آداب معاشرت برای دانش آموزان از دیگر مواردی بود که مدیر مجتمع بر آن تاکید نمود.

آغاز اولین مرحله از جشنواره الگوی تدریس خلاق و مشارکتی

داوری اولین مرحله از جشنواره الگوهای تدریس خلاق و مشارکتی با اجرای یک  گروه از مربیان پیش دبستانی آغاز شد.

به گزارش معاون آموزشی موسسه آموزگاران مدارس ابتدائی حضرت امام حسین علیه السلام در قالب 14 تیم طی 5 روز در تدریس دروس علوم از پیش دبستانی تا پایه چهارم در حضور هیات داوران با هم رقابت می کنند.

لازم به ذکراست این جشنواره در سه مرحله برگزار می شود که مرحله دوم آن بهمن ماه در درس ریاضی و مرحله سوم فروردین ماه در درس فارسی برگزار خواهد شد .

در پایان نیز  تیم ها و نفرات برتر در شاخص های مختلف معرفی و از آنان تقدیر می شود.

نشست معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست هم اندیشی معاونین مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور آقای باغستانی مدیر مجتمع و سجادی معاونت فرهنگی در سالن اجتماعات دفتر مرکزی موسسه برگزارشد.

درابتدای این نشست هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از روند برنامه های پرورشی مدارس را از ابتدای مهرماه تاکنون ارائه کردند و برنامه های اولویت دار پیش روی مدارس را برشمردند.

هم اندیشی درمورد اردوهاو بازدیدهای درون وبرون استانی دانش آموزان ، زمان ونحوه برگزاری جشن وسپاس ، چگونگی برگزاری کلاس های آداب معاشرت ، جشنواره فرهنگی وورزشی ، سرود همگانی ، برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی و...از دیگر مباحث این نشست بود .

جشن آب در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

به شکرانه یادگیری اولین کلمه ی آموزش داده شده به نو آموزان کلاس اول دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) جشن با نشاطی برگزار شد.

در این جشن دانش آموزان با فواید آب و نحوه نوشتن کلمه ی آب آشنا شدند. به خاطر وجود نعمت آب از خدای بخشنده و مهربان سپاس گزاری کردند.

کارگاه آموزشی پیش دبستانی های پسرانه در شهرک ترافیک

کارگاه آموزشی با حضور دانش آموزان پایه پیش ،دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) در شهرک ترافیک برگزار شد.

در این کارگاه دانش آموزان با قوانین عبور و مرور در خیابان آشنا شدند و بعد از آن به بازی دوچرخه سواری پرداختند و بدین وسیله با قوانین عبور و مرور در خیابان و فضاهای پر تردد آشنا شدند.

گزارش تصویری : جشن 1000 در دبستان پسرانه

جشن آشنائی با عدد 1000 یا حضور دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

گزارش تصویری: روز شاد دانش آموزان پایه سوم دبستان در استخر شنای ۲۲ بهمن

دانش آموزان پایه سوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) یک روز شاد همراه با ورزش های آبی را در استخر شنای ۲۲ بهمن گذراندند.در این اردوی تفریحی دانش آموزان به شنا و بازی های مفرح آبی پرداختند.

نشست ماهانه گروه های آموزشی آموزگاران برگزارشد

در راستای ارتقای کیفیت آموزشی نشست ماهانه گروه های آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

به گزارش معاونت آموزشی موسسه ، جلسات هم اندیشی مذکور با حضور راهنمایان آموزشی و شرکت آموزگاران ابتدائی به صورت تخصصی در دروس فارسی ، ریاضی و علوم همه ماهه تشکیل می شود.

تبادل تجربیات آموزگاران ، استفاده از روش های فعال ، تلاش برای بهبود شیوه های یاد دهی و یادگیری از اهداف برگزاری این نشست ها عنوان شده است .

روز دانش آموز در دبستان پسرانه امام حسین (ع)

شورای دبستان های پسرانه و دخترانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه  شورای هم اندیشی مدیران و معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه  در محل  دبستان دخترانه  برگزار گردید .

در این جلسه مدیر مجتمع پیرامون " نظم و انضباط کاری ، ویژگی های یک معاون خوب ، اثر بخش و تاثیر گذار سخن گفت .

آقای باغستانی برلازم الاجرا بودن مصوبات جلسات تاکید کرد و خواستار نظارت مستمر بر وضعیت بهداشتی دانش آموزان و تهیه کلیپ های بهداشتی به صورت هفتگی  شد .

ایشان درادامه توضیحات لازم درمورد چگونگی تشکیل جلسات هماهنگی گروه های آموزشی ویژه هر پایه ، تهیه کارنامه عملکردی دانش اموزان برای والدین ، ، جشنواره الگوهای تدریس برتر دوره ابتدایی ، پارامتر های نظم ، فعالیت های یک خانواده خردمند ، جلسات انجمن کلاسی ، بستن دفاتر آمار و امتحانات ارائه کرد.

جلسه دانش افزایی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه پایان یافت

به گزارش روابط عمومی موسسه آخرین جلسه دوره آموزشی دانش افزایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین (ع) در محل سالن اجتماعات  دبیرستان پسرانه دوره دوم با حضور مدیران و معاونین دبستان ها برگزار گردید .

در این دوره آموزشی که علاوه بر مدیران ومعاونین دبستان نزدیک به 33 نفر از آموزگاران شرکت داشتند قای دکترخضری یزدان به ارائه روش ها و فنون تدریس پرداخت .

این دوره آموزشی از سال تحصیلی گذشته آغاز شده بود.  

گزارش تصویری :صبحگاه ورزشی در دبستان پسرانه ودخترانه

اولین نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین (ع) درسال تحصیلی جدید

نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار بررسی راهکارهای ارتقای توانمندی دانش آموزان در حوزه آموزش برگزارشد .

در این نشست مدیر مجتمع با یادآوری نقش و جایگاه شورای راهبردی گفت:شورای راهبردی می کوشد با بهره مندی از خرد جمعی و توان مدیریتی در راستای ارائه شیوه های نوین آموزشی و تربیتی بهترین فرایند تعلیمی وتربیتی را در اختیار جامعه هدف قرار دهد .

آقای باغستانی مدرسه ای را موفق دانست که بتواند از تمام ظرفیت های موجود برای پاسخگوئی به نیازهای جامعه هدف استفاده کند و محیطی امن وسالم را دراختیاردانش آموزان قرار دهد که از نشاط و شادابی لازم نیز برخوردار باشد.

ایشان با یادآوری اهمیت دوره دبستان گفت: خروجی برنامه های ما باید به تربیت شهروندانی متدین ، آگاه و  قانون مدارمنجر شود وبتوانیم پدران و مادران خوبی را به نسل های آتی هدیده دهیم .

وی مصوبات شورای راهبردی (درارائه راهبردهای نو ، جدید و قابل اجرا براساس مسائل فرهنگی ودینی استان) را موجب رهائی مدارس از روز مرگی دانست و افزود:بی تردید یکی از عواملی که موجب مرگ یک مجموعه می شود " روزمرگی " است

بررسی مصوبات قبلی شورا و اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس ، بررسی نحوه تشکیل انجمن های کلاسی و چگونگی ارتقای جلسات گروه های آموزشی از مهمترین مباحث این نشست بود .

در انتهای این نشست به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان با اهدای لوح تقدیر از مشارکت های جناب آقای دکتر عقیلی در برنامه های انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام تجلیل شد .

برگزاری انجمن کلاسی مهرماه دبستان پسرانه

انجمن کلاسی مهرماه در مقطع پیش دبستانی و پایه های اول ، دوم و سوم  دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

با توجه به تقویم آموزشی دبستان پسرانه ، انجمن کلاسی مهرماه مقطع پیش دبستانی و پایه های اول ، دوم و سوم طبق زمان بندی تعیین شده در هفته جاری با حضور اولیا دانش آموزان هر کلاس و آقای رهاوی مدیر دبستان، معاونین آموزشی ، معلمین و مربیان فوق برنامه برگزار گردید .

در این جلسات پیرامون موضوعات درسی کار شده در مهرماه ، و ادامه مباحثی که در ماه بعد تدریس می شود بحث و تبادل نظر شد و همچنین مربیان فوق برنامه مباحث مربوط به کلاس خود را مطرح نمودند

بازدید دانش آموزان پایه های دوم و سوم دبستان پسرانه از بوستان پهلوان یزدی

دانش آموزان پایه های دوم و سوم دبستان حضرت امام حسین علیه السلام در راستای برنامه های آموزش درس علوم به بازدید از بوستان پهلوان یزدی رفتند و با نحوه تحقیق و پژوهش پیرامون فضای اطراف خود آشنا شدند.

