دفترمرکزی

نشست شورای ستادی دفتر مرکزی موسسه

شورای ستادی دفترمرکزی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی  حضرت امام حسین علیه السلام  با حضور رییس هیات مدیره ،مدیر عامل و معاونین و کارشناسان دفتر در محل  سالن اجتماعات دفترمرکزی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه دراین نشست مدیر مجتمع تلاش برای ارتقای مجموعه در مسیر عالی شدن را ستود و نیروهای ستادی را به ویژگی های متعالی اخلاقی ، انسانی و مدیریتی توصیه کرد.  

آقای باغستانی با تشکر و قدردانی از اعضای ستاد مرکزی گفت: یک شورای برتر ویک حوزه ستادی متعالی متشکل از افرادی متخصص،متعهد،کاردان و کارآزموده ،منظم و منضبط است که  تمام هم وغم خو را برای رفع مشکلات مالی واداری مدارس بکارگرفته و می گیرند..

ارائه آخرین گزارش از وضعیت امور مالی ، اداری ، اموال وتجهیزات و امور رفاهی از دیگر مباحث این نشست بود

درادامه در مورد نحوه پرداخت تسهیلات ، امور بیمه ای  وبرگزاری  سفرها و اردوهای سیاحتی ، زیارتی بحث و تبادل نظر شد .

اعلام برنامه های ماه رمضان درمدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست مشترک معاونین پرورشی مدارس حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد.

در این نشست مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام از ماه مبارک رمضان به عنوان فرصتی مناسب برای خودسازی ، تزکیه نفس و هم نشینی با کلام وحی یادکرد و بر فضای سازی مناسب و اجرای برنامه های مرتبط با ماه میهمانی خداوند در مجموعه مدارس حضرت امام حسین (ع) تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه حاج آقای باغستانی هم نشینی دانش آموزان با قرآن کریم را درزمره برنامه های آغازین هر روز مدارس برشمرد و گفت : صبحگاه قرآنی ، جزخوانی قرآن و طرح ختم روزانه قرآن درمنزل که با مشارکت دانش آموزان و اولیای محترم آنان قرائت  می گردد از جمله برنامه های قرآنی است که برای دانش آموزان دبیرستانهای دوره اول و دوم پیش بینی شده است .

ایشان به قرائت روزانه سوره های کوچک جزء آخر قران به ویژه سوره قدر توسط دانش آموزان دبستانی اشاره کرد و افزود : طرح انس با قرآن با انتخاب آیات و سوره های منتخب در دبستان ها نیز اجرا می گردد.

وی برنامه ریزی برای برگزاری مراسم جشن تکلیف دانش آموزان مکلف همزمان با میلاد حضرت امام حسن علیه السلام ، تجلیل از روزه اولی ها درمدارس ابتدائی و برگزاری مراسم شب زنده داری شب های قدر را از دیگر برنامه های ماه مبارک دراین مجتمع برشمرد و خاطرنشان کرد : فضاسازی محیطی ، ذکر روزانه احکام ، بیان  نکات کلیدی هر جزء از قرآن و توصیه های بهداشتی از دیگر برنامه های تدارک شده دراین ایام است .

تاکید بر تشکیل منظم کارگروههای پرورشی ، برگزاری کارگاه های طرح آداب معاشرت ، پنجره های نیک زیستن ، برنامه ریزی برای برگزاری اردوهای تربیتی درون وبرون استانی برای دانش آموزان ، لزوم مستند سازی مراسم وجشن ها ، برنامه ریزی برای حضور مشاور مذهبی درمدرسه و نهائی شدن طرح اوقات فراغت دبستان ها از دیگر مباحث این نشست بود.

"جشن سپاس" 24 و 25 اسفندماه برگزار می شود

آئین تجلیلیل از دانش آموزان برتر مدارس حضرت امام حسین (ع) با عنوان "جشن سپاس" 24 و 25 اسفندماه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی موسسه مدیر مجتمع حضرت امام حسین علیه السلام در نشست مشترک معاونین پرورشی و فناوری مدارس گفت : آئین تجلیلیل از دانش آموزان برتر مدارس حضرت امام حسین (ع) با عنوان "جشن سپاس" 24 و 25 اسفندماه برگزار می شود

آقای باغستانی افزود: دراین جشن که به صورت حضوری در سالن ورزشی مجموعه برگزار خواهد شد از ممتازین علمی ، ورزشی مدارس امام حسین (ع) در 4 برنامه جداگانه تجلیل می شود .