بازدید دانش آموزان دوم دبستان پسرانه از کتابخانه دکتر جوادی

دانش آموزان کلاس دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در راستای برنامه های آموزشی خود به بازدید از کتابخانه عمومی دکترمحمد جوادی رفتند .

هدف از این بازدید آشنایی با محیط کتابخانه ،شرایط عضویت و امانت گرفتن کتاب، آشنایی با علامت کتاب های گروه سنی و ایجاد انگیزه و تشویق برای مطالعه و کتابخوانی عنوان شده است .

جشن قرآن آموزی پسران کلاس اولی

دانش آموزان کلاس اول دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با برپائی جشنی فرا گیری قرآن را آغاز کردند .

به گزارش معاونت پرورشی دبستان این آئین که در امامزاده سید جعفر محمد یزد برگزارشد بیش از 100 دانش آموز کلاس اولی حضور داشتند .

دراین مراسم دانش آموزان بااجرای برنامه های قرآنی ، پخش شیرینی آغاز آشنائی با کلام وحی را جشن گرفتند و  با آداب حضور دراماکن مذهبی آشنا شدند.

برگزاری صبحگاه روز جهانی عصای سفید در دبستان پسرانه


امروز صبحگاه دبستان با قرائت زیبای قرآن توسط روشن دل سید مهدی میردهقان از مدال آوران مسابقات شنای قهرمانی آسیا و عضو تیم ملی شنای بزرگسالان کم بینا و نابینا آغاز شد در ادامه سرکار خانم خراسانی از دیگر روشن دلان حاضر در مراسم صبحگاه توضیحاتی پیرامون دلیل استفاده نابینایان از عصای سفید ،رنگ آن و همچنین دانش آموزان را با خط بریل آشنا نمودند
در پایان مراسم از این دو روشن دل گرامی قدردانی شد
و همچنین به مناسبت میلاد پیامبر مهربانی(ص) و امام جعفر صادق(ع) دانش آموزان سرود صلوات بر محمد را بایکدیگر در صبحگاه همخوانی نمودند

صبحگاه  استاندارد در دبستان پسرانه

به مناسبت روز جهانی استاندارد دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام صبحگاه مدرسه خود را به معرفی استاندارد اختصاص دادند.

دراین مراسم دانش آموزان با علامت استاندارد و کاربرد های آن آشنا شدند حامد کریمیان تحقیق خود را در مورد استاندارد قرائت کرد.

جلسه هم اندیشی  اساتید و معلمان راهنمای آموزشی دبستان ها

نشست هم اندیشی و تبیین برنامه های آموزشی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با حضور اساتید و معلمان راهنمای آموزشی برگزارشد.

دراین نشست مدیر مجتمع با اشاره به  اهمیت گروه های آموزشی و نقش اساتید راهنما درپیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی گفت : اساتید و معلمان راهنمادر بهبود شیوه تدریس معلمان ، توسعه روابط انسانی حاکم بر فضای آموزشی ، تقویت روحیه تحقیق و پژوهش و ارتقای دانش حرفه ای معلمان نقش بسزائی دارند .

آقای باغستانی از اساتید راهنمای آموزشی خواست زمینه رابرای تبادل تجربیات معلمان و استفاده از روش های فعال و مناسب به منظور بهبود شیوه های یاددهی و یادگیری در دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام فراهم نمایند

ایشان مهمترین وظیفه گروه های آموزشی را نظارت و راهنمائی آموزش و اصلاح فرایند آموزش و یادگیری دانست .

درادامه این نشست هریک از حاضران به ارائه نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند .

شورای هم اندیشی آموزگاران دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه ، جلسه هم اندیشی آموزگاران دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) با حضور مدیر ، معاونین ، آموزگاران و مربیان کلاسهای فوق برنامه در محل دبستان پسرانه برگزار گردید .

دراین جلسه مدیر دبستان نظم و انضباط را اساس کار کلیه مدارس حضرت امام حسین (ع) دانست و از همه عوامل مدرسه خواست اجرای نظم وانضباط و رعایت مقررات را سرلوحه کار خویش قراردهند .

اقای رهاوی صبر وحوصله را لازمه کار آموزش خواند وافزود :کادر آموزشی و پرورشی این مدرسه  با صبر و حوصله و سعه صدر برای ارائه مطالب آموزشی و تربیتی به دانش آموزان تلاش کنند

تاکید بررعایت تقویم اجرائی مدارس ، نحوه رسیدگی به مشکلات درسی دانش آموزان ، اهمیت مراسم صبحگاه ، مشکلات ایاب و ذهاب دانش آموزان و بررسی مسائل ، اداری ، آموزشی و تربیتی دبستان از دیگر مباحث این جلسه بود .

در پایان این نشست آقای سرتیپ زاده معاون آموزشی مجتمع و خانم قربان رضائی از اساتید راهنمای معلمان در مورد مسائل آموزشی معلمان مطالبی را بیان کردند.

نوآموزان پیش دبستانی پسرانه به ایستگاه آتش نشانی  رفتند

با هدف آشنائی بیشتر با آتش نشانان ، نوآموزان پیش دبستانی پسرانه به ایستگاه آتش نشانی  رفتند

نوآموزان پیش دبستانی در بازدید از ایستگاه آتش نشانی با شغل آتش نشان، ابزار و وسایل خاموش کننده آتش ، خطرات بازی با آتش و راه‌های حفظ جان خود در مواجهه با آتش آشنا شدند.

صبحگاه انتظامی در دبستان پسرانه

به مناسبت هفته نیروی انتظامی ، صبحگاه ویژه ی این هفته در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

دراین صبحگاه یکی از افسران پلیس راهنمایی و  رانندگی درمورد مقررات رفت و آمد در معابر و نحوه تماس با شماره فوریت های 110 پلیس مطالبی را بیان کرد .

تقدیر از زحمات پلیس از دیگر برنامه های این صبحگاه بود.

آشنائی دانش آموزان دبستان پسرانه با فعالیت های پستی

به مناسبت روز جهانی پست به مناسبت روز جهانی پست دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با فعالیت های اداره پست آشنا شدند

درصبحگاهی که به مناسبت 17 مهرماه روز جهانی پست و با حضور چند تن از مدیران و نامه رسانان برگزار شد دانش آموزان با تاریخچه ، انواع فعالیت های پست، البسه رسمی پستچی ها و وسایل نقلیه آنان آشنا شدند.

در پایان سوالاتی از سوی کارشناسان اداره پست مطرح شد و دانش آموزان به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند که به پاسخ دهندگان جوایزی اهدا شد .

جشن آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) و روز کودک در صبحگاه دبستان پسرانه

دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین در صبحگاه امروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و  روز جهانی کودک را جشن گرفتند.

در این مراسم دانش آموز محمد عارف ملک ثابت دکلمه ای را به مناسبت آغاز امامت حضرت حجت (عج)خواند و دانش آموز ماهان اسدی با کیبورد نوازی زیبای خود صبحگاهی شاد را به مناسبت روز جهانی کودک برای دانش آموزان رقم زد.

گزارش تصویری: جشن مهرومهربانی در دبستان پسرانه

صبحگاه ایمنی در دبستان پسرانه امام حسین (ع) برگزارشد

همزمان با هفتم مهر ماه  ، صبحگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید .

در این صبحگاه که یک تیم امدادی از آتش نشانان حضور داشت آقای میدانی از مدرسین آتش نشانی یزد دانش آموزان را به رعایت نکات ایمنی توصیه کرد و با نمایش گذاشتن ابزار و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ، راهکارهای مقابله با حریق را به دانش آموزان آموزش داد.

نحوه برخورد با خطرات احتمالی ، چگونگی ارتباط با آتش نشانی و تلفن 125 از دیگر آموزش های این صبحگاه بود .

در تقویم رسمی ، هفتم مهرماه به نام روز "آتش نشانی و ایمنی " نام گذاری شده است .

صبحگاه ایمنی در دبستان پسرانه امام حسین (ع) برگزارشد

همزمان با هفتم مهر ماه  ، صبحگاه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید .

در این صبحگاه که یک تیم امدادی از آتش نشانان حضور داشت آقای میدانی از مدرسین آتش نشانی یزد دانش آموزان را به رعایت نکات ایمنی توصیه کرد و با نمایش گذاشتن ابزار و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ، راهکارهای مقابله با حریق را به دانش آموزان آموزش داد.

نحوه برخورد با خطرات احتمالی ، چگونگی ارتباط با آتش نشانی و تلفن 125 از دیگر آموزش های این صبحگاه بود .

در تقویم رسمی ، هفتم مهرماه به نام روز "آتش نشانی و ایمنی " نام گذاری شده است .

گزارش تصویری : اولین روز سال تجصیلی جدید در دبستان پسرانه

گزارش تصویری : فضا سازی دبستان پسرانه برای آغاز سال تحصیلی جدید

نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در دبستان های امام حسین (ع)

جلسه برنامه ریزی برگزاری جشنواره الگو های تدریس در دبستان های حضرت امام حسین(ع) با حضور معاون آموزشی مجتمع  ، مدیران و معاونین آموزشی دبستان ها برگزار گردید.

مسئول پیگیری جشنواره ,  هدف از برگزاری این جشنواره را مهارت آموزی،تبادل تجربیات معلمان، بالا بردن جذابیت آموزش و کلاس درس، ارتقا کیفیت تدریس و گسترش فرهنگ بهسازی تیمی در آموزش ذکر کرد.

دکتر خضری یزدان معاونین از آموزشی خواست تا در فرصت باقیمانده بارنامه ریزی اساسی ،در جهت تعیین درس و تشکیل گروههای  معلمان هم پایه اقدام نمایند

گفتنی است جشنواره در دروس علوم ،فارسی و ریاضی به تفکیک درس و پایه تحصیلی درسه بازه زمانی ( آبان ماه ویژه درس علوم، بهمن ماه ویژه درس فارسی و در اواخر فروردین ماه سال آینده درس فارسی) به صورت تخصصی برگزار می گردد.

گزارش تصویری از کلاس های طرح تابستانی راچینه دردبستان پسرانه

گردهمایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین(ع) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه اولین گردهمایی آموزگاران دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع)، درمحل سالن اجتماعات شادروان حاج یداله متوسلیان دبیرستان پسرانه برگزار شد.

دراین جلسه که با حضورمدیر مجتمع،مدیران و عوامل اجرایی دبستانها و آموزگاران  مدارس فوق حضورداشتند

در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت شد وسپس جناب آقای باغستانی  مدیرمحترم مجتمع حضرت امام حسین(ع)، بیانات خود را با اهمیت مدارس کیفی سرآمدآغازو بر پیامدهای اثربخش مدارس کیفی تاکید نمودند.

آقای باغستانی افزودند، نسل برتر در مدرسه برتر رشد می‌کند و شکوفا می شود.

ایشان حلقه موفقیت انسانها در سه دایره ادله، شیوه و میوه برشمردند و بیان کردند اگر هر فرد در هر سمت و شغلی بتواند دو حلقه اول که چرایی کار و زندگی اش، راه ها و روشهای تحقق آنها را درست تعیین کند قطعا در حلقه سوم بهترین میوه و ثمره را که همان رضایت از زندگی است به دست می آورد.

 مدیر مجتمع در ادامه صحبت‌های خود در مورد تمرکز حواس و راهکارهای تقویت آن مطالبی را بیان و تأکید ورزیدند سعادت هر مدرسه، در خداپرستی است.

 در ادامه مدیران دبستان ها گزارشی از فعالیت های آموزشگاهها، در تابستان را در قالب پاورپوینت ارائه نمودند.

 لازم به ذکر است  در این جلسه بیش  از ۶۰ نفر از معلمین و کادر دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) حضور داشتند.

بررسی عملکرد کمیته های پروژه مهردردبستان های حضرت امام حسین(ع)

در آستانه مته مهر و بازگشایی مدارس جلسه ی ستاد پروژه مهر1401 با حضور مدیریت مجتمع آموزشی حضرت امام حسین(ع) و مدیران و کادر اجرایی دبستان‌ها برگزار گردید.

 در ابتدا جناب آقای باغستانی مدیریت مجتمع خواستار اطلاع‌رسانی به موقع برنامه های آموزشگاه در سال تحصیلی جدید به والدین شدند و همچنین با توجه به لزوم مدیریت روابط والدین با اولیاء  مدرسه بر سازماندهی ارتباطات تاکید نمودند.

 در ادامه سرکار خانم نورالدینی مدیریت دبستان دخترانه و دبیر کمیته برنامه ریزی و سازماندهی گزارش عملکرد دبستان دخترانه را ارائه نمود و سپس مسئولین کمیته های تعمیر و تجهیز و توجیه و تبلیغ فرایند اجرای فعالیت‌های انجام شده و پیش روی آموزشگاه را گزارش دادند.

در همین راستا طرح های پیشنهادی زیباسازی فضای مدرسه و اجرای حیاط پویا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نشست شورای دبستان های حضرت امام حسین (ع)

جلسه شورای دبستان‌ها  این جلسه با حضور حاج آقای باغستانی رئیس موسسه حضرت امام حسین علیه  و آقای سجادی معاون فرهنگی موسسه  مدیران ،معاونین هماهنگی، آموزشی و پرورشی دبستان ها برگزار گردید

 جمع بندی برنامه اجرایی شهریورماه معلمین و کادر، نهایی نمودن مدرسین فوق برنامه و  تقویم اجرایی شهریورماه

از ردوس این نشست بود .

تاکید مدیر مجتمع بر کیفیت بخشی کلاس های فوق برنامه

جلسه شورای دبستان های موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد

دراین نشست حاج آقا باغستانی با اشاره به تلفیق هنر و تغییرات سازنده در محتوای فوق برنامه،از معلمان خواستند تا با در نظر گرفتن اهداف، برنامه های راهبردی، انتخاب مربی، نحوه ارزیابی وتامین اعتبار  این نوع کلاس ها،در جهت تمهید مقدمات سرفصل ها و محتوا های ارزنده کوشا باشند.

گفتنی است در دبستان های حضرت امام حسین(ع) به جز کتب درسی، کلاس‌های فوق‌برنامه، نیک زیستن، سفال، هنر خلاق و زیبا نویسی آموزش داده می شود.

 دانش آموزان دبستان دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین(ع) با حضور در کلاس‌های فوق‌برنامه، آداب معاشرت ،مهارت زندگی های، هنر خلاق و کلاس های متنوع دیگر، فعالیت های اجتماعی را آموزش می بینند.

سوگواره "احلی من العسل " در دبستان حضرت امام حسین (ع)

همزمان با ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و به یاد نوجوان شهید واقعه کربلا حضرت قاسم ابن الحسن (ع) آئین عزاداری و سوگواری در دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد

در این آئین دانش آموزان دبستان پسرانه با شرکت در مراسم معنوی احلی من العسل، عشق و ارادت خود را به آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام و سایر شهدای کربلا به ویژه حضرت قاسم به نمایش گذاشتند .

عزاداری ، سوگواری و بیان رشادت های حضرت قاسم در دفاع از ولایت از دیگر برنامه های این مراسم بود .

 گفتنی است مراسم زیارت عاشورا و سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع)و یاران باوفایشان، از ابتدای محرم در دبستان دخترانه  برپا شده است .

مربیان دبستان های امام حسین (ع) آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های تابستانی به نمایش گذاشتند

نشست هم افزایی عوامل اجرایی برنامه تابستانی مدارس ابتدایی حضرت امام حسین(ع) با حضور حاج آقا باغستانی مدیر موسسه برگزارشد

 به گزارش معاونت پرورشی دبستان دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام در این جلسه که به صورت مجزا برای هر پایه برگزار گردید، مدیران دبستان‌ها، معاونین آموزشی و پرورشی و آموزگاران کلیه پایه ها حضور داشتند.

 در هر نشست آموزگاران هر پایه با ارائه پاورپوینت به شرح مفصل مباحث قابل ارائه در کلاس های تابستانه پرداختند.

 لازم به ذکر است کلاس های تابستانه دبستان های حضرت امام حسین(ع)، با هدف افزایش روحیه شادی و نشاط، سرگرمی و بازی، تقویت روحیه همدلی و مشارکت در کارهای گروهی از امروز آغاز وبه صورت  سه روز در هفته تا ۱۲ مرداد ادامه دارد و  با برگزاری اردوی تابستانی به پایان خواهد رسید.