ایشان به اجرای برنامه های فرحبخش و نشاط آفرین دراین جشن اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد این آئین بتواند روند رو به رشد فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس را ارتقا بخشد .

درادامه این نشست که مدیرعامل ، معاون فرهنگی موسسه و معاونین پرورشی وفناوری مدارس حضور داشتند در مورد سین برنامه های جشن سپاس و آیتم های مراسم مقام معلم با عنوان زمزمه محبت بحث و تبادل نظر شد .

شورای پرسنل حوزه ستادی برگزار شد

شورای هم اندیشی حوزه ستادی موسسه خیریه فرهنگی آموزشی حضرت امام حسین (ع) صبح امروز با حضور مسوولین و پرسنل موسسه در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین (ع ) دوره دوم برگزار شد.

در این جلسه مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین (ع) به شرح ویژگی های افراد تاب آور پرداخت و عمل آگاهانه و هوشیارانه ، شناخت احساسات و هیجانات، برخورداری از احساس ارزشمندی ، پذیرش موانع به عنوان بخشی از زندگی ، برخورداری از منبع کنترل درونی را ازجمله ویژگی های افراد تاب آور برشمرد .

آقای باغستانی افزود: افراد تاب آور دارای مهارت حل مسئله می باشند و از ارتباطات محکم اجتماعی و یا به عبارتی کفایت اجتماعی برخوردارند و دارای روحیه کمک طلبی و همدلی می باشند و درکل افرادی خوش بین هستند.

وی با ارائه توصیه های لازم از کارکنان حوزه ستادی خواست با تکمیل فرم سنجش تاب آوری میزان تاب آوری خود را بسنجند .

در ادامه آقای مطلب نژاد مدیرعامل موسسه نیز گزارشی از مسائل مالی ، اداری و رفاهی از جمله چک های صیادی،چک های برگشتی، مانده چک های وصول نشده،آمار ثبت نام از پذیرش پایه پیش دبستانی های دخترانه و پسرانه،عضویت پرسنل در صندوق رفاه کارکنان و میزان وام های پرداختی،کنترل اموال مدارس با دفاتر اموال مربوطه،جذب کمک های خیری، طرح یاریگران،پیگیری گزینش دبیران و پرسنل اداری،تخفیف شهریه ها و.... را ارائه نمود.

روابط عمومی موسسه

اعلام سیاست های کلی مدارس امام حسین (ع) درنیمسال دوم

مدیر موسسه خیریه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با یادآوری این نکته که مدارس حضرت امام حسین علیه السلام معتقد به کنترل درونی هستند و نه کنترل بیرونی ، برخی از سیاست های کلی مدارس را درنیمسال دوم بیان کرد .

آقای باغستانی به تغییر رفتار و تغییر نگرش در راستای اهداف 5 گانه مدارس کیفی اشاره کرد و گفت : "در سرلوحه این اهداف تعلق و عشق قرار دارد "

ایشان کسب "قدرت" به معنای لیاقت را به عنوان هدف دوم ذکرکرد و افزود: منظور از قدرت ، قدرتی است که خروجی آن پیشرفت و احساس لیاقت باشد .

وی آزادی و انتخاب درست و اصولی را از دیگر اهداف این مدارس برشمرد و خاطرنشان کرد : بازی و تفریح درقالب ورزش ، اردو ، جشنواره ها و مسابقات ورزشی به عنوان یکی از این اهداف مد نظر است و درنهایت بقا و زنده ماندن به عنوان پنجمین هدف ما خواهد بود.

محمدرضا باغستانی افزود : رسالت ما آگاهی بخشی و دانش افزایی به جامعه هدف است و باید شناخت از جامعه هدف و تلاش درهر مقطع ، پایه ، رشته ، کلاس و هرفرد بر این اساس صورت گیرد .

ایشان درپایان با یادآوری نقش نیمسال دوم هر سال در موفقیت دانش آموزان و مدرسه بر ضرورت آگاهی داشتن ، آگاهی دادن و توجه به این مهم تاکید کرد.

هم اکنون افزون بر 2 هزار دانش آموز در 6 آموزشگاه این موسسه و در 78 کلاس به تحصیل اشتغال دارند .

پیش ثبت نام ، پیش دبستانی 2 دخترانه و پسرانه از امروز آغاز شد

پیش ثبت نام ، پیش 2 مدارس دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین (ع) از امروز 15 دیماه آغاز شد.

بنا به اعلام ستاد ثبت نام مدارس حضرت امام حسین علیه السلام متولدین 1/7/1395  تا متولدین 31/6/1396 می توانند برای ثبت نام به آدرسhttps://imhyazd.com بخش ثبت نام جدید مراجعه کنند .