جلسه هماهنگی دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی موسسه، جلسه توجیهی و هماهنگی دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز با حضور آقای باغستانی مدیر محترم مجتمع،آقای مطلب نژاد مدیرعامل محترم موسسه ،آقای سجادی معاون‌محترم فرهنگی،آقای سرتیپ زاده معاون‌محترم آموزشی،مدیران بزرگوار و معاونین ارجمند دبستانهای پسرانه ودخترانه برگزار گردید .

در این جلسه دوساعته پیرامون مسائل مختلف خاص دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام ،خصوصاً تجهیزات و لوازم التحریر مورد نیاز ،لباس فرم دانش آموزان ، برنامه ریزی تابستانی معلمین و ...  بحث وتبادل نظر بعمل آمد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

لازم به ذکر است امسال تعداد ۲۳۶ دانش آموز در دبستان پسرانه و تعداد ۲۷۷ دانش آموز در دبستانهای حضرت امام حسین علیه السلام مشغول به تحصیل بوده اند.

جشن الفبا کلاس اولی های  دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع)  برگزارشد

به گزارش روابط عمومی موسسه 105 نفر  از دانش آموز پایه اول دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) با شزکت در جشن الفبا  باسواد شدن خود را جشن گرفتند..

 در این مراسم که مسئولان موسسه ، مدیران مدارس ، جمعی از اولیاء ، آموزگاران نیز حضور داشتند دانش آموزان کلاس اولی با اجرای برنامه های شاد خاطرات خوشی را در آخرین روز از اولین سال تحصیلی برای خود رقم زدند .

تلاوت گروهی قران مجید ، سرود جمهوری اسلامی ، اجرای سرودهای مختلف توسط دانش آموزان  ، نمایش های عروسکی و شادمانه از مهمترین برنامه های این جشن بود

در پایان مراسم به دانش آموزان لوح تقدیر و جایزه اهدا گردید و دانش آموزان با معلمین خود عکس یادگاری گرفتند.

نشست گروه های آموزشی آموزگاران در دروس علوم و ریاضی

نشست گروههای آموزشی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام دردرس علوم و ریاضی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی این نشست با هدف دانش افزائی ، انتقال تجربیات و بررسی کتاب های درسی و فراهم آوردن زمینه برگزاری هرچه بهتر جشنواره الگوی برتر تدریس برگزار شده است .

گفتنی است اولینمرحله  جشنواره الگوهای برتر تدریس آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام در آبانماه سال آینده برگزارخواهد شد .

جشنواره الگوهای برترتدریس خلاق آموزگاران برگزار می گردد

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه ،جلسه تبیین دستورالعمل جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق برتر آموزگاران دبستانهای حضرت امام حسین ع با حضور مدیر ومعاون آموزشی مجتمع ، مدرسین جشنواره،مدیر و معاونین دبستانها در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

دراین نشست مدیر موسسه با اشاره به  نقش واهمیت برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس خلاق ،اظهارداشتند مهمترین ویژگی جشنوار ه،گروهی بودن،ارتقاء سطح شایستگی افراد،ارتقاء صلاحیت حرفه ای و معلمی،کسب تجربه موفق و ... می باشد.

حاج آقا باغستانی افزود: جشنواره تراز عمل ما می شود در طول سال تحصیلی،ترازی می شود تا به یک روش و روشهای برتر تدریس،به فنون تدریس،طراحی تدریس، توانایی در تدریس آموزش ، اداره کردن یک کلاس خوب، توانایی لازم در تدریس و ارتقا لازم برسیم.

در ادامه آقای دکتر خضری یزدان تبدیل مهارتهاوتجربیات معلمان، بالابردن جذابیت آموزش و کلاس درس ،  ارتقا کیفیت تدریس گروهی ومشارکتی، توجه به دروس چالشی وبهبودآموزش و یادگیری آنها،  گسترش همدلی وفرهنگ بهسازی تیمی در آموزشرا از اهداف این جشنواره برشمرد و مراحل هفت گانه اجرایی جشنواره را تشریح کرد.

خضری یزدان سپس نکات قابل توجه طرح از جمله(زمان تدریس ۴۵ دقیقه ای،تشکیل میزگرد با اعضای هرتیم با داوران مربوطه،امتیازات نهایی هرتیمو چگونگی تقدیر از تیم های تدریس برتر را اعلام نمود.

در پایان جدول زمانبندی جشنواره الگوهای تدریس اعلام شد که براین اساس این جشنواره  از هفته چهارم اردیبهشت سال جاری آغاز و تا هفته بزرگداشت مقام‌معلم ۱۴۰۲ ادامه دارد .

گزارش تصویری : بزرگداشت مقام معلم دردبستان پسرانه

گردهمایی آموزگاران ابتدایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه ، گردهمایی آموزگاران دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام  با حضور معاون آموزشی موسسه برگزار شد.

در این نشست آقای سرتیپ زاده ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات آموزگاران ،از زحمات آموزگاران ابتدائی تقدیر وتشکر نمود.

ایشان معلمی در دوره ابتدایی را حساس دانست و افزود: باتوجه به اینکه دانش آموزان از ما الگو می گیرند،باید در رفتار و گفتار خود دقت بیشتری داشته باشیم .

وی درخصوص نحوه و هدف برگزاری جلسات گروه های آموزشی توضیحاتی را ارائه کرد و از آموزگاران خواست در این جلسات مشارکت فعال داشته باشند وخود را برای برگزاری جشنواره روش های فعال تدریس توسط مجتمع که در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد ،آماده نمایند.

در پایان آموزگاران به بیان نقطه نظرات و پیشنهارات خود پرداختند.

نشست انجمن اولیا و مربیان دبستان پسرانه

نشست انجمن اولیا مربیان همراه با تقدیر جمعی از خیرین دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در شب میلاد کریم آل طه حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام برگزارشد.

در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) انجمن اولیا و مربیان دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور آقای باغستانی ریاست موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام، آقای مطلب مدیر عامل موسسه ، آقای نور ایمانی خیر مدرسه ساز ، مدیر و کادر دبستان و اعضای انجمن   برگزار گردید و در این مراسم از تعدادی خیرین بزرگوار مدرسه تجلیل به عمل آمد

 و در ادامه همچنین گزارشی از عملکرد آموزشی و عمرانی انجام شده در دبستان توسط آقای رهاوی مدیریت دبستان ارائه گردید

در پایان ضمن اقامه نماز مغرب و عشا ،ضیافت افطاری در دبستان برگزار شد.

اولین نشست کارگروه پرورشی دبستان ها برای تدارک فعالیت های تابستانی

نشست کارگروه پرورشی دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار برنامه ها و فعالیت های تابستانی مدارس در محل دبستان دخترانه برگزارشد .

مدیر موسسه دراین نشست بر ضرورت تهیه وتدوین دستورالعمل برنامه های تابستانی دبستان ها بر اساس اسناد بالادستی تاکید کرد و گفت : این برنامه ها باید علاوه بر ایجاد شور و نشاط و شادابی دربین دانش آموزان از جذابیت و تازگی نیز برخوردارباشد .

حاج آقای باغستانی به لزوم آشنائی دانش آموزان با مهارت های که درزندگی روزمره خود به آن نیاز دارندتاکید کرد وگفت : بهتراست این آموزش ها نیز دربرنامه تابستانی گنجانده شود .

ایشان آشنائی با بافت تاریخی یزد ، برگزاری اردوهای یکروزه و تدارک رشته های ورزشی همچون شنا ، ژیمناستیک و آمادگی جسمانی نیز از ضروریات بسته  تابستانی خواند و افزود: انتظار می رود کارگاه های تابستانی دبستان ها از 11 تیرماه آغاز شود.

مدیر موسسه : برای ارتقای فرایند یادهی و یادگیری در مدارس همه تلاش خود را به کار می گیریم .

کار گروه آموزش در دبستان ها نیز تشکیل شد

اولین نشست کارگروه آموزشی در دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام با دستور کار برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس و برنامه های آموزشی تابستانی درمحل دبستان پسرانه تشکیل شد .

دراین نشست مدیر موسسه هدف کلی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام را تربیت دانش آموزانی متمایز در تمام ابعاد آموزشی و پرورشی دانست و گفت : ما دانش آموزان را همان گونه که مطالبه جامعه و خانواده هاست باید تربیت کنیم .

حاج آقا باغستانی از معلمان به عنوان  محور تعلیم وتربیت درمدرسه یادکرد و افزود :همه تلاش خود را برای ارتقای فرایند یادهی و یادگیری درمدارس به کار می گیریم .

ایشان برگزاری جشنواره الگوی برتر تدریس را ارتقاء دهنده ی فرایندهای معلمی دانست و خاطرنشان کرد: هم افزائی برای  رفع چالش های آموزشی و پرورش یکی از دستاوردهای این جشنواره است .

وی اظهار امیدواری کرد در همین راستا گروه های آموزشی  متشکل از آموزگاران هرپایه تحصیلی در دبستان ها به زودی تشکیل شود .

درادامه حاضران درمورد نحوه برگزاری این جشنواره و برنامه های آموزشی تابستانی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

مدارس حضرت امام حسین(ع) صاحب نشریه شدند

معاون فرهنگی موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام از انتشار اولین نشریه مدارس حضرت امام حسین علیه السلام به صورت مکتوب و الکترونیکی در سال 1401 خبرداد.

به گزارش روابط عمومی موسسه "سید مصطفی سجادی"  افزود : اولین شماره این نشریه که بیشتر ویژه نامه نوروزی مدارس است در 31 صفحه چاپ و بارگذاری شده است .

ایشان با یادآوری اثرات نشریات مکتوب و الکترونیکی و ماندگاری آنها در طول زمان گفت : هدف این است که مجموعه فعالیت ها وبرنامه های مدارس حضرت  امام حسین علیه السلام به صورت مجلد آماده شود تا در سنوات آتی به عنوان یک مرجع در دسترس آیندگان باشد .

وی با ذکر این نکته که فعلا این نشریه به صورت فصلنامه منتشر می شود  اظهار امیدواری کرد در آینده بتوانیم مدت زمان نشر آن را کاهش داده و به صورت ماهانه منتشر کنیم .

سجادی از تمامی همکاران گرامی ، دبیران ارجمند ، دانش آموزان هنرمند و خانواده های همیشه همراه خواست با ارائه نقطه نظرات ، پیشنهادات و آثار و نوشته های خود ، همچون همیشه درانتشار این نشریه نیز یاریگر موسسه باشند .

برای دسترسی به نسخه الکترونیکی اینجا کلیک کنید

"شوق حضور" گزارش تصویری از حضور دانش آموزان دبستان پسرانه

گزارش تصویری از آماده نمودن دبستان هابرای برگزاری حضوری کلاس های درس

شرکت دانش آموزان دبستان پسرانه در کارگاه های "دقت و تمرکز"

کارگاه های دقت و تمرکز برای کلیه پایه های دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.
به گزارش معاونت پرورشی هدف از برگزاری این کارگاه ها افزایش سرعت عمل ،دقت دیداری ، افزایش تعادل و تمرکز ،حافظه شنیداری و دقت شنیداری دانش آموزان می باشد .

برگزاری نمایشگاه هنر خلاق در دبستان پسرانه

اولین نمایشگاه هنر خلاق در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید.

به گزارش معاونت پرورشی این نمایشگاه با هدف پرورش مهارت‌های جمعی،تقویت هوش کلامی و فضایی،افزایش خلاقیت،آشنایی با ابزار و تکنیک های نقاشی،تقویت مهارت دست ورزی،افزایش اعتماد نفس نوآموزان،تقویت حافظه دیداری و شنیداری برپا شده است .

در این نمایشگاه  دانش آموزان با تکنیک های کلاژ، دودلینگ، گواش، چاپ کلیشه و مداد شمعی خلاقیت خود را در خلق آثار هنری به نمایش گذاشتند.

در این نمایشگاه ۱۸۷ اثر از دانش آموزان که شامل ۴۲ قاب فردی در سایز های مختلف ۱۳ اثر گروهی در سایز ۷۰×۱۰۰  و ۶۰ کار فردی بصورت پاسپارتو  و ۷۲ کار بصورت جورچین دیده می شود.

همچنین در قسمتی از این نمایشگاه دانش آموزان کار گروهی خود را بصورت زنده اجرا کردند.

در این مراسم رئیس و معاونین آموزش ابتدائی و پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ یزد و مدیران و معاونین مدارس حضرت امام حسین (ع) ، خیرین و جمعی از والدین حضور داشتند .

گفتنی است مراسم‌ افتتاحیه این نمایشگاه با خیر مقدم مدیر دبستان پسرانه آغاز شد و در ادامه مربی هنر دبستان در مورد سبک های نقاشی که دانش آموزان جهت خلق آثار خود از آن استفاده نموده بودند توضیحاتی ارائه کرد و در پایان مراسم آقای باغستانی رئیس مجتمع فرهنگی و آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام در مورد اهمیت بحث هنر در مقطع دبستان سخنرانی نمود.

لازم به ذکر است این نمایشگاه برای بازدید عموم تا روز سه شنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ دایر می باشد.

نمایشگاه هنر خلاق فردا در دبستان پسرانه برگزار می شود

بنا به گزارش معاون هماهنگی دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با هدف رشد و ارتقای خلاقیت قردی و اجتماعی نونهالان ، آثار نقاشی پسران نوآموز پیش دبستانی در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته می شود .

گفتنی است آئین افتتاح این نمایشگاه فردا یکشنبه 22 اسفندماه ساعت 10:30 صبح برگزار می شود .

آشنائی نوآموزان پیش دبستانی پسرانه با فصل زمستان

مراسم جشن فصل زمستان با حضور مجازی نوآموزان پیش دبستانی پسرانه دبستان حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد .

به گزارش معاونت پرورشی هدف از برگزاری این جشن،  آشنائی نوآموزان با ویژگی های فصل زمستان  ، نوع پوشش ،میوه ها، ماه های فصل  و  سایر خصوصیت زمستان عنوان شده است .

بررسی برنامه های شاخص تربیتی مدارس و تجلیل از معاون پرورشی مدارس امام حسین (ع) به مناسبت هفته تربیت اسلامی

همزمان با هفته تربیت اسلامی و به مناسبت هشتم اسفند ماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی نشست مشترک شورای هم اندیشی مدیران و معاونان پرورشی مدارس مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام صبح امروز دردبستان دخترانه برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی موسسه در این نشست مدیر مجتمع با تبریک مبعث رسول گرامی اسلام(ص) و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت : بعثت رسول اکرم اسلام آغاز نشر خوبی ها بود و نبی مکرم اسلام در رسالتش که با مهربانی ، کرامت انسانی و صمیمت همراه بود جامعه را به سمت جایگاه والا ومتعالی خود رهنمون ساخت .

آقای باغستانی ارتباط کیفی و اثر بخش را شاه کلید پاسخگوئی به نیازهای جامعه هدف دانست و افزود : هنر خلاق فعالان حوزه پرورشی درمدارس این است که  با صداقت،صفا،صمیمیت،اعتماد به نفس و گوش دادن دقیق به حرف های دانش آموزان در برقراری ، حفظ و استمرار این ارتباط بکوشند .

ایشان با یادآوری نقش الگوئی مربیان پرورشی خاطرنشان کرد یک مربی سمبل ادب و تربیت است که جمیع شاخص های مثبت  در رفتار ، گفتار و چهره وی نمود عینی و عملی دارد .

درادامه این جلسه هریک از معاونین پرورشی مدارس گزارشی از برنامه های شاخص نیمسال اول  ، ابتکارات ، خلاقیت ها و فعالیت های برتر حوزه پرورشی درمدرسه خود را ارائه کردند .

مرور برنامه های آتی فرهنگی و تربیتی درمدارس حضرت امام حسین علیه السلام در زمینه های مراسم ومناسبت ها ، تشکیل و تنظیم کارنامه پرورشی دانش آموزان ، فعال کردن انجمن فارغ التحصیلان ، برگزاری جشن سپاس و تجلیل از برگزیدگان مسابقات فرهنگی و هنری ، قران ومعارف اسلامی و برترین های علمی ، فعالیت های رسانه ای و انعکاس شایسته برنامه های تربیتی در سایت موسسه ، معرفی برترین ها و افتخارات دانش آموزی ، تشکیل کارگروه پرورشی و... از دیگر مباحث این نشست بود .