گفتنی است تمامی مراحل ثبت نام به صورت غیرحضوری و سیستمی صورت می گیرد و نیازی به مراجعه حضوری نوآموزان ووالدین آنان نیست .

اضافه می نمایدزمان و چگونگی سنجش حضوری نوآموزان از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد .

شایان ذکر است محل استقرار پیش دبستانی در دبستان های دخترانه و پسرانه حضرت امام حسین علیه السلام واقع درصفائیه خیابان شاهد است و روند ثبت نام تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت .

امسال افزون بر150 نوآموز در 6 کلاس پیش دبستانی دخترانه و پسرانه دبستان های حضرت امام حسین علیه السلام مشغول فراگیری آموزش های لازم به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می باشند .

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید : https://imhyazd.com/?p=2535

تحلیل و بررسی میز امتحان و تثبیت آرامش در کارگاه نیک زیستن

تحلیل و بررسی میز امتحان و تثبیت آرامش در کارگاه نیک زیستن

کارگاه آموزشی ، تربیتی و مشاوره ای نیک زیستن به صورت مجازی و با حضور دانش آموزان و والدین مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام برگزارشد .

دراین کارگاه آقایان باغستانی و ایرانی زاده و خانم نظری نقش دانش آموزان، والدین و مدرسه در ایام امتحانات و تثبیت آرامش در قبل ، حین و بعد از امتحانات را بررسی کردند.

دراین کارگاه عنوان شد دانش آموزان باید با ارزیابی عملکرد تحصیلی خود در طول 3 ماه گذشته، مانندپیش خوانی کردن ، نیازسنجی مطلوب، برنامه ریزی ، محل مطالعه مناسب، بهداشت خواب ، قبل از امتحانات آمادگی لازم را جهت گرفتن نتایج مطلوب انجام دهند.

ارائه توصیه هایی از قبیل : بیان نقش والدین در ایام امتحانات : اطلاع از برنامه امتحانات و نصب در محل مناسب ،  آماده سازی محیط منزل و ساختار خانواده برای امتحانات ، پیش بینی و برنامه ریزی برای ایاب و ذهاب فرزند در طول امتحانات ،  آماده کردن بموقع غذا، فرد مشخص جهت بردن دانش آموز قطعی باشد،  نیم ساعت قبل از شروع آزمون، فرزند را به مدرسه برسانند ازدیگر مباحث این کارگاه بود .

برگزاری نشست مدیران مدارس امام حسین (ع)با موضوع برگزاری امتحانات نوبت اول

نشست مدیران مدارس 6 گانه موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با موضوع برگزاری امتحانات نوبت اول برگزارشد.

دراین نشست مدیر موسسه با اشاره به جایگاه مدارس امام حسین (ع) ، این جایگاه برتر را یک فرصت دانست و گفت : برای پاسداشت این فرصت با برنامه ریزی و تلاش از هیچ کوششی فرو گذار نخواهیم کرد . کرد.

آقای باغستانی از مدیران مدارس خواست با بهره مندی از همه ظرفیت ها ، زمینه رقم خوردن بهترین نتایج درهمه زمینه ها را فراهم کنند .

وی با اشاره به نزدیک شدن زمان امتحانات نوبت اول تاکید کرد: امتحانات را با بهترین نحوممکن و با دقت و جدیت بالا ، مطابق با آیین نامه های بالا دستی برگزارکنید.

نشست معاونان فناوری مدارس حضرت امام حسین (ع)

نشست مشترک معاونان فناوری مدارس 6 گانه حضرت امام حسین علیه السلام با حضور مدیر موسسه در سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزارشد .

آقای باغستانی دراین نشست با اشاره به لزوم تمرکز ، خلاقیت ، ابتکار و نوآوری در تمامی امور مدیریتی و اجرائی کفت : لازمه اشرافیت درامور روزانه ، افزایش آگاهی ، بینش و  اطلاعات است و فردی که خودش را نو نکند محکوم به شکست است و خود به خود حذف می شود .

ایشان هدف از فناوری را بهره مندی و استفاده از ابزاری دانست که گره گشای دشواری های یک سازمان باشد و ادامه داد: فناوری درمدارس مجموعه فرایندها ، روش ها ، فنون ، ابزار ، تجهیزات ودستگاههای مهارتی است که توسط آن خدمات آموزشی و پرورشی به جامعه هدف ارائه می شود.