در پایان این جلسه به مناسبت سالگرد تاسیس امورتربیتی از معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام قدردانی و تجلیل به عمل آمد .

ارائه گزارش عملکرد درسی دانش آموزان به خانواده ها در دبستان پسرانه

دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام میزبان والدین دانش آموزان پایه های مختلف بود تا گزارشی از  عملکرد نیم سال اول تحصیلی دانش آموزان را به خانواده هایشان ارائه نماید

این جلسات به صورت زمان بندی مشخص  ،  به صورت انفرادی و با حضور مدیر،معاون آموزشی پایه و مشاورین مدرسه برگزار گردید.

تحلیل شاخص های درسی دانش آموز ، شناخت مشکلات احتمالی و ارائه راهکار و مشاوره برای رشد تحصیلی دانش آموز از جمله مباحث این نشست ها بود .

-

گزارش تصویری /روز بارانی در مدارس امام حسین (ع)

مدیر مجتمع : ایجاد شیفتگی درس دادن و درس خواندن از اهداف برنامه سالانه مدارس امام حسین (ع) است

شورای دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام در این نشست با اشاره به یکی از بند های برنامه سالانه مدارس گفت : مدرسه باید بتواند شیفتگی درس دادن را در معلمان و شیفتگی درس خواندن را در دانش اموزان ایجاد کند و این مهم با شاخص های موثر و کارهای ابتکاری ، خلاق و موثر محقق می شود.

آقای باغستانی افزود: اداره بدون شکست هر مدرسه ، مستلزم افرادی است که صداقت داشته باشند ، جذب کننده باشند ، هدایتگر ، مسیر دهنده و عاقبت اندیش باشند که قاعدتا این افراد درهرجامعه ای تاثیر گذار و موثرخواهند بود .

ایشان ضرورت ایجاد انگیزه و وجود شاخص های ارزیابی برای تحقق ارتقای مدارس را یادآورشد وگفت : ازجمله شاخص هایی که برای ارزیابی مدارس مد نظر است این که میانگین نمرات هرپایه باید هرسال نسبت به سال قبل حداقل 5 درصد رشد داشته باشد و 10 درصد از دانش آموزان بتوانند به مدارس خاص راه یابند و درآزمون تراکمی نمره واقعی کمتر از 17 نداشته باشیم .

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت زمان گفت : با مدیریت زمان است که اولویت های کاری شکل می گیرد ، کارها به موقع انجام می شود ، کار لذت بخش می شود و موفقیت ها ی خوبی حاصل می گردد.

از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام شب گذشته در جلسه مدیران و که شب گذشته به صورت آنلاین برگزارشد از حضوری شدن کلاس های درس مدارس خبرداد و افزود : بنا به تصمیم ستادکرونا و بخشنامه آموزش وپرورش از شنبه 23 بهمن ماه کلاس های درس مدارس امام حسین (ع) حضوری است

درابتدای این نشست مجازی کلیپ بازخوانی یکی از سرودهای انقلابی سال 57  کاری از دبستان پسرانه حضرت امام حسین ع به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پخش شد.

سپس آقای باغستانی مدیر مجتمع حضرت امام حسین ع با گرامیداشت یوم اله ۲۲ بهمن، یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به بخشنامه صادره وزارت آموزش و پرورس و تاکید ستاد اجرایی کرونای استان مبنی بر بازگشایی مدارس در هفته آینده و ضرورت اجرای بخشنامه صادره اشاره کرد و ضمن تاکید بر اهمیت موضوع ، توصیه های لازم را بشرح زیر به مدیران و معاونین ارائه نمود.

۱. کلیه ی مدارس آمادگی لازم رابرای برگزاری کلاسهای حضوری و غیرحضوری داشته باشند.

۲. کلیه ی نیروهای خدماتی نسبت به آماده سازی کلاسها در روز جمعه اقدام لازم را بعمل آورند‌.

۳.مدیران و معاونین تدابیری را بیندیشند که اگر تعدادی از دانش آموزان بنا به دلایلی نتوانند در کلاسهای حضوری شرکت نمایند،برای آنان کلاس بصورت غیرحضوری برگزار گردد.

۴. معاونین فناوری کلیه ی سیستم ها را کنترل و چک‌ نمایند تا در روز شنبه کلاسها با تمام توان چه حضوری و‌چه غیرحضوری برگزار گردد.

۵. معاونین محترم در روز جمعه نسبت به گروه بندی دانش آموزان اقدام و نهایتاً تا عصرجمعه به خانواده هااطلاع رسانی نمایند.

۶. معاونین پس از اطلاع رسانی به خانواده ها بازخوردها را جمع بندی تا مشخص شود در روز شنبه چه تعداد حضوری و چه تعداد بصورت غیرحضوری در کلاسها حاضر می گردند.

۷. مدیران بزرگوارمدارس ابتدایی برای آمادگی معلمان خود فردا جمعه یک‌جلسه ای بصورت آنلاین تشکیل و نسبت به هماهنگی با معلمان اقدام نمایند.

۸. کلیه ی فعالیتهای مشاوره ای باید بصورت حضوری انجام شود.

۹. فردا جمعه با گلیه دبیران تماس حاصل تا نسبت به وضعیت سلامتی و یا بیماری آنان اطلاع لازم اخذ گردد.

۱۰. معاونین نسبت به حضور وغیاب دانش آموزان اهتمام لازم را بعمل آورند.

۱۱. معاونین فناوری نیز اطلاع رسانی لازم در خصوص کلاسهای حضوری و غیرحضوری بوسیله پیامک اقدام نمایند.

۱۲. معاونین پرورشی نسبت به برگزاری مراسم صبحگاه چه بصورت حضوری چه بصورت غیر حضوری اقدام لازم را معمول دارند.

۱۳. در صورت بیماری و کسالت بعضی از دبیران ارجمند،معاونین طوری برنامه ریزی نمایند تا کلاسهای اینگونه افراد بصورت آنلاین برگزار گردد.

۱۴. سعی شود آزمونهای هفتگی بصورت حضوری برگزار گردد.

۱۵. معاونبن محترم هماهنگی نسبت به فراهم آوردن کلیه امکانات لازم جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی اقدام نمایند.

۱۶. تبدیل حضوری به غیرحضوری و بالعکس صرفاً باید در شورای مدرسه مطرح و با ارائه دلائل لازم تصمیم گیری بعمل آید.

۱۷. مرکز مطالعاتی با اولویت دانش آموزان پایه دوازدهم دایر می باشد.

۱۸. برنامه هفتگی دفتر مرکزی که در کانال مدیران و معاونین گذاشته شده است تغییر می کنند و جلساتی که در صبح ها گذاشته شده است به عصرها منتقل خواهدشد.

۱۹. مجددا توصیه میشود اگر چنانچه دبیری بیمار و یا بعللی نتوانست در مدرسه حاضرشود کلیه کلاسهای نامبرده باید بصورت غیرحضوری برگزار شود.

۲۰. در پایان مدیران و معاونین محترم کلیه ی تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزاری کلاسها چه بصورت حضوری و چه بصورت غیرحضوری  بعمل آورند.

منبع : روابط عمومی

بازخوانی سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان دبستان پسرانه امام حسین (ع)

نشست مشاوران دبستان های حضرت امام حسین (ع ) برگزار شد

در این نشست مدیر مجتمع آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام توانمندی های مشاوران در زمینه های مختلف را یادآورشد و افزود : مشاوران با بهره مندی از توانمندی های جامع خود برای رفع نیازهای مخاطبین تلاش می کنند. .

آقای باغستانی با اشاره به وجود ایستگاه های مختلف رادیوئی برای رفع نیاز آحاد مردم خاطر نشان کرد: هریک از امواج رادیوئی در زمینه ی خاصی فعالیت دارند مثلا شبکه قران برای ترویج معنویت ، شبکه ورزش برای تندرستی ، شبکه جوان برای ایجاد نشاط و شبکه سلامت برای ارتقای بهداشت تلاش می کنند و لی مشاوران باید آمادگی پاسخگوئی به همه نیاز های مخاطب خود در 24 ساعت شبانه روز را داشته باشند.

ایشان مشاوران را به پیگیری ، پشتیبانی و اصلاح مسائل و مشکلات توصیه نمود و از مشاوران خواستند با ارتقای اطلاعات علمی و به روز کردن دانش حرفه ای خود بتوانند از دانش اموزان ، والدین ، معلمان و ...حمایت کنند.

تشکیل شورای سیاست گذاری مشاوران مدارس امام حسین (ع) ، تحلیل ارزشیابی نوبت اول با شاخص های علمی ، برگزاری کارگروههای علمی مشترک مشاوران با معلمان ،  تدوین طرح درس بازی های هوشی ، حرکتی توسط مشاوران و تهیه دفترچه فعالیت های مشاوران در سال آتی از مصوبات این نشست بود.

نشست برخط شورای معاونین دبستان های حضرت امام حسین (ع)

نشست مجازی شورای معاونین دبستان های پسرانه و دخترانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور برخط آقای باغستانی مدیر موسسه و سایر اعضا شب گذشته برگزارشد .

دراین نشست مجازی علاوه بر جمع بندی نظرات حاضرین درخصوص طرح فرصت های نوروزی ، معاونین گزارشی از روند ارائه کارنامه به والدین و دانش آموزان را ارائه کردند.

 ارائه گزارش  اقدامات انجام شده درمورد تهیه برنامه طرح اوقات فراغت دبستان ها ، سورت نمودن معدل ها براساس لیست کلاس و پایه برای نهایی نمودن روش تشویق دانش آموزان برتر،  نهایی نمودن جلسات دانش افزایی والدین تا پایان اسفند ماه و بررسی تقویم اجرایی بهمن ماه ازدیگر مباحث این نشست بود.

نشست شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین (ع) با موضوع اوقات فراغت

جلسه شورای راهبردی دبستان های حضرت امام حسین در بهمن ماه نیز به ادامه سلسه مباحث کارشناسی برای تدوین بسته های اوقات فراغت اختصاص یافت .

دراین نشست که علاوه بر مدیران ستادی ، مدیران مدارس ، معاونین پرورشی دبستان ها ، مربیان هنری ، مشاوران و تعدادی از اعضای انجمن اولیا ومربیان دبستان دخترانه نیز حضورداشتند ابتدا دبیر شورای راهبردی  گزارشی از جلسات گذشته و پیشنهادات کارگروه تخصصی اوقات فراغت را ارائه کرد ودرادامه حاضرین پیرامون جزئیات  آخرین بسته پیشنهادی اوقات فراغت بحث و تبادل نظر کردند .

دراین نشست درمورد دسته بندی و تعیین رشته ها در برنامه های چندگانه هنرخلاق ، آواها ونواها ، کامپیوتر ، بازی های هوشی، حرکتی  تصمیم گیری و مقرر شد مدارس با مشخص نمودن اهداف ، نقاط قوت و ضعف ، محدودیت ها ، راهبردها ، فرصت ها و شاخص های ارزیابی طرح هر برنامه را تدوین نمایند .

آئین روز مادر در دبستان پسرانه

به مناسبت ولادت دخت نبی اکرم حضرت صدیقه طاهره (س) مراسم ویژه ای در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید

دراین آیین که با جشن و سرور و برنامه های شاد همراه بود دانش آموزان با زندگی حضرت زهرا (س) آشنا شدند و با پخش مولودی به شادی پرداختند .

درادامه دانش آموزان سرود مادر را برای قدردانی از مادرانشان خواندند و با دادن هدیه ای به دست بوسی مادران خود رفتند.

تبریک و تجلیل از همکاران زن در مدارس امام حسین (ع)

همزمان با سالروز میلاد مبارک حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و روز زن و تکریم از مقام و منزلت مادر ، مدیران موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با حضور در دبستان های دخترانه و پسرانه و دبیرستان های دخترانه دوره اول و دوم ، از پرسنل زن شاغل در این مدارس تجلیل و  با اهدای گل و شیرینی تولد حضرت زهرا (س) و روز زن را به آنان تبریک گفتند .

در این بازدید آقایان "باغستانی" مدیر،" مطلب نژاد" مدیرعامل ،" سجادی " معاون فرهنگی ، "امین الرعایا " مسئول بازدیدها و مشارکتهای مردمی و "مرشدی " مسئول روابط عمومی موسسه حضور داشتند.

منبع : روابط عمومی موسسه

اردوی تفریحی آموزشی پیش دبستانی های پسرانه

نو آموزان پیش دبستانی جهت شادی ، نشاط و تقویت هوش خلاق و بالا بردن مهارت‌های حرکتی خود اردویی یک روزه را در یک مجموعه تفریحی سپری نمودند.

برگزاری کارگاه آموزشی هنر دردبستان پسرانه

دانش آموزان دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام در راستای دروس آموزشی خود کارگاه آموزشی هنر برگزار نمودند
در این کارگاه دانش آموزان با هنر های صنایع دستی ،قالیبافی، آلات موسیقی،ترمه بافی آشنا شدند.

آشنائی پسران دوم دبستان با نحوه وضوگرفتن

دانش آموزان کلاس دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام با نحوه وضو گرفتن آشنا شدند

به گزارش معاونت پرورشی مطابق با سر فصل دروس کلاس دوم دبستان دانش آموزان با احکام وضو که شامل نحوه شستن صورت و دستها و مسح کردن سر و روی پاها با شرایط و کیفیت خاص این عمل که در شرع مقدس ، وسیله طهارت معنوی شمرده شده آشنا شدند

و همچنین یاد گرفتن  که با یک لیوان آب نیز می توانند وضو بگیرند.

اقامه عزای فاطمیه در دبستان پسرانه

مراسم عزاداری به مناسب شهادت حضرت زهرا(س)در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

درمراسمی که صبح امروز به مناسبت سالروز شهادت بی بی دو سرا حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد دانش آموزان درسوگ دخت مکرم نبی گرامی اسلام (ص) به عزاداری پرداختند .

آشنائی دانش آموزان با فضائل و مناقب حضرت زهرا (س) ، هم خوانی صلوات خاصه حضرت زهرا (س) ، سلام بر حضرت امام حسین علیه السلام و سینه زنی از جمله برنامه های این مراسم بود.

این مجلس با مرثیه سرائی و نوحه خوانی دانش آموزان " توحید اعظمی راد و محمد عادل عطایی "پایان یافت .

پیش ثبت نام ، پیش دبستانی 2 دخترانه و پسرانه از امروز آغاز شد

پیش ثبت نام ، پیش 2 مدارس دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) از امروز 15 دیماه آغاز شد.

بنا به اعلام ستاد ثبت نام مدارس حضرت امام حسین علیه السلام متولدین 1/7/1395  تا متولدین 31/6/1396 می توانند برای ثبت نام به آدرسhttps://imhyazd.com بخش ثبت نام جدید مراجعه کنند .

گفتنی است تمامی مراحل ثبت نام به صورت غیرحضوری و سیستمی صورت می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری نوآموزان ووالدین آنان نیست .

اضافه می نمایدزمان و چگونگی سنجش حضوری نوآموزان از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد .

شایان ذکر است محل استقرار پیش دبستانی در دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام واقع درصفائیه خیابان شاهد است و روند ثبت نام تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت .

امسال افزون بر150 نوآموز در 6 کلاس پیش دبستانی دخترانه و پسرانه دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام مشغول فراگیری آموزش های لازم به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می باشند .

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید : https://imhyazd.com/?p=2535

اطلاعیه پیش ثبت نام سال تحصیلی 1403-1402

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در پایه پیش 2 دبستانهای دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) یزد برای سال تحصیلی 1403-1402 می رساند:

به محض صدور مجوز پیش ثبت نام از سوی آموزش و پرورش روند نام نویسی از طریق همین سایت ( www.imhyazd.com ) اطلاع رسانی خواهد شد.

گرامیداشت سالروز شهادت سردارسلیمانی دردبستان پسرانه

امروز همزمان با ایران اسلامی مراسمی در گرامی داشت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید .

در این مراسم دانش آموزان با جانفشانی هایی که این شهید بزرگوار برای کشور عزیزمان انجام داده است آشنا شدند و عهد بستن که با پیروی از اخلاق و رفتار شهیدان در آبادانی و پیشرفت کشورشان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

 در پایان مراسم  دانش آموزان به سینه زنی پرداختند.

آغاز دوره آموزشی ورد و پاورپوینت در دبستان پسرانه

دوره دانش افزایی  ICDL پیشرفته ویژه معلمین دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام آغازشد.

سر فصل های این دوره پردازش متن پیشرفته (Microsoft Word) وارائه تصویری پیشرفته (Microsoft PowerPoint) درنظر گرفته شده است .