وی با ذکر این نکته که فناوری هنر ، علم ، دانش و سیستم است خاطرنشان کرد: نمود فناوری باید آئینه وار تمام فعالیت های مجموعه را به صورت آنی و لحظه ای دردسترس قرار داده و نشان دهد.

درادامه این نشست معاونان فناوری گزارشی از آخرین وضعیت فناورانه در زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری در مدرسه خود را ارائه کردند .

نحوه پشتیبانی از سایت جدید موسسه و هماهنگی برای درج اطلاعات هر مدرسه در سایت از دیگر مباحث این نشست بود .

مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین(ع):اساس مدرسه داری برمحبت استوار است

جلسه شورای هم اندیشی دبیرستان های دوره اول و دوم حضرت امام حسین (ع ) در محل سالن اجتماعات دبیرستان پسرانه برگزار گردید.

دراین جلسه مدیر موسسه آموزشی حضرت امام حسین علیه السلام با اشاره به اینکه مدرسه داری غصه خوردن برای بندگان خدا.است گفت:اساس مدرسه داری برمحبت استوار است

آقای باغستانی با شرح قصه مدرسه داری افزود:در این راه افراد باید توانائی وظرفیت شان را توسعه بدهند، چون مدرسه داری جنس خاص خودش را دارد و آدم های خاص خودش را می طلبد

وی افزود: مدرسه داری یعنی سعی کنیم حرف های مهم بزنیم،حرف های گنده بزنیم نه اینکه خودمون را گنده کنیم،مدرسه داری یعنی دوست داشتن،یعنی نداشتن حلزون درون ،مدرسه داری یعنی دلتنگ شدن از افرادی که زمانی بودند ولی الان نیستند‌.

ایشان مدرسه داری را به معنای اقدام و عمل دانست و ادامه داد:"تفکر عمیق- توان یادگیرندگی و مدیریت برخود "- آنالیزخود و مدرسه- جهان بینی وسیع- درک تفاوت ها و تنوع ها و مدیریت روابط از دیگر جلوه های مدرسه داری است .

مدیر مجتمع درادامه توصیه های لازم را در مورد بخشنامه ساماندهی کنکور مطرح کرد.

آقای باغستانی سپس باتوجه به فرارسیدن امتحانات و شرائط خاص کرونایی اظهار داشت با هماهنگی ادارات آموزش وپرورش برنامه امتحانات طوری برنامه ریزی شود که کمترین آسیبی به دانش آموزان برسد و امتحانات درکمال آرامش و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

ایشان درادامه با یادآوری آئین نامه امتحانات،و آئین نامه تخلفات اداری خواستار مطالعه دقیق این آیین نامه ها توسط مدیران و معاونین مدارس شد.

وی بر مدیریت زمان ،ارسال پیام های انگیزشی برای دانش آموزان هرپایه، تشویق و ترغیب دانش آموزان به مراکز مطالعاتی،ارائه برنامه راهبردی آمادگی دروس اختصاصی به دانش آموزان توسط مشاورین،پیش بینی عوامل بازدارنده و ... تاکید کرد.

مدیرمجتمع در پایان ضمن اشاره به آیین نامه جدید اجرایی مدارس مصوب شورایعالی آموزش وپرورش ،از مدیران معاونین درخواست نمودنداین آیین نامه رادقیق مطالعه نموده و سرلوحه کار خودشان قراردهند.

نشست کارگروه رشته انسانی دردبیرستان حضرت امام حسین (ع)

نشست کارگروه دبیران رشته علوم انسانی با حضوراین عزیزان و مدیران دبیرستان های پسرانه و دختران در محل دبیرستان پسرانه حضرت امام حسین(ع) دوره دوم برگزار شد.

دراین نشست درمورد تبیین آینده روشن برای رشته انسانی بحث وتبادل نظر شد وبر لزوم برگزاری جلسه ای با حضور فارغ التحصیلان این رشته ، دعوت از اساتید دانشگاه وحضور افراد مشهور و متخصص در رشته انسانی تاکید شد.

همچنین برگزاری مسابقات ادبی، بازدید از دانشگاه و کتابخانه دانشگاه یزد و فضا سازی مدارس با تصاویر افراد فعال در حوزه علوم انسانی از دیگر پیشنهاداتی بود که مورد تصویب حاضران قرارگرفت .

تبریک روز دانشجو

16آذرماه روز دانشجو مبارکباد

درباره‌ی مدرسه

پیش‌ثبت‌نام در مدرسه

جهت ثبت‌نام در مدارس مجتمع امام حسین (ع) یزد، کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.