این دوره دانش افزایی روزهای پنجشنبه در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار می‌گردد.

آشنائی دانش آموزان دوم دبستان پسرانه با آداب زیارت

دانش آموزان کلاس دوم دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برای زیارت به آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) رفتند .

دراین اردو که مطابق با سرفصل تدریس درس فارسی بود دانش آموزان با آداب زیارت آشنا شدند.

مسئول فرهنگی آستان امامزاده جعفر ، معاونت آموزشی و معلمین پایه دوم در این اردوی زیارتی دانش آموزان را با شخصیت والای امامزاده جعفر، شرایط و آداب زیارت آشنا نمودند .

 در ادامه دانش آموزان با حضور بر مزار علما و شخصیت های قرانی و مذهبی مدفون در جوار این بقعه متبرکه برای آنان فاتحه قرائت کردند.

تقدیر از هنرمندان و عوامل جشن یلدائی دبستان پسرانه

از دانش آموزان هنرمندی که در آئین شب یلدا دردبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برنامه اجرا کرده بودند تقدیر شد .

به گزارش معاونت پرورشی در این مراسم از دانش آموزانی که در آئین شب چله با تلاوت گروهی قرآن مجید ، اجرای سرود ، حافظ خوانی ،اجرای نمایش شب چله و سرود یلدایی ، هنرنمائی کرده بودند با اهدای هدایائی تقدیر شد .

همچنین از عرشیا دهقان که با هنرمندی خود  فضایی شاد و مفرح را رقم زد تجلیل شد. درهمین راستا از زحمات خانم ها ملجا، درزاده ،محقق و حسینی در آماده نمودن گروه‌ها قدردانی به عمل امد

برگزاری جشن آموزش صد در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع)

جشن انگیزشی صد  با حضور دانش آموزان کلاس دوم در دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزار گردید.

به گزارش معاونت پرورشی این مراسم با هدف تصویرسازی ، آشنایی عمیق دانش آموزان با عدد ۱۰۰ ، درک مفهوم و ارزش آن ،اشتیاق  برای یادگیری اعداد بزرگتر و ثبت خاطره شرین برای دانش آموزان برگزارشد.

در این مراسم ضمن پذیرایی ، دانش آموزان علی سام میرشجاعی با ساخت انیمیشن ۱۰۰ و سروش قیومی و امیرکیان علمدار با نوازندگی فلوت لحظات شاد آموزشی را برای دانش آموزان رقم زدند.

آئین شب چله در دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) برگزارشد

با هدف آشنایی دانش آموزان با یکی از آئین ها و رسوم کهن ایران زمین، آئین شب در دبستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) برگزار گردید

در این مراسم گروههای مختلف دانش آموزان و معلمین به هنرنمایی پرداختند که از این جمله می توان به همخوانی زیبای قرآن‌کریم توسط دانش آموزان پیش دبستانی ،گروه حافظ خوانی،اجرای سرود یلدا و تئاتر شب چله و تئاتر آموزشی آداب و رسوم مهمانی رفتن اشاره کرد.

برای دانش آموزان در این مراسم همچنین مسابقات لباهنگ ، صندلی بازی و همخوانی سرود یلدا در نظر گرفته شده بود.

قهرمانی دانش آموز دبستان امام حسین (ع) درمسابقات شطرنج کشوری

ماهان وزیری افضل  دانش آموز دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) مقام نخست مسابقات شطرنج (ریتد کشوری) را کسب کرد.

بزودی سند فعالیت های فوق برنامه دبستان ها حضرت امام حسین (ع)تدوین می شود

نشست شورای راهبردی دبستان های موسسه آموزشی حضرت آمام حسین علیه السلام با دستورکار فعالیت های فوق برنامه دردبستان دخترانه برگزارشد .

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام دستوراین نشست را بررسی فعالیت های فوق برنامه از نگاه همکاران ، آموزگاران ، مربیان ، مشاوران و اعضای انجمن اولیاء ومربیان ذکرکرد و گفت : بدین منظور و درقالب فرم های نظام پیشنهادات از گروه های فوق،  نظرخواهی شده است.

آقای باغستانی از وصول قریب 20 پیشنهاد به دبیرخانه شورای راهبردی خبرداد و افزود : این پیشنهادات پس از بررسی توسط کارشناسان و برای بررسی نهائی در شورای راهبردی مطرح خواهد شد.

ایشان توجه ویژه به فعالیت های بیرون از کلاس و مدرسه را از ویژگی های مدارس کیفی برشمرد و افزود : این فعالیت ها باید اهداف معنا داری را دنبال کند تا بتواند با جلب توجه دانش آموز ، مشارکت فعال وی و والدین را به همراه داشته باشد .

وی برضرورت جذابیت و دربرگیری همه برنامه های مور نیاز کودکان تاکید کرد و گفت : این فعالیت ها باید بقدری جذاب و مورد نیاز باشد که همه به خاطر احساس نیاز درآن شرکت کنند.

مدیر موسسه خاطرنشان کرد : خروجی این نشست باید به تدوین سند فوق برنامه منتج شود تا مسیر و چگونگی فعالیت هارا دریک دوره  6 ساله مشخص کند .

محمد رضا باغستانی توجه به مبنای علمی فعالیت ها را خواستار شد و افزود : علاوه براین شرایط فرهنگی کشور و استان دراین سند باید لحاظ شود و راهکارهای نظارتی آن نیز مشخص گردد.

ایشان بر ضرورت تهیه و تامین امکانات مورد نظر برای تحقق اهداف سند فعالیت های فوق برنامه تاکید کرد و گفت : دراین راستا افزایش توانمندی های علمی و مهارتی معلمین نیز ضروری است

درادامه این نشست هریک از حاضران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه و حول محور دستور جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند

صبحگاه مهارت آموزی با موضوع "تفکیک زباله و پسماند "دردبستان پسرانه برگزارشد

دانش آموزان دبستان پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام درصبحگاه مهارت آموزی...

با نحوه تفکیک زباله ها آشنا شدند.

 دبستان پسرانه حضرت امام حسین  (ع) در صبحگاه مدرسه میزبان خانم خواجویی و همکارانشان از شهرداری بودند و برنامه های مختلفی را به اجرا گذاشتند.

در صبحگاه امروز برای دانش آموزان قصه محیط زیست به تصویر کشیده شد و دانش آموزان با اثرات رها شدن زباله در طبیعت آشنا شدند و همچنین در رابطه با تفکیک زباله و علامت پسماند مطالب مفیدی را آموزش دیدند.

در پایان مراسم با حضور عروسک نمایشی لحظات شاد و مفرحی برای دانش آموزان رقم خورد وبه تعدادی از دانش آموزان هدایایی به رسم یادبود تقدیم گردید.

نمایشگاه نقاشی دانش آموزان پیش دبستانی

نمایشگاه هنر خلاق فصل پاییز ویژه هنرنمایی دانش آموزان پیش دبستانی در دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) برگزار گردید

برپایی نمایشگاه پاییزی هنر خلاق در دبستان پسرانه

دانش آموزان کلاس اول دبستان پسرانه حضرت امام حسین (ع) نقاشی های گروهی خود را در قالب نمایشگاه پاییزی هنر خلاق به نمایش گذاشتند.

جشن پاییزی پیش دبستانی ها

جشن فصل پاییز نوآموزان پیش دبستانی پسرانه در دبستان حضرت امام حسین علیه السلام برگزار شد .

به گزارش معاونت پرورشی این جشن با هدف نهادینه کردن آموزش فصل پاییز ازجمله ویژگی ها ، پوشش ، میوه ها و ماه های فصل پاییز ، شب یلدا و سایر خصوصیت های این فصل در فضایی شاد و مفرح با حضور نوآموزان ومربیان آنان برگزارشد.

خانم فرزانه مرکز مالمیری

دوم دبستان پسرانه

خانم زهرا تن آب

پیش دبستانی پسرانه

خانم حکیمه سادات حسینی

پیش دبستانی پسرانه

خانم رقیه محقق

پیش دبستانی پسرانه
ایران - یزد - چهار راه پژوهش - بلوار دانشگاه - خیابان شاهد
03538342237
03538342236

درباره‌ی مدرسه

دبستان پسرانه

پیش‌ثبت‌نام در مدرسه

جهت ثبت‌نام در مدارس مجتمع امام حسین (ع) یزد، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